Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

Jacccob

První Batman byl skvělý, tento trpí klasickým syndromem pokračování. Řemeslně je to zvládnuté stejně dobře jako první díl, kouzlo se však vytratilo. ()

nicneznam

K jedničce jsem psal, že ji není možné brát vážně a ani se jí smát. Batman 2 má oproti tomu jedno z mnoha vylepšení. Lze se u něj zasmát a pobavit. To je ovšem ta nejmenší a nejnepodstatnější věc, jakou lze pochválit, nicméně je jednou z mnoha součástek, na které lze krásně ukázat rozdíl mezi prvním a druhým dílem. Batman se vrací má oproti jedničce tolik předností, kolik jich jen může mít. Mé obavy z toho, jak budu hodnotit pokračování, která jsou obecně vždy o něco horší, když prvnímu dílu jsem dal jen 10%, se rozplynuly hned po patnácti minutách. A stejně jsem mohl být vlastně v klidu, protože horší než jednička to být nemohlo. Kočár plující stokou rýsujíc stín tučňáka na slizké zdi je detail, ovšem částečně nastiňuje přístup, kterým se k novému dílu přistupovalo. S poučením z minulosti a vidinou překonání lehce překonatelného. V první řadě promlouvá samotný vzhled filmu, který je úplně na jiné úrovni. Ten rozdíl je ještě markantnější než mezi Nolanem 1 a 2. Herecké výkony? Naprosto vyhovují tomuto stylu, dodávající mu obdivuhodnou porci vážnosti i přes Burtonův ujeťácký rukopis, kterým v jedničce přebil vše na úkor koukatelnosti a i zde se o to občas snaží, což tento film sráží dolů. Tučňák je daleko zajímavější, promyšlenější a lépe zahraný záporák než Nicholsonův černobílý, otravný a směšný Joker s dlouhou pistolkou. Je sice tučňácky černobílý svým zevnějškem, ale uvnitř to tak jednoduché není. Co teprve Christopher Walken, který Tučňáka nejen skvěle doplňuje, ale je sám o sobě dobrým záporákem. Jen se svým pohledem. Kočičí žena je pak kvalitní ozdobou, která si projde svým jednoduchým vývojem. Závěrem můžu říct, že Batman 2 se u mě celkovým dojmem přiblížil i první Nolanovce. ()

departed

Tak takhle teda ne. Proč DeVito hraje tak hrozně a Pfeiffer, pokud zrovna není v latexovém obleku, taky? A proč je Keaton zase nevýrazný? Role netopýřího muže mu v mých očích prostě nesedí. Proč byl vůbec obsazen Walken, když mi přijde jako kdyby sem vůbec nepatřil. Nechápu to. Díval jsem se na vracejícího se Batmana s dobrou náladou, v klidu a tichu, navíc v originálním znění, a dokoukal jsem to celé i přesto, že jsem se už v polovině ukousával nudou a stejně nemůžu přistoupit na vyšší hodnocení, protože si ho podle mě nezaslouží. ()

Nightswimmer

Elfman dodal (temny) CAS a Burton (podmanivo ponury) PRIESTOR, ktory vyborne zuzitkovali predovsetkym pingu DeVito a latexom obalena, v cizmickach obuta a bicikom vybavena Michelle, miaaau! No a potom nedajte 5-ku ()

Knor

Přinejmenším stejně dobrý jako první díl. Naprostá dokonalost jedničky byla přenesena i do druhého dílu a všechno to co dělalo z prvního Batmana unikát tu bylo ještě rozvinuto. Další bizarní postavičky, díky zasněženému retrofuture Gothamu byla atmosféra ještě tíživější. Vynikající, skvělé, bravurní. ()

Stanix

Druhý Burtonův Batman mě zanechal chladným už dříve. Devitův tučňák je nechutný a nezábavný, což je především "vinou" samotného tvůrce této postavy, nikoliv Dannyho, ten svou roli zvládl. Walkenova postava Schrecka mě taky příliš nenadchla, snad jen tak sexy kočičí žena. Popravdě i přes relativně malý prostor věnovaný Michelle je postava Catwoman právě tou jedinou silnou stránkou tohoto Batmana. ()

Lilien

Burton nám v kvalitnom, ak nie o trochu lepšom pokračovaní prináša ďalších bizarných obyvateľov Gothamu, spolu s úžasným vizuálom,kulisami mesta a dokonalou Elfmanovou hudbou. Protivníci znovu prevyšujú Keatona ako Batmana, vizuálne i herecky. Top scéna , zrodenie Tučniaka s úvodu filmu. ()

Margerie

Budu se opakovat, viz komentář k filmu Batman z roku 1989... Nesnáším tyhle kultovní superhrdiny moderní doby, ale když se toho ujme Burton, nestačím zírat. A baví mě to! ()

hamir0

DeVitův Penguin je až příliš groteskní, Keatonův Bruce Wayne nemá ani kapku šarmu a Michelle Pfeiffer to zkrátka sama neutáhne. Přidejme Burtonovu ohranou depresivní písničku a buďme rádi za tří hvězdy. ()

