Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

higuain

Burtonův Batman je nesrovnatelný s tím od Nolana, to však ale ani zdaleka neznamená, že není dobrý. A zrovna Batman Returns je nejen dobrý, ale i o něco lepší, než první díl. Joker je sice pryč, ale Catwoman bohatě nahrazuje to, co chybělo Batmanovi v předchozím díle - pořádná kočička. ()

Aleee89

Jak už jsem psala u názoru na Batmana, není to pro mě to pravé ořechové, tenhle superhrdina mě prostě tak nezaujal. V tomhle filmu se mi taky zdálo, že s ním tak trochu šetří a moc ho neukazují. Ale zase na druhou stranu musím říct, že celkově mě zatím dvojka zaujala více než jednička, líbil se mi více ten příběh a taky mám slabost pro Burtona a jeho bizarní kreace a masky ve filmech. Herci byli taky dobří, takže nemůžu než tenhle film hodnotit veskrze kladně. Ale pořád to ještě není ono. ()

Eldrick

Už ne tak pohádkově infantilní jako jednička, naopak perverznější a vůbec celkově ujetější pokračování. Přesně podle mýho gusta. Michelle Pfeiffer bych si v tom oblečku vzal domů jako sadomaso dominu. :-) ()

Fanucci

Dokonalá Pfeiffer a Michael Keaton vytvářejí skvělou hlavní dvojici, kterou kvalitně doplňuje DeVito jako zločinný tučňák:-). Jako režiséra nemám Burtona moc rád, ale tento film se mu vážně povedl. Z Batmanovské série má totiž určitě nejlepší atmosféru a je rozhodně lepší než první díl. ()

GILLWANDER

Opäť sa zasnežený Gotham zmieta v neistote kvôli zločincom, ktorí ho plienia. Tentokrát tu má Batman širšie zoskupenie zločincov, síce Joker vypadol so zoznamu no pribudol extra nechutný Tučniak a Catwoman, bez ktorej by to nebolo ono. Batman má znovu nastavenú časomieru, po jej uplynutí musia byť všetci zločinci pod pokličkou spravodlivosti. A ako to zvykom býva, netopieri muž nič nenecháva na náhode. Zmietne ich zo stola no čas nie vždy hrá v jeho prospech. Na čas sa mu podarí mesto oslobodiť. Potom prídu ďalší a nebezpečnejší zločinci, ktorých zastaviť bude omnoho ťažšie. 75% ()

Katarine

Opět typická dvojice Burton, Elfman, po jejichž režisérském a hudebním propojení nemůže vzniknout nikdy nic špatně. Lepší Catwoman než Michelle Pfeiffer si ani nedokážu představit. A když jsem film viděla poprvé jako malá, o tučňákovi jsem mívala noční můry. Dnes už samozřejmě oceňuji hlavně herecké kvality jeho představitele DeVita. Mám však výtku k hlavní postavě. Nic proti Michaelu Keatonovi, ale na roli Batmana se hodí mnohem charismatičtější člověk (to se mi to teď mluví, poté co jsem viděla Temného rytíře a v něm skvělého Christiana Balea). ()

Jigy

Batmenův návrat byl sice poněkud slabší, ale přesto stále brilantní. Může za to opět skvělá režie Burtona. Druhý Batmen je ještě temnější než první a z celého filmu je od začátku cítit beznaděj a smutnost celého prostředí, kde se odehrává. Gotham tak získává ještě hlubší psychologickou hloubku. Stejně tak postavy v podání Walkera, Pffeifer a hlavně Tučnák, kterého si skvěle střihl DeVito. Celkově na mě Batmanův návrat udělal veký dojem a od prvního shlédnutí se usadil někde hlubokoa vždy, když mám možnost, tak se na něj podívám. Největším zklamáním je pouze to, že se Burton vzdal režie dalších dílu, které jsou kategoricky horší. ()

StrYke

Tim Burton opět dokázal naservírovat pěkný a tajemný kousek, který se může, krom skvělého hereckého obsazení a výborné hudby pod rukou Dannyho Elfmana, také pyšnit úžasným záporákem, který se hravě vyrovnává Jokerovi z prvního (a několika dalších) dílu. Vlastně jsem i věřil, že by se mi dvojka Batmana mohla líbit více než předchozí díl, jelikož démonický zjev Dannyho DeVita a známá značka Kočičí ženy dokáže vyvolat krásné představy. A potom ještě, když první půl hodina krásně rychle odsýpá a ukazuje hlavní postavy filmu ve všech světlech, dá se tomu hodně lehce uvěřit. Samozřejmě se naskytl háček. Batmana jako komiksového hrdinu mám velmi rád, četl jsem s ním nejeden kvalitní komiks a to i navzdory tomu, že si jeho filmový svět začínám oprašovat až dnes. Bohužel nevím čím to je, ale jeho původní představitel Michael Keaton mi přijde strašně prkenný a tudíž i nezajímavý. Zásadní zvrat tudíž nastává, když se zde do hlavní role prodírá po zhruba třetině filmu Batman, a brzy na to také protivná Kočičí žena. Kladem zase na druhou stranu je, že potom se rozpoutává velmi zajímavý trojúhelník Dobro [Netopýr] - Neutrálnost [Kočka] - Zlo [Tučňák]. To hodně podporují skvělé herecké výkony Dannyho DeVita a Michelle Pfeiffer, která sice je svou rolí protivná, ale tak to asi i mělo pravděpodobně být. Dalším obrovským kladem je atmosféra, na který se film staví, a ruku na srdce, kanály pod městem a toxický odpad jsou o něco děsivější, než prostředí, ve kterém se odehrával první díl. Nebo to je alespoň můj osobní názor. Samozřejmě chápu, že se většině lidem více líbí jednička, ale zase si myslím, že kdyby tohle byl první díl a jednička by byla druhý díl, oblíbenější by byla opět jednička.. ()

