Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

kenkaku

Kdybych měl vytvořit "top 10" komedií co znám, Hromnice by si sáhly do první pětky celkem s přehledem. Bill Murray je tak perfektní že sedne jak do role neskutečně protivné osiny v zadku, přehrávajícího pohodáře nebo zoufalce i skutečně člověka kterého by jeden měl i rád. Opravdu zvládá všechny charakterové proměny i neskutečně vtipné opakující se smyčky (neumím si představit jak opakovali záběry, které se opakují po časových smyčkách ..."dvacátá smyčka po třicáté" :D). Skutečně brilantní a příjemně zpracované a díky vývoji postavy to ani chvilku není nuda. ()

Angus

Asi jediná romantická komedie, která se mi líbila na 5 hvězdiček... Skvělý Bill Murry hraje už znuděného redaktora, který zná Groundhog day už nazpaměť. Skvělý film na nudné odpoledne :-). ()

gutshoter

Abych se přiznal, americké komedie moc nevyhledávám, ale toto byl zásah za rovných padesát. Po zhlédnutí "Na hromnice o den více" se moje nálada rapidně zvýšila, což je alespoň pro mě důkaz nemalé kvality. Určitě se k tomu budu rád vracet. :) ()

Circumscriptor

Nádherne návyková nádhera od Harolda Ramisa. Jedna z najlepších komédii sveta, nezabudnuteľný Bill Murray, neskutočné hlášky a trefné momenty, o ktoré je vo väčšine podobných filmov núdza. ()

coscarelli

"Su veci, ktore sa stat maju a su neovplyvnitelne"-Lukypuky. Videne prvykrat. Skor ide o usmevny pribeh dreveneho hlasatela,ktoremu sa opakuje den stale dookola= depka nablizku. Branica ostane pokojna, sem-tam jemne posteklena. Rezijne zrucne vymodelovane, i ked potrebna kalkulacka, ale zbytocne natiahnute a kedze "natahovanie je matkou nudy"-Lukypuky, driemave momenty sa castokrat dostavili. Celkovo priemerny priemer devadesiatych rokov, kde sa na neho diva prijemne, ale dokaze pichnut trnom z ruze. ()

Tejkina

Inteligentní, zábavné, milé... Jen mě taky trochu mrzí, že z něj na konci udělali takového klaďase... Jako cynik se mi líbil více a hlavně s ním byla větší legrace. Taky to mohlo být trochu více dějově obsáhlé, chvilkama se mi to táhlo, což je škoda.. Ale líbilo se mi to. :) ()

Sdoom

Výborný nápad, příjemný scénář, ale hlavně a především naprosto geniální Bill Murray, to je to, co dělá z Hromnic jednu z nejlepších a hlavně neomezeně opakovatě koukatelných komedií. Být obsazen do hlaví role kdokoli jiný, tak podle mě tenhle film zapadne, ale tahle role je Billu Murraymu přesně šitá na míru a on se jí zhostil tak, jak to umí jen on, s vtipem, sarkasmem a svou možná ani ne hranou nesnesitelností v tom nejlepším slova smyslu. Pěkné 4 hvězdičky. (4k UHD blu-ray, orig.) ()

JADIM

Časová smyčka je populárna hlavne v nových filmoch, kde to tvorcovia vedia využiť potenciál a vyvoriť pútavý film (väčšinou komédiu). Bál som sa, že takýto postarší film toto nezvládne, ale našťastie som sa mýlil. Je to robené na jednoduchší štýl, ako sú moderné časové smyčky, ale aj tak to zaujme. Pravá komédia začala v momente, kedy začal Phil využívať tento opakujúci sa deň vo svoj prospech a zaujímavé je sa aj zamyslieť, koľko dní strávil na drobením jednej veci a celkovo koľko dní strávil v tomto dni. 9/10 (Videné 17.7.2020, Originálne znenie) ()

Jiří K. odpad!

Co Vám na této komedii připadalo vtipné? Mně teda nic. Po 20 minutách jsem to přepnul. Dřevěný Murray byl vyloženě trapný, Dowell ani trochu romantická. Logika ruku v ruce s psychologií postav také odešli někam na pivo. Jsem schopen akceptovat originální námět, ale to na jednu * nestačí, uznejte. PRO PANA ANDERSONA: Tvrdíš, že respektuješ cizí názor, ale ten můj napadáš, ne-li dokonce moji osobu. Jistě chápeš, že hodnocení filmového umění a měřítko kvality filmu je záležitost subjektivní. Tobě se libí filmy jako např. "Noc oživlých mrtvol", "Sbal prachy a vypadni", Smrtelné zloII", apod., já mám vkus jiný. Mýlíš se, když tvrdíš, že nekriticky obdivuji FRA kinematografii a naopak zaujatě atakuji US filmy, ...kdyby sis dal tu námahu, zjistil bys, že mé názory na ně jsou často diverzifikovány. Ostatně pane Andersone, názor jsem na dotyčnou "komedii" nezměnil, stále si upřímně myslím, že je to ultrapytlovina. Opakuji, originální námět - ano, ale nejdu se stádem, jenom abych se zalíbil nějakému Andresonovi. TAKŽE ODPAD! ()

chef

Bezchybná komédia bez jednej dierky v scenári s perfektnym Murraym. Pri malo filmoch sa mi mi stalo to, že som si ho pustil okamžite druhý krát. Toto bol jeden z nich. ()

Han22

Skvělá komedie, která prakticky objevila pro mainstreamový film oblíbenou sci-fi subkategorii - časovou smyčku. Musím přiznat, že podobný námět jsem viděl snad všude (Star Trek, Star Gate, Krajní Meze, Akta X), ale stoprocentně nejzábavnější to bylo právě v tomto filmu. Bill Murray jako cynický "rosničák" uvízne v jedno vidlákově a znovu a znovu prožívá jeden den, dokud nezačne měnit své chování. ()

Finskej

Herecký koncert Billa Murraye a jedna z těch zlatých komediálních filmových pecek, které nestárnou a jsou nadčasové, takže se na ně lze kdykoliv a libovolně podívat znovu. A, samozřejmě, jedna z nejvtipnějších věcí, které jsem v životě viděl. ()

SjamK

Výborný Murray, výborné hlášky, výborné situace. Originální nápad. Neodpustím si poznámku, že by mi osobně stačilo trochu méně té romantiky, ale to je jen -v tomto případě opravdu bezvýznamný- detail. ()

Wally

Jedna z mnoha skvělých rolích B. Murrayho - rozmazlený a nafoukaný floutek dostane za vyučenou, navíc získá srdce své vyvolené, ale stojí to námahy :-) Tato komedie mne vždycky zaručeně pobaví - zvlášť ta každodenní rutina a nepodařené pokusy o sebevraždu :-)) ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky