Detektiv newyorské policie John Shaft vyšetřuje incident, jehož obětí se stal mladý černoch Trey Howard. Shaft zatkne arogantního mladého bělocha Waltera Wadea. Podle výpovědi Treyovy přítelkyně je v baru napadl, a když ho Trey zesměšnil, tak ho venku brutálně zmlátil. Když Wade o umírajícím mluví s pohrdavým úsměškem, Shaft ho srazí k zemi pěstí. To je však jediný trest, který Wadea za zločin čeká. Syn vlivného obchodníka je propuštěn na kauci a vzápětí zmizí ve Švýcarsku. Mnohem vážnější důsledky má incident pro Shafta, který přijde o místo. O dva roky později pracuje Shaft v protinarkotickém oddělení jiného okrsku. Krátce po úspěšném zatčení drogového bosse dostane zprávu, že se Wade tajně vrací. Nasedne do limuzíny, kterou řídí Shaftův komplic Rassan, a detektiv ho vzápětí zatkne. Soudce Bradford ho však znovu propustí na kauci. Zuřící Shaft se rozhodne odejít od policie a dostat vraha po svém. Uvědomuje si, že rozhodující je svědectví barmanky Diany, která krátce po vraždě zmizela neznámo kam. Wade se ji pokusí umlčet dřív, než ji najde Shaft. (TV Nova)

Haymar

Žádná velká bomba to sice není, přesto však ale jde o poctivou kriminálku, vzdávající hold starým dobrým 70's (zlaté to éry daného žánru). Troufám si tvrdit, že dobrou polovinu úspěchu dělá účast S.L.Jacksona a Ch. Balea (naopak zbytek herců - a to bez výjimky, mě tu spíše rozčiloval a do svých postav vůbc nepasovali). ()

Piškotka

S. L. Jackson jako novodobý bojovník za spravedlnost hrál skvěle. Vidět ho holohlavého s dlouhým černým kabátem zametat potemnělé uličky, metat svým odznakem kolem uší soudce a nebrat si tak žádné servítky, vyznělo značně nadneseně a ironicky. Amerika se tímto rádobyideálem pyšní i v jiných filmech. Samotná kostra filmu byla více než zajímavá a reálná. Akorát samotné zpracování bylo poslabší. ()

Strandmon

Zdravim říkají mi Samuel, hraju černochy a sem taky trochu drsnej! Drsnej Shaft je směsice kvalitního humoru, a suprových postav, který si zakladá hlavně na výkonu Samuela L. Jacksona. ()

kritiklon

V množství filmů hlavní hrdina zabije jednoho záporáka a je to napínavé a zábavné až do konce. Tady jich Samuel L. Jackson pozabíjí snad tucet a nic z toho. Nezáživná a zbytečná akční kriminálka bez silných momentů, která v divákovi nevzbuzuje prachžádné emoce. 2,5* za 48% ()

bobstock

Celkem spokojenost, svižná akce, přesně střílející Jacskon, který neuhýbá, rasistický Bale a všemožná mafiánská individua hnijícího NYC. Pochvala za hudbu...verzi ze 71 jsem neviděl. 65% ()

masiko

Vážně jsem doufal, že toho kreténa Shafta někdo ke konci odbouchne a já budu moci dát 2*. Je trošku smutný, když oba záporáci jsou 1000x sympatičtější než hlavní hrdina. Pak se těžko kouká na to, jak se Shaftovi všechny kulky vyhybaj, ale když vystřelí on, trefí vždycky. Ne že bych Jacksona neměl rád, ale tohle mu prostě nesedlo a i herecky byl dost mizernej. Takže 1* za Christiana, aspoň že ten nikdy nezklame... ()

Brejlil

Byly doby, kdy byl John Singleton naděje černého nezávislého filmu. No už není, teď se dal na remaky a podivné akční filmy. Shaft docela funguje jako one man show Samuela L. Jacksona. Bad black motherfucker má na policistu nepochybně svérázné metody, ale je radost se na něj dívat. Ostatek je tak trochu do počtu, především v závěru poslouží většina jako terče neomylné Shaftovy střelby. Co není úplně příjemné je neustávající rozdvojení celého filmu. Tu je to snaha o realističnost, tam pocta blaxploitation, a támhle to snad je úplná parodie. Snad jediná větší vada celého filmu. ()

Grafito

Seriál podle kterýho byl Drsnej Shaft natočenej jsem neviděl, tak nedokážu posoudit, do jaký míry byl ten nebo ten lepší.. každopádně film má svoje plus .. SLJ řízný a přitom vtipný drsňáky umí.. a svoje mínus .. ne moc originální a ani ne moc dobře napsanej scénář.. ve finále za tři.. ()

Saara

Není lepšího představitele arogantních zmetků, než je Christian Bale, tedy, on je prostě boží, přestávám být objektivní...radši toho nechám... A navíc, kdo je oblíkal? Bože, Jackson nikdy nevypadal líp... ()

Luqi

100 krát videný príbeh o neúplatnom policajtovi, neusvedčitelnom vrahovi a ústráchanom svedkovi. Samuel L. Jackson je však dosť charizmatická osoba na to, aby to bola úplná nuda a spolu s cekom zaujímavo pojatou réžiou a veľmi dobrou retro hudbou udržali tvorcovia tento film na hladine priemeru, napriak spomínanému nič-moc scenáru, ktorý film ťahal ku dnu. ()

Petrus1

Já vůbec nevím, proč sem se na to vlastně začala dívat. Mám sice ráda gangster(k)y, ale americko-černošský gangsta filmy mě nějak zvlášť nelákají. Jako ne, že by to bylo úplně strašný, ale ten film prostě nic novýho nepřinesl. Ano, Sam je fakt drsnej a Bale je hajzl (ale fešnej) A to mám ráda. ;-) Ale jinak nic moc. ()

kesty

maximálne nechápem niektoré hodnotenia. priemerní herci, hudba, réžia? ľuďom jebe. počúvajte ušami, pozerajte očami, rozmýšlajte mozgom. samuel si úlohu užíva a je radosť ho sledovať, dialógy sú napísané skvele a absolútne sa hodia do úst postavám, ktoré ich hovoria. hudba skvelá, od začiatku filmu nás sprevádza, no často si ju ani neuvedomujeme. napriek tomu skvele dotvára niekedy až noirovú atmosféru mokrých, tmavých ulíc. herci nevýrazní? a čo Bale? jeho svinský, slizký zbohatlík je skvelý! scenár je na "černošské" pomery pomerne svieži, prináša zaujímavé scény, ktoré zabavia (What's my name?!), a málokedy si stavia oslie mostíky, ktoré som narátal len dva. Až na trochu prehnaný koniec je to podľa mňa nadpriemerný film, aké sa už dnes jednoducho netočia. No a zvalovať nekvality filmu na český dabing, to je už úplna amatérčina, nehnevajte sa. ()

CrazyLom

Hodně průměrná detektivka, která mi chvílemi připadala spíš jako černá komedie (černá většinou doslova). Nevím, proč je v názvu překladu slovo Drsnej, když Shaft je v podstatě veselá kopa, jen semtam někoho odbouchne nebo mu něco zlomí...Třetí hvězdička za Balea, Samuel se tady moc nevytáhl ()

alambert

Nemám nic proti filmům, kde někdo vezme spravedlnost do vlastních rukou, a pokud má takový film dobrou atmosféru, umím být velmi schovívavý, koneckonců KRÁČEJÍCÍ SKÁLE jsem dal 5 hvězd, ale v okamžiku, kdy kolem někoho proletí 500 kulek a ani jedna ho netrefí, už moje shovívavost pokulhává a s odsouzeníhodnou pointou mizí zcela. Dvě hvězdy za dobrý začátek a slušný spád. ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton