Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

joelly01

Batman se skoro pred dvacety lety vratil ve velkem stylu a me bavi dodneska! Krasne zkarikovany Gotham, super sexy Pfajferka, paradne slizsky pan Walken a zivotni role Jiriho Paroubka (jak ho jen Tim premluvil aby mu zahral Tucnaka???)! Krasne morbidni a depresivni, typicka Burtonovska atmosfera.. ()

Olafsson

Začátek celkem dobrej, ale čím blíž ke konci, tím větší hovadina, prdlá pohádka.. Danny DeVito byl jako tučňák vyloženě trapnej.. Catwoman taky.. Jen M. Keaton stejně fajn jako v jedničce.. ()

Dinsberg

Na tomhle filmu jsem kdysi dávno byl v kině, když byl horkou novinkou. Viděl jsem ho před prvním Batmanem, a tehdy, aspoň co si pamatuju, jsem se rozplýval blahem. Dnes můžu říct, že mi ve filmu vadí přespočet záporaků a absence jednoho pořádného. Nehaním herecké představitele, ale samotné postavy, díky kterým dostal ústřední hrdina méně místa. ()

Rapaport

Řekl bych, že druhý díl Burtonova Batmana se mi asi líbí méně než jednička. Danny DeVito je úžasně odporný padouch, a film je o poznání temnější, ale celkově mi film tak nesedí jako jednička. ()

mrclTV

Christopher Walken ako stratený brat Mozarta, Michelle Pfeiffer ako psychopatická pseudo zombie a Danny Devito ako bláznivy záporák s ekologickými chúťkami. Tučniaky s raketami na chrbte.....Toto je divný film, fakt divný. Ale páčila sa mi záverečná scéna s rátaním nábojov v pištoli. A hudba. ()

JackBurda

Příběh fajn, De Vito výbornej, Catwoman k sežrání a dvojnásobek akce oproti prvnímu dílu. Pořát mi ten Burtonův rukopis vadí, ale naštěstí je film dost zábavnej, takže jen malá vada na kráse. ()

george82

Už Batman s Jokerem byl super a tohle je paráda taky. Burtonovské pojetí je pohádkové a strašidelné zároveň. Kočičí žena v podání Michelle je sexy a bláznivá zároveň a Tučňák? Paráda de Vito. Všechno se tu hezky sešlo...teda až na Keatona. Ten podle mě neměl být nikdy Batman. :-/ ()

knihovna

Styl Tima Burtona mi prostě nesedí - viděl jsem od něj několik filmů a je to ( samozřejmě pro mě ) něco, co nedám. Nebaví mě to, nelíbí se mi to. Tento Batman není vyjímkou. Prostě jsme se s Timem nepotkali. On to snadno přežije a já vlastně taky. ()

horor2

Ještě více komiksovější než předchozí díl. Spoustu vychytaných momentů a hlášek. Keaton jako netopýr zase skvělý, Danny DeVito mrazivý děsivý stydlík s kulometním dešníkem, který nesnáší ovoce, Michelle Pfeiffer mňouká, škrábe, kope a je tak trochu psycho a Walken by mohl vyhazovat lidi z práce na potkání :-) Přesto, že Tim Burton potěšil, další díl už nenatočil a taky to šlo potom z kopce. ()

