Dva mezci pro slečnu Sáru

• Česko Dva mezci pro sestru Sáru (více)

Když osamělý jezdec Hogan zachrání ze spárů tří násilníků mladou jeptišku, ještě netuší, do čeho se to právě namočil. Sestra Sára je na útěku před francouzskými kavaleristy a míří za mexickými stoupenci prezidenta Juareze. Také nesmlouvavý a tvrdohlavý Hogan má spadeno na francouzské okupanty, ale úplně z jiného důvodu. Plánuje se totiž zmocnit tučné odměny v podobě francouzského pokladu. Sestra Sára mu může poskytnout cenné informace týkající se obrany pevnosti, a proto se tato nesourodá dvojice vydává na společnou pouť nehostinnou mexickou pustinou. Během cesty se nejen sblíží, ale začíná to mezi nimi také pořádně jiskřit. Sestra Sára se totiž nechová úplně jako spořádaná jeptiška a svému průvodci nachystá řadu překvapení. Dobrodružný western amerického režiséra Dona Siegela vyniká zejména živelnou konverzací mezi ústřední dvojicí v podání Clinta Eastwooda a Shirley MacLainové. (Česká televize)

GMVajgl

V podstatě romantický film na pozadí westernu z mexicko-fancouzské války. V hlavní roli jiskřící vztah MGTOW kovboje a svérázné až arogantní jeptišky. Má to svoje fajn chvilky, ale je vlastně dost zapomenutíhodné. Oddechovka na nedělní odpoledne - když člověk usne, tak se nic neděje. (Co má Clint Eastwood s těma mulama?) ()

007.

Top western s Eastwoodem. Nejvíc mě bavily dialogy.1) Nechcete mít svou ženu? - Na co? - Aby nosila Vaše jméno, rodila Vám děti a doprovázela Vás. - A nutila mě přestat pít, hrát hazard a začít šetřit a celej den skuhrala, co jí kde bolí, né díky. - Osamělý život. - Bezva život. 2)Co je zas tohle? - musím se tady pomodlit. - Modlila jste se večer i ráno, to už snad stačí. - Projít kolem božích muk bez modlitby je hřích. - Když zavřete oči, tak né. - Prosím pane Hogenne. - Jsou to malý muka, tak stačí malá modlitba. 3) Jen si dejte, máte na to nárok. Ale ještě jsem neviděl, aby si někdo na tvrdej přivykl tak rychle. Jedna scéna lepší než druhá. Hezká hudba. 100% ()

bearmeedek

Velmi dobrý film, spíše na válečném (revolučním) pozadí. Síla filmu je postavena na dvou hlavních postavách, desperado a jeptiška (?). Na jejich konverzaci, pošťuchování a vzájemné přitažlivosti navzdory jejich absolutně rozdílném životním postoji. Tohle bavilo a potěšilo. ()

Armin82

Já mám ty westerny s Clintem rád. Sice to je pořád dokola. Klaďas, kterej si hraje na drsoně s doutníkem v puse, strništěm a dobrou muškou, ale mě to baví. Zde máme i docela pěknou dámu. 80% ()

mira.l

Dějově nic moc, finální bitka ve francouzské pevnosti spíš k smíchu, ale inak to byla docela dobrá blbinka, nekoukalo se na to špatně. ()

Belmondicek

Clint Eastwood jako pistolník Hogan, je odborník přes dynamit a má za úkol vyhodit do povětří jednu vládní pevnost. Na začátku zachrání Sáru, převlečenou za jeptišku před znásilněním... Krásně nasnímaný snímek  připomíná ve velké míře spaghetti westerny a to ještě podbarveno úžasnou hudbou Ennia Morriconeho. Hodně tomu napomáhá i to prostředí, točilo se totiž v Mexiku. Mezi Eastwoodem a Shirley MacLaine funguje skvělá chemie (i když si prý údajně moc nesedli) a vzájemné špičkování mezi oběma, patří k nejzábavnějším momentům. Don Siegel namíchal zábavný koktejl s nečekaně brutální akcí na závěr. "Sestro Sáro, tohle je nevěstinec!!...Kdepak Hogane, žádnej nevěstinec, nejlepší bordel ve městě!" ()

Comida

Příjemný western s pár doopravdy úsměvnými scénami za jejíchž vtipnost může výborná a sympatická dvojka sestra Sára a hláškující Hogan. Nicméně, rozhodně se nejedná o čistokrevnou komedii a občas je lepší film brát vážně. K vážnosti už jen občas trochu přispívala úžasná hudba. Je pravda že pár slabším scén se taky najde, proto se nejedná o pětihvězdičkový snímek. Nicméně i přesto je to příjemný film pro milovníky westernů. Posledních cca. 15 minut je jen třešničkou na skvělým dortu. 8/10. ()

Stanix

Klasická ukázka jak dojem s výborného filmu dokáže zabít rušivá hudba. Hudba tak odpudivá, že jsem to při prvním shlédnutí nedal. Když ale příliš neposloucháte, dá se to vydržet. Příběh je tahoun celé dvě hodiny. ()

Fanak

Zajímavý western, který je postaven na slovních přestřelkách kontrastní dvojice dobrodruha a jeptišky. Tento protiklad funguje na výbornou a dodává jejich společnému putování potřebnou šťávu. Bez tohoto prvku by zbyl veskrze tuctový příběh z divokého (jiho)západu. Morriconeho hudba je sice skvělá, ale jedná se vlastně jen o jednu jedinou skladbu. ()

0verseer

Clint zožral snáď všetku drsnosť sveta a jeho tradičnému pištoľníkovi s neodmysliteľným horiacím špagátom v kútiku úst tu k dokonalosti chýba snáď len to zelené pončo. Dostáva navyše menej tradičný doprovod v podobe mníšky, čo sa mi podľa názvu a popisu obsahu javilo ako blbosť, v konečnom dôsledku však filmík veľmi príjemne šľape. Kopa dobrých hlášiek, Clintov drsný look a záverečná prestrelka mi k spokojnosti bohato stačili, len dĺžka mohla byt trošičku kratšia. Inak spokojnosť, 7/10. ()

boombang

Clint zábavný i se šípem v rameni a Shirley je ta nejsexy jeptiška pod sluncem (Četníci prominou). Velmi jsem se bavil. ()

Pitryx

Svěží western s mým oblíbencem, ke kterému přidá pár hlášek i postava Sáry. Jen ten konec byl zbytečně komplikovaný, jako by jej chtěli uměle protahovat. ()

adamix

Až tak vtipné a záživné som to nečakal, aj keď film mal v rukáve jedno herecké a jedno skladateľské eso. Hlášok a narážok je tu neúrekom a film žiaril vždy, keď Hogan s mníškou viedli (akúkoľvek) konverzáciu, chémia medzi nimi panovala dokonca aj pri vyťahovaní šípu z ramena. Plusom je aj záverečná akčná a na pohľad aj veľmi drahá a drsná prestrelka. U mňa 4* a 80%. ()

PlysovyMacko

Drsnák Hogan zachráni mnisku pred znasilnenim, skamaratia sa, dokonca sa stane jeho komplicom. Clint a Shirley majú skvelú chémiu, ako celok je film priemerný, ale je tu pár skvelých scen, páčilo sa mi ako mu vytahovala šíp z pleca, keď sa dozvedel kým je ona v skutočnosti, alebo ako si vliezol k nej do vane. Zaujala tiež hudba a netušila som, že Francúzi mali zálusk na Mexiko. ()

ostravak30

Western se dělí na části, kdy se člověk směje, protože posloucháme konverzační střety mezi Hoganem a jeptiškou a pak tu drsnější část. Je to trochu neobvyklý film pro Clinta Eastwooda. Zde hodně mluví, balí ženskou, vlastně jí dokonce projevuje otevřenou náklonost. A sestra Sára navíc není zdaleka jen obyčejná jeptiška, ale dokáže střílet a pořádně se napít. ()

Mejsy

Hned na úvodu filmu mě zaujala skvělá hudba (Moricone) a pak to pokračovalo výkony hlavních představitelů. Tento film mě udržel před TV obrazovkou od začátku do konce a ani chvíli jsem se nenudila. Docela zábava, když "jeptiška" a "drsňák" cestují povstaleckým Mexikem. ()

martins

Společně s Psancem Josey Walesem můj nejoblíbenější Eastwoodský western. Clint se vrátil z Evropy jako velká hvězda, kterou začal být i doma. Film je spíše koncertem dua MacLaine a Eastwood, než přestřelkami a hordy mrtvých, až na úvodní scénu se třemi mrtvými a závěrečný masakr ve francouzské pevnosti. ()