Jednička byla sice sázkou na jistotu, nicméně moc příjemnou sázkou. Uchvátila hlavně chytrým scénářem, tahem na bránu, pohodovou atmosférou a luxusním hereckým obsazením. Ego chlapíka, kterého v jedničce obrali o pořádný balík, si žádá pomstu, ač mu pojišťovna těch 160 melounků nahradila. Navíc tihle štramáci ani poctivě až do smrti žít neumí, takže jdou znovu do akce. Sic byla jednička víceméně přímočará: utvoření skupiny-plán-přípravy-realizace-nějaký ten bonus v podobě osobních motivací navíc, dvojka je dějově hrozně pomíchaná. Očividně měli tvůrci a podle mého i samotní herci velké množství nápadů a chtěli tam narvat úplně všechno. Jenže proti tomuhle přetlaku měl vystoupit dramaturg nebo ideálně sám režisérsky nevyzpytatelný chameleon Steven Soderbergh a použít skutečně jen to, co poslouží ději. Takhle tahle chaotická směs tolik nechutná, ač si s námi tvůrci hrají či nikoliv, prostě to nefunguje. Ztrácel jsem se i přesto, že jsem se snažil. Samotná technická stránka je velmi solidní, taková mile elegantní a dynamická. Formální stránka ale ještě jaro nedělá. Škoda, že se nedostatky nevymýtily i v případě opravdu překombinovaného scénáře. Zatímco jednička se mohla pochlubit až 85%, dvojka je ráda za nějakých 65%. Škoda.(2.7.2016)

Trochu zklamání oproti prvnímu dílu, což je mi velmi líto. Čekal jsem opravdu něco nového a zajímavého. Místo toho stejné tváře (což sice nebylo na škodu), stejný děj (což už mi docela vadilo) a stejný konec.. Tady by se uplatnilo "Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky", což se stalo a byl to krok špatným směrem. 65%(24.11.2009)

Oproti prvnímu dílu jednoznačně pokles dolů. Hlavní vinu na tom ale má fakt, že již nešlo o moment překvapení a lidé čekali od dvojky asi minálně to, co minule. Jenže film má nejen jinou zápletku, ale i jiný náboj vyprávění. Tentokrát žádné casino, což vynahrazuje skvělá Julia Roberts (i když ji moc nemusím) a akce s obrazem, i tak je to ale prostě málo. Ne že by to byl špatný film, to ani náhodou.(11.8.2008)

Po tom co Nečas z ODS oznámil, že si sice ze svých daní platím sociální pojištění, ale žádnej důchod nedostanu, protože jsme prý špatně hospodařili , / to nevím, jestli jsem jako hospodařil špatně jen já z Nečasem nebo jak? / jsem se rozhodl, přidat k Dannyho parťákům. Pozvu je do naší země , ukážu jim kde je nejvíce peněz a společně okradem Nečase z ODS a já budu mít na důchod. Určitě by to nebyla tak složitá loupež jako v tomto filmu, kde jsem občas nevěděl čí jsem a jak se jmenuju. Naštěstí to bylo docela vtipný, tak jsem se alespoň smál a tím vykazoval známky pro okolí, že tomu rozumím. Taky už mě začala srát Julia Roberts, jeden díl jsem jí ještě toleroval, ale radši budu, když jí budou strkat do filmů na které se nekoukám. Jo a kdo se mě v tomhle dílu líbil hodně, byl Noční Lišák v podání Vincenta Cassela, toho sem pozvu taky. Ten by mohl okrást Klause. To by byl soubjíček dvou superveličin oboru. Noční lišák se svou akrobacií přes bezpečnostní lasery a Klaus se svou kuponovou privatizací. Taky by mě zajímalo kde Pitt kupuje ty luxusní hadry, jsem byl v Hypermarketu, ale ty hadry tam prostě nebyly.(11.7.2007)

Místo elegantního šviháka prvního dílu před diváka vyskotačil žoviální seladon s olezlým knírkem, v křiklavě růžové košili a s hubou plnou průpovídek, co občas zabaví, ale většinou hned letí druhým uchem ven. Moc dlouhé, moc postav (přitom většina z nich dostala málo prostoru), moc přeplácané, moc pozérské. Vincent Cassel vybojoval pro "Dannyho parťáky 2" nějakých 11% nad průměr, ale těžko někdy budu mít chuť si tuto podívanou zopakovat. Jestli se jednička v mých očích natahovala (marně) po metách nejvyšších, pak dvojka klopýtla o vlastní depilované haksny a po prdeli sklouzla o poschodí níž. 61%(17.10.2011)