Televizního moderátora počasí Phila Connorse (Bill Murray) zastihne cestou do pensylvánského městečka Punxsutawney, kam jede natočit reportáž o každoročních oslavách Hromnic, ohromná sněhová kalamita. Od té chvíle se ocitne lapen v časové smyčce, která ho nutí neustále se probouzet do stejného dne, a to 2. února. Ve svém světě každý den naráží na ty samé lidi, kteří si však neuvědomují, že se Hromnice dokolečka opakují. To mu dává jistou výhodu – může tak zjistit, co žena od muže očekává, a další den se chovat přesně tak, aby na ni udělal dojem. Naštěstí je mu nablízku dívka, na níž to může otestovat. Jmenuje se Rita (Andie MacDowellová), Philova trpělivá produkční, která musí snášet jeho záchvaty vzteku, přehnané požadavky i nevrlou náladu. Philova povaha se postupně mění a on získává Ritiny sympatie. Když se jednou společně probudí, je před nimi nový den... (HBO GO)

vyfuk

Příběh, ze kterého lidé čerpali a i dodnes tvrdě čerpají. S tím, že ale jde o velice zářný kousek a ukázka toho, jak to hezky udělat. Ten příběh sám o sobě je velmi milý a klasicky má nějakou tu příjemnou zápletku s poučením, čímž jej činí přístupným a vhodným tak nějak pro každého. Film mohu alespoň uchopit více ten humor a udělat ho v tomto ohledu velmi výjimečný. Ale i tak jde o velmi příhodné a důležité dílo, které vždycky stojí za to, aby bylo viděno. ()

stitch7

/// Do filmu jsem šel jen s tím, že půjde o něco s opakováním dne s cynickým pánem. A odcházím velmi příjemně okouzlen. Phil si sice stejný den nejpre užívá, ale pak to začne být otrava. Takže se začne měnit - a to tak pěkně přirozeně a nenásilně. Pěkný soundtrack a hoodně sněhu z tohohle dělá fakt pohodovou záležitost. Takže pět, proč ne ;3 ()

P1tr

Bill Murray v časové smičce, ze které se ne a ne dostat. Díky tomu má možnost prožít rande s Andie MacDowell tolikrát, dokud nepřijde na vhodnou kombinaci jak si získat její sympatie. Dojde i na sebevražedné pokusy zahrnující i místního bobra, ovšem nevyjdou. Jedna z nejlepších komedií. ()

Pecival

Jenom asi samotné sledování neuvěřitelně milé, optimistické a laskavé Andie MacDowell by mě uvádělo do stavu blížící se Nirváně. K tomu se servíruje jako bonus skvělý Billa Muray, vtipný, inteligentní a netrapný originální scénář a celkově příjemná atmosféra, která prostě člověka nemůže nenaladit na přijemnou notu. ()

Mackin

Geniální nápad jednoho neustále se opakujícího dne je v této fantastické komedie doveden k naprosté dokonalosti. Sledovat totiž Billa Murrayho, od jeho počátečního zděšení až po chvíli, v níž už je schopen tohoto nadpřirozeného jevu plně využít ve svůj prospěch, je skutečně kouzelné a zábavné zároveň. ()

spikey1

Snový, nápaditý a díky Murraymu ohromně zábavný film. Celé své dětství a vlastně celý život, přemýšlím nad tou samou myšlenkou, která je hlavním motivem filmu. A zde dostávám v jednom z nejnabitějších balíčků skvělou výpověď o tom, jak by se člověk cítil, kdyby prožíval stále dokola ten samý den. Dějově není už skoro možné vyčerpat motiv víc, pomyslete na cokoliv a to uvidíte, myslím, že nápaditost scénáristů zde byla využita maximálně. Murray je ve své sarkastické a znuděné poloze dokonalý jako nikdo jiný, samozřejmě je možné ho osočit z toho že jinak snad neumí hrát, ale v této roli naprosto sedne. Skvělá a neprávem opomíjená komedie z hlavy Harolda Ramise přetvořená v dokonalost díky hereckým výkonům. ()

Almásy

úspech filmu sa prejaví keď aj po takmer 20tich rokoch si poviete: to je kurva originálny nápad. a je. skvelá komédia a úžasný bill murray. ()

greath

Roztomilý filmík. Zamiloval som si Andie MacDowell a obľúbil Billa Murrayho. Film, pri ktorom sa dá pekne oddýchnuť a zároveň dobre pobaviť. ()

DeathTheKid

O čem ten film vlastně je? Je to úplně zbytečný film s dobře zkombinovaným humorem, cynismem, uvědoměním, smutkem, radostí, smířením, a moje klišé klasika - zjištění všeobecného smyslu života. Krásná interpretace toho, že přežrat se lze všeho a že věčnost není věc, na kterou je člověk stavěný. Hm, asi to není zas tak zbytečný film. ()

vincent

Jedna z mála amerických komédií, ktoré sa dajú pozrieť zas a znova. Dobrý a jednoduchý nápad a vynikajúci herci. Bill Murray je v tomto dokonalý. Nenásilne vtipné dielko. ()

Marty89

Dost bídná komedie na téma, které se rozhodně dalo zpracovat o dost líp. Kdybych u toho neusnul (což se mi teda u komedií moc často nestává), tak tomu možná dám o hvězdičku víc. Vpodstatě se dá říct, že se ztotožňuji s názory pana Jiřího K. ()

kisha

konečně film, kterej dokazuje, že i komedie se může někdy víc jak povést...vtipný rychlý pohotový dialogy říznutý Philovým cynismem..snad si dokonce ani nevim na co stěžovat ()

Zemi11

Britští vědci tvrdí, že sledování fotbalu je víc vzrušující než sex. Já tvrdím, že sledování komedie Na hromnice o den více... No, minimálně srovnatelné... Ty krávo! Dokážeš si představit, že 2. února přijdeš domů, usneš a probudíš se 2. února. Znova, znova a znova. Fantastická představa. Můžeš dělat cokoli tě napadne a nikdo ti za to nemůže nijak potrestat, protože si to ty holky nebudou pamatovat! ()

Obivan

Tak tohle je to nejlepší s Billem Murrayem!! Originální námět je nejen nesmírně zajímavý a nutí diváka myslet na „Co bych dělal já?“, ale je opravdu využit a vymačkán do poslední kapky. Viděl jsem ho už několikrát a vůbec mě neomrzel. ()

mohamedsfinger

Originální romantická komedie, u které můžu říct, že jsem se bavil opravdu celou dobu, což jsem přesně od tohoto filmu chtěl. Billa Murraye mám moc rád, takže jsem si užíval jeho herecký výkon i sympatickou Andie MacDowell. Rád se na to podívám znovu (i když nevím jestli hned zítra:-)) ()

mikulíšek

Milý film, zábavný, ne nijak extrémně vtipný, ale zábavný. Kupodivu romanticky neubíjející. Největší klady samozřejmě leží na možnosti opakování a z toho plynoucí zábavy... a protože vy filmu je předvším jen toto, tak záporů moc není. Nejvíce mě bavily pokusy, jak danou situaci zůročit ve svůj prospěch, i když umím si představit větší extrémy. ()

Cejny

Milá, pěkná komedie s námětem časové smyčky a o "napravení" arogantního moderátora počasí. Punxsutawneyský svišť na letošek předpovídá brzký příchod jara, tak uvidíme. 80 % ()

OughJay

Super nápad, kterej příjemně osvěžil celej film... Tak bych zhodnotil nejdůležitější myšlenku Ramisova snímku. K mojí smůle zrovna dvakrát nemusim Billa Murraye, takže díky němu mám dojmy z filmu hodně rozpačitý. Chápu, proč některý lidi hodnotěj tak vysoko, ale na mě to zas až takovej dojem neudělalo. Vtipu se dalo vytěžit určitě víc, místo toho je podle mě strašne moc času věnováno Philovým depkám a jeho snaze o romantiku. Nic jinýho než happy end se pak ani nedalo čekat a zároveň bylo jasný, jak bude vypadat. Ačkoliv mě momentálně nenapadá žádnej srovnatelnej film, nedokázal mě tenhle ničim překvapit. Zní to paradoxně, ale jinak to říct prostě neumim... Něřikám ale, že jsem se ani jednou nezasmál, aby mě někdo neměl za suchara :) Nejlepší byly asi pokusy o sebevraždu, ta se svištěm za volantem neměla chybu :)) ()

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky