Co zbývá říci než to, že jsem měl nahrané všechny díly a ne zřídka jsem proseděl den u televize a hltal každý z nich! Pan Disney a jeho kouzelné postavičky, naiivita příběhů a přece napínavost a záhady,kterými procházeli všichni kačeři, jejiích dilemata, přání, nešvary i férové jednání! To vše a mnohem víc navždy formovalo můj charakter v dobách, kdy byl teprve utvářen!:)(15.9.2008)

Kde jen jsou ty časy, kdy jsem jako dítě měl pro co žít? A přitom stačila taková nepatrná maličkost, jediný geniální seriál, stryček Skrblík a tlupa obsesivních Rafanů. Když televize přestala kačery vysílat, zachvátila mne velmi silná odrůda dětské deprese, před sebevraždou mne však na poslední chvíli zachránil ještě dokonalejśí Kačer Donald, kterého jsem si mohl díky skromnému kapesnému pravidelně kupovat. Pak se však zdražil i ten a já plakal, věru dlouho jsem plakal. A když jsem zbohatl a rovněž zestárl, nechtěl mi Kačera už žádný trafikant prodat a já plakal dál. A tak skončil nadějný příběh mého překrásného dětství.(10.1.2006)

Přiznám se, že srdečně nesnáším produkci pro děti. Tohle je jedna z mála čestných vyjímek. Žral jsem to jako malý a i teď si myslím že je to jako sobotní raníček po páteční kocovině vynikající. Žádné tuli-tuli, ani přehnaná infantilita, a navíc samé sympatické a zajímavé postavy, podpořené perfektním českým dabingem (přiznám se ale, že jako malý jsem nesnášel hlas Donalda, přišlo mi že můj komiksový hrdina si zaslouží heroičtější hlas). P.S. Ovšem novácký dabing druhé série je dost poprůměrný (a přezpívaná písnička trhá uši), jenže tyhle díly se v původním shání zatraceně těžko.(1.5.2008)

První a zároveň asi nejlepší Disneyský seriál, který u nás po revoluci běžel. Strýček Skrblík a jeho synovci Kulík, Dulík a Bubík, Rampa McKvák, Šikula, paní Čvachtová, Magika von Čáry, Hamoun, rafani. Ti všichni se stali nedílnou součástí mého dětství, stejně jako titulní píseň nazpívaná Vildou Čokem. Tu jsem si s kamarády mnohokrát zazpíval. Jednotlivé díly byly často hodně nápadité. Vždy bylo čím překvapovat. Počínaje dobrodružnými cestami, kouzly, sci-fi zápletkami. Mělo to všechno a mělo to vtip. Výborný dabing! Celý týden jsem nedočkavě čekal na neděli a na nový příběh. Spoustu dílů jsem si i nahrával na VHS, abych to pak ten týden vůbec vydržel. KAČEŘI prostě byli IN a jen málokdo z mojí generace je nezná. Při vzpomínkách na tu dobu se neubráním stejné nostalgii, jako strýček Skrblík při pohledu na svůj první uspořený desetník. TEĎ K VÁM DĚTI Z DÁLKY LETÍ KAČER…..HÚÚÚuuuu……PŘINÁŠÍ SEM KOUZELNOU ZEM KAČER…..(9.2.2011)

Tohle byly Kačeří příběhy a Kačeřími příběhy taky zůstanou... Ale k hodnocení - zřejmě nejlepší dětský animovaný seriál, který kdy v Americe vytvořili. Dobrodružný, vtipný, kouzelný. I dnes, když se podívám na některý díl, z něj mám velmi dobrý pocit. Aspoň co se týče starého dobrého dabingu, ten nový je příšerný...(16.7.2009)

• - Skrblík je podle časopisu Forbs nejbohatší kreslená postavička a jeho majetek je odhadován na 570 miliard korun. (Hans.)

• - V lednu 2009 byl seriál na seznamu IGN, "100 nejlepších animovaných televizních seriálů", zvolen jako 18. nejlepší. (HappySmile)

• - Všichni Rafani mají své vězeňské číslo složeno z číslic 1, 6 a 7. Součet těchto čísel je vždy 28 a vždy obsahuje 2x1, 2x6 a 2x7, vždy však jinak poskládané. Detailně jsou číslice patrná například v epizodě číslo 16. (kubstvi)