helrohir

Aj druhý Burtonov Batman sa vezie na vlne temnej atmosféry, ktorú umocňujú nielen kulisy a celkové prostredie, ale aj dynamický Elfmanov soundtrack. Ozdobou filmu je znova kvalitný casting, pričom herci sa do svojich úloh naozaj opreli. DeVitov Penguin je naozaj hnusná kreatúra, nielen zjavom, ale aj vlastnosťami, pričom sa úspech môže vďačiť aj šikovným maskérom. Len škoda, že výraznú časť filmu, keď je takpovediac "na očiach" verejnosti, postráda jeho postava nádych tajomnosti a zvrátenej povahy, s akou do diania vo filme vstúpil. A tým trpí nielen jeho postava, ale v tých chvíľach tak nejak bledne aj celková atmosféra. Vydarenou je aj kreácia Catwoman v podaní Michelle Pfeiffer, trošku psycho, trošku sexy. Jednotka bola ale o niečo lepšia, hlavne kvôli Nicholsonovi, a aj záver bol o niečo vyhrotenejší než tu. 65%. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 80%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 74,6% | Batman se vrací vypadal jako nevinné pokračování. Tim Burton opět sedí v režijním křese, Michal Keaton hraje Batmana, vynikající hudba Dannyho Elfmana a herec s komediálním nadáním (Danny DeVito) jaku Tučík. Jenomže... děj byl nechytlavý, Cat Woman - brrrrrr, De Vito rovněž nesnesitelný, ze zavěru nevzniklo nic a vzrušení nulové. Je pravda, že Batman se vrací, ale má to jeden háček... Batman se vrací do ******. 40% ()

Blazkowicz

Můj nejoblíbenější Batman. Mám radši komiksové zpracování než realističnost. Co dělá z tohoto dílu unikát? Atmosféra s velkým A. Hodně tomu pomáhají i kulisy, které jsou doslova velkolepé. Na druhou stranu právě kulisy to i trochu shazují, protože někde je to strašně okaté, že je to ve studio. Nějaké reálné, špinavé ulice by tomu prospěly mnohem víc. Zvlášť v dnešní době, kdy už máme trochu jiné standardy. Nic víc tomu ale nejde vytknout. Stvárnění všech postav, včetně kostýmů, je bravurní. Navíc se to celé nese ve vánočním duchu. Burton tady vytvořil masterpiece. 5-* ()

AgnesDee

Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale v této "Batmanovské" sérii mě víc baví Tučňák než Joker. Nevím, jestli to bylo scénářem, nebo motivací, ale Tučňák v podání Dannyho DeVita mi přišel mnohem zajímavější, zábavnější a děsivější, než Joker. Jinak je na tom film Batman se vrací stejně, jako první díl - nádherně natočený, skvěle zahraný, možná i lépe napsaný (i když při zrodu Catwoman jsem nemyslela na nic jiného než na film Catwoman, což není úplně to nejpozitivnější). Taky dokážu tomuhle filmu odpustit spoustu věcí, a to díky tomu, že mi přijde "komixovější" - myslím tím, že dokážu z toho filmu vnímat víc jeho komixovou předlohu, ať už je to při zrodu záporáků nebo ztvárnění charakteru Bruce Wayna, který mi i tady spíše připadá jako vedlejší postava, než jako hlavní hrdina. Právě to mi pomáhá se nad některými událostmi filmu povznést a přijmout je tak, jak režisér chce, abychom je brali. Nevím proč, ale jedničku jsem prostě takhle přijmout nedokázala, i když jsou to oba vynikající Batman filmy. ()

Dass

Opakujici se jednicka ( z duvodu kasovniho uspechu prvniho dilu pochopitelne ) v nablyskanejsim havu, s horsim padouchem ( Jack je zkratka nedostizny ) a celkove vyladenejsi atmosferou. V podstate vydarene pokracovani. ()

PROTIVETRU

Napriek obľúbenosti Jokera (nemám na mysli súčasnú Heatho-Jokerovskú mániu, ale fakt že v Batmanovskom univerze má tento šmejd asi najpevnejšiu pozíciu a ide o masovo najobľúbenejšieho záporáka) je dvojka vyzretejšia a po všetkých smeroch predčiaca svojho predchodcu. Oswald je v podaní DeVita úchvatnejší záporák ako Nicholson, Walkenov Schreck je úžasne slizký, Michelle je svojej roli najzovdnejšia ženská postava v Batmanovi (vrátane Nolanových filmov) a Keaton je síce vcelku nevýrazný a jeho rola je v tomto filme upozadená, stále je lepší než toporní Kilmer a Clooney. Snáď len v závere trošku stráca tempo. ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)