Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

drexik

Vědět že se jeden a ten samý den bude opakovat stále dokola bez potuchy jak tomu zabránit, z toho by každému časem švihlo, což nám několikrát Bill předvedl (sebevražda ze svištěm byla zvlášť podařená). Popravdě zažívat podobnou časou smyčku tak jen bůhví co všechno by se stalo, a že by si moje fantazie sakra pošmákla :D. ()

Hafran

Solidní komedie, která me dnes již nevídaně vyváženou romantickou a humornou složku. Styl humoru je brilantní a nevtíravý, každopádně maximálně vyvolá lehký úsměv a přitom intelektuálních kvalit třeba W.Allena nedosahuje. 70% ()

LeoH

Další doplněná mezera, napoprvé max. 70 %. Je moc dobře, že se věci nijak „technicky“ nevysvětlí; je prima, kolika způsoby dokáže scénář ze situace těžit; je super, že nezůstane jen u toho a že nastoupí tah na humanistickou branku (tak podrobně jako Aidan to tu vypisovat nebudu, ale vnímal jsem to vlastně přesně stejně); bohužel je to tah tak přímočarý a vůbec celý film hladí tak moc po srsti, že se přes povznášející pocity těsně po zhlédnutí cítím na druhý den jaksi cukrátkově obelstěn (kdyby herdek ten Murray byl aspoň protivnej doopravdy a ne jen tak na oko, jako hezká holka, z které na začátku filmu dělají ošklivé káčátko pomocí brýlí a tlustého svetru, ale hned v první scéně je jasné, že dříve či později obojí zahodí a změní se v labuť… nejspíš toho od romantické komedie chci moc). Pokud Hromnice ještě někdy uvidím, možná si poopravím názor, ale aktivně je vyhledávat nejspíš nebudu. ()

Mr.Ripley

Další z mnoha důvodů proč mít Billa Murryae v oblibě. Jsem si jistý, že pátá hvězdička padne jakmile si film pustím o vánočních svátcích. Ta atmosféra je nepřekonatelná! ()

SG_ever

Jeden z těch klasických snímků, které mě bavily i po tom dvouciferném shlédnutí. Stále dobré a Bill Murray je génius. (90%) ()

Faramir

Tak nějak si představuji očistec - člověk bude tak dlouho prožívat svá špatná rozhodnutí, až se konečně rozhodne správně... ()

dvopet

Experiment s časem ve filmu, který šikovně proklouznul do mainstreamové kinematografie. Výborná režijně-dramaturgická koncepce a navrch fantastický Bill Murray v hlavní roli. ()

LiborGondek

Na film z roku 93 jde o dosti originální scénář, který je třeba vyzvednout. Dokonce i dnes je to stále velmi kvalitní, povedený a pohodový snímek, který rozhodně žádného z diváků neurazí. Příjemné, vtipné, dobře udělané. 75% ()

Ryuuhei

Po dlouhém a hlubokém přemítání, jenž mě poslalo až do depresivních mokřin, navyšuji své hodnocení o 5% a dostávám se tak na těsnou hranici 4 hvězd. Neduhy tu prostě jsou. První uvedu hrubou chybku v návaznosti situací v závislosti na prodlevách, tedy kdy se hrdina při asi třetím opakování na hotelu nezdrží a přesto se mu udějí úplně stejné situace, jako když se prve zdržel konverzacemi a vyšel tak ven o něco později. Asi nejvíc mnou kritizovaná chyba je neuvedení důvodu smyčky, což je padá na vyškrtnuté části scénáře, jenž by byla pro děj dost zásadní a nedělala by z toho zhovadělost typu „prostě se stalo“. Dál se mi nezamlouvala pointa v osobnostní nápravě, která jde ruku v ruce s nevysvětleným jevem smyčky, a působí na film tohoto kalibru lacině. A nakonec samozřejmě romantická vložka a hrdinčino zjihnutí jen na základě jednoho jediného dne a viditelné změny do té doby arogantního hrdiny. Teď ale k ohromným pozitivům. Když si člověk představí být v kůži hlavního hrdiny. Ze začátku šok, pak by asi taky začal dělat blbosti a užíval si do té doby ne moc naplňující život, nicméně následně by důsledky neustálého opakování zapůsobily na psychiku a už by to jelo – konec, šmitec, je čas umřít. Jenže ono to nejde. Tak co dělat? Co třeba najít smysl života v pomáhání druhým a ve sebezdokonalování? Inu, proč ne. Času je na to hromada. Otázky a ještě víc realističtějších odpovědí, které film náramně dobře vyobrazil. Jen opět škoda, že uvedení celkem jedno desetiletí trvající smyčky (!!!) zůstalo znova na komentáři režiséra (film by měl v základu vše důležité poskytnout a nic zbytečně nevynechávat, aby zapůsobil tak, jak původně správně měl). Film mě i přes své chyby neponechal vůbec chladným, hodně zaútočil na mou filozofii a hlavně emoce, což jen tak něco nedokáže. Většinou ani komedie, u níž jsem se dokonce párkrát takříkajíc „uchechtl“ (funguje). I Got You Babe z hlavy jen tak nedostanu a pokaždé, co se mi tato skladba rozezní v hlavě, se dostávám i já do nekonečné smyčky emocí a myšlenek na to, co by, kdyby a že není peklo jako peklo. Nebo mám použít „očistec“? 75% ()

Lachtaan

Tak dlouho jsem měl film v merku, až jsem se s blížícím se sněhem (v našich končinách to berte spíše jako cynický vtip..) konečně odhodlal ke skvěle zpracované komedii, ze které vedle oné zimy sálala hlavně ohromně příjemná atmosféra, zaručená geniální zápletkou a vynikajícím Billem Murraym. Jeho zprvu sarkastický mrzout si mě získal v nemalé míře a přestože tuhle frázi používám u všech filmů, které v poslední době hodnotím maximálním počtem hvězd - musím dohnat Billovy starší kousky, kde stoprocentně válel obdobně, jako právě v Groundhog Day. Nenajdete povedenějšího filmu s tématikou časové smyčky. ()

lennyd

Známý meteorolog Phil Connors se svým týmem odjíždí (stejně tak jako každý rok) do městečka s nevyslovitelným názvem, Punysutawney. Místní zde každý rok 2. února pořádají slavnost, a s pomocí sviště Philla určují, zda bude zima ještě pokračovat. Meteorolog Phil je již tímto svátkem zhnusen, nicméně si odbyde reportáž a těší se domů. Bohužel je silnice zablokována, a musí v městečku zůstat přes noc. Jaké je jeho překvapení, když ráno po vzbuzení je opět druhého února, a celý den se opakuje. A znovu a znovu. Každý den stejný. Když Phil zjistí, že s tím nelze nic udělat (ani sebevražda nepomáhá), pokusí se alespoň stát lepším člověkem, naučit se hrát na piano, zachránit každodenně padajícímu chlapci ze stromu život, sbalit svoji kolegyni, atd :) Skvělý film, v hlavní roli se skvělým Billem Murrayem (škoda že ho nemám moc rád) a Andy McDowellovou. Jeden z mála filmů, kdy po jeho shlédnutí o něm velmi dlouho musíte přemýšlet. Co byste dělali vy, ve stejné situaci? Nádhera, nádhera.. ()

asirtes

POZOR: Každodenná rutinná samovražda a následná smrť bez akýchkoľvek následkov môže mať veľmi kŕčovitý účinok na vaše brušné svalstvo a obšťastniť vás extrémnou dávkou duševnej pohody! ()

anli

Skvela komedie a jedna z nejlepsich s casovym paradoxem.Ramis a Murray proste umi spolu delat skvele filmy,na ktere se da divat poprad a porad a porad!!!No aporad a porad a porad se smejete a smejete a krome toho taky spoustu veci pochopite.Jedna velka parada!!! ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky