Od chvíle, kdy jsme Julia Lavického (Jakub Štáfek) viděli naposledy (ano, bylo to tehdy, když „prodal" zápas, ale zapomněl na to, a dal krásný gól), uběhl více než rok. Lavi je, jak by řekl jeho agent Jarda (Jakub Prachař), pořád stejný dement, ale začalo se mu konečně dařit. A to jak ve fotbalovém, tak v osobním životě. S Vyšehradem postoupil do druhé ligy, kde vede tabulku střelců, opět po něm pokukují zámožnější kluby, dokonce požádal o ruku svou přítelkyni Lucii (Šárka Vaculíková), sestru Jardy... Na svatbě, která stála majlant, ale zjistí, že má už osmiletého syna, což novomanželku rozhodně nepotěší. Nedostatek financí se rozhodne řešit půjčkou od ne zrovna čestné party, zároveň se snaží nepřijít o manželku hned ve svatební den, postarat se o dítě, což je mu na hony vzdálené, dostat se z Vyšehradu někam výš, nebo se poprat s praktikami jistého fotbalového Taťky... Prostě už zase se řítí jak lavina – z jednoho problému do druhého! (Bioscop)

C0r0ner

Je to přesně taková píčovina, jak se dalo čekat (myšleno v dobrém), skvělými fóry to je fakt nacpané od začátku do konce, Štáfek jako obvykle perfektní, takže za mě jedna z nejlepších českých komedií za hodně dlouhou dobu zpátky. 85% ()

necisty

Je to k nevíře, ale tohle bude historicky první a zřejmě i poslední fylm o fotbalu, kterému dám plný počet. Jde to, jde udělat českou komedii, která se vymyká všem těm slátaninám na jedno brdo a dokonce ani nemuseli nikoho zabíj.. vlastně jo, zas tam někdo umře, ale nakonec to vůbec nevadí :D. Nehledě na to, že fotbal jde úplně mimo mě, jsem pro tohle cílovka, jen teda nechápu, že se to líbí i starším ročníkům. Asi si už po tom všem taky potřebovali odfrknout na egyptskou relikvii. ... GA Cinema ()

Juto

Hodnotiť ,,Vyšehrad: Film" je ošemetne. Humor tu nemá žiadne medze. Hlavný hrdina neustále požíva drogy, užíva si s prostitútkami a uráža všetkých okolo seba. Taký druh humoru pravdepodobne nezkúsnu všetci. Ale za tým všetkým je tu veľmi dobrá satira ako to funguje mimo futbalových ihrísk. 6/10 ()

campix

Fungovalo to jako seriál a funguje to i jako celovečerní film. Tedy pokud máte podobný humor rádi a trošku se zajímáte o sport. Rozhodně bude platit, že pokud se Vám líbil seriál, tak se Vám bude líbit i Vyšehrad: Fylm. Občas se jde sice za hranu, ale většinu času Štáfek a spol docela hezky balancují na hraně toho, co je ještě bez problémů snesitelné. Příběhově žádná revoluce. Je vidět, že se hodně opisovalo, ale v tomhle případě to vůbec nevadí. Divácký hit, který okořenilo velké množství známých jmen ze sportovního prostředí. Pokud se s Lavim ještě někdy uvidíme, tak s tím nebudu mít žádný problém. ()

PROCESOR

Měl sem chuť na nějakou nenáročnou pitominu, která pobaví a šáhnul jsem po tomhle. Seriál jsem viděl, takže jsem nešel úplně do neznámého prostředí a musím uznat, že film si seriálovou laťku drží. Od srdce jsem se zasmál a to už se mi dlouho nestalo, takže za mě spokojenost. ()

zette

Vzhledem k blaznivemu nametu a uspesnemu serialu, ktery Fylmu predchazel se to dalo cekat daleko horsi. Za me povedeny pocin, ktery muze byt vtipny pro kazdeho, kdo na tuto hru pristoupi. Nasi reprezentanti jako krovi taky nemohou urazit. Za me poctive tri hvezdy, lepsi nez vetsina nasich komedii. ()

