Sputnik

Vzhledem ke svým kontroverzním metodám je mladá lékařka Tatiana Yurievna (Oksana Akinshina) na propasti ztráty lékařské licence. Její kariéra však možná neskončila. Poté, co je Tatiana přijata armádou, je přivedena do zabezpečeného vědeckého výzkumného zařízení, aby vyhodnotila velmi zvláštní případ, případ Konstantina Sergejeviče (Pyotr Fjodorov), kosmonauta, který přežil záhadnou vesmírnou nehodu a vrátil se na Zemi jedinečně pozměněn: uvnitř něj žije něco, co se ukazuje až pozdě v noci. Armáda však má zlověstné plány. Tatiana chce zabránit tomu, aby vojáci zabili Konstantina. A stvoření samo o sobě prospívá ničení. (C0r0ner)

Accuphose

U toho hodnocení se asi dost lidí pomátlo, ale dobrá. První půlka vypadala nadějně, nicméně pokud chtěli Rusové natočit stejnou sračku, jaká by vzešla ze studií v USA, plnou béčkového scénáře postrádajicího logiku, klišé, kýče a děje, kterej je Vám ve výsledku jedno, pak se jim to povedlo. Kdyby to byl film o Riddickovi, tak to ani nehodnotím a tak nějak se na to možná kouknu, ale tady se docela super nápad podařilo dokonale rozbít. Máme zápletku, jediné co nevíme, co se bude dít dál. Po půl hodině to měli radši zabalit a jít se ožrat vodkou. Jedna hvězda za dobrej nápad. ()

Mukade

Á, tak z toho čuda vyrábajú rusi tú vakcínu Sputnik !! cool xD ................................ A jak to - veselo si to pláva vo vesmírnom vákuu pri takmer absolútnej nule teplote? Podobná somarina mi v Life (2017) nesmierne vadila, tu akosi už na to kašlem, už mi to ani nevadí LOL. .................. Príšerka ináč parádna, ani nepamätám kedy som podobne zaujímavo a kvalitne spracovanú videl (ak vôbec) ()

falky

Tohle mohl být příští Vetřelec. Nakonec nebyl, ale i tak je Sputnik velmi dobrá podívaná. Ve zkratce: Je rok osmdesát něco a Sovětský svaz se chystá přivítat na zemi své dva geroje - kosmonauty Sputniku. Jenže během přistání se cosi stane a namísto dvou se na Zem vrátí tři. Na základnu kdesi uprostřed kazašských stepí je proto povolána kontroverzní psycholožka, která se při administrování terapie nebojí jít přes mrtvoly. Jenže ještě netuší, že tentokrát to bude doslova. Na Spuntiku se těžko hledají věci, které by mu šly vytknout. Kamera je skvělá a společně s hudbou vytváří hutnou atmosféru. Herecké osazenstvo je špičkové a výborně hraje. A monstrum, kolem kterého se příběh točí, je vizuálně atraktivní a navíc je vystavěné na skvělé premise, díky které dostane film v půlce opravdu šokují twist. Jenže na něm nedokáže příliš stavět. Namísto toho se věnuje budování vztahů mezi hlavními postavami. Něčemu, co bych u každého jiného filmu přivítal. Ale tady jsou vztahy na vedlejší koleji. To nejzajímavější, co film má, je právě monstrum z vesmíru, a budování vztahů tak působí skoro až nepatřičně a zbytečně. Přesto je Sputnik film, který se řadí k silnému nadprůměru veškeré tvorby a ty dvě hodiny stopáže nebudete litovat. Konečně taky z Ruska přišlo něco pozitivního. ()

vinducha

Zase se nám vyskytl 1 Alien , alias nechtěný dáreček přivezený na Zem . Tohle vůbec nebylo špatné , jedinou klasickou slabinou je přepálená stopáž. ()

Paty.Capone

Strašně skvělej začátek, říkáte si že wow na to že Rusko skvělej příběh, čekáte nějaký vyvrcholení a místo toho konec... fakt škoda mohl z toho bejt skvělej film. Pokazili to náramně, herci byli výborní. ()

PMU

Mezi 2 - 3 bych to viděl.. Pro mě to zabila ta "romantika" na konci filmu. Jinak snímek celkem zbytečně roztahaný.. Byly chvíle kdy jsem se i nudil. Jinak pár světlých okamihů tam bylo. Příběh by až na ten konec celkem ušel. Mohlo to být i drsnější. Potvora velmi povedená. Atmosféra snímku perfektní. Hudba mě velmi bavila. ()

loki3016

fakt som sa na to tesil..a potom toto...sceny ukradnute zo vsadial ...hudba nepodareny pokus o Jóhannssonovo Arrival..velmi nepodareny..jedna hviezda za to ze vobec skusaju nieco take natocit a dufam ze raz to vyjde. ()

Majo.evans

Zdá sa mi to alebo Rusi točia čoraz lepšie filmy?Akosi to naozaj rozbiehajú.Tento film troška ruský votrelec.Rovnaký herec ako v Avanpost.Páčilo sa mi to.... ()

Aceboris

Ruský film som nevidel ani nepamätám a horor , resp. scifi vôbec. No čuduj sa svete aj ti rusi vedia natočiť slušný film . Aj keď na môj vkus dosť ponaťahovaný, niektoré scény super , iné zbytočné. Priserka, ala votrelec potešila , symbiont super nápad . Motivácia , resp. inšpirácia tam bola zjavná. Ovládanie a využitie na vojenské účely ako inak ,opäť jeden plukovník , čo chcel metal a doktor zas nobelovku. Určite sa z filmu dalo vyťažiť viacej hlavne hormadne scény kde stvorenie útočilo boli dosť odflaknute s tým , že ste videli už len výsledok blaznenia. Čo bolo od veci je romantická zápletka vznikajúceho vzťahu . Toto sa málokedy ak vôbec vidí v takomto žánre. Nejak mi to neprekážalo , ale zbytočne to film pretahovalo má celkových 113 minút čo je dosť. Optimálne by mu stačilo tak štandardnych 90. Za mňa 6/10 treba vidieť a spraviť si vlastný názor. ()

Milonak

Příjemné překvapení - ne úplně originální (i když způsob přežívání mimozemšťana v těle člověka ano), ale zajímavé scifi s ponurou atmosférou, slušným scénářem, dobrými hereckými výkony a zejména tím, že to natočili Rusáci - je to prostě jiné (= ruské) a mně to i právě proto sedlo. Jsou tam náznaky "Hollywoodu" a také několik nelogičností, ale ani mně to nijak nevadilo a pokojně jsem se díval dál. Něco mezi 3-4*, dávám 4 za již zmíněnou "ruskou" odlišnost. ()

bonsetti

Dobré ruské Sci-Fi s parádním vetřelcem. Ale Vetřelec to není, je to úplně něco jiného. Hodnocení snižují zdlouhavé záběry a scény, a občas toporní někteří herci. ()

ezop1012

Tak toto im vôbec nevyšlo, ešte, kým kozmonauti nepristali ešte to bolo jak tak dobre. Sivý a sterilný snímok, nanič hudba, scenár písal asi nejaký Amik. Škoda, Rusi nevedia točiť filmy ako za sovietskeho zväzu, väčšina filmov ma výrazný vplyv od Američanov, to v minulosti nebolo, ešte raz škoda. ()

jethrotull

Rozhodne som opat ocakaval rusku stupidnu sracku,nieco v style Kolskaja Sverchglubokaja a bol som neuveritelne prekvapeny a nadseny z tohoto diela.Vyborne spracovana doba Sovietskeho zvazu a pomerov v nom,taktiez kvalitne trikove zobrazenie a v neposlednej rade i dobry napad scenara. Za mna velka spokojnost. ()

Dalajlada

Pěkná hlavní hrdinka a pěkný mimozemšťan. Bohužel zbytek už je milionkrát viděný. Drsný přes mrtvoly jdoucí velitel, srab vědec, který se nakonec pochlapí, atd. atd. Ale jinak pěkné. ()

Jindra_S

Atmosféra vojenského komplexu a studia kosmonauta je od začátku skvěle budována, pomáhá tomu i originální ruština i technika z 80-tých let. A pokud by to takto vydrželo až do konce, nejépe s nějakou pointou, byl by to úžasný film. Bohužel, postupem času dostává děj čím dál větší trhliny, až se nakonec změní v takový nelogický mišmaš, kde se postavy chovají nelogicky a zcela jinak než v předchozích scénách. Jen se ukazuje, že natočit dobře film už je dnes zvládnuté řemeslo, ale dobře vytvořit příběh je stále umění. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi