Reklama

Reklama

Josef Langmiler

nar. 12.04.1923
Želeč u Tábora, Československo

zem. 08.08.2006 (83 let)
Praha, Česko

Biografie (1)

Josef Langmiler se narodil 12. dubna 1923 v Želeči u Tábora. Již od mládí hrával v Želeči u ochotníků. Na reálce v Táboře odmaturoval a odešel do Prahy na Státní konzervatoř. Absolvoval ji v roce 1948 u profesorů Průchy, Peška, Högera, Nedbala, Plachého, Kronbauerové a Půlpánové. Začínal hrát na venkovských scénách v Divadle pracujících ve Zlíně (1948 – 1954; v letech 1949 – 1951 byl na základní vojenské službě), v Národním divadle v Brně (1954 – 1955), ostravském… (více)

Zajímavosti (7)

Galerie (50)

Reklama

Herec

Filmy
1998

Silná jako smrt (TV film)

1991

Hodina obrany (TV film)

1990

Král kolonád

 

O Radkovi a Mileně (TV film)

 

Popel a hvězdy (TV film)

 

Radostný život posmrtný (TV film)

1989

Hra o srdce (TV film)

1988

Bronzová spirála (TV film)

 

Kverulantka (TV film)

Reklama

Reklama

 

Lékaři (TV film)

 

Svědek času (TV film)

 

Vyjdi ze stínu! (TV film)

 

Čas žhavých kamenů (TV film)

1987

Bratři (TV film)

 

Poslední leč Alfonse Karáska (TV film)

 

Přátelé Bermudského trojúhelníku

 

Strašidla (TV film)

1986

Cesta za hvězdným prachem (TV film)

 

Dotyk zla (TV film)

1985

Havárie v zámeckém parku (TV film)

 

Pozor, je ozbrojen (TV film)

 

Robotóza (TV film)

1984

Kariéra

 

Komediant

 

Kouzelníkův návrat

 

Odhalení jednoho spiknutí (TV film)

 

Čas zrání (TV film)

1983

Brakýři (TV film)

 

Celý svet nad hlavou (TV film)

 

Darmošlap z Nemanic a princezna Terezka (TV film)

 

Diplomat (TV film)

 

Hodina před ránem (TV film)

 

Hořký podzim s vůní manga

 

Levé křídlo

 

Zámek Nekonečno

1982

Affinités électives, Les (TV film)

 

Předehra (TV film)

 

Salvador, sedmnáctého března krátce po páté (TV film)

 

Slečna se špatnou pověstí (TV film)

 

Šílený kankán

1981

Dějiny jednoho dne (TV film)

 

Mezičas (TV film)

 

Soví hnízdo (TV film)

1980

1. máj 1890

 

Havárie (TV film)

 

Kluci z bronzu

 

Služební cesta (TV film)

 

Strach má velké oči (TV film)

1979

Kořist (TV film)

 

Tři od moře

 

Švec Janek v pohádkové zemi (TV film)

1978

Panna a netvor

 

Poselství

 

Přitažlivost země (TV film)

 

Rána jistoty (TV film)

 

Skandál v Gri - Gri baru

1977

Dům na konci města (TV film)

 

Jak zničit vlastní mužstvo (TV film)

 

Já zůstanu věrný (TV film)

 

Padavka (TV film)

 

Příběh lásky a cti

 

Tichý Američan v Praze

 

Ve znamení Tyrkysové hory

 

Vítězný lid

1976

Historie lodě Bečky (TV film)

 

Smrt na černo

 

Vedlejší cesta (TV film)

 

Vlivná osoba (TV film)

1975

Akce v Istanbulu

 

Dvojí svět hotelu Pacifik

 

Hřiště

 

Na šňůrách z hedvábí (TV film)

 

Osvobození Prahy

 

Sarajevský atentát

 

Tribun lidu (TV film)

1974

Dvacátý devátý

 

Generál chudých (TV film)

 

Holky z porcelánu

 

Kde jsi byl, Odyssee? (TV film)

 

Motiv pro vraždu

 

Nepřátelé veřejnosti (TV film)

 

Poslední ples na rožnovské plovárně

 

Sokolovo

 

Sám proti městu (TV film)

 

U tří nevěst (TV film)

 

Velký oblouk (TV film)

 

Za volantem nepřítel

1973

Dny zrady I.

 

Dny zrady II.

 

Jezdec formule risk

 

Metér (TV film)

 

Muž v osidlech (TV film)

 

Neameričané (TV film)

 

Vysoká modrá zeď

 

Větrné moře

 

Zločin v Modré hvězdě

1972

Aféry mé ženy

 

Elixíry ďábla

 

Hotel Miramare (TV film)

 

Lev je v ulicích (TV film)

 

My, ztracený holky

 

Opory společnosti (TV film)

 

Pokušení mladého muže (TV film)

 

Porážka (TV film)

 

Ukradená bitva

1971

Kat nepočká (TV film)

 

Kaviár nebo čočka (TV film)

 

Kráska a zvíře (TV film)

 

Mášenka (TV film)

 

Romeo a Julie na konci listopadu (TV film)

 

Slečnám nic nevadí (TV film)

 

Vražda v hotelu Excelsior

1970

Na kolejích čeká vrah

1969

Hádankář Vojta (TV film)

 

Odvážná slečna

 

Tělo Diany

1968

Maratón

 

Souboj (TV film)

 

Zločin v šantánu

1967

Bílé dveře (TV film)

 

Muž, který stoupl v ceně

 

Rudá v černém (TV film)

1966

Evženie Grandetová (TV film)

 

Smrt za oponou

 

Znamení Raka

1965

Drahomíra (TV film)

 

Krásná Rama (TV film)

 

Úplně vyřízený chlap

1964

Třiatřicet stříbrných křepelek

 

Vražda potřebuje reklamu (TV film)

1963

Favorit (TV film)

 

O něčem jiném

 

Pohádka pro kočku (TV film)

 

Pršelo jim štěstí

1962

Pevnost na Rýně

 

Vyvolení (TV film)

 

Vzpoura na Bounty (TV film)

1961

Magdalena Dobromila Rettigová (TV film)

 

Paní Mincmistrová (TV film)

 

Pohled do očí

 

Příběh starý deset let (TV film)

 

Vyhnanství (TV film)

 

Červnové dny

1960

Kolotoč (TV film)

 

Tři tuny prachu

1959

Blokáda (TV film)

 

Dařbuján a Pandrhola

1949

Veliká příležitost

TV seriály
1997

Pražský písničkář

 

Úspěchy plné ztrát (E04)

1996

Ďábel v Praze

1995

Hříchy pro diváky detektivek

 

Život na zámku

 

U konce s dechem (S01E16)

 

Trestní oznámení (S01E15)

1993

Dobrodružství kriminalistiky

 

Neznámý (S04E05)

1992

Hříchy pro pátera Knoxe

 

Podzimní romance (E08)

1989

Dlouhá míle

 

Dobrodružství kriminalistiky

 

Jed (S01E02)

 

Roky prelomu

 

Bez výstrelu (E05)

 

Suché leto, horúca jeseň (E04)

 

Studená vlna (E03)

  více epizod (2)
1988

Chlapci a chlapi

 

Samopal (E08)

 

Malé dějiny jedné rodiny

 

Rodáci

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

1986

Bylo nás šest

 

Gottwald

 

Únor (E05)

 

Za většinu národa (E04)

 

Za svobodu! (E03)

1984

Adam a Eva

 

Sanitka

 

Epizoda 6 (E06)

1982

Dynastie Nováků

 

Sůl země

1981

Okres na severu

 

Setkání (E13)

 

Řeka (E12)

 

Důvěra (E07)

  více epizod (4)
1979

Inženýrská odysea

 

Setkání (E13)

 

Dozvuky (E10)

 

Veletrh (E09)

  více epizod (3)
 

Půl milionu za Alvara

 

Theodor Chindler - Die Geschichte einer deutschen Familie

1978

30 případů majora Zemana

 

Tatranské pastorále (S03E02)

 

Ve znamení Merkura

 

Léto s Venuší (E02)

1977

Žena za pultem

 

Vánoce Anny Holubové (E12)

 

Svatba lahůdkové Olinky (E11)

 

Příběh šéfova syna (E10)

  více epizod (4)
1974

30 případů majora Zemana

 

Loupež sladkého "I" (S01E03)

1972

Jana Eyrová

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Úsměvy světa

 

Stephen Leacock (E04)

1971

Hostinec „U koťátek“

1970

Alexandr Dumas starší

 

Smrt Porthose (E03)

 

Marnotratný otec (E02)

 

Dobytí Paříže (E01)

1969

Úsměvy světa - herec, vypravěč

 

Jerome Klapka Jerome - herec, vypravěč (E01)

1968

Andersenovy pohádky

 

Těžká početní úloha (E07)

Dokumentární
2010

Příběhy slavných (TV seriál)

 

Poslední leč Josefa Langmilera (S11E06)

1975

Cesta do hlubin fotbalové duše (TV film)

1974

Start před půlnocí (TV film) - vypravěč

Divadelní záznam
1974

Veselé windsorské paničky

Krátkometrážní
1999

Strašidlo (TV film)

1985

Jubileum (TV film)

1975

Bakaláři (TV seriál)

 

Babička (S04E40)

1964

Návraty

1959

Pětikoruna

1954

Nedělní dostaveníčko

Host

Ovládací panel

Fanklub

(7)

Reklama

Reklama