Začátek měl takový švih! Groteskní epizodky baví, když divák přistoupí na Spielbergovu nadsazenou hru. Jenomže postupem času místo aby se pospojovaly nebo doplňovaly, ještě víc se rozpadají na sled legračních scének. Nesoudržnost ale diváka utluče. Protože si k epizodním postavám nemůže vytvořit nějaký vztah, postupně ztrácí zájem.(1.7.2012)

• Arkanoid

Nechať udalosti voľne plynúť nebýva vždy zárukou kvalitného zážitku, najmä nie vo filme. Scenár ponúka rôzne kombinácie, kto všetko sa môže s kým pobiť alebo ho zostreliť. Pri tom samozrejme žiadne skvelé herecké výkony čakať netreba. Spielberg ukázal, že vie kamerovať dobrodružné naháňačky, čo mu vydržalo doteraz. Intenzity Horúcich striel to nedosahovalo. Pri mnohých scénach nebolo ťažké odhadnúť, ako asi dopadnú, v pamäti mi utkvelo len balenie na lietadlo v úvode. Vznikla patriotistická snímka o vojakoch, ktorí nedokážu riadne bojovať a civiloch, ktorí ich dokážu spoľahlivo nahradiť. Pre Spielberga je výnimočné, ak sa jeho film nesnaží driapať po najvyšších métach, čo sa mu s týmto podarilo.(5.6.2013)

Občas sice trochu přitažené za vlasy , ale výborná zábava ! Když vidím to hodnocení , říkám si , jak to ? Není to Spielbergův úlet , protože je to opět velmi dobrý film . Ti co čekali , film od něj , asi byli hodně zklamaní , ale já jsem čekal průměrnou zábavu a jsem mile překvapen , že ta zábava byla nadprůměrná !(16.7.2013)

Spielberg si v prvních minutách zparoduje svůj vlastní film za použití pěkné nahaté bábovky. A to je tak všechno, co stojí za zmínku. Tedy.. Až na velmi dobré filmařské řemeslo jako vždy a Ch. Lee v roli nácka. Jestli ten Jack Nicholsnon nekecal o tom, co říkal Stanley Kubrick o tomhle filmu přímo Spielbergovi, tak to vystihl opravdu dokonale. "This film was great, but not funny..."(12.1.2012)

Pravděpodně nejakčnější komedie klasického Hollywoodu! Toho Hollywood, který zde hraje značnou roli. Neobvyklý filmový zářez mistra Spielberga se nedočkal pochopení, ovšem já se bavil královsky. Na spoustu kiksů se dá bez problému zapomenout, protože snímek jde svou cestou a je absolutně originální. Od chytrého námětu, přes vtipný scénář až k dokonalé režii. Nadhled, vtip, akce, brilantní obsazení a překrásné holky (Nancy Allen to zde vážně moc sluší) a skvělý Williams k tomu. Opravdu obsazení se povedlo na jedničku, od herců z SNL, přes "vlasatého" Treata Williamse a Christophera Lee v roli nácka až po překrásné herečky ve vedlejších rolích. Jako příjemná oddechovka film slouží bezchybně. Tento krok Spielbergovi vyšel a tolik kritiky si nezaslouží! [70%](1.7.2012)

• - Film se natáčel 247 dní. (Karlos80)

• - První scéna paroduje úvod filmu Čelisti (1975). Nechybí ani notoricky známý žraločí motiv Johna Williamse, který složil hudbu pro oba snímky. (D.Moore)

• - Film je věnován skriptce studia Universal Charlotte "Charlsie" Bryantové, která náhle zemřela a která se Spielbergem spolupracovala i na filmech Čelisti (1975) a Blízká setkání třetího druhu (1977). (Terva)