Na to jak strašně překombinované to bylo to do sebe všechno moc krásně zapadlo. Celkově však mnohem menší zábava než jednička. Člověk se tolik musí soustředit na děj, že si u tohohle odpočinkového filmu odpočine asi stejně jako při čtvrtletní písemce z matiky. Catherine však zavedenému obsazení dodala pětadvaceti karátový punc.(25.10.2008)

Černý Petr v sérii připomínající Revolver v Ritchieho filmografii - tzn. překombinované a příliš vztahové. Tentokrát se o ruku ženy rve Brad Pitt a není to příliš zajímavé. Několikrát se dostáváme do flashbacků a do deadlinů, je tu více hráčů ve hře a řeší se tu staré rány z jedničky a tohle všechno má za následek, že ta elegantní svěžest, timing scén, precizní rozvrženost a údernost z jedničky citelně mizí. Na druhou stranu na povrch vyvstává Soderberghův um, když si hraje se zvukem (fucking scéna), s kamerou, se střihem a vůbec s filmovým stylem jako takovým. Navíc pravděpodobně i nejvtipnější díl sklouzávající až k sebeparodii (Julia Roberts hrající Julii Roberts, cameo Bruce Willise, citace různých filmů, Clooney řešící svůj věk atd.) Takže nakonec no hurt feelings, přesto nejhorší díl. [Přesná stopáž: 125 min](24.5.2005)

Parťáci se rozhodně nevydali po osvědčených kolejích, naopak. Přidali spoustu zákrut, které je málem dovedly až do záhuby. Záchrannou brzdou se tak pro ně podle očekávání stává šarm a kouzlo osobnosti těch nejdůležitějších zúčastněných. Líbí se mi ta naprostá preciznost a technická dokonalost, ale nemůžu se zbavit kyselé pachuti toho, že obojí přišlo na úkor bezstarostné a zároveň kvalitní a chytré zábavy. Ono vykrádat pro vlastní výdělek a pohodlný zbytek života je mnohem sympatičtější než vytahování party ze starých průšvihů, případně soutěžení o post toho nejlepšího.(6.8.2008)

• B!shop

Ztratil jsem dve hodiny casu a chci je zpatky. Uz prvni dil nebyl nic extra, takze moc nechapu proc Soderberg tocil druhej dil, ale budiz, pristupoval jsem k tomu sice bez nejakejch ocekavani, ale ani jsem to predcasne neodsuzoval. Jenze to bylo fakt strasny. Dve hodiny nudy. Co na tom, ze herci hrajou celkem slusne, kdyz maj diky scenari takovy situace, ze jsou za kokoty (tohle si fakt ta spousta hvezd a nekolik mejch oblibenejch hercu nezaslouzilo), ale aspon za docela elegantni. Samotna zapletka taky nic extra neni, ale aspon davala prilezitost pro zlodejsky vychytavky a vtipky, ktery bohuzel staly za hovno. Akcni krimi komedie? A kdy tam byla akce? To jedno bouchly auto? A komedie? Ani jednou jsem se nezasmal. Jedina povedena scena s Brucem Willisem a Julii Roberts hrajici Julii Roberts sice vypadala ze zacatku slusne, ale kdyz to trvalo nakejch 5 minut tak to zaclo bejt trapny. A samozrejme na zaver dementni konec, kterej druhou polovinu filmu uplne prekopal, protoze Dannyho dvanactka prece nemuze prohrat. Jediny co tenhle film aspon trochu vytahuje z jeste horsiho hodnoceni je velmi dobra hudba, ale to na lepsi hodnoceni nestaci.(21.6.2005)

„Haló? Práve som s Bruceom Willisom a hľadáme deku.“ George Clooney je Boh, s ktorým sa dnes už chcú vyspať aj heterosexuálni muži. Milujem od neho aj báječne báječne báječne uvoľnenú DANNYHO JEDENÁSTKU (2001). Bohužiaľ, keď o tri roky neskôr prišlo voľné pokračovanie, nedokázalo sa zbaviť pocitu menejcennosti napriek tomu, že k beztak šialenému hereckému obsadeniu pribudlo ešte niekoľko ďalších špičiek (Coltrane, Zeta-Jonesová, Finney, capoerista Cassel). Tá fantastická poetická a hravá atmosféra originálu (fontána) je jednoducho preč a zostal zbytočne prekombinovaný scenár (ani pri entej repríze som niektoré zvraty nepochopil) s miestami až sci-fi nápadmi (nadvihnutie domu o tri centimetre, 3D vajce) a prehnaná dĺžka, kvôli ktorej v druhej polovici nastupuje nuda až mierne rozčarovanie. Aj tých zopár kúzelných a vtipných okamihov (šifrovaný dialóg, Clooney pýtajúci sa na stanici kolegov, koľko mu hádajú rokov) nie je zďaleka kúzelných a vtipných v tom okúzľujúco bezbrannom duchu, ako v „jednotke“ (a mnohé sú vyložene samoúčelné – „Julia Robertsová“ či „Bruce Willis“).(12.4.2009)