poster

Divoká srdce

Drama / Historický / Povídkový

Československo, 1989, 103 min

Režie:

Jaroslav Soukup

Předloha:

Alexandr Sergejevič Puškin (povídka), Giacomo Casanova (kniha)

Scénář:

Kamil Pixa

Hrají:

Marek Vašut, Zlata Adamovská, Jiří Bartoška, Karel Greif, Vladimír Ráž, Lukáš Vaculík, Michaela Kuklová, Pavel Nový, Boris Rösner, Antonín Procházka, Zdeněk Ornest, Zuzana Kocúriková, Katarína Kolajová, Lucie Bílá, Simona Chytrová, Jiří Růžička ml., Miloslav Štibich, Pavel Rímský, Miloš Vávra, Jan Vávra, Michal Pešek, Táňa Fischerová, Marcel Vašinka, Veronika Freimanová, Hana Talpová, Karel Augusta, Leoš Suchařípa, Jana Viščaková, Petr Skarke, Eva Čížková, Václav Knop, Václav Neužil st., Martin Zahálka, Milan Pěkný, Oldřich Hrůza, Jan Hraběta, Stanislav Dvořák, Jaroslav Tomsa, Pavel Pípal, Dana Syslová, Jiří Samek, Hana Gregorová, Zdeněk Podhůrský, Henrieta Mičkovicová, Ján Mistrík, Stanislava Jachnická, Raoul Schránil, Zdeňka Sajfertová, Bohumil Vávra, Radka Stupková, František Staněk, Mariana Slováková, Jana Hubinská, Jan Kuželka, Lena Birková, Jaroslava Kretschmerová, Eva Jeníčková, Jan Pilař, Marie Kadeřábková, Pavel Robin, Sabina Hánová, Soňa Dvořáková, Alois Švehlík, Richard Rýda, Soběslav Sejk, Petr Turek, Jitka Sedláčková, Pavel Kočí, Eva Čížkovská, Josef Lakatoš
(další profese)
 • troufalka
  ****

  Všichni jsme hlupáci, když hledáme příčiny protivenství kolem sebe. Jsou vždycky v nás."                                         Zdejší hodnocení neodpovídá skutečnosti. Atmosféra filmu včetně kostýmů a hudby plně odpovídá době kterou film představuje, herci nepřehrávají, neobojevují se hluchá místa. Můj dojem z filmu je veskrze pozitivní.(26.11.2014)

 • NinadeL
  *****

  Pokud si odmyslíme Soukupa jako otce normalizačního filmu pro teenagery, můžeme v jeho filmografii najít celou řadu zajímavých prací. Soukup se dokázal vkusně popasovat s Arbesem, Puškinem i Casanovou. A to věru není málo. Líbil by se mi původní nápad realizovat volný cyklus historických soubojů (na způsob Slavných historek zbojnických), ale i pouhé dvě povídky spojené v Divoká srdce jsou velmi dobré. Pro diváka, který si v Puškinovi pravidelně nečte, může být překvapivé, jak odlišná původní povídka je a jak z ní bylo možné vykřesat jedny z nejlepších výkonů herců dnes slabší úrovně (Adamovská, Kuklová, Vaculík, Bartoška, Vašut). V druhé půli kraluje rafinovaně požitkářský Boris Rösner jako prášilovský Casanova a já se kochám. Člověk žasne, odborník se diví, ale mezi pikantními dívkami jsou i takové jako Bílá, Chytrová nebo Kretschmerová či Sajfertová a funguje to na výbornou. Pozdní éra spolupráce FSB a Wiesbadenu je zkrátka moc fajn.(27.3.2017)

 • Mr.Nobody
  ***

  Do určité míry je tento film lehkou zábavnou fraškou určenou nenáročnému divákovi (v dobrém slova smyslu). Nelze tedy předpokládat historickou věrnost. Nicméně právě ta by tento počin přeřadila z kategorie běžné či průměrné do kategorie zajímavých snímků. Nesporným pozitivem je však zcela vynikající (doslova i v přeneseném smyslu slova) výkon Borise Rosnera. Docela zajímavé by mohlo být natočení životopisného filmu o J. Casanovovi, který by popsal jeho život po odchodu z Itálie.(8.8.2017)

 • Oskar
  **

  Poněkud únavný kostýmní film o dvou slavných soubojích. Druhá povídka má aspoň neortodoxní obsazení. Uznejte, že obsadit Casanovu Borisem Rösnerem by hned tak někoho nenapadlo. Mozarta hraje komik Antonín Procházka (v osmdesátých letech už ho hrál v úspěšné inscenaci Schafferova Amadea v plzeňském divadle) a to nejlepší nakonec: jak o zlatou tělku hraje Jan Vávra, pozdější šéf ČNTS. Křečovitý jako vždy. 40%(1.2.2006)

 • WANDRWALL
  ****

  Film se mi líbil. A důvodů je víc. Předně mi polidštil Puškina, ukázal ho tak, jak asi žil, takže jsem si potom našel jeho "neškolní" životopis, a víc se jím zabýval. Dobrodružný Casanova, to je už těžší oříšek, protože přes veškeré zprávy, které po sobě zanechal, tak je někdy těžké rozeznat, co je pravda, a co je výmysl. Takže pojetí, které pro jeho představení režisér zvolil mi přišlo svého času zajímavé. No, ale doba pokročila, i léta v mém životě, takže už to vidím trochu jinak, nicméně rád se na tenhle film znovu kouknu, protože oba příběhy mi přijdou zajímavě filmařsky povypravovány.(9.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace