Společně s dalšími animáči made by Disney (resp. WB, MGM) jsou Kačeři klasikou mého dětství. Po celé řadě komiksů vycházejících od 30.let a krátkých filmů z let 1937-56 pronikl kačeří svět do zfilmované podoby i tímto seriálem. Zde nás čekají postavy známé z komiksů - strýček Skrblík, synovci, Rafani, Magika... ovšem jsme až na osm epizod úplně ochuzeni o Donalda, což mě i v mládí, kdy jsem býval k filmům méně či vůbec kritický, štvalo a ty výjimky potvrzující pravidlo jsem si aspoň více užíval. Absentují tu i další komiksoví hrdinové - Houser Vejtaha (ten ale svou chvilku slávy si užil ve dvou epizodách), Daisy, babička atd. Jsou nám nahrazeni např. Rampou či Kačkou, což ovšem není pro seriál deficit, i přes to, že tyto postavy jsou poměrně okatou kopií výše zmiňovaných komiksových hrdinů (z čehož dle mě pramení velká popularita Rampy coby nového Donalda). Sluší se dodat, že by se cílová skupina této a dalších disneyovek neměla omezovat jen na děti, ještě dnes se občas na nějakou epizodu podívám, už jen proto, že občasné lehké narážky jsou šité na míru spíše starším dětem. Hodnocení tedy nepřekvapivé, vždyť samotných pět hvězd si zaslouží už do češtiny přezpíváná titulní píseň (o geniálně obsazeném dabingu mluvit netřeba). Když jsme už u té češtiny... televize Nova nechť si strčí svoji příšerně předabovanou verzi za klobouk. 100%(3.12.2008)

Tomuhle snad ani nejde nedat 100%. Už se mi kolikrát vymstilo, že když jsem se podíval na něco, co jsem žral v dětství, byl jsem dost zklamaný (prostě taková ztráta ideálů...), ale konkrétně Kachny jsem si nedávno stáhl, v rámci odpočinkového odpoledne 4 díly pustil a... je to nářez :)). Nedá se nic dělat, tohle je láska na zbytek života. Akorát jsem si nikdy nezvykl na to, že v pozdějších dílech místo Mirko Musila daboval Skrblíka takovej divnej kvákal a ztratilo to trochu z toho kouzla... RIP(2.3.2008)

Káčerovo ma zastihlo až v staršom veku (10/11 rokov), keď som už bol oddaný fanúšik egmonťáckeho časopisu Káčer Donald. Aj preto ma seriál nikdy až tak nechytil. Seriálu chýba skoro všetko, čo bolo tak geniálne na komiksoch. Hlavným záporom je akčný dej, kde hlavné postavy lietajú po celom svete a čakajú ich rôzne nástrahy. V podstate je to viac Indiana Jones (nuž, rok vzniku...) ako univerzum Káčera Donalda. Na komiksoch som miloval tú úžasnú ničím nerušenú atmosféru fiktívneho sveta s vlastnými pravidlami a absolútnu voľnosť príbehov, ktoré raz boli o tom a inokedy o niečom úplne inom (a stále boli originálne a vtipné - veď aj Inception vykráda jeden komiks Káčera Donalda). To všetko seriálu chýba - je až príliš spätý s našim svetom a je až príliš zameraný na akčnú dejovú líniu. Nehovoriac o tom, že charaktery postáv (obzvlášť Strýko Držgroš) sú značne posunuté. No stále sú to káčatá z Káčerova...(7.12.2010)

Krom časopisu Leo jedna z nejmilejších věcí, kterou mi jako capartovi přinesla revoluce. Fakt vybroušené postavičky. I kdyby jste mě vzbudili o půlnoci uprostřed spontánní poluce tak vám je všechny vyjmenuju, a to o čemsi svědčí. Paní Čvachtová ..tomu říkám panečku řádné příjmení pro smyslnou paňmámu. Sluha Johann by stoicky přešel i vlastní znásilnění. Strýček Skrblík mě zase naučil nemít rád lidi, co říkají penězům penízky. Rampa McKvák bavil vydatně svou zkázonosnou pilotáží, stejně jako lehkou vrozenou retardací, Ňouma pak těžkou. Roztomiláci Kulík, Dulík, Bubík i Kačka měli kukadla přes celou hlavu, asi jako Honza Nedvěd zuby. Mělo to šťávu (teď nemyslím jen paní Čvachtovou) i drajv. A víte vůbec proč má kachna plochej zobák? 90%(19.8.2017)

Nezabudnuteľný seriál, ktorý považujem za najlepší seriál pre deti všetkých čias a aj za najlepší kreslený seriál všetkých čias. Miloval som príbehy kde vystupovali Hui, Dui, Lui a strýko Držgroš a tiež Dlhoprstí, káčer Donald, toho letca, malú kamarátku bratov a iné postavičky z tohto seriálu. Veľmi sa mi páčil, či už český dabing, tak aj ten slovenský. S týmto príbehom som doslova žil, sníval som o cestách po svete a vesmíre, tak ako cestovali oni a objavovať poklady a mýty, báje, nové svety a podobne. Mať tak trezor ako mal strýko držgroš, tak by sa mal svet aj ja a moja rodina lepšie. A to plávanie v tých peniazoch nemalo chybu. Sledoval som to doma, u babky, s kamarátom. Veľa inšpirácie do života som pochytil práve z tohto seriálu, až ma mrzí, že to nemá ďalších minimálne tisíc pokračovaní. Toľko dobrodružstva správne naladí každé dieťa na život. Nádherne animované a farebné, navyše s nádhernou ústrednou zvučkou. Najlepšia Disneyovka, akú som kedy videl. Toto je moja srdcová záležitosť, milujem ju.(2.4.2012)

• - V původním komiksu nemají Rafani žádné individuální vlastnosti a vypadají všichni stejně. Rozlišeni jsou pouze podle svých vězeňských čísel. Je zde jen jedna výjimka, a to jejich zakladatel, Blackheart Rafan. Ten se ovšem v seriálu nikdy neobjevil a byl nahrazen novou postavou, Mámou Rafanovou. (HappySmile)

• - Všichni Rafani mají své vězeňské číslo složeno z číslic 1, 6 a 7. Součet těchto čísel je vždy 28 a vždy obsahuje 2x1, 2x6 a 2x7, vždy však jinak poskládané. Detailně jsou číslice patrná například v epizodě číslo 16. (kubstvi)

• - Všechny postavy mají buď bílé ruce nebo nosí bílé rukavice. (vojtaruzek)