GudMen

Burton si holt musel odskočit natočit životní příběh střihače keřů, aby se mu posléze podařila ona brilantní souhra děsu a komičnosti. Michelle Pfeiffer reprezentuje jedno z nejpůsobivějších zrození komiksového kultu, jakého jsem byl kdy svědkem. V neposlední řadě se jedná o jeden z nejvánočnějších filmů vůbec. ()

Kinpr

Podle mě nejpovedenější Batman Tima Burtona. Omlouvám se Jacku Nicholsonovi, ale Danny DeVito je absolutně okouzlující. A to nemluvím o Michelle a její nenapodobitelně sexy vzrušující schizofrenické Catwoman. Temné, smutné a dokonalé. Chudák Oswald.. ()

seeba10

Oproti Nicholsonovi v úvodním Batmanovi tomuto prostě Nicholson chybí. Joker je joker a ne žádný tučňák. Tři hvězdy za bláznivou catwoman. ()

Shredder

Patrim k fanusikom Tima Burtona, ale nie jeho spracovaniam Batmana. Tato bizarna rozpravkovo-komiksova verzia mi ako dietati nahanala hrozu a aj po tolkych rokoch obsahuje cosi znepokojive. DeVittova postavicka je tragikomicka a zaroven jedna z najdesivejsich, co sa kedy na platne objavili. Zvysne herecke vykony su nanajvys priemerne alebo slabe. Nad niektorymi nelogickostami sa neda nepozastavit, aj ked si plne uvedomujem ze ide o komiksovku. Uprimne, Nolanova "realisticka" verzia mi konvenuje omnoho viac nez Burtonova kreacia, ktora posobi ako desiva nocna mora z mysle dietata, ktoru niekto premietol na platno. ()

TommyDiamond

Druhý díl Batmana, který měl pod taktovkou opět Tim Burton u mě takový úspěch jako první díl neměl. Příběh nebyl tak silný a nezaujal mě. Hlavního arcipadoucha, který chce zabít Batmana (M.Keaton) si zde střihnul D.DeVito a to v roli tučňáka. Hloupější, odpornější a bizarnější postavu jsem snad v komiksu ještě neviděl. Pojďme si na rovinu říct, že postava Jokera je, byla a bude mnohem lepší než postava tučňáčího muže..... Film měl také i své klady. Po vizuální stránce byl Batman se vrací o dost lepší než jednička. Navíc jsme mohli Batmana vidět ve více akčních scénách (létání, atd.). I vynálezy a zlepšováky byli lepší. Velkým přínosem byla i postava latexové catwomen (K.Besinger), která svých devět životů promrhala velice snadno.... Myslím, že víc než tři hvězdy nedám... ()

.killer.

Druhý Batman si drží kvalitativní úroveň Batmana prvního - minimálně co se atmosféry a technického zpracování týče. Postava Tučňáka mi ale určitě nepřirostla k srdci tak, jako postava Jokera, o tom není pochyb. ()

HarqAlAda

Temnejší než temný rytier. Tim Burton nepotrebuje dialógy pre navodenie ponurej atmosféry. Záporáci majú odpudivo pokrútené charaktery, takže som im samozrejme žral úplne všetko. Klobúk dole pred Danny DeVitom. Tim Burton, ďakujem. Niektoré hlášky (meow!) prípadne obrazy už nezabnudnem. ()

joelly01

Batman se skoro pred dvacety lety vratil ve velkem stylu a me bavi dodneska! Krasne zkarikovany Gotham, super sexy Pfajferka, paradne slizsky pan Walken a zivotni role Jiriho Paroubka (jak ho jen Tim premluvil aby mu zahral Tucnaka???)! Krasne morbidni a depresivni, typicka Burtonovska atmosfera.. ()

darthhokro

Pozor, komentář obsahuje možné SPOILERY!!! Ještě temnější a zábavnější než předchozí film. Tim Burton zase ukázal že to prostě umí. Role záporáků jsou zase na špičce. Danny DeVito a jeho ztvárnění Tučňáka je prostě dokonalé a práce maskérů dotvořila zbytek. Christopher Walken mu zdatně sekunduje jako Max Shreck. A nakonec tu máme Michelle Pfeiffer v roli nezajímavé a nešikovné Seliny Kyleové, ovšem po jejím "zabití" to Michelle rozbalí naplno a její přeměna v Kočičí ženu je tak perfekně zahraná, že ji to šílenství musí každý sežrat. K tomu dokonale padnoucí sexy latexový obleček a máme tu nejlepší Kočičí ženu všech dob. Mňau ( tady jde krásně vidět že to jde i bez super gigitálních efektů) ()

Bezda22

Kočičí žena. tučňák DeVito, temnej Gotham, drsnej Batman. Zápletka co až do konce filmu zraje jak víno. Kultovní věc z dílny Tima Burtona a zásadní film pro příznivce Batmana. 85% ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)