Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

donkocicak

Nádherný a zábavný kreslený seriál, který jsem jako dítě miloval a miluji dodnes. S japonkou nepovedenou mutací se to vůbec nedá srovnávat... a Krang je nejlepší, ten jeho hlááááásek :D Jojo, jméno Oroku Saki má zvuk dodnes ;) ()

Zajija

Jeden z mích nejoblíbenějšich seriálu, jako malého kluka. Příběhý čtyř želvých bratrů a jejich mistra a zároveň otce Třísky jsem si nenechal ujít. S radostí na to vzpomínám dodnes. ()

legio

Viděl jsem všechny díly, možná až na jeden, kupoval jsem žvýkašky s obrázkem a dolarovou, markovou, nebo italskou bankovkou, mam doma všechny díly komiksu co u nás vyšli, poličku jsem měl plnou postaviček želváků a pizza byl posvátný pokrm. Nemohu jinak než za *****. Jinak jsem byl Donatello. ()

Tamdydam

Jeden z těch seriálů, které jsem coby děcko miloval. Možná už jen proto, že ho naši nenáviděli ( Želvy Ninja nebyli zkrátka tak roztomilí, jako Krteček, nebo Ferda Mravenec ). No... po částečném shlédnutí jednoho dílu s odstupem asi osmnácti let už těžko pochopit, že jsem něco tak primitivního miloval:-) A dokážu si i představit, že jakožto rodič bych už nejspíš zaujal podobné stanovisko, jako kdysi ti mí. Ale budu si asi muset přiznat, že většina dospělých zkrátka jisté hodnoty ( které tento seriál nesporně má ) nedokáže docenit ()

topi80

Kdo z nás kdysi nechtěl být jedním z nich? Vesnické i městské pásky skýtaly nálezy v podobě očních pásek a fušérsky sestrojených parodií na zbraně, které tito zmutovaní tvorové tak perfektně ovládali. Zub času zapracoval, takže příběhy se dnešním pohledem zdají být dost dementní, avšak pořád si uchovávají zvláštní kouzlo všeho, co formovalo akční kulty přelomu 80. a 90. let. Humor také značně zinfantilněl, snad jen Raffaelovy sarkastické hlášky si uchovávají nezničitelnou svěžest. Animovaná forma samozřejmě umožnila ztvárnit i ty nejujetější představy tvůrců. Takže poctivých 70 %. Mimochodem, toto dílo ukazuje, jak důležitý je dabing. Zatímco původní z 90. let (Mišurec, Běhunek, Bureš, Dvořák, Junák a spousta dalších) byl naprosto fantastický a želvy jste jasně identifikovali i bez pohledu na obrazovku. Z nového dabingu se mi dělá blivno. Všechny želvy mají stejný hlas, všechno je přečteno absolutně bez chuti, zkrátka mě to od návratu do dětství absolutně odrazuje. Odstraněn byl i geniálně zelektrizovaný hlas Kranga. Hanba všem, kdo se na tomto paskvilu podíleli. Jediný, kdo drží nadstandard, je Junák,ale ani ten se zdaleka tak nevyřádil jako při první verzi. ()

J.e.r.e.c

Kdo jako malej nechtěl bejt hrdinou v krunýři, ať se přihlásí! Já chtěl bejt Leonardo. Ani nechci počítat, kolik peněz jsem do nich narval; komiksy, figurky, alba samolepek. Když to vezmu kolem a kolem, Želvy dost zásadně ovlivnily moje dětství a za vším stojí tenhle seriál. Atraktivní ninja tématika tvořila ve skutečnosti jen zástěrku pro víceméně komediální děj, spousta epizod stála za starou bačkoru, Rocky a Bob byli naprostí dementi, a největší zábavu skýtaly hádky Trhače s Krangem, kterého nadaboval Nárožný nasosaný héliem. Nejvostřejší na tom všem byla úvodní znělka. Něčemu tak důležitýmu pro můj mentální vývoj ale míň než plný kotel jednoduše dát nemůžu! 100 % ()

Clark_Kent

Opravdová dětská láska, která nikdy nezmizí. Krásný časy pohody a relaxace. Když bych se zamyslel, tak by mě sednul nejvííc Raffael. Už pro jeho ohnivou a zcela svéráznou povahu. ()

wef

Teenage Mutant Ninja Turtles! - Ještě teď mi hraje v uších znělka. Na tom jsem vyrostl - Pizzu sice nějak extra nemusím, ale želvy a Třísku prostě žeru. Zatímco dnešní děti chtějí být ovocem do Jogobelly (nebo jak to je), my jsme chtěli porazit Trhače. ()

tenista

Jo je to nostalgie vzpomínat na tenhle kultovní seriál. Taky jsme si na ně hráli, 4 bratranci - 4 želvy, pěkně nám to vycházelo :o) Já osobně byl Leonardo - velkej šéf (ačkoli jsem byl nejmladší :o) ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)