Prvok, Šampón, Tečka a Karel

• Slovensko Prvok, Šampón, Tečka a Karel (více)
Česko, 2021, 118 min (Alternativní 112 min)

Režie:

Patrik Hartl

Předloha:

Patrik Hartl (kniha)

Scénář:

Patrik Hartl

Kamera:

Tomáš Sysel

Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák, Martin Hofmann, Jana Kolesárová, Zuzana Norisová, Kristýna Boková, Petra Polnišová, Daniela Kolářová (více)

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou a plněním odvážných úkolů. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč… (Bontonfilm)

Hanys_

Postavy jsou strašně šablonovité, zápletky vlastně jenom stojí na šílených úkolech jako z prciček (ať budeš kdekoliv tak se musíš svlíknout - to jako vážně?), a konec vyznivá tak nějak do ztracena ale ne tím stylem, který mě obvykle nutí o filmech přemýšlet. Nevím, dál. 4/10 ()

Fary

Někde mezi ** a ***. Na *** je to špatné, na ** zase lepší... Nějak tomu ale něco chybí. Něco víc. ()

Darth Maul

Filmová prvotina Patrika Hartla mi nesadla a mal som z nej zmiešané pocity. Miestami na mňa pôsobila plytko, chvíľami zase hlboko a poučne. Humor bol občas inteligentný, väčšinou však zbytočne vulgárny. Čakal som od toho viac, pretože Patrik má schopnosti na to, aby z filmu vyťažil viac. ()

prezdivaka

Je mi až k pláči z toho přeceňování českých filmů. Asi ten film musel natočit sám autor předlohy. Nedovedu si představit, že by někdo jiný měl chuť takovou látku zfilmovat. Je tolik úžasných příběhů... Komedie to rozhodně není, párkrát jsem se ušklíbl nad trapností scén. Pokud někoho baví sledovat, jak se někdo svlékne v zaměstnání nebo ze sebe udělá idiota před kolegy, asi si knihy Patrika Hartla kupuje. Možná, že někdo jako Woody Allen by dokázal z některých scén vykouzlit něco, co si budeta pamatovat i po závěrečných titulcích. Každopádně komedie si žádá jiné uchopení a takovýto tvar asi jen dobře zvolenou formu nadsázky. ()

Mitin

Čtyři kucí (absolutní smolaři nebo naopak, záleží na části filmu) mají svoje problémy a krizi středního věku, každému z nich se o tom zdál dokonce jeden sen. Rozhodnou se to tedy vyřešit po svém, vymyslí hru s úkoly, která jim život ještě mnohonásobně znepříjemní. Když to ale dojde do bodu, kdy absolutní zmrdoslav Švehlík nabourá po měsíci ježdění NFS Praha a zabije se, je čas na character development. Zanechal totiž námět na poslední úkol, dospět. Nyní už jen tři kucí se tedy rozhodnou úkol splnit, událost srovnatelná s velkým třeskem, protože karma vesmíru se náhle otočila a naši hrdinové našli smysl života, až na toho co umřel. Hynek Čermák a Martin Hofmann mě bavili a jejich komedie to nesla na zádech. ()

bloodcountes

Spoiler. Rozjezd dlouhý a nudný, konec vypšoukl do prázdna. Ta smrt se nasilne snaží ho nějak  vylepšit, dát mu váhu, ale nepovedlo se to. Nesedí to tam. Mužské role excelentní, ženské snad kromě uroložky tragické. To jsou herečky? Kolářová jediná funguje, to je trapas, ten casting. Je to hlavně pro pány ,  tak přimhouřím oči nad těma sexscénama, ať si trochu užijou, když už  se jim tohle líbí . Ten nápad s ukolama byl super, ale myslím, že šel víc rozpracovat do více humorných situací. Ale jako ok, dokoukala jsem to do konce, takže poctivý tři hvězdy. ()

Cement73

Silný nadpriemer… začína ako bláznivá komédia a prechádza na filozofickú etúdu o zmysle života a o potrebe “správnych” rozhodnutí. Herci výborní a sympatickí… Luďan z Most! -u válí bohatého majiteľa firmy… Jednoducho dobrá zábava. A mimochodom, dobrý mix cz a sk hercov :) ()

mira007

Myšlenka, že svlíknout se na veřejnosti znamená nebýt po čtyřicítce sráč, je myšlenka zoufalců, nicméně jako motiv do komedie to dalo šanci na komediální scény, u kterých jsem málem brečel smíchy. Parta čtyř kamarádů v krizi a jejich výzvy - svlíknout se na veřejnosti teď a tady, když dostanou video od kolegů a jejich jednodenní mluvení pravdy za každou cenu. Zábavné překvapení, které má ode mne čtyři hvězdičky protože: 1) po delší době česká komedie, kde jsem se opravdu zasmál, hlavně linka s Čermákem 2) sympatickým obsazením a herecky famózní, i malá camea známí herci 3) technicky to lepší co se tu vyprodukuje 4) za Langoše 5) za vitamínka A Martinu Hekerovou ()

janabel

Přesto, že je to komedie, a to velice povedená, tak je v ní spousta věcí k zamyšlení. A ta scéna se zkoušením šatů by zřejmě v západní společnosti už asi těžko prošla s ohledem na to, že je prý vícero pohlaví. U nás ale, zaplať Pánbůh, je ještě svět v pořádku, alespoň co se této problematiky týká. ()

mosnak

Velké očekávání, ale nakonec jde opět o průměrný český film. Nevím jestli je Hartl spokojený s výsledkem. Možná asi čekal, že se z toho dá vycucnout víc. Musím dát body dolů za transku kámoše - 51% ()

ac3r

To je prostě klasika tady :-) Když je to nudný, táhne se to jak smrad a jsou tam dva vtipný momenty z celého filmu skončí to v červených číslech. Při tom jestli tohle je komedie, tak Špindl by měl mít 90%, tam jsem se zasmál aspoň pětkrát snad. S tím hereckým ansamblem co tady je, je to ve finále naprosto ostudný, zklamání. ()

zelvicka.

Asi se nám v knize líbily jiné věci, než panu režisérovi 😀 a je to v pořádku. Nejsme zřejmě cílovka. U obojího platí, že když se člověk dostane přes trapný začátek, dá se to vydržet, nebo to dokonce začne dávat smysl. Problém u filmu je, že končí daleko rychleji, navíc si nejsem jistým jakýmkoliv posunem postav. Plusem je rozhodně plejáda všeho herectva! ()

Ollie235

Kdo splní úkol, není sráč... Mám Patrika Hartla rád, vždy na mě působil velmi příjemným dojmem a v ,,jeho" Studiu Dva jsem dosti pravidelným divákem. Na Hartlově práci mě baví zejména to, že aktéři jeho děl působí velmi lidsky a z pozice čtenáře či diváka bývá jednoduché jim porozumět. Tato filmová adaptace knížky (kterou jsem nečetl) v tomto bohužel malinko pokulhává. Důvodem je hlavně to, že u jednotlivých hlavních postav není takřka vůbec kladen důraz na to, kde se v nich ty negativní emoce vzaly a jaké důvody vedly k tomu, že nežijí své životy tak, jak by si přály - což je však kvůli omezené stopáži poměrně běžným problémem filmů zpracovaných podle knižní předlohy. Výsledek je však i tak (na české poměry) poměrně dobrý, příjemně se na to kouká a ke konci si každá z hlavních postav získá nějaké ty sympatie. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+