Parťáci se rozhodně nevydali po osvědčených kolejích, naopak. Přidali spoustu zákrut, které je málem dovedly až do záhuby. Záchrannou brzdou se tak pro ně podle očekávání stává šarm a kouzlo osobnosti těch nejdůležitějších zúčastněných. Líbí se mi ta naprostá preciznost a technická dokonalost, ale nemůžu se zbavit kyselé pachuti toho, že obojí přišlo na úkor bezstarostné a zároveň kvalitní a chytré zábavy. Ono vykrádat pro vlastní výdělek a pohodlný zbytek života je mnohem sympatičtější než vytahování party ze starých průšvihů, případně soutěžení o post toho nejlepšího.(6.8.2008)

Už vidím ta zvednutá obočí...Ale tohle je moje oblíbená hračka. Neubližovat, nešlapat na ni, neházet po mně vajíčka-jedině Fabergé:) ....Geniálně překombinovaná zápletka. Soderbergh roztomile plýtvá nápady, hollywoodský all-stars team se zjevně báječně baví a divák... ten si nějak poradí. A když ne, má smůlu. Pánská jízda šéfovaná velkou trojkou Pitt-Clooney-Damon dává slovnímu spojení herecká chemie nový šmak.(10.5.2007)

Oproti prvnímu dílu jednoznačně pokles dolů. Hlavní vinu na tom ale má fakt, že již nešlo o moment překvapení a lidé čekali od dvojky asi minálně to, co minule. Jenže film má nejen jinou zápletku, ale i jiný náboj vyprávění. Tentokrát žádné casino, což vynahrazuje skvělá Julia Roberts (i když ji moc nemusím) a akce s obrazem, i tak je to ale prostě málo. Ne že by to byl špatný film, to ani náhodou.(11.8.2008)

Rozsáhlejší zápletka, která je oproti uzavřené a konzistentnější jedničce v mnoha ohledech roztahanější a neuvěřitelnější. To však neznamená, že by byla výrazně nudnější či nezajímavější. Soderbergh dokazuje, že si umí poradit s grandiózním obsazením a pořádá milý evropský dýchánek plný kamarádského poplácávání po zádech a pomrkávání na ty, kteří Dannymu bezmezně věří. Můžete mě bít, můžete se smát, ale já téhle partě sedmdesátku prostě dám.(21.6.2007)

A jsou zpět, ale jak už to u druhých dílů bývá, tak je to o hodně horší než jedička. Radši to snad mělo zůstat jen u jednoho dílu . Žádný jako v jedničce, že se jde hned na věc, ale tady se na ní jde, až po nějaké době, takže je to docela nuda. Ze začátku jsem v tom měl docela zmatek, všechny ty časové skoky, ale naštěstí pak se to srovnalo. Ani to nebylo promyšleno do posledního detailu. Do hvězdného hereckého obsazení nám přibyl Vincent Cassel a Catherine Zeta-Jones a menší role se našla i pro Bruce Willise, který hraje sám sebe. Takže je tento film bezpochyby nejluxuxněji obsazený. Scéna, kdy Julia Roberts hraje sama sebe mi přišla tak debilní, že jsem kýval hlavou a nechtělo se mi věřit, že tvůrci něco takového udělali. Konec byl nedodělaný a vůbec ne tak dobrý jako v předešlém díle. Určitě jsem od toho čekal více a ne něco takového jako je toto. Je vidět, že Steven Soderbergh natočil dvojku, jen aby si pořádně namastil kapsu, ale to, že nám naservíroval nic moc film, to už ho nezajímá!(27.1.2008)

• - Malou roli Linusova otce (Linus je postava Matt Damona) si zahrál Peter Fonda, ale tato scéna se nedostala do finálního sestřihu filmu. A původně si ji dokonce měl zahrát Clint Eastwood. (POMO)

• - Natáčení probíhalo v USA, Nizozemsku, Francii a Itálii. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Režisér Steven Soderbergh začal psát scénář k tomuto dílu, ještě před premiérou prvního filmu. (EMMY)