Joe321

Skvělé pokračování od Tima Burtona, jediného režiséra, který Batmanovi trochu porozumněl. Málé mínus bych viděl v podobnosti s prvním dílem, ale stále výborně spracování. DeVtio je výborný, naskakuje mi z něj husí kůže. Michelle Pfeiffer dodává erotickou atmosféru a Christopher Walkenhraje businessmana skvostně. - "Did somebody say fish? I haven't be fed all day!" - "Eat floor... high fiber." ()

balba

Film je plný speciálních efektů a triků , při kterých poněkud zaniká vývoj postav.Skvěle provedená je scéna Tučňákova předvolebního projevu. ()

Jonash87

Druhý Batmanovský film a opět vydařený. Ale štěstí, že Burton u něho skončil, to, co vzniklo poté, je děs a bída. Tady ovšem opět válí M. Keaton, a i když Nicholson v roli záporáka mě dostal více, tak Danny DeVito je také skvělý a postavu tučňáčího muže ztvárnil povedeně. 75 % ()

kaposlav

Bolo to o niečo lepšie ako prvý diel, ale stále to nebolo nič extra. Samozrejme najväčšie mínus plynie zo scénara, ktorý je podla komiksovej predlohy. ()

Vyhy

O poznání horší, než předcházející díl, přesto stále to dokáže udržet pozornost. Ale to jen díky Burtonovu stylu. Už zde bohužel není Jack N., ale tučňák ho v některých sekvencích plně nahrazuje. Přesto, místy už to hraničí s trapností a parodií. Hlavně Catwoman, která se fakt nepovedla a i když se Michelle Pfeiffer vážně snaží, její postava nemá vůbec důvěryhodnost a spíše kočičí ženu paroduje. Oproti jedničce je to také méně akčnější a nemohu se zbavit dojmu, že Batman je upozaděn. Přesto stále to jde a dokážete tomu leccos odpustit. ()

raptorrr

Po uspechu jednicky mohl Burton natocit mnohem osobitejsi pokracovani. Tenhle snimek se opravdu da oznacit za temny. A DeVito si sveho Tucnaka vylozene vychutnava... ()

Rocky88

Snímkem BATMAN RETURNS překonal Burton sebe sama z předchozího BATMANa. Vylepšil noir atmsoféru, přidal lepší výpravu, přihodil dokonalého Nicholsonova pokračovatele v osobě Dannyho DeVita, Elfman mu to pomohl zamíchat svou hudbou a jako třešničku na dort umístili do své kuchařské speciality Michelle Pfeiffer v pěkném koženém oblečku, zaměstnanou pořádným slizounem Christopherem Walkenem (v neposlední řadě nezapomněli pěkně natunit Batmobil :) Čelení dvěma nepřátelům byl chytrý scénáristický tah, který příběh notně osladil. Kočičí žena je dostatečně lstivá a dostatečně sexy a Tučňák je větší oříšek než Joker v předchozím filmu... Sečteno a podtrženo, jedná se o jednu z nejlepších komixových adaptací, kterou je v této době (2006) možno vidět. ()

wampilenka

Pročpak je titulním hrdinou páprda, který se filmem jen nenápadně míhá, a film se nejmenuje podle ženy, jíž ostatní postavy slouží přinejlepším jako rekvizity? Je to vůči Selině/Catwoman trochu nefér. Navrhuji Catwoman Arises, nebo lépe Catwoman Rules. Když se uvažuje o superhrdinkách, bývají označovány jako něco sekundárního, jako odvozeniny superhrdinů či jejich doplněk. Ještě nemám prostudované rané batmanovské komixy příliš důkladně, ale i z letmého prohlédnutí je patrné, že už v nich se Catwoman objevuje jako osudová soupeřka a nikoliv jako ozdůbka superhrdiny. V Batman Returns je postava Catwoman tím výraznější, čím je Batman fotrovitější. V prvním filmu mě potěšilo, že se v něm příliš nerozebíraly Batmanovy motivace, ale zde to jeho postavě náramně uškodilo, protože co je jeho hodňoučké, nepříliš komentované a nepříliš pokoušené dobro oproti sobecké zákeřnosti Catwoman, jíž jde o všechny ty hříšně sladké věci, jako je vzrušení mužů, závist žen a radost ze hry vůbec? Hear me roar. (Nebýt těch vánočních pičičand, bylo by to za pět.) ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)