Reklama

Reklama

Godzilla tai Space-Godzilla

  • Japonsko ゴジラVSスペースゴジラ (více)

Obsahy(1)

Z kosmu přilétá na Zemi Space Godzilla, monstrum vzniklé z buněk Godzilly, které nasála černá díra. Lidé zatím připravují dva obranné projekty. Program jejího telepatického ovládání a robota Mogueru na její zničení. Když začnou obě Godzilly bojovat a ničit Japonsko musí se lidé rozhodnout, na kterou stranu se přidají. (Ertai)

Recenze (20)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Když jsem tady zhruba před dvěma roky avizoval, že napíšu recenze na kompletní sérii, netušil jsem, jak mě po čase začnou přibývající díly znavovat. Jejich kvalita byla opravdu různorodá a bylo na čase si dát menší pauzu. To jsem však netušil, že ta pauza bude trvat víc než rok. Konečně jsem se však zase rozhoupal a tak přišel na řadu jednadvacátý díl s příhodným názvem Gojira VS Supesugojira (americkou předělávku Godzilla, King of the Monsters! (1956) původního snímku za důstojný díl série nepovažuju a tudíž ani neoznačuju ve své recenzi). Fandové Gojiry již z předešlých dílů ví o „koketování“ s DNA zmutovaného kultovního monstra, což jsme mohli vidět v díle Gojira tai Biorante (1989). Jak se však dostala do vesmíru, jsme měli šanci shlédnout až v následujícím Gojira tai Mosura (1992) respektive na jeho konci. Toto zakončení nezůstalo bez povšimnutí a Toho Company tak dalo možnost vzniknout dalšímu obávanému monstru.Diváci tak mají opět šanci vidět celou přehlídku laserových přestřelek, ničení maket baráků a modelů válečných lodí a poskakování herců v legračních kostýmech. Nelze si nevšimnout režisérovu snahu vše zachovat v zavedeném humorném duchu, ale občas mi to bylo trochu na obtíž. Přece jenom by si atmosféra a především chování jednotlivých postav zasloužilo jisté dekorum, jenže tady si scénárista počínal dost chaoticky. Snažil se sice zápletku okořenit o co nejvíc zajímavých prvků (nášlapné miny, japonská mafie, atd.), ale tentokrát se nevyvaroval zbytečnému natahování děje, což se nemile podepsalo především na závěrečném boji a finálním „happyendu“. 60% ()

Lima 

všechny recenze uživatele

22) GODZILLA vs SPACE GODZILLA (1994)___HEISEI SERIES 1984-1995___Za ta léta se role Godzilly poněkud změnila. Zatímco na začátku série byla jednoznačně nebezpečím pro svět, v tomto díle naopak přebírá roli jakéhosi ochránce světa. Část vědců vypracuje projekt, který má umožnit Godzillu kontrolovat pomocí telepatie. Armáda naopak sestrojí stroj s názvem MOGERA, který vypadá jako robotická hračka ze série Power Rangers, který má Godzillu zneškodnit. Do toho se ještě přimotá k posrání roztomilé godzillí mládě, a hlavně nová příšera, tzv. Space Godzilla, která vznikla zmutováním godzillích buněk, zapřičiněné zářením hvězd a působením hvězdného prachu. Karty jsou rozdány a vše směřuje k záverečnému půlhodinovému vyvrcholení na zbořeništi metropole Fukuoka. V samém závěru Godzilla opět odchází do moře, poté co za sebou zanechá půlku zničené země a hlavní postavy filmu se s ní láskyplně loučí, za doprovodu tklivých tónů, jakoby říkali "Děkujeme Godzillo, že si nám zase zbořila půlku Japonska“.......Japonci jsou prostě krásní blázni :o) Tenhle vizuálně zdařilý díl pro mě naplňuje význam slovního spojení "guilty-pleasure". ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

6+/10 Moment, keď sa Godzilla ženie Japonskom na bojisko vo Fukuoke (cestu si pravdaže veľmi nevyberá a berie to naprieč jednotlivými mestami), je jednoznačne doteraz najlepšia scéna novej série. Je tam epické hrdinstvo Godzilly ako aj bezhlavé ničenie (konečne kvalitné prelínačky na bežiacich ľudí a ničiacu Godzillu). Aj Spacegodzilla je fajn (inšpirácia Doomsdayom zo Supermana je nesporná) a všetko to speje do megaepic záveru... ktorý ale opäť raz pochováva tupá línia s ľuďmi. Zábery do kokpitu Megara a dialógy hlavných ľudských hrdinov zaberajú viac času ako samotný súboj Godzilla vs. Spacegodzilla a to je prosím pekne nepochopenie konceptu Godzilly a fail monštróznych rozmerov. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Jó tohle je zase v pohodě. 90.léta až na vyjímky Godzillovským filmům docela svědčily. Odstartovala to parádní Biollante a táhne se to až k SpaceGodzille nebo Destroyahovi. Parádní vizuál, oldschoolové triky s lehkou podporou "nejmodernějších" technologií, šílené scénáře plné telepatie a bizarních zápletek-prostě luxus a pohlazení po duši každého fanouška těchto filmů. Jediný zádrhel tentokrát vidím v tempu a dynamice závěrečné řežby, kdy to občas prostě vázne. Ale není se čemu divit-viděl jsem krátký dokument o natáčení tohodle filmu a je to šílený blázinec-fakt respekt všem zůčastněným, protože tohle točit je hrozná makačka-zábavná ale náročná. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Už jsem nevěřil, že by na téhle planetě mohl existovat Godzilla, který by to dotáhnul ke čtyřem hvězdám. Asi ne, ale ve vesmíru jeden je! Space Godzilla má nečekaně podařený vizuál, po hódně dílech mi přišlo, že film je výrazně ozvláštněný. Pořád je to šílené béčko, ale tentokrát s nespornými kvalitami, které dovolují, aby to pleasure nebylo zase tak guilty. Nicméně poučení "If we keep polluting space... I'm sure we'll face another SpaceGodzilla, someday" nemá daleko k genialitě. ()

Zajímavosti (2)

  • Původně se měla proti SpaceGodzille po boku Godzilly postavit Mechagodzilla. Byla však nahrazena robotem M.O.G.U.E.R.A., jehož oživení se u fanoušků setkalo s velikým zájmem. (dawe04)
  • Gigantický robot M.O.G.U.E.R.A. se poprvé objevil ve sci-fi snímku Chikyu Boeigun (1957) společnosti TOHO. (dawe04)

Reklama

Reklama