Sputnik

Vzhledem ke svým kontroverzním metodám je mladá lékařka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na propasti ztráty lékařské licence. Její kariéra však možná neskončila. Poté, co je Tatiana přijata armádou, je přivedena do zabezpečeného vědeckého výzkumného zařízení, aby vyhodnotila velmi zvláštní případ, případ Konstantina Sergejeviče (Pyotr Fjodorov), kosmonauta, který přežil záhadnou vesmírnou nehodu a vrátil se na Zemi jedinečně pozměněn: uvnitř něj žije něco, co se ukazuje až pozdě v noci. Armáda však má zlověstné plány. Tatiana chce zabránit tomu, aby vojáci zabili Konstantina. A stvoření samo o sobě prospívá ničení. (C0r0ner)

Marius_ss

Tuna nedám **** z rovnakého dôvodu, z akého som nedal ***** o niečo kvalitnejšiemu (a pre mna typovo podobnému Arrival od Villneveuea)... príliš komorné na môj vkus, a pri sci-fi filmoch mi to vadí obzvlášť, nakoľko namiesto kvalitnej sci-fi nálože so všetkým, čo k tomu patrí, človek dostane drámu s prvkami sci-fi. No objektívne musím povedať, že som bol, na druhej strane, veľmi milo prekvapený aký kvalitný film sa Rusom podarilo natočiť. Audiovizual je tu úchvatný, spracovanie “votrelca” zaujímavé a dôveryhodne (na efektoch sa nešetrilo). A keď si k tomu prirátame sympatických hercov (tu by ešte trebalo viac zapracovať na scenári, aby divák viac veril ich motiváciam), tak z toho vychádza veľmi dobrý film má svetovej úrovni. A za to som veľmi rad, lebo zatiaľ čo drámy a pod. sa robia kvalitne všade vo svete, a dovolím si tvrdiť, že tu sa má Hollywood ešte čo učiť od Európy a Ázie, tak na (pre zmenu) kvalitne sci-fi mal ako keby monopol práve Hollywood. A to je určite škoda. Držím palce nech sa tento trend čo najskôr zmení, a čoskoro budeme takýmito a lepšími filmovými dielami bombardovaní z viacerych frontov. Nech je z čoho vyberať ;) ()

bobstock

Jisto jistě se nechali ruští scénáristé inspirovat snímkem Život a lehce by mohl navazovat. Stejně tak i celkem podařenou vizuální stránkou nezvaného návštěvníka podle Ridleyho slavnějšího díla. Rusové mají navíc obrovskou výhodu, že pokud chtějí navodit temnou a surovou náladu sovětského svazu v podstatě nemusí jezdit daleko a stavět předrahé kulisy. Ono se toho zase moc na tom venkově kousek za velkými městy nezměnilo, zvlášť na tajných vojenských základnách. 60% ()

Flopik

Nejakou náhodou som zbadal tento film a keď som si čítal komentáre o ruskom votrelcovi musel som tomu dať šancu.Na moje prekvapenie to bolo skutočne dobré. Herci obstojní, výborní výber do hlavnej roli, na Oksanku sa dobre pozeralo. Príbeh v podstate astronaut donesie na planétu parazita( možno nie tak úplne) laborka, vedci skúmanie no ale potom sa to vyberie inou cestou. Priznám sa, že skôr by som prijal keby sa to pokazilo a alien ušiel. Takto sme sledovali zbytočne dlhé kecanie s pár peknými scénami. Chválim soundtrack ktorý je skvelý a výrazne filmu dopomáha. Koniec málo výrazný . Dal by som 3* ale na Rusov to bolo nezvyčajne dobré takže tú jednu prihodím. ()

xxxvodnikxxx

' Jsme na tomto světě přeborníci v tom "bát se " ' Prostě si takhle přiletíte z výletu na oběžnou dráhu, něco se stalo, máte amnézii, jenom copilot je mrtvej za nejasných podmínek.. Co by se asi mohlo stát, žejo.. Celkem povedený snímek, myslim, že krom jiného celkem pěkně vykresluje ruský režim, nebo spíš myšlenkové pochody v neobvyklých situacích ()

Illy

Dobrý. Nečekejte akci, tady se sází na atmosféru. A ta je solidní. Samozřejmě že se v tom můžete šťourat, proč todlenctotámhleto, ale v tomhle případě by to byla škoda. Protože ten film je opravdu dobré sci-fi a rusové mě překvapili. I když se obávám že je to zase na dlouhou dobu poslední dobrá věc co od nich přišla. Tou poslední byl Ночной Дозор. ()

Hernycztek

Od této záležitosti se očekával nový Vetřelec. Ostatně tak pravila většina recenzí, no ve finále se Rusové vydali odlišnou a originální cestou, což je jen dobře, protože sci-fi žánr nabízí neustále nové možnosti, takže by byla škoda kopírovat tuto kultovní sérii. Herecké obsazení je na Ruské poměry nadstandardní, jak po stránce vzhledové, tak té herecké a pokud bych měl hledat výtku, tak v případě hlavní ženské postavy, která mohla být více, jak jen to říct, koukatelná. Vzhled mimozemské bytosti je nepochybně inspirován, již zmíněným Vetřelcem, ovšem to je jediná podobnost, jakou zde lze nalézt. Menší zklamání pociťuji v nevyužití potenciálu onoho stvoření, ale jakmile nám něco předvede, tak je to nezapomenutelná scéna plná krve a srdce každého gore nadšence, v tu chvíli, teče blahem. Každá taková scéna je navíc podkreslena vhodně zvolenou hudbou, která přidává na hororové atmosféře a vytváří skvělé napětí. Celkové hodnocení je tedy vysoce nad průměrem, ale doporučit se to dá spíše náročnějšímu publiku, protože se nejedná o nic, co by utkvělo v paměti svátečním divákům hororového žánru. ()

majec4

Namet ma celkom zaujal, cakal som ruskeho Aliena, tak ako tu pisu viaceri. Mne to vsak take po pozreti nepride. Je to viac o osobnej drame jednotlivca postihnuteho "nakazou". Ten koncept symbiozy je fajn, k tomu to monstrum bolo celkom podarene. Vizual je dobry, mozno ma to kus v polovici zacalo nudit, ale zaver bol celkom ok. Podobny kusok z ruskej produkcie si pozriem rad aj na buduce. ()

bozka10

Toto sa podarilo.Výborná ruská sci-fi hororíkova dráma,s vybornou atmosferou,monštrum bolo dobré fakt dobre natocene.A parádna hudba. ()

Extrakritik

Kvalitní ruský scifíčko. Osobně jsem to čekal daleko akčnější. Je to takové komorní a celkově hodně tmavé,až mě z toho trochu bolely oči. Nicméně i tak film doporučuju. Je to zas trochu něco nového. PS: Navíc mě sralo,že je to pohlavně nevyvážené,žádní homosexuálové a nejsou tam žádný černoši,jako u americkejch filmů. Fuj Rusko fuj! ()

Israha

Poctivé řemeslo, které však není na žádné úrovni nikterak překvapivé a originální. Postavy jsou šablonovité, jejich morální dilemata taky, design monstra á la "něco vágně humanoidního, hubeného, přihrblého, s dlouhýma rukama" už tu za posledních pár let taky několikrát byl, a i ta dějová linie je těžce předvídatelná (spíš než Vetřelce parusky mi to připomínalo Venoma parusky). NICMÉNÉ - film táhne nahoru strohá, chladná a tak nějak typicky sovětská atmosféra napětí a neklidu (žádné stylové interiéry, nápaditý design a prostředí, které je sice děsivé, ale zároveň se vám líbí - tady na téhle vědecké základně byste pobývat nechtěli, není na ní nic atraktivního), nervózní industriální soundtrack a relativní syrovost zobrazovaného násilí, a tak je výsledný divácký žážitek pro toho, kdo má rád tento typ žánrovek, i přes neoriginalitu dosti zábavný. Prostě zatraceně dobře udělaná klasika (která peklužel i přes skvěle rusky chladný přístup nakonec skončí vysloveně americky). ()

warrenur

Prijemne osviezenie z Ruska. Oksanu si pamatam este ako vystrasene dievca v zavere jedneho z dielov Bourne-ovej trilogie. Tu je pre zmenu v roli sebavedomej pragmatickej "lekarky" bez "zbytocnych skrupul" privolana k pacientovi s "mensim parazitom". Zaujimavy napad a i atmosfera tu celkom pracuje. Hoci je tu par dost hlupuckych a naivnych scen, zvlast teda v zavere. Priemer. 55% ()

Rathalos

Velka skoda toho dlhsieho rozjazdu,az zaverecna polhodina bola akcna a zaujimava,aj ked pocas celeho filmu bola fajn atmosfera,desiva hudba,monstrum bolo odporne a aj herecky to bolo na urovni,Oksana Akinshina je nielen dobra herecka,ale aj pekna zena,takze mne to vychadza na priemerne hodnotenie,ruske horory a sci-fi filmy ja mozem,ale tomuto predsa len nieco chybalo...:-) ()

Rockerman

Ruský "Vetřelec" není vůbec špatný. Solidně natočené sci-fi drama jehož děj je zasazen do éry Sovětského svazu. Zvláště krmení netvora se mi líbilo. ()

MickeyStuma

Jak se tímto sci-fi snímkem ukazuje, i nadále ruská kinematografie míchá nejrůznější motivy z hollywoodských úspěšných snímků do jednoho filmového celku a snaží se tak vytvořit nějaký svůj koncept pohledu na věc. Parazit v těle jednoho z posádky, uzavření na tajné základně, nějaká neurofyzioložka snažící se přijít věci na kloub a dle současných dějových šablon samozřejmě i romance. Ano, skutečně nic nového. Jednoduchý děj tudíž naprosto ve všem předvídatelný. CGI se dá považovat za uspokojivý což atmosféru povyšuje. Kdo by však očekával nervydrásající horor, bude zklamán. Tady se jedná spíše o drama, avšak postrádající napětí i alespoň minimálně nervozitu. Zajímavostí je, že na to, že se příběh odehrává v roce 1983, ruští tvůrci násilně do děje netlačili motiv studené války, jak je naopak zvykem v Hollywoodu. Začátek příběhu vypadá zajímavě a v jistém smyslu i přitažlivě, ale netrvá dlouho a veškeré nadšení opadne. Ale jo, shlédnutelné to je, jen se k tomu asi nikdo moc vehementně vracet nebude. ()

sadlokan

Nenasytný kosmonaut mlží o své zvláštní jo-jo efektní anorexii.Rusové přes sci-fi ještě v 21.století nenápadně kritizují své nešvary. ()

Hapretor

- no, ke konci dojemné ... ale o čem to vlastně bylo ? - docela nějaké zmatené mi přijde ... tak bylo to o adopci nebo vetřelci z vesmíru ? --- potvůrka však dobrá ... akce o ničem ... myšlenka se vytratila ... Rusové si nerozumí - neví co chtějí ... i ve filmu , ehm ... ()

misbos

Jak Jsem se Stal Skafandrem - aneb - Já a můj "žaludek" si rozumíme čím dál víc. Překvapivě solidní film, co rozhodně není Vetřelec.ru, a asi není žádnej jinej film z tohodle ranku, ke kterýmu by se dal přirovnat. Je to svébytnej počin celej postavenej na dobrý znalosti témat, kterejma se zabejvá. A odehraný je to taky dobře. Pět. ()

helraiser

Opravdu slušná ruská variace na Vetřelce s přídavkem jistého dramatu. V každém případě parádní scifi horor s opravdu zajímavým a především perfektně ztvárněným monstrem, se slušnou atmosférou a uspokojivou porcí gore. Tohle se prostě povedlo a je vidět, že Rusové co se týče hororu tak prostě umějí. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi