Sputnik

Vzhledem ke svým kontroverzním metodám je mladá lékařka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na propasti ztráty lékařské licence. Její kariéra však možná neskončila. Poté, co je Tatiana přijata armádou, je přivedena do zabezpečeného vědeckého výzkumného zařízení, aby vyhodnotila velmi zvláštní případ, případ Konstantina Sergejeviče (Pyotr Fjodorov), kosmonauta, který přežil záhadnou vesmírnou nehodu a vrátil se na Zemi jedinečně pozměněn: uvnitř něj žije něco, co se ukazuje až pozdě v noci. Armáda však má zlověstné plány. Tatiana chce zabránit tomu, aby vojáci zabili Konstantina. A stvoření samo o sobě prospívá ničení. (C0r0ner)

TheMraca

Film se snaží vytvořit atmosféru jakou měl první vetřelec. Jen je to špatně udělané. Nějaké dobré nápady se najdou. Ale je to nedotažené, ošumtělé. Prostě ruské. ()

Eventyrer

Jedno z viac komorných sci-fi než si človek na prvý pohľad myslí. Mne takéto poňatie žánru vyhovuje omnoho viac a teda ma menej akcie skôr potešilo. Dej plynie veľmi pekne, spolu s doktorkou zisťujeme o čo kráča, nič nie je prehnané či nelogické. Príjemné prekvapenie v podobe rozloženého zisťovania- nedozvieme sa hned úplne všetko, stále nové a nové zistenia sú nám postupne odkrývané čo beriem ako veľké plus. Celý čas niečo tušíte, ale ono to tak vôbec nie je. Čo je už ale horšie, rozuzlenie je predvídateľné. Čakala som, že budú pokračovať v nečakanosti, že ma prekvapia, ale nestalo sa. ()

vikino1

Ty jo potvůrka docela zajímavá, škoda jen, že nepřitlačili víc na pilu, chování hlavní hrdinky dost nelogické. Jako by film nevěděl, jestli má být víc psycho nebo se soustředit na život entity. Obě cesty byly tak na půl, kdyby jednu dějovou linku vyřadili a vychytaly víc tu co zůstane, mohlo to být daleko zajímavější. ()

Likan7

A nedám si říct, a nedám si říct. Vždycky si přečtu něco o nějakém filmu a bohužel mě zajímá natolik, že se na něj podívám. A k tomu s titulky...slovenskými. Sputnik je šíleně špatný sci-fi horor, má mizerné tempo a potvoru, která vás za 20 minut omrzí, protože skoro nic nedělá. Vedlejší dějová linka s dítětem z děcáku je už úplně volnáí o pomoc. ()

LordMysti

Strašně jsem se těšil, svým způsobem jsem dostal to co jsem očekával, ale přiznávám že jsem čekal ještě trochu víc. I tak sci-fi klasika kterých není nikdy dost. ()

Acrobat

Sudruhovia sa klepli po vrecku, napozerali votrelcov, zacnelo sa im komunistickej nostalgie a podho do osamotenej bohom zabudnutej zakladne kdesi na konci sveta, rozohrat najprv psychologicku hru a potom to ukoncit filmovo. Kosta nemal na vyber. Sovieti by pustali stale dalsich a dalsich Sputnikov a prinasali nove a nove "zbrane". Pochopili to aj hrdinovia a ukazali jemny zablesk citov a emocii v krutom rezime. Zasadit dej spatne do 80.rokov bol vyborny tah, lebo si vystacil so zastaralou technikou, telkou, pevnou linkou a pod. Sputnik ma atmosferu ale je tak sudruzsky doslovny, vsetko mat pod kontrolou. Film je chladny, ponury, s dobrymi hercami a semtam dobrym efektom. Cudo vela inteligencie podla mna nepobralo, len film ho vykreslil ako nieco vacsie. Rusi vsak Sputnik nepodcenili. Stopaz je vacsia ale to len pre potreby doslovnosti. Ziadne zbytocne gore veci a nezabudnutie na chlapca je plusom. Je tedaen otazne co do tela dostanu europania po ockovani Sputnikom. E ta.... (Videne 18.3.2021, BDrip) ()

vozralec

Převážná většina se odehrává na Zemi. Zařízení mohlo být hlídáno daleko lépe. Pěkná potvůrka. Rozhodná žena. ()

Knor

Uznání za slušnej pokus si to zaslouží. Vetřelec na ruský způsob byla ve finále taková podivná slátanina a brala se až moc vážně. Herci ok, příšerka povedená, ale divnej scénář a nulový napětí to srazili dost hluboko. Jen tak tak jsem to dokoukal. ()

Shanen29

Rusi tomu v posledních čtyřech letech dávají sakra na frak a opět se mě toto dílo líbilo.Příjemný ruský scifi hororec. ()

