Pavlínka9

"Horor", který pro mě znamel veliký průlom v období mé základní školy :D Jistě, má "určité" mínusy, co si budeme povídat, ale přesto je to TO, co mě naprosto dostalo a ohromilo :) :) S odstupem času jsem samozřejmě na film pohlížela trochu jinak, tudíž si nechávám v hlavě stále tu představu ze základní školy, jelikož to byla prostě bomba ;) ()

MikyAff

Celou dobu jsem si připadala, jako bych koukala na díl z Krajních Mezí. Nevím proč, ale bylo tomu tak. I tak je to horror, u kterýho může člověk vypnout a koukat na celkem sympatické herce a Froda Pytlíka, jak bojují s vetřelci. Ne že by se u toho člověk třásl strachy. Je tam pár lekaček u kterých jsem s sebou trhla, ale je jich tam vcelku poskrovnu. Také si dovolím, jako spousta dalších, zaslintat nad Joshem Harnettem. Slint. A rada na závěr - pokud to jde, vyhněte se českému dabingu. ()

Yoshimitsu

Parádní teenagerovský horor se známými, začínajícími herci odehrávající se ve škole. Sice jsem se k těmu dostal pozdě, ale přece. Doporučuji a dávám 100% ()

dANo

Teen horor so všetkými prvkami, ktoré k tomuto žánru patria... Potešila ma však najmä myšlienka, že droga zachránila hrdinov pred skázou. :o)) ()

drake31

Horor môjho detstva ktorý milujem a milovať budem. Skĺbenie hororu a komédie tu funguje dokonale. Skvelý dej a obsadenie. Rodriguez sa týmto filmom dostal do môjho povedomia a stal sa tak jedným z mojich najoblúbenejších režisérov. ()

VanTom

Záměrně šablonovitou a přiblblou zápletku (invaze lupičů těl na střední škole) se uvědomělý scénárista snaží povýšit na echte podvratný popkulturní festival, no daří se mu tak napůl (digitální příšeračka FTL). A to hlavně zásluhou Rodriguezova dynamického, živého stylu a vychytaného obsazení. ()

JohnSmith

Slušný sci-fi horor se slušným obsazením. Má to spád a je to slušně natočené. Hlavně díky Hartnettovi je to za tři hvězdy. ()

lykan9

Když se zrovna Robert Rodriguez nevěnuje dětským slátaninám, tak pod jeho rukou vznikne vynikající film, ať už se jedná o akčňárnu nebo béčkový horor. Fakulta je toho příkladem. Důkazem je i to, že přesto, že se jedná o jednoduchý běčkový horor, tak hvězdy první ligy byly ochotné si v tom zahrát. Já osobně tento horor zbožňuji ještě o něco víc, protože mě provázel celou mou pubertu, kdy jsem dostal přezdívku "Zeke" právě podle role, kterou ztvárnil Josh Hartnett. Ne, herci nejsem podobný. I když opominu nostalgickou rovinu, tak se přesto jedná o napínavý, zábavný a celkově prostě skvělý horor, který by měl mít rozhodně víc procent v hodnocení, než má. ()

Pupidyk

Nevím proč, ale celkový dojem z filmu mi zkazila každá scéna s Usherem, já ho totiž pokaždé vidím v tom bílým taxídu jak piští - Jéa, Jéeá! ()

s.e.p.p

Takový standard teenage hororů devadesátých let . Rodriguez-neRodriguez, je to stupidní a klišoidní až na půdu a jedno zhlédnutí bohatě stačí. S o dost vtipnějším a svižnějsím Vřískotem se to nedá srovnávat. Po pár dnech už mi z Fakulty v hlavě zůstala jenom Jordana Brewster. ()

mkubalikova

Rodriguez dokazuje, že i teenage horor se dá natočit trochu jinak. Vřískot mám radši, ale to proto, že jsem ho viděla v kině a ve správném věku. Rozhodně mě rozesmál český distribuční název - opravdu jsem čekala, že se film bude odehrávat v univerzitním prostředí :-D 70% ()

Autogram

Myslel som, že film v určitom momente začne dávať zmysel a z béčkového hororu s teenedžerskou vyvražďovačkou sa stane film s myšlienkou a presahom. Nestalo sa, ale zábava to bola aspoň priemerná. A nezabudnúť: Kto nešňupe, je mimozemšťan. –––– Jak končí ty příběhy, jak dopadne invaze zlodějů těl? – Dostanou nás a my prohrajem. ()

Kroc

Takle sem se dlouho nenasmála nad hororem.Papundeklová příšera kterou zabije propisovačka s crakem.Tři hvězdičky za humorné scénky ()

Ompus

Mně se to líbilo. Rozpoznávání jestli nejsme mimozemšťani drogou je docela dobrý nápad. Příště budeme mimozemskou invazi odvracet tím, že se ožerem. ()

jatamansi

Klasika – ve škole vítězí fotbal nad uměním, počítači i výlety. „Tohle je fotbalové město.ů Ale co když je trenér blázen nebo to tak ze začátku alespoň vypadá? Další kantorka rovněž, ředitelka také. Mladinký Elijah Wood jako otloukánek Casey. A zlaté dogma nejen střední školy: „Všeobecně uznávané pravidlo zní – největší kočky randěj se sportovcema. Šprtky ostrouhaj.“ Caseyho nález odstartuje řetěz událostí, které více či méně pobaví nebo poděsí. V téhle škole je nebezpečné být kantorem. Později i žákem. Nakonec obyvatelem městečka vůbec. Kdo k nim patří a kdo ne? Filmem se jen mihne Salma Hayek, mírně buclatá, stejně jako démonická Famke Janssen. Skvělí jsou Floydi pod obraz. ()

zolo23

Rodriguez patrí medzi mojich obľúbencov a to mi dokázal aj v tomto filme. Mám tak trochu slabosť na mimozemšťanov v tomto prípade parazitov :-) Inak Fakulta sa nepriemetala v kinách, ale išla rovno do požičovní. Rodriguez film nakrútil pre spoločnosť Dimension bratov Weinsteinovcov preto, aby mu „ich“ Miramax povolil jeho vysnený projekt, rodinné Spy Kids.(Čo bol asi jeho najhoršý projekt) ()

venca163

Pamatuju si ultimátní scénu, jak se Elijahovo spolužáci nesoucí Elijaha rozběhnou a narazí jeho koulemi o lampu veřejného osvětlení. edit: Podíval jsem se na to znovu a musím říct, že je to docela svérázná teen-horror-komedie, s dobrým prokreslením emerikn high-school života a skvěle se na to dívá. I když, kdybych měl vyzdvihnout jednu nadprůměrnou věc, tak mě kromě Joshe Hartnetta nic nenapadá :D. Prostě to funguje jako celek. (75%) ()