Johanka (Milla Jovovich) byla malou holčičkou, když jí během přepadení její rodné vesnice vojáci anglické armády před očima znásilnili a zavraždili sestru. Od té doby se staly víra a modlitby její jedinou útěchou. Když Johanka dospěla, začala být přesvědčena, že k ní hovoří sám Bůh (Dustin Hoffman) a že jí vyzývá k tomu, aby se postavila do čela armády, která vyžene vetřelce a přinese její zemi mír. Johančino nezlomné odhodlání překonává původní nedůvěru jejích přátel i rodiny. (Magic Box)

Gilmour93

Neposkvrněný Franta Straka orleánský, co nenabuzuje mančaft tataráčkem a olivovým olejem, ale Bohem a možná trochou té touhy po pomstě. Jenže znáte to, motivace a odhodlání vedoucí k vítězství vydrží pár klání, pak přijdou nějaké porážky a zprvu nadšení majitelé začnou ztrácet trpělivost. A bude se odvolávat.. Arbogastova kamera pevně drží korouhev (především při prostřední pasáží „bruntálních“ bitevních vřav), svůj prostor využije plejáda charismatických gerojů (Karyo, Cassel, Regan) a autor už poněkolikáté prodá svůj cit pro plnohodnotné zapojení ženského elementu do převážně maskulinního prostředí (v Nikitě a Leonovi musí nuceně projít dveřmi do nových světů, tady a u velkýho badabum je od nich zároveň i klíčem). Jovovich se v nevděčné roli musela stát paličatou nádobou strachu, síly, zmatenosti i víry a výsledkem je, že Bessonovi rozhodně nezazlívám castingový výběr, při kterém se nerozhodovalo hlavou, ale něčím níž.. Myslím samozřejmě srdce, vy čuňata.. ()

Morholt

Výborný zpracování Johanky z Arcu a konečně historickej film, kterej se tak něják snaží držet faktů. Jovovichová sice trochu moc přehrává, ale v zásadě s její Johankou-magorem souhlasim - zkrátka někdo, kdo tvrdí, že slyší boží hlasy, magor je stejně jako ten, kdo o sobě tvrdí, že je syn boží. Z celý plejády známých jmen bych vypíchnul Vincenta Cassela - přesně takhle jsem si Gillese de Rais představoval a kdo historickou postavu Johančina Černýho rytíře zná, na tom bude stejně. Bitevní scény měly velmi dobrou úroveň a celkový děj, ačkoliv se nevyhnul hluchým místů, měl celkem spád. Samozřejmě se nevyhnuli úletům - nápis Hello na kouli a "hraní" si na nenápadnýho v podání Johna Malkoviche alias dauphina Karla ve chvíli, kdy ho má Johanka poznat mezi dvořany, ale ani to, podle mě, nezkazilo velmi dobrej dojem. 90% ()

Spiker01

Vyloženě průšvih to podle mě není, je to pouze takové mdlé, dlouhé a historicky nepřesné až nad rámec magična. Milla Jovovich je duchem nepřítomná a posedlá božskou mocí a vypadá jako naprostý pomatenec. Otázka jestli to vážně tak mizerně hraje nebo je prostě tak toporná jako vždy. Kdysi jsem to měl na VHS a nejspíš jsem těch 150 minut nikdy nedokoukal, to až teď jsem se odvážil a nikdy víc už to vidět nepotřebuji...50% ()

JohnCZ

Je to dražší a výpravnější než televizní verze s Leelee Sobieski, ale ne nutně lepší. Má to dost fajn umělecky hezky ztvárněných momentů - komunikace s bohem vs komunikace s ďáblem. Bitvy jsou co do výpravy velkolepé, ale to se už moc nedá říct o samotné režii a choreografii, která místy působí až nechtěně směšně. A podobně směšně působí občas i Johanka, která je tu vykreslená, i kvůli nepříliš dobrému herectví Milly Jovovich, jako emocionálně nestabilní extrémně nepříjemná panovačná kráva, ke které, i navzdory snaze pochopit pravděpodobnou kombinaci PTSD a mysli trápené pokročilou fází schizofrenie, lze jen těžko najít nějaké sympatie. ()

LaciLC

Milujem takmer všetky Bessonove filmy (unikátny Piaty element, môj obľúbený Leon, výborná Brutálna Nikita, vynikajúca Magická hlbočina). Posol: Príbeh Johanky z Arku je však úplne odlišný film, ako by ho ani netočil Luc Besson. Jedná sa len o veľmi priemerný historický film, akých je veľa, herci sú prekvapivo veľmi slabí, ani vizuálna stránka nie je z tých vydarenejších, nakoniec za zmienku stoja len výborné bitky. Ale cez to všetko som sa pri tomto filme až tak nenudil. ()

• Skúmanie Joaninho (Milla Jovovich) panenstva bolo skutočným testom, ktorý musela Joan absolvovať, aby dokázala, že sa tituluje oprávnene. (Arsenal83)
  • Hned první den natáčení se smrtelně zranil osvětlovač Pierre Jouan Loyc. S motorovou šestikolkou narazil do stromu, přičemž utrpěl zranění, kterým následně v bruntálské nemocnici podlehl. (Mr.Hudson)
  • Scéna, v ktorej je Joan (Jane Valentine) svedkom vraždy svojej sestry a posmrtného znásilnenia anglickými vojakmi v ich dedine, je čisto fiktívna konštrukcia a nikdy sa historicky nestala. Joan a jej rodina utiekli zo svojej dediny skôr, ako bola napadnutá, a v skutočnosti ju napadli Burgundi, nie Angličania. (Arsenal83)

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis