Film jevící mnohé známky dílka dělaného z radosti a pro radost. Hvězdy se spravedlivě dělí o prostor (paradoxně kromě Zeta Jonesové, která si ukradla nejvíc minut), ale protože by většina z obsazených sami utáhli film, trochu zamrzí, že si ani jednoho z nich neužijete. Nejlepší výkony odvedli Andy Garcia a Vincent Casell připomínající Růžového pantera. Všechny výtky kolem platí, ale rozhodně nejsou smrtící.(22.12.2004)

Po tom co Nečas z ODS oznámil, že si sice ze svých daní platím sociální pojištění, ale žádnej důchod nedostanu, protože jsme prý špatně hospodařili , / to nevím, jestli jsem jako hospodařil špatně jen já z Nečasem nebo jak? / jsem se rozhodl, přidat k Dannyho parťákům. Pozvu je do naší země , ukážu jim kde je nejvíce peněz a společně okradem Nečase z ODS a já budu mít na důchod. Určitě by to nebyla tak složitá loupež jako v tomto filmu, kde jsem občas nevěděl čí jsem a jak se jmenuju. Naštěstí to bylo docela vtipný, tak jsem se alespoň smál a tím vykazoval známky pro okolí, že tomu rozumím. Taky už mě začala srát Julia Roberts, jeden díl jsem jí ještě toleroval, ale radši budu, když jí budou strkat do filmů na které se nekoukám. Jo a kdo se mě v tomhle dílu líbil hodně, byl Noční Lišák v podání Vincenta Cassela, toho sem pozvu taky. Ten by mohl okrást Klause. To by byl soubjíček dvou superveličin oboru. Noční lišák se svou akrobacií přes bezpečnostní lasery a Klaus se svou kuponovou privatizací. Taky by mě zajímalo kde Pitt kupuje ty luxusní hadry, jsem byl v Hypermarketu, ale ty hadry tam prostě nebyly.(11.7.2007)

Soderbergh to absolutně nezvládnul, takhle zkurvit tolik dobrejch herců to je teda umění, nejvíc asi vyčníval Matt Damon, kterej předved hodně ubohej výkon a pěkně stará Julie Roberts, ta snad ani nebyla nalíčená nebo co, vypadala fakt strašně. A dokonce i takový herci jako George Clooney a Brad Pitt se vůbec neprosadili a to je spíš vinou dost stupidního scénáře a imbecilního režiséra, Děj se pořád rozmělňuje v ubohejch dialozích a neustálým přeskakováním do minulosti, který je dost nezáživný. Další mínus je, že se to pořád táhne pomalu a v podstatě film postrádá jakýkoliv vyvrcholení nebo nějakou akci, která by ozvláštnila pořád stejnej rytmus filmu, kterej zhruba po polovině fimu začne silně nudit, ale zase na druhou stranu, jsem se v první polovině filmu zas tolik nenudil a taky jsem to čekal horší než to nakonec bylo(27.6.2005)

Natáčení dvojky Dannyho parťáků musela být ohromná legrace. Mnoho hvězd na place, kanadské žertíky pánů Clooneyho a Pitta, natáčení ve slunné Itálii... prostě atmosféra jako na rodinné dovolené. A na filmu je to znát, na každém záběru je to znát. Lidé, co Parťáky dělali, si to náramně užívali. Nejspíš je to bavilo do té míry, že zapomněli, pro koho to celé vlastně dělají, pokud to ovšem skutečně nedělali jenom pro sebe, o čemž pochybuji, pak by totiž nemohli na diváky ušít takovou boudu. Celý film je rafinovaným podrazem, jehož obětí však není žádná z postav, nýbrž divák sám. Podobné „zapojení do hry“ se mnohým nebude zamlouvat, také já váhám, zda-li z toho být nadšen či naštván. Ono „zapojení“ v podstatě spočívá v tom, že jste ze hry zcela vyeliminováni, dokud vám nedojde, že bez vás by hra postrádala jakýkoliv smysl. Parťáci 2 mají mnoho hluchých míst, převážně dialogových scén snažících se rozvíjet charaktery jednotlivých podrazáků, což – nemohu si pomoci – do svižné krimikomedie nepatří. Chceme přeci hrdiny bezmála dokonalé, bez nějakých mindráků, kteří se po nátlaku slabošského majitele kasin nesesypou jako hromádka kokainu. Psychologie ať si dá oraz. Jenže žánrové zařazení tohoto snímku není tak jednoznačná, čímž se dostáváme do začarovaného kruhu, sloužícího coby solidní štít proti kritice Stevena Soderbergha. Proč nad tím však přemýšlet, jednoduše si užijme výborně natočený „masák“ prozářený hollywoodskými hvězdami a do následujícího dne zapomeňme, že jsme něco podobného vůbec viděli. Vždycky se můžeme ukonejšit tvrzením, že zrovna tohle byl tvůrčí záměr. 70% Zajímavé komentáře: Isherwood, Fabienne, Shaqualyck, PALINO, Bobek15, Indy(23.2.2007)

• Dr.film

Smutný kontrast brilantního prvního dílu. Zdánlivě jednoduchá zápletka postupně ztrácí sílu, vinou hloupostí a zmatků, které předepisuje scénář. K odbytě napsané látce ani Soderbergh nepřistupuje s patřičnou odhodlaností jak jsme tomu u něho zvyklí. Smutné... plejáda známých tváří je potom slabou náplastí na rány, které snímek celkově vykazuje.(2.3.2006)

• - Zabezpečovací systém tvořený pomocí pohyblivých laserů (ve filmu nazvaný "laserové pole") je holý nesmysl, jelikož k detekci přerušení paprsku musí být na druhé straně světelné čidlo, což se však u paprsku v pohybu nedá zrealizovat. Stejnou filmařskou latinou je i vytvoření dokonale neprůhledného prostorového hologramu v prostředí čistého vzduchu. (Lasskoun)

• - Při debatě v pronajatém podkrovním bytě ve chvíli, kdy zbývá do přítomnosti 10 dní, lze pozorovat členy štábu. (Twyer)

• - Námět filmu byl původně, s názvem „Honor Among Thieves“, napsán pro další filmy Johna Woo. Po úspěchu Dannyho parťáků se jej ale Warner Bros. rozhodli přepsat a použít jako hlavní motor Dannyho parťáků 2. (POMO)