Ewík

12.03.2022: pěkné, sem tam zajímavé. "Coward - a hardy and highly adaptive specimen." (Future Gate Festival, Lucerna - Velký sál) ()

petrik11

Vôbec nie zlé. Tvorcovia sa dokázali vyvliecť z napodobňovania votrelca. Bol inšpiráciou to je jasné, ale ich podanie neznámej kreatúry a jej správanie sa mi zdalo aj logickejšie. Hercom nebolo čo vyčítať, hrali presvedčivo. Zhrniem, jedným slovom, Dobrý film ()

Solverino

Obrazová stránka je naprosto úžasná, zvuk a hudba taky vynikající, monstrum je taky vysoce nadprůměrné, ale.... ale ten scénář a dřevěný herci... to je šílený! Tak debilní scénář, plný samých nelogičnosti a totálních nesmyslů jsem snad ještě neviděl, ten to naprosto spolehlivě posílá do kopru... nebudu to sem psát, byly by to spoilery jako prase, ale trpěl jsem u toho jako blázen... škoda, veliká škoda... takhle je z poslední doby pořád nejlepší ruské "Koma", to bylo hodně dobré. ()

Pitryx

Nejsem přítelem těchto vykecávacích filmů, ale tento je výjimka. Vydržel jsem. A rád. Dvacet dostává jednoznačně ten, kdo vymyslel tu potvoru, konečně je tu něco nového. Dvacítka je za překvapení v závěru, kde je nutno pozorně se dívat a číst titulky, jinak části filmu s dítětem nepochopíte. Tím vlastně přichází i to pořádné překvapeníčko. Bohužel je vázáno na jeden jediný několika sekundový záběr v jiné části filmu, takže pokud jste ho prošvihli… Poslední desítka je za celkovou koncepci filmu. A dobře tedy, ještě desítka navrch Oksaně Akinšině. ()

PaulCZE

Mít to nadupanější a logičtější scénář je z toho sci-fi rubačka roku. Druhá půlka filmu je o ničem, postavy zmatený, děj utahanej a jakýkoliv přesah se vytratil. ()

SAINTS

Sputnik,je komorna drama,ktora sa meni na efektmi nabity horor.Film začina vo vesmire v roku 1983 ,ked sa dvaja sovietski kozmonauti rozpravaju o tom čo urobia ked sa dostanu domov,ked niečo zazru za oknom svojej kozmickej lode.Potom su obaja najdeni na kazašskom prazdnom poli,jeden kozmonaut ma v hlave dieru a druhy je nažive ale ma v sebe niečo ineako sa čoskoro dozvieme.Hlavnou hrdinkou je sympaticka lekarka Tatiana,ktoru plukovnik pozve na vojensku zakladnu,kde je preživši kozmonaut držany a vypočuvaju ho.Režiser velmi dobre vybudoval atmosferu strachu,panuje neistota,pretože si nikdy nie sme isti ,čoho by sme sa mali bat.Je to mimozemštan?Je to kozmonaut Konstantin?Su to vojaci?Je to zarputila tajomna Tatiana?Tato neistota je zamerna a uplne v sulade s pochmurnou paranoidnou naladou sovietskych čias.Velka čast filmu je založena na rozhovoroch Tatiany a Konsštantina,každy niečo skryvaFilm vytvara psychologicku hru na mačku a myš medzi nimi.Nadherne sa to ukaže aj v prekvapivo dojemnej zaverečnej scene,ktoru by sme mohli nazvat aj menšim zvratom.Sputnik je žanrovym potešenim. ()

curfew77

Váhal jsem nad aspoň nejslabšími třemi hvězdami, ale nakonec je nedám. SPUTNIK má velmi zajímavý základní nápad, který ovšem scénář postupně posouvá směrem ke klasickému filmovému béčku - a nakonec i céčku. A podobně: Oksana Akinšina je sice tím správným sovětským způsobem sexy a k tomu umí i hrát, jenže některé vedlejší postavy jsou naopak nejen blbě napsané, ale k tomu strašlivě ochotnicky zahrané. Snaha zkusit natočit v Rusku něco "hollywoodského" se určitě cení a má mé sympatie, navíc i trikové zpracování je tady slušné (však taky ten dlouhý kolotoč producentských log na začátku...), ale filmu podrážejí nohy totální logické díry a obecně komické představy o prostředí někdejšího SSSR na počátku 80. let. Takové mívají obvykle Američani, nebo (v tomto případě) místní tvůrci mladší čtyřiceti let. Snaha napojit se na (koneckonců stejně vylhanou) temnou vizuální poetiku seriálového ČERNOBYLU je pak místy skutečně směšná. 40 %. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi