Oproti jedničce větší, rafinovanější, ale poněkud ztrácí tah na bránu, kterým se pyšnila jednička... Zatímco v té bylo od začátku jasné o co všem jde a celý film gradoval k výslednému konci a výborné pointě krádeže, ve dvojce je všechno zamotanější a po pravdě zbyčně roztahané. Co se postav týče, oproti jedničce jsou tu pouze tři nováčci - krásná policistka (Zeta-Jonesová), a dva legendární zloději, učitel a žák. Příběh, který je kolem nich vystavěný vůbec není špatný, ale stále platí výše uvedené. K zmatečnosti hodně přispívá i Soderberghovo nadměrné experimenování s formou, hlavně co se rozsekání narace do flashbacků týče - stává se z toho navýsost osobitý aspekt filmu, který byl v o dost menší míře přítomen i v jedničce. Jde sice zpočátku o zajímavost, postupně se však v jednotlivých časových rovinách malinko zamotáváme, až k velezmatku v podobě posledního flashbacku, který nám ukáže, jak moc nás film půl hodiny tahal za nos. Přesto všechno jsou Dannyho parťáci 2 stále svěží podívaná, která rozhodně neurazí, ale ani nenadchne vybroušeností jedničky. Mimochodem,je zajímavé, že tenhle film, stejně jako jeho předchůdce, zcela nezakrytě prezentuje zločin krádeže jako tu nejstylovější a nejvýnosnější "práci", kterou může moderní mladý člověk dělat, což je ještě umocněné tím, že (SPOILER:) v obou dílech nakonec všichni skončí, s hromadou peněz, spokojení, nevlečení v dokonalých oblecích, s Robertsovou (resp. Jonesovou) po boku... No neberte to... Hmmmm, co by se tady na Moravě dalo čornout, nemáte někdo tip? 60%(23.6.2006)

K některým filmům by se neměly točit pokračování. Podstatně slabší než jednička. Hlavně první polovina je dost nenápaditá. Best of - Cameo Bruce Willise.(14.5.2005)

Asi patřím mezi tu malou hrstku šílenců, kteří mají natolik zvrácený humor, že jim nestačí 11 a ani 12 superhvězd, ale 13. Tou 13náctou superhvězdou pro mě je nalezený vnitřní humor Dannyho parťáků 2, který se chvílemi přesouvá na pole sebe parodie. Což mě naprosto naplňuje. Pro přesnost příklad za všechny. Julie Roberts přijede hrát Julii Roberts na dovolené. Mimo jiné se setká s Brucem Willisem , který s ní v klidu diskutuje a baví se o tom kde byli naposledy a poté jí někdo v klidu řekne, že vůbec nevypadá jako Julie Roberts. Steven Soderbergh pochopil, že klíčem k kvalitnímu filmu nejsou vážné pohledy super hvězd, ale humor, s kterým na sebe dokáže film sám a postavy v něm pohlížet spojený s dokonale vypointovanými scénami jako je např. "záchodové svědomí" v podání Brad Pitt na začátku filmu. Nečekal jsem, že se pobavím lépe než u prvního dílu, který mě poměrně zklamal nevyužitým potenciálem a nulovým humorem. Přesto je dvojka zdárným pokračováním posouvajícím celou sérii trochu jinam a v které se Steven Soderbergh vůbec nebojí riskovat a vytvořit pro nezkušeného diváka komplikovanou montáž scén, která při pochopení její pointy dává až ďábelský smysl. Už teď se těším na další díl který jak moc a moc doufám, udělá další krok správným směrem a zasměji se ještě o trochu více.(3.4.2007)

Na Dannyho parťáky 2 jsem čekal každý den po shlédnutí dílu prvního. Ve druhém dílu se film více než na ostatní zaměřuje na Brada Pitta a překvapivě na novou tvář Catherine Zeta-Jonesovou. Více prostoru než v prvním dílu zde dostává také Matt Damon. Děj tu popisovat nebudu, buď jste si jej přečetli v obsahu, nebo v ostatních komentářích, než jste se dopátrali ke mě;) . Film samozřejmě více pobaví diváka, který neviděl díl první, ale pro ty co první díl viděli, je druhý doslova až ten druhý v pořadí. S filmem strávíte příjemné odpoledne, večer, noc... Ale vracet se k němu asi nebudete.(31.5.2005)

Dokonce ještě nudnější a zbytečně překombinovanější než jednička a to už je co říct. Vincent Cassel tam spíš trapnil.(21.7.2005)

• - Yen (Shaobo Qin) ve filmu ani jednou nepromluvil anglicky. (Terva)

• - Malou roli Linusova otce (Linus je postava Matt Damona) si zahrál Peter Fonda, ale tato scéna se nedostala do finálního sestřihu filmu. A původně si ji dokonce měl zahrát Clint Eastwood. (POMO)

• - Zatímco Bruce Willis hraje ve filmu sám sebe, Julia Roberts ztvárnila postavu Tess Ocean, která si zahrála na těhotnou Julii Roberts za pomoci polštáře, ačkoliv byla herečka v té době skutečně těhotná. (HappySmile)