poster

Godzilla tai Space-Godzilla

 • Japonsko

  ゴジラVSスペースゴジラ

 • Japonsko

  Gojira VS Supesugojira

 • USA

  Godzilla vs Space-Godzilla

Sci-Fi

Japonsko, 1994, 108 min

Scénář:

Hiroši Kašiwabara
 • p6qwre
  **

  Hm, kdyby toto nebyl japonský film s Godzillou a nehemžil by se japončíky, klidně by ho mohli vysílat v sobotu odpoledne na TV Prima. Podle mne se totiž jedná o naprosto klasický produkt masové filmové produkce, bez špetky originality, se 100x provařeným jednoduchým scénářem, bez jediného překvapení a nápadu. Telepaticky ovládaná Godzilla? Už jsme viděli dříve. Monstrum z vesmíru bojuje proti Godzille? To tu taky bylo. A mechanická Godzilla? Kolikrát už? Malá Godzillka má smutné oči a z huby pouští malé modré obláčky? No jéje...Takže scénář je vlastně recyklován z už použitých nápadů, navíc oproti starším Kaiju filmům z 50. a 60. let už mi přijde tak "hollywoodsky uhlazený", prostě nemá to tu správnou atmosféru. Podle normálních měřítek bych proto tento film hodnotil klidně i jako Odpad, ale v rámci Kaiju filmů dám 2,5*, přeci jenom některé souboje jsou povedené, explozí a zničených budov je taky dost...(30.11.2008)

 • ledzepfan
  ****

  Jó tohle je zase v pohodě. 90.léta až na vyjímky Godzillovským filmům docela svědčily. Odstartovala to parádní Biollante a táhne se to až k SpaceGodzille nebo Destroyahovi. Parádní vizuál, oldschoolové triky s lehkou podporou "nejmodernějších" technologií, šílené scénáře plné telepatie a bizarních zápletek-prostě luxus a pohlazení po duši každého fanouška těchto filmů. Jediný zádrhel tentokrát vidím v tempu a dynamice závěrečné řežby, kdy to občas prostě vázne. Ale není se čemu divit-viděl jsem krátký dokument o natáčení tohodle filmu a je to šílený blázinec-fakt respekt všem zůčastněným, protože tohle točit je hrozná makačka-zábavná ale náročná.(1.8.2013)

 • kaylin
  ****

  Snímek je nesmírně béčkový a má v sobě dost, co by mohlo ty, kteří chtějí nějakou inteligentní podívanou, odradit. Jsou zde triky, kterým už nejsem moc nakloněn, nevypadají moc hezky. Ale v konečném důsledku je to opět příjemná akční zábava, kde si tvůrci s designem Supesugojiry skutečně vyhráli a ukázali, že souboje pořád mohou být nesmírně nápadité a zábavné.(3.5.2015)

 • TERRORDROME
  ****

  Tak toto je fakt poriadne žrádlo ktoré nedokáže pokaziť ani to stupídne Godzillíča čo sa tu obšmieta a krúti veľkými očami. Z vesmíru prilieta monštrum ktoré podľa istej šialenej teórie vzniklo z Godzillých buniek čo Mothra náhodou zavliekla do kozmu, tie potom prešli čiernou dierou, vyšli bielou dierou a vplyvom žiarenia z vybuchujúcich hviezd zmutovali do podoby príšery s obrými kryštáľmi na pleciach. Na zemi sa medzitým japonci stále pokúšajú zabiť alebo aspoň ovládnuť Pozemskú Godzillu, zatiaľ s nevalným úspechom. keď na zem konečne dorazí Spacegodzilla a všade začnú rašiť obrovské kryštály, nebude na podobné sprostosti čas, treba to do nej našiť všetkým čo je po ruke. Finále Godzilla vs. Spacegodzilla je naozaj veľkolepé ( samozrejme s prihliadnutím na fakt že sa stále pozeráme na chlapov v gumových kostýmoch čo sa prechádzajú medzi modelčekmi budov ), príšery po sebe pália ako besné, gigantické kryštály lietajú vzduchom a z mesta napokon ostane len kráter plný dymiaceho popola. Godzille tu helfne aj robokura Mogera s vrtákom miesto nosa. Našľapaná, explozívna Godzillovina, vo svojom žánri extratrieda.(3.7.2011)

 • Ertai
  ****

  Na hodnocení číslo tisíc sem si chtěl nechat něco spešl, tak to padlo na Spacegodzillu. Ohledně tohodle příspěvku do Heisei série nutno říci že se jedná o takový průměr - jednak se tu dlouho nic neděje, MOGERA se Mechagodzille z předchozího dílu nemůže rovnat a taky chybí Ifukubeho hudba, i když se Hattori celkem snaží. Jako mínus rovněž beru ty trestuhodně nerozvinuté dějové linie - Mothra, jakuzníci, Little Godzzila i to telepatické ovládání Godzilly. Na druhé straně tu jsou ovšem dvě velké plus a)Spacegodzilla, nepřátelské monstrum jak má být; přičemž když nepočítám Biolante jedná se o první pořádný přírůstek do Kaiju rodinky po dvaceti letech b)Závěrečná bitka trvající přes půl hodinky, obzvlášť scénka kdy Godzilla odráží ty letící krystaly pobavila :) Celkově za čtyři.(12.10.2010)

 • - Gigantický robot M.O.G.U.E.R.A. se poprvé objevil ve sci-fi snímku Chikyu Boeigun (1957) společnosti TOHO. (dawe04)

 • - Původně se měla proti SpaceGodzille po boku Godzilly postavit Mechagodzilla. Byla však nahrazena robotem M.O.G.U.E.R.A., jehož oživení se u fanoušků setkalo s velikým zájmem. (dawe04)