PavelVanekArt

Štáfek pokračuje tam, kde seriál skončil včetně všech co s tím měli co společného. Je to prakticky jedna dlouhá epizoda, kde jede vše dle předem vytyčených šablon (humor, narážky na svět fotbalu, celebrity etc.) a na 110%. Není s čím tu mít problém, pokud Vás bavil seriál, bude i film. A pokud Vás seriál nebavil, tak běžte doprdele. 4* a.k.a 80% ()

NiWi

Vyšehrad: Fylm ještě větší, šílenější a zábavnější než původní seriál. Tempo jakým na vás bude chrlit hromadu vtipů a gagů je opravdu zběsilé, stejně jako jsou zběsilé a šílené nápady tvůrců. Spousta scén je vyhnána do zábavného extrému, který však filmu věříte i díky skvělému hereckému výkonu Jakuba Štáfka. Od filmu nečekejte nic víc, než čistou zábavu, sem tam nějakou tu glosu k prohnilému českému fotbalu, a spoustu více či méně třaskavých vtipů. Za mě osobně ty povedenější převažují, a proto takové bodové hodnocení. Pokud vás však nezajímá fotbal, a neoslovil vás jak seriál nebo třeba trailer k filmu, tak na něj určitě nechoďte. Pro zasvěcené se však jedná o velmi zábavný kousek skvěle reflektující potíže světa kopané. ()

A.Fish

Od českého filmu se z hlediska příběhu prostě nedá nic očekávat. Lavi tenhle mínus ale naprosto vynahrazuje humorem a toho je požehnaně. V první půli se vtipné situace, momenty a hlášky jenom sypou, druhá půle trochu sklouzává do rádoby rodinného dramatu ale nesklouzává do trapnosti a to je velký plus. V naší kinematografii je to rozhodně svěží vítr a proto si myslím, že si zaslouží nadprůměrné hodnocení. ()

FrankSusta

Pořádná česká komedie, která si vytře prdel s korektností, slušným vychováním a vším tím, čím se to v českejch komediích jen hemží. A nepoužije hajzl papír!   Ano, dámy a pánové, Julius Lavi Lavický, je zpět a opět se řítí jako lavina. Jakub Štáfek (a nejen on) je jednoduše hovado (v dobrém slova smyslu) se smyslem pro humor, kteří diváci chtějí! Celé kino se jednuduše smálo a já s nimi. Aspoň je vidět, že lidem ke štěstí stačí hořící erekce, mrtvej buldoček nebo veliké pokřivení mysli osmiletého chlapce. Vtpy jsou zkrátka jednoduché, a svou jednoduchostí skvěle baví. (...jak se jmenuje? - Vanda. - Vanda?!? To zní skoro jako kun...)      Byl to pro mnohé dozajista šok, když zjistili, že seriál ze streamovací TV bude možno vidět na velkém plátně. Ano, je to šok.     Všichni herci hrajou zkrátka skvěle (vzhledem k žánru a potřebám), v čele samozřejmě s již zmiňovaným Štáfkem. Jediná škoda, že má oblibená postava nazvaná Jarda (ztvárněna Jakubem Prachařem (od seriálu prošla postava opět plastikou)) dostala tak málo prostoru. Ale co se dá dělat.   Kamera, výprava (hotel na svatbě potěšil), střih, všechno je tak akorát, ani moc, ani málo. Zkrátka dostačující.    Příběh je již sice mnohými filmy ohraný, však dokonalý rating R mu dodává naprosto nový rozměr. Konečně se zde dalo využít vše a filmaři zkrátka vytěžili co se dalo. A opět musím zmínit, chudák kluk a jeho dětská nevinost. Jinak příběh je zkrátka srandovní a moc jsme se s kámošem bavili (kámoš nezná seriál, i tak se bavil)           naprostá ujeťárna, ze které někomu bude až na blití, však já se skvěle bavil a jsem za tento počin velice rád!!! 8,5/10        videorecenze!!! ()

