poster

Divoká srdce

Drama / Historický / Povídkový

Československo, 1989, 103 min

Režie:

Jaroslav Soukup

Předloha:

Alexandr Sergejevič Puškin (povídka), Giacomo Casanova (kniha)

Scénář:

Kamil Pixa

Hrají:

Marek Vašut, Zlata Adamovská, Jiří Bartoška, Karel Greif, Vladimír Ráž, Lukáš Vaculík, Michaela Kuklová, Pavel Nový, Boris Rösner, Antonín Procházka, Zdeněk Ornest, Zuzana Kocúriková, Katarína Kolajová, Lucie Bílá, Simona Chytrová, Jiří Růžička ml., Miloslav Štibich, Pavel Rímský, Miloš Vávra, Jan Vávra, Michal Pešek, Táňa Fischerová, Marcel Vašinka, Veronika Freimanová, Hana Talpová, Karel Augusta, Leoš Suchařípa, Jana Viščaková, Petr Skarke, Eva Čížková, Václav Knop, Václav Neužil st., Martin Zahálka, Milan Pěkný, Oldřich Hrůza, Jan Hraběta, Stanislav Dvořák, Jaroslav Tomsa, Pavel Pípal, Dana Syslová, Jiří Samek, Hana Gregorová, Zdeněk Podhůrský, Henrieta Mičkovicová, Ján Mistrík, Stanislava Jachnická, Raoul Schránil, Zdeňka Sajfertová, Bohumil Vávra, Radka Stupková, František Staněk, Mariana Slováková, Jana Hubinská, Jan Kuželka, Lena Birková, Jaroslava Kretschmerová, Eva Jeníčková, Jan Pilař, Marie Kadeřábková, Pavel Robin, Sabina Hánová, Soňa Dvořáková, Alois Švehlík, Richard Rýda, Soběslav Sejk, Petr Turek, Jitka Sedláčková, Pavel Kočí, Eva Čížkovská, Josef Lakatoš
(další profese)
 • curunir
  ***

  ,,GÉNIOVIA SÚ SMRTEĽNÍ IBA ZA ŽIVA. LEN HLUPÁKOV ZABÍJA SMRŤ." __ Divoké srdcia vstúpili do môjho povedomia viac-menej náhodou pred mnohými rokmi, kedy ich raz vo svojom programe uvádzala TV Nova (dodnes sa mi vybavujú scény obsiahnuté v TV upútavke), avšak ich sledovanie ma nakoniec minulo a odvtedy som na nich viac nenarazil. Snáď aj slabá propagácia má vplyv na pomernú neznámosť Soukupovho diela. Úplnou katastrofou podľa tunajšieho hodnotenia alebo názorov užívateľov však tento film aspoň z môjho pohľadu nie je. Pravdou je, že má zvláštnu strihovú skladbu a viaže na seba množstvo balastu bez ktorého by rozprávanie o dvoch súbojoch vystačilo aj na slabú polhodinku. Boris Rösner má istý tajuplný šarm a charizmu, nevidím preto dôvod prečo ho ,,neortodoxne" neobsadiť do úlohy milovníka Casanovu. Podobná asociácia ma napadá v prípade Johna Malkovicha ako Valmonta. (230. hodnotenie, 10. komentár k filmu, P. S. _ moje hodnotenie č. 2000)(31.12.2013)

 • Mr.Nobody
  ***

  Do určité míry je tento film lehkou zábavnou fraškou určenou nenáročnému divákovi (v dobrém slova smyslu). Nelze tedy předpokládat historickou věrnost. Nicméně právě ta by tento počin přeřadila z kategorie běžné či průměrné do kategorie zajímavých snímků. Nesporným pozitivem je však zcela vynikající (doslova i v přeneseném smyslu slova) výkon Borise Rosnera. Docela zajímavé by mohlo být natočení životopisného filmu o J. Casanovovi, který by popsal jeho život po odchodu z Itálie.(8.8.2017)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Povedená historická záležitost, kde je hlavní motiv souboj na pistole, včetně řádné, čestné průpravy podle náležitých pravidel a minimálně v první povídce (o Puškinovi), kde se proplétá realita a jedno Puškinových děl, je to velmi, ale velmi povedené a mající náležitou atmosféru (která mi několikrát připomněla starší Supeře aka Duellists od Ridleyho Scotta) a k tomu je to podpořeno velmi slušnými výkony a démonickým pohledem oknírovaného Jiřího Bartošky. Neskutečně povedené a samo o sobě by to stálo za pět hvězd. Druhá povídka je bohužel slabší, věnuje se zlehka života Gicacoma Casanovy a onen souboj je tam jen tak mimochodem a mnohem víc se děj soustředí na pár výstřižků z Casanovova života a jediné, na čem to stojí, je pár odhalených prsou (technicky vzato nikoliv pár, alébrž několik párů) a hlavně Boris Rösner, který si uhraje svoje i když holí hrozí nebohému pávu.(24.10.2017)

 • WANDRWALL
  ****

  Film se mi líbil. A důvodů je víc. Předně mi polidštil Puškina, ukázal ho tak, jak asi žil, takže jsem si potom našel jeho "neškolní" životopis, a víc se jím zabýval. Dobrodružný Casanova, to je už těžší oříšek, protože přes veškeré zprávy, které po sobě zanechal, tak je někdy těžké rozeznat, co je pravda, a co je výmysl. Takže pojetí, které pro jeho představení režisér zvolil mi přišlo svého času zajímavé. No, ale doba pokročila, i léta v mém životě, takže už to vidím trochu jinak, nicméně rád se na tenhle film znovu kouknu, protože oba příběhy mi přijdou zajímavě filmařsky povypravovány.(9.9.2013)

 • troufalka
  ****

  Všichni jsme hlupáci, když hledáme příčiny protivenství kolem sebe. Jsou vždycky v nás."                                         Zdejší hodnocení neodpovídá skutečnosti. Atmosféra filmu včetně kostýmů a hudby plně odpovídá době kterou film představuje, herci nepřehrávají, neobojevují se hluchá místa. Můj dojem z filmu je veskrze pozitivní.(26.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace