Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Série 2

(série)
TV spot

Epizody(9)

Videa (2)

TV spot

Recenze (3)

Lupes 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Krom Smrti na mysu úroveň druhé série oproti té úvodní poněkud klesla; nadále stojí rozkročena mezi televizním sitcomem a povrchní televizní detektivkou konce 20. století. Nejslavnějšího Poirotova období to ještě nedosahuje, ale na vypnutí před TV to stačí. Prostor pro rozvíjení složitého přediva vztahů není v hodinových dílech dostupný, natož pak skutečná stimulace malých šedých buněk. O to více však potěší tu a tam povedený humor na úkor ješitného Poirota i hloupoučkého Hastingse. Nejvtipnější je dozajista Tajemné zmizení, nejpovedenější díl zmíněn v úvodu, rozpaky vzbuzuje především Dáma se závojem. ()

RedDuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá série trpí stejně jako 1.série příliš krátkou stopáží a zkratkovitým vyšetřováním. Díky atmosféře a vtipkování odpustitelné, ale opravdu kvalitní díly ještě čekají na shlédnutí. ()

Reklama

Galerie (36)

Zajímavosti (4)

  • V 11. minutě pronese Lord Pearson (Anthony Bate) v českém dabingu větu: „Nevypadá to, ale vytavte to a vypalte nečistoty a budete mít nuget prvotřídního 24karátového stříbra.“ Karáty ve smyslu čistoty se používají pouze u zlata. U stříbra se čistota vyjadřuje poměrem xxx/999. A jako obchodník na burze by to musel znát. (Petsuchos)
  • Hercule Poirot (David Suchet) a spol. letí v úvodu filmu v dvoumotorovém letadle vyrobeném společností De Havilland pod označením "Dragon Rapide DH.89A" nebo též "G-acze", který absolvoval první let 17. dubna 1934. (rey17)
  • Poirot (David Suchet) se několikrát zmíní o svém knírku a chválí, že ho muži nosí. V tomto díle mají knírek všechny mužské postavy kromě kapitána Hastingse (Hugh Fraser). (ChandlerBing)

Reklama

Reklama