angel74

Když se budu držet primitivní úrovně tohoto veledíla, tak musím napsat, že je to strašná pyčovina. Pobavila mě snad jedině scéna, ve které Lavi pověsil kopačky na Hřebík. Tvůrcům zcela jistě nelze upřít dobrou znalost fotbalových reálií, ale mám neodbytný pocit, že ta přemíra oplzlostí, vulgarit a silácky buranského humoru všechno zabíjí. (35%) ()

sir-dave

Ta linka s malým Lavim tam zbytečně přidává na vážnosti, ikdyž není vysloveně špatná. Převážně z počátku je to vtipné. Umí vařit, několikrát naznačí kdo má víc rozumu a v podstatě je to hlavní věc, která Vyšehrad slepuje do uceleného filmu. aby to nebyly jen humorné scénky z fotbalu. Na druhou stranu, právě skrze těch vtipných scének to je tak dobré. ()

Radiq odpad!

Jakože už seriál stál docela za hovno, tohle se teda zvrhlo do úplnejch sraček. Úplně v tom vidím, že do toho strkali svoje špinavý pracky z Voyo. Jakejkoliv rádoby fór je předvídatelnej nebo dementně trapnej a přopomíná mi to doby, kdy jsem v pubertě podobné (ano, sám uznám, že byly podobně trapné) vymýšlel. Další typ fórů jsou ty vokolo fotbalu... a to mi ani nešlo se tomu jakkoliv smát. Děcko viditelně herecký talent moc nemá - spíš jenom dělalo, co mu řekli, aby to vypadalo přirozeně a roztomile vtipně, ale vypadalo to uměle a trapně. Ten kluk za to nemůže, ale můžou za to tvůrci, kteří si to neuhlídali, a asi i jeho rodiče, že nebyli dost soudní a nechali ho poslouchat hromady sprostejch slov a strkat hlavu mezi kozy striptérek. Přitom ono to jde - stačí se podívat třeba... namátkově... na takovýho Santa je úchyl. Štáfek jede furt to samý vylízaný hovado a jako jo, žeru mu tu postavu a vidím v tom ten potenciál, kterej někdo bohužel dostatečně nevytěžil, ba dokonce ho tady úplně pohřbil. Udělali z toho rodinnej film... teda až na ty věci, které do rodinného filmu nepatří. Ale ten děj je šlápanec do bláta. Napumpovat toho jeho synáčka genialitou a soběstačností je nejdebilnější nápad od doby, co někdo vymyslel fotbal. ()

UhLee

(8/10). Kdybych na Vyšehrad šel s tím pocitem, že to bude osvěta světa, která mi vyvrtá díru do hlavy, tak bych byl určitě zklamaný. Já jsem tam ovšem šel s tím, že to bude totální šílenost a kravina. Navíc, pokud na ten film jdete s podobně naladěnými lidmi, tak není šance, abyste se během této novodobé komedie nebavili. Já jsem se bavil teda neskutečně. Budu mluvit na rovinu. Nemyslím si, že mám nějak extra inteligentní humor, takže mě není problém rozesmát docela jednoduchým humorem. V tomhle případě si ale myslím, že ten humor byl natolik ambiciózní a peprný, že se smáli i náročnější humoristé. Seriál Vyšehrad jsem hltal plnými doušky už docela dávno, takže jsem už spoustu věci zapomněl. Tím pádem bylo v mém případě velice vítané, že byl film se seriál krásně provázaný a dalo se to lehce pochopit. Herecké esa tady ze sebe dělají totální voly, je tady přehlídka světových sportovních celebrit. Všichni chtějí být u toho, jak Lavi dostane svůj FYLM a všem v kinech spadne brada. Jakub Štáfek do role Laviho dal kus sebe sama a jde to vidět. Navíc je tady herecký talent Jakub Jenčík, který mi svým hereckým výkonem vyrazil dech. V jádru je Vyšehrad jenom rodinnou komedií s pikantním slovníkem. Ovšem člověk se u toho skvěle baví a to je myslím hlavní účel tohoto filmu. V kontrastu s trapnými novodobými českými komediemi, je Vyšehrad trefou do srdce každého fotbalového i nefotbalového fanouška. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva