Pomsta

• USA The Protégé (více)

Anna (Maggie Q), kterou jako dítě zachránil a vycvičil legendární zabiják Moody (Samuel L. Jackson), je nejtalentovanější placenou vražedkyní na světě. Když je však Moody - muž, který pro ni byl jako otec a naučil ji vše, co potřebovala vědět o důvěře a přežití - brutálně zabit, Anna přísahá pomstu. Jakmile si s ní tajemný vrah (Michael Keaton) začne hrát na kočku a myš, jejich konfrontace se stane smrtící. (HBO Europe)

Ace.A.T.L.

Sice to nepřineslo nic novýho, ale na druhou stranu to bavilo, mělo to spád, akční scény byly dobře natočený a Maggie Q tomu dala tu správnou dávku sexy nádechu. V hodně případech to bylo předvídatelný, ale pokud si člověk chce odpočinout u akční lehký komedie, tak dostane co potřebuje. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

hony23

Máme tu další variaci na Brutální Nikitu, nájemný zabiják před penzí si vezme do parády malou dívku, aby z ní udělal stroj na zabíjení. Hlavním tahákem je samozřejmě Samuel L. Jackson, který i po 70 dokáže s úsměvem na rtech nakopat prdele o dvě genarace mladším padouchům. ()

Saxos

Filmy, kde si Maggie zahrála nemají žádné nadprůměrné hodnocení. Prostě průměr, zde akční. Zápory: 50 kg proti třem 90 kg je hóóódně těžký boj. Klady: Q vypadá pořád stejně dobře. Závěr: doporučuji. ()

fafejt001

Místy  dost  přehnané  a  hooodně  mrtvol . A  navíc  nejsem  cílovka . Diváka  svého   si  to  ovšem ,   zcela  jistě ,   najde . ()

Franki69

Akční film od staré školy (Golden Eye), to já rád. A když to porovnám s  ženskými akčními filmy, na které si ještě vzpomenu, tak tenhle biják za sebou s přehledem nechává Avu bez soucitu, Atomic Blonde, V utajení nebo dokonce Salt. A na míle za sebou…Maggie Q se mi líbila už v Prezidentovi v pořadí a teď si mě získala definitivně. Mě je fakt jedno, že scénář nechrlil jeden dějový twist za druhým, že tam nebyla pořádná automobilová honička, že se neskákalo z vrtulníků... Akčních scén není  málo - a ani moc. Jsou ale dobře provedené, jsou přehledné a dost dynamické. M.Keaton i S.L.Jackson film bezpečně táhnou a na rozdíl od ostatních mi nevadil ani konec, který šel jakoby „proti pravidlům“ a nesrovnal v dechberoucím finále půl Da Nangu se zemí. Komornější finále po krvavé hostině fakt nevadilo. The Protégé pro mě byl příjemným překvapením, velmi chutné a akční dostatečně. Dávám 70% a jelikož se blíží delší zima, klidně ho doporučím ()

Kushina

Filmy z tajnými super zabijáky, nebo agenty, tak těch přibývá jak máku a co jaký z toho mám pocit? No zatraceně skvělý, protože to nejsou žádná laciná béčka, ale fakt dobré filmy, co mají příběh, drží napětí a akce fakt není na zmar. Jako milovník akčních filmů si poslední filmový týden fakt užívám a The Asset, ten je rozhodně jeden z těch dobrých akčňáků. 70% ()

Feferonka1

Ohraná písníčka,která už pro někoho vyčichá,aleeeee mě se film The Protege prostě libil. Nebyla to hodina a pul složitého přemýšlení ani soustředění, ale jen svižná akce, kterou samozřejmě drží nad vodou Maggie,Samuel ale překvapivě i Michael Keaton . Trochu přehnaný,ale to do toho prostě patří. Tři hvězdy a půl! ()

veverysiak

Keby Samo zahral na tej krásnej Gibsonke nejaké päťminútové blues, dám o hviezdu viac, lebo viem, že toto on sakramentsky dobre ovláda, ale inak som prekvapený, lebo táto strieľačka mi ušla a nezaslúžila si to, rutinérsky natočené, spoľahlivé tváre a sólovka pre dozretú Maggie, ktorá sa jej zhostila naozaj pozoruhodne, takže 65%. ()

Mukade

Go, Nikitka, go go go, one last time (?)   (:   ................. Dal som tomu 4** lebo I ♥ Maggie, Jackson a Keaton, ale nebyť ich, tak dám 3, lebo napr scenár je divný, deravý, plno vecí vôbec neni vysvetlených a žiadalo by sa. Proste sa zdá akoby niekto prišiel s veľkými nožnicami a strihal a strihal, hlava nehlava, z príliš dlhého scenára... Plus ma nenadchli hrátky s umieraním Moodyho - nechajú ho umrieť, ožije aby napokon znova umrel, takže ma nepotešia, potešia aby nakoniec ma mohli znova nasrať = de-bil-ný scenár ! Naviac aj Keaton asi zhebol, čo tiež je škoda, keďže ho zobrazili ako celkom sympatického. Aspoň že Nikita prežila, ináč by som tomu dal odpad. ()

AmunRa

Po všech stránkách solidně udělaný akční film. Maggie Q v hlavní roli není co vytknout, Michael Keaton a Samuel L. Jackson zdatně sekundují, i když Jackson mnoho prostoru nedostal. Scénáristé sice nepředvedli nic unikátního, ale divák už ocení i dobře řemeslně vytvořený příběh bez velkých kiksů a logických chyb. Navíc pěkné exteriéry, bohaté interiéry a dobře zrežírované akční scény - co víc si přát. Nic světoborného, ale nadprůměr to je. ()

Sopholojong

Slusna akcia (strelba do stropu, elektrina vo vode, prerazenie skleneneho stola, Magiine bitkarske sola etc.) s jednou z najpritazlivejsich (polo)milfiek Hollywoodu v zovreti bezpecne si iducej, klisoidnej pribehovej linky. Keaton ako zaporak uz prevareny, prepeceny, SLJ sem-tam fuckujuci a rychlo zo sceny miznuci a dve WTF sceny, z ktorych jedna ma pekne prekvapila (Keaton a Maggie po bitke) a druha donutila zaziapat "common" (prekvapive znovuzrodenie). Campbell nezabudol na remeslo, ale scenare a herecke vedenie si uz nepostrazi. ()

Tr0nic

Zapnite si to. Jackson povie motherfucker, tak ako to vie iba on a to stojí za to.... Dej ujde, teraz to fičí, John Wick v sukni. ()

Tranda

Příběh: 3/5; Akce: 4/5; Hudba: 3/5; Vizuál: 4/5; Humor: 3/5; Atmosféra: 4/5; Napětí: 3/5; Herci: 4/5; Zábavnost: 4/5. 7/10 ()

Polux

6/10 | Příjemná jednohubka na sice provařené téma (kolik takových hitmanů na cestě pomsty už tady bylo), ale natočena je zručně, akce je fajn, Maggie Q to stále sluší, Keaton hraje dobře (což jsem čekal) a kupodivu s ní po fyzické stránce drží krok (což jsem nečekal), má to několik opravdu fajn momentů (první setkání v knihovně, konverzačka v kavárně, vzájemná bitka a její razantní vyústění) a celé to trvá tak akorát dlouho, aby to nemělo příliš hluchých míst a nedostavila se nuda. | Škoda jen toho, že záporák je nevýrazný, Jackson má v podstatě jen cameo, finále imho nedává moc smysl a úplný závěr je možná až příliš doslovný (ty dveře bych už neotevíral:-)). Už to velice pravděpodobně nikdy znovu neuvidím, ale celkově převládá relativní spokojenost. | A Campbella bych ještě do starého železa neházel. Zrovna tady je poznat, že kdyby měl v ruce opravdu kvalitní scénář, tak ještě může předvést velké věci. Kromě toho, Broccoli bude co nevidět připravovat další "next phase" a kdoví, zda si potřetí nevzpomene právě na něj:-). | PeZet ()

Poryv

Uměle strojené záběry jak z prken českých muzikálů tvoří s aranžovanými epizodními hereckými výstupy smrtící kombo. Pokud máte v povaze stydět se za druhé (třeba když někdo trapně tancuje na lidové veselici), při tomto filmu polezete pod stůl. ()

naytsirk

Ale jo, na sobotní večer na chalupě u piva po sekání trávy celkem slušný.... Je to akční, je to béčko a člověku se na to tak nějak hezky kouká... ()

mdf

Maggie Q,je fakt sexy a Samuel byla dobrá volba,nic přepáleného,slušná konverzace i akce, prostě to uteklo,jako voda. ()