Dva mezci pro slečnu Sáru

• Česko Dva mezci pro sestru Sáru (více)

Když osamělý jezdec Hogan zachrání ze spárů tří násilníků mladou jeptišku, ještě netuší, do čeho se to právě namočil. Sestra Sára je na útěku před francouzskými kavaleristy a míří za mexickými stoupenci prezidenta Juareze. Také nesmlouvavý a tvrdohlavý Hogan má spadeno na francouzské okupanty, ale úplně z jiného důvodu. Plánuje se totiž zmocnit tučné odměny v podobě francouzského pokladu. Sestra Sára mu může poskytnout cenné informace týkající se obrany pevnosti, a proto se tato nesourodá dvojice vydává na společnou pouť nehostinnou mexickou pustinou. Během cesty se nejen sblíží, ale začíná to mezi nimi také pořádně jiskřit. Sestra Sára se totiž nechová úplně jako spořádaná jeptiška a svému průvodci nachystá řadu překvapení. Dobrodružný western amerického režiséra Dona Siegela vyniká zejména živelnou konverzací mezi ústřední dvojicí v podání Clinta Eastwooda a Shirley MacLainové. (Česká televize)

kinej

Film Dva mezci pro sestru Sáru má pár slušných scén (vyndávání šípu, útok na základnu) a zajímavé a vtipné momenty plynoucí z kontrastního herectví Clinta Eastwooda a Shirley MaccLaine. Ale i přes to, že po technické stránce působí film skvěle, jej považuji ze nejméně výrazný Eastwoodův přínos westernovému žánru. Přeci jen jediným skutečně nezapomenutelným aspektem filmu je hudba, ostatní se mi do měsíce nadobro vytratí z paměti. ()

cheyene

Očekával jsem spíše průměrný nebo lehce podprůměrný western, takže o to příjemnější je můj pocit po jeho zhlédnutí. Vyvíjející se vztah mezi Shirley MacLaine a Clintem Eastwoodem je správným kořením snímku, kterému však nechybí ani dávka napětí, zajímavé scény a hudba mistra Morriconeho, který potvrzuje své kvality i v tomto případě, avšak nepřichází tu s žádnou melodií, kterou by si divák zapamatoval a spojoval si ji se Siegelovým počinem. Westerny z mexického prostředí nepatří mezi moje nejoblíbenější, ale Dva mezci pro slečnu Sáru potěšili. ()

Fiftis

Je to celkom pútavý príbeh od začiatku do konca - vrátane geniálnej hudby Ennioa Morriconeho (Vtedy na západe). Príbeh o nájomnom zabijakovi (Clint Eastwood), ktorý zachráni ženu (Shirley MacLaine) pred tromi násilníkmi. Čoskoro zisťuje, že ide o mníšku. Humorný príbeh netradičnej dvojice na ceste povstaleckým Mexikom. Clint Eastwood už však hral v mnohých lepších filmoch, toto je skôr humorná story o záchrane mníšky a Clint nieje žiadny drsný pištolník. Ani toľko nehláškuje. Shirley MacLaine mi veľmi pripomínala výzorom Renée Zellweger, čo je u mňa veľkým plusom. Celkovo hodnotím film ako dobrý priemer. ()

GilEstel

Lehce laciná romance s westernovou kulisou. Eastwood jako švihák z prérie, na dámu gentleman na banditu hrubián. V kombinaci s prostitutkou v převleku za jeptišku působí jako vhodná zápletka pro tuhle „horse movie“. Naprosto mizerná dějová výstavba s povrchními dialogy tvoří z filmu nenáročnou zábavu pro celou rodinu s poněkud přemrštěnou stopáží. 42% ()

k212

Velmi povedená westernová komedie, kde všechno je jinak než se zdá, a kde duo Clint Eastwood -parodujíc své předchozí drsňácké role- a Shirley MacLainová -v hávu nepočestné jeptišky- vytváří slušný azábavný souboj dvou pohlaví (víry a ještě něčeho víc...) . No a ten supr efektivní návod, jak vytáhnou šíp z ramene ... špica. ()

InJo

Moc fajn western plný výborných scén a hlavně duo MacLaineová - Eastwood skvěle šlape. A samozřejmě skvělá hudba od Morriconeho. ;-) 70 % ()

Anderton

Tak tu som skutočne nevedel, čo mám očakávať a teda očakával som niečo celkom odlišné, čo som samozrejme rád. Nejde o žiadnu nudnú road movie pustou krajinou, ktorá by stavala celú takmer dvojhodinovú stopáž na špičkovaní dokonale sadnúceho si páru, aj keď to tam samozrejme je tiež. Do hry sa odstáva aj nejaká tá politika a pletky Frantíkov s Mexikánmi skutočne nemáme v každom druhom westerne. Záverečná sekvencia tak nie je obligátnou prestrelkou, ale regulérnou vojnovou bojovou scénou. Nad tým všetkým ale dominuje zábavná zložka filmu, čo Siegel podtrhne aj záverečnou vtipnou scénkou. ()

Campbell

Výborný lehce humorný western, s výborným Eastwoodem, ten člověk je prostě dokonalej ve všem v čem se objeví. A Siegel umí nádherně režírovat, což samozřejmě už několikrát dokázal. Jen škoda že MacLainová je tak trochu ve stínu, nýbrž byla celkem pěkná v tom jeptiškém hábitu. Western doporučuju už jen díky skvělému Eastovi. ()

Mariin

Dobrý, ale nikterak nadprůměrný western, na němž se mi asi líbil nejvíc mexický kolorit. Morriconeho hudba mne tady zrovna nezaujala... ()

AGAMENON

Já Clinta prostě žeru, nikomu na světě tak nesednou smradlavý hadry, umaštěnej klobkou a hadžvaňo v hubě, tak skvěle jako jemu, když jej ještě navíc tvůrci dají dohromady s MacLaineovou, není co řešit. Tahle ženská snad nikdy nehrála normální role a v soukromém životě je ještě prdlejší, než postavy které vytvořila ve filmech, což jen trochu bystrému divákovi naznačuje, že s touhle jeptiškou nebude něco v pořádku, ráda pije, kouří a má peprnější výrazy, samozřejmě jenom občas, tajně a omylem. Clint je pořád ten stejnej nemluvnej, mračící se chlap, kterýho nasírat se nevyplácí. Zapálí si jeden malý doutníček, zamhouří oči, vycení zuby a postřílí všechno co se hýbe, tak ho prostě máme rádi. Scénárista ústřednímu partu napsal skvělé dialogy, tudíž poslouchat Clintovo a Shirleynino neustále špičková, je opravdu labužnická záležitost, plus nádherný mexický exteriéry, standartně kvalitní Eníkovu hudbu a povedený dabing (Clinta dabuje Laďa, bez něj není ani poloviční), já sem byl sakra spokojenej. ()

PetrPan

Eastwoodovo charisma by pravděpodobně dokázalo vytáhnout z filmové šedi i daleko horší filmy. Dva mezci sice neoplývají bůhvíjakým nábojem či jak to říct, spíš jen tak poklidně klušou a s lehkým humorem se jemně doklopýtají až do samotného závěru, jenže Eastwood, no. ()

Tomco

Jeden z tých vlažnejších počinov s Clintom v sedle. Poteší aspoň rajcovná jeptiška v podaní mature sna každého panica - Shirley MacLainovej. 70% ()

Rocky62

Spolupráce Eastwooda se Siegelem snad ani nemůže dopadnout špatně. Navíc zde má zásluhu na zážitku Morricone a jiskření mezi hlavními postavami. Originální, nápadité a vtipné. Lepší průměr. ()

classic

NAJZBYTOČNEJŠÍ FILM zo spolupráce Don Siegel a Clint Eastwood,ak by som mal pri nich dvoch vyberať,tak volím radšej DIRTY HARRY alebo ESCAPE FROM ALCATRAZ. Aspoň,že sa mi páčila SHIRLEY MACLAINE,ktorá je tu celkovo na spríjemnenie nudy ako„ jeptiška”,ktorá v tomto milom habite dráždi svojim zjavom,ale po zhodení sa blíži čoskoro EXPLOZÍVNE FINÁLE... Nemohol som prísť nikdy na chuť tomuto divnému atypickému westernu s prvkami suchého humoru. ()

Marze

Film v mexické westernové krajině je mnohem lepší než podle jednoduché zápletky mohl být. Shlédnuto na ČT2. ()

Šandík

Film, který se dost výrazně vleče... Ne, že by měl být o třicet minut kratší... Tempo je v pořádku... Akorát nějak skoro vůbec není na co se koukat, což je u filmu dost podstatná závada... Kde jsou Eastwoodovy pověstné dlouhé, nervy drásající pohledy? Kde je ostentativně se nudící banda hrdlořezů čekajících na svou oběť? Kam se poděla nekonečná prérie v níž skučí vítr a nikde není ani živáčka? Kam se ztratilo všechno napětí, které bychom v takovém filmu čekali? Sem tam zajímavý záběr nebo situace, ale kdybych to měl srovnat s filmy Sergio Leoneho, tak je to tak na jeden a půl hvězdičky... Nuda... Sergio by z toho vykřesal úplně jinou podívanou... A dost možná by to nesálo ani dolar navíc... ()

jojinecko

3,5*/5...Hoci je poriadne cítiť "leonovské" dozvuky (predovšetkým v Clintovej postave, Morriconeovej hudbe), tento film je skôr odľahčenou westernovou rozprávkou. Tým najdôležitejším korením sú dialógy medzi Eastwoodom a MacLaine, niektoré parádne vypointované, hláškami sa skutočne nešetrí. Práve táto dvojica film jednoznačne ťahá a to všetko ostatné je len menej podstatný backround... Nič seriózne, ale ako "oddychovka" je tento film naozaj podarený. ()

Flego

Eastwoodova popularita rýchlo stúpala, preto mu naservírovali hereckú hviezdu MacLaine, napísali vtipné dialógy a vznikol zábavný trochu netradičný western. ()