Každý tu plácá, že se mistr tesař utne, blá blá... Podle mě má jít hlavně o zábavu a té se tu dostává královsky. Asi nikdy mě tahle bláznivost nepřestane nudit a to nejen díky šílenému pilotovi, japonské posádce bez kompasu bo taneční soutěži, která se trochu zvrtla... "Tak dámy a pánové, zábavní večer v Krystalové plesové síni tady v Los Angeles se pomalu chýlí ke konci. Doufám, že se vám dnešní program líbil, rád bych poděkoval všem, co se zasloužili o dnešní nezapomenutelný zážitek, možná že příště se nám podaří uspořádat rasovou šarvátku s černochy..."(10.7.2007)

• Radyo

Tak tady je jasně vidět, že i mistr tesař se někdy utne. Spielberg tímhle filmem šlápl notně vedle a stát se to jinému režisérovi, asi by mu to zlomilo vaz. Ale Steven je natolik jedinečný, že si může dovolit do konce svého života natočit ještě aspoň 2 podobné bláboly a nikdo nebude zpochybňovat jeho režisérské kvality.(17.7.2002)

Koukám na to a říkám si: "co tohle má být? To se Steven Spielberg snažil ukázat bratrům Zuckerovým a Jimu Abrahamsovi jak Velcí filmaři točí komedie?". A ono jo. Myslím si, že se mu to docela dost povedlo. Je to prostě snímek pro filmové fajnšmekry, kteří si dovedou užívat dobrého humoru a skvělých gagů...(27.1.2009)

Druhou světovou válku jakožto filmový námět si Spielberg oblíbil a já si díky ní oblíbil Spielberga. Totiž dva nejlepší a nejsilnější filmy z tohoto lidského selhání natočil právě on (Schindler a Ryan) a ještě jako bonus přihodil excelentní sérii Bratrstvo Neohrožených. Ale úplně první Spielbergovo setkání s WWII nedopadlo nejlépe. Zručně natočená výpravná bláznivá komedie totiž není zrovna moc vtipná.(5.2.2006)

• Malarkey

Hrozná zpatlanina od člověka, od kterého by to málokdo čekal. Steven Spielberg šlápnul vedle, ale dá se mu to odpustit. Sice natočil zhovadilost největšího kalibru o japončících kteří chtějí zaútočit na Hollywood. První bod na mapě na co narazili, jen tak z hecu. Kravinka, možná to trošku potěší, ale taky ukáže jak Amíci jsou páni světa, přesně ten Americkej svět tehdejší doby. Muzika, swing, užívání si, válka, ale ta jenom málo. Tak či tak je to zplácanina. Nedá se na to ani pořádně koukat, ty Amíci mě tam totiž neskutečně štvali, jejich znalosti by stačili u nás na vyhrání chcete být milionářem jednim vrzem bez nápovědy. A to je ještě málo.(15.8.2008)

• - Při výrobě filmu bylo použito přes milion stop filmového materiálu. (Benjamin-L)

• - První scéna paroduje úvod filmu Čelisti (1975). Nechybí ani notoricky známý žraločí motiv Johna Williamse, který složil hudbu pro oba snímky. (D.Moore)

• - Stanley Kubrick navrhoval Stevenu Spielbergerovi, aby film natočil jako drama, nikoliv jako komedii. (Terva)