Shaqual

Tak De Niro sice žádný Scorsese není, ale i tak je vidět, že ze solidního materiálu dokáže udělat ještě lepší film. Pro mě osobně je to na gangsterku trochu moc idylický, ale za to si cením motivů jako rasové nenávisti, díky čemuž je to zase o něco uvěřitelnějsí. Naprosto skvělá je dějová linka otce se synem, díky který to tak dobře šlape. ()

Bezda22

Příjemnej příběh, kterej se nikam netlačí a úplně nenásilně si dojde svýho konce. Všechno je tu dobrý, nic nekazí dojem z filmu a ani film nijak nenudí. Hezký vyprávění dokreslovaný dobrou hudbou. Chybí jen to "něco", kdy bych si řekl... "Jo, tak tenhle film je pecka" ... 80% ()

Duke90

Pohled na mafiánský život zase trochu jinak prostřednictvím naivního chlapce, který touží po lepším životě. Dějová linka netradičně předkládá důležitost rodinných hodnot, poctivosti, přátelství a lásky. V mém případě zvítězil přístup starostlivého otce v podání jako vždy přesvědčivého Roberta De Nira, ale musím uznat, že "druhý otec" Chazz Palminteri dokázal neméně dobře vtisknout své rady a zkušenosti. Díky Chazzovi je zpomalená scéna s odemykáním dveří od auta jedním z nejsilnějších momentů filmu. Tím se dostávám k dalšímu důležitému bodu - film je na "mafiánské poměry" často až dojemný a onu dojemnost ještě podtrhuje trefný soundtrack vždy vhodně využitý u každé scény, čímž u diváka vyvolává silné emoce a já všechny Calogerovy radosti a zklamání prožíval možná až příliš. Spojením sil vynikajícího herce a začínajícího režiséra v jednom s hereckým kolegou, který poskytl svůj unikátní příběh, vznikl další zlatý hřeb spadající do kategorie "gangster movies". ()

PhoenixSwan

Don't be afraid, my son. No one is more powerful than God. I don't know about that, father. Your guy may be bigger than my guy up there, but my guy is bigger than your guy down here. Žiješ v Bronxu a tvým sousedem je velkej boss místní mafie. Nebuď v takovém případě zvědavý na jeho svět, kde jde všechno zařídit a když ne, jde se o to aspoň postarat. Tvůj tatík řídí autobus, ale tebe láká něco lepšího. Jednoho dne jsi svědkem Sonnyho vášně a hodláš se té příležitosti chytit. - Robert De Niro posbíral zkušenosti ze svých mafiánských rolí a jal se natočit svůj režisérský debut, který vtáhne svou zajímavostí ihned do děje a nechá diváka unášet na vlnách dávno minulých s úžasným soundtrackem v zádech. A závěrem ruku na srdce, co by to byl mafiánský film bez Pesciho, že? ()

Scraffy

Jeden z najlepších mafiánskych filmov, aké kedy boli natočené! Robert De Niro sa chytil režisérskej stoličky a ukázal nám, čo všetko sa priučil z filmov Martina Scorseseho. Príbeh je založený na reálnej minulosti spojených štátov a vyzerá to dobre. Mám tento film rád a patrí k jedným z mojich TOP filmov. ()

Shitonit

Pooomalé vyprávění, parádní film, u mě je to film, poněkud nespravedlivě zastrčený a zaprášený, v mé filmové knihovničce. Dávám jen tři hvězdy, a to ne proto, že by to byl jen průměrnej film. Je SUPER, ale vzhledem k srovnávačce ve svém žánru mrdek pokulhává. Místo Nira by mi tam víc seděl Al Pacino. Hovno. Dopsáno po dvouch letech, po druhém schlídnutí. Dal bych pět hvězd, Niro tam pasuje jak prdel na hrnec, ten malej sráč je super, a drsoň Sony mě okouzlil. Nádherně polomafiánsky vyprávěná jednohubka, popisující, takovej ten tenkrát normální svět tam někde, vočima malýho prďolky. ()

gudlak1

Vynikající film z mafiánského prostředí, který mapuje život prostého malého dítěte a poctivého :-) mafiánského bosse, který vezme tohoto malého klučinu pod svá křídla, aby se mu odvděčil za neprásknutí poldům. Výborný režijní debut Roberta De Nira. ()

.DukE.

Skvělý příběh, skvěle zahráno, skvělá hudba. Atmosféra doby na vás dýchne každým záběrem. Takovéhle gangsterky prostě můžu, nemám tomu prakticky co vytknout! ()

mikhail

De Niro si pre svoju prvotinu vybral námet z prostredia New Yorku 50-tych rokoch 20. storočia, v ktorom rástol. Jedná sa o celkom vydarený snímok i keď sa v ňom nájde pár slabších miest, rozhodne patrí k tomu najlepšiemu z mafiánskeho žánru. Nie je to samá streľba a násilie, ale skôr komornejší príbeh o dospievaní mladého chalana, ktorý sa pohybuje na pomedzí dobra a zla. Nechýba mu na záver aj istý morálny