Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Soderbergh tentokráte boduje jen a pouze po formální stránce. Opět se dočkáme výtečné a nápadité kamery, skvělého zapojování filtrů, podbarvené hudby, či krásných kostýmů, jenomže tím to vlastně hasne a dál už není nic, co by stálo za řeč. Obsahově je film až příliš komplikovaný, scénář je zbytečně zmatený, děj je až příliš rychlý a nápaditost a vtip z jedničky je taky pryč.(22.7.2005)

 • castor
  ***

  Jednička byla sice sázkou na jistotu, nicméně moc příjemnou sázkou. Uchvátila hlavně chytrým scénářem, tahem na bránu, pohodovou atmosférou a luxusním hereckým obsazením. Ego chlapíka, kterého v jedničce obrali o pořádný balík, si žádá pomstu, ač mu pojišťovna těch 160 melounků nahradila. Navíc tihle štramáci ani poctivě až do smrti žít neumí, takže jdou znovu do akce. Sic byla jednička víceméně přímočará: utvoření skupiny-plán-přípravy-realizace-nějaký ten bonus v podobě osobních motivací navíc, dvojka je dějově hrozně pomíchaná. Očividně měli tvůrci a podle mého i samotní herci velké množství nápadů a chtěli tam narvat úplně všechno. Jenže proti tomuhle přetlaku měl vystoupit dramaturg nebo ideálně sám režisérsky nevyzpytatelný chameleon Steven Soderbergh a použít skutečně jen to, co poslouží ději. Takhle tahle chaotická směs tolik nechutná, ač si s námi tvůrci hrají či nikoliv, prostě to nefunguje. Ztrácel jsem se i přesto, že jsem se snažil. Samotná technická stránka je velmi solidní, taková mile elegantní a dynamická. Formální stránka ale ještě jaro nedělá. Škoda, že se nedostatky nevymýtily i v případě opravdu překombinovaného scénáře. Zatímco jednička se mohla pochlubit až 85%, dvojka je ráda za nějakých 65%. Škoda.(2.7.2016)

 • Jordan
  ***

  stále sa na to veľmi dobre pozerá - primárne však preto, lebo je tam nasúkaných ešte viac hviezd prvej veľkosti, než v jednotke - a všetko sú to rovnako sympaťáci ako aj dobrí herci a chémia tu funguje navyše aj preto, že si to každý očividne užíva a navyše sú to v mnohom starí skúsení kolegovia plus priatelia aj v skutočnom živote - takže to čaro sa na vás nevdojak prenesie... navyše to má aj oku lahodiacu zetu-jones, ktorá je šťavnatá až-až... nehovoriac o príjemnej cameo čerešničke v podaní môjho miláčika willisa... ale je to akési dlhé a nie až také svižné a nadupané ako jedenástka... možno to je tým pôvodnou motiváciou samotného činu, možno samotným činom, možno scenárom, ktorý je trochu prekombinovaný a nie celkom jasný (a žánrovo uhladený): v úvode je však pár momentov (scenáristických a režijných), ktoré nasvedčujú, že oproti prvej časti bude tento danny ocean "uletenejší" a hravejší, ale po dvadsiatej minúte sa to zlomí do "štandardu" - ten je síce veľmi silný a pozerateľný, ale latka bola nastavená privysoko;(29.10.2012)

 • Rex Mundi
  ***

  Prekombinovaným scenárom počínajúc a klišovitými barličkami plnými nelogičností končiac je to o triedu slabšie ako Dannyho jedenástka. Aspoň Julia Roberts hrajúca Juliu Roberts a cameo Bruca Willisa boli príjemným osviežením ťažkopádnejšieho mladšieho brata veleúspešnej pôvodiny. Holt, Dannyho dvanástku postretli klasické neduhy sequelov - narvime tam čo to dá, nech sa divák hlavne nenudí, musí tam byť romantika, krehký drsniak, slizký záporák - kľudne aj dvaja! (veď záporákov nie je nikdy dosť), napätie, akcia, vtipy a zvratov viac ako zvratkov... a dvojka je na svete!(12.12.2007)

 • Phobia
  ***

  Místo elegantního šviháka prvního dílu před diváka vyskotačil žoviální seladon s olezlým knírkem, v křiklavě růžové košili a s hubou plnou průpovídek, co občas zabaví, ale většinou hned letí druhým uchem ven. Moc dlouhé, moc postav (přitom většina z nich dostala málo prostoru), moc přeplácané, moc pozérské. Vincent Cassel vybojoval pro "Dannyho parťáky 2" nějakých 11% nad průměr, ale těžko někdy budu mít chuť si tuto podívanou zopakovat. Jestli se jednička v mých očích natahovala (marně) po metách nejvyšších, pak dvojka klopýtla o vlastní depilované haksny a po prdeli sklouzla o poschodí níž. 61%(17.10.2011)

 • - Scény z budovy Europolu jsou natáčeny v haagské radnici. (Othello)

 • - Bruce Willis, který zde hraje sám sebe, si měl původně zahrát hlavní roli Dannyho Oceana už v prvním filmu Dannyho parťáci. Natáčení se mu ale překrývalo s jiným natáčením, tak musel odmítnout. (POMO)

 • - Matt Damon před natáčením požádal scenáristy, aby „zmenšili“ jeho roli, protože byl extrémně vyčerpaný z právě dokončeného natáčení filmu Bournův mýtus. Režisér Steven Soderbergh ale jeho žadost zamítl s odůvodněním, že zmenšení jeho role by mělo špatný vliv na příbeh filmu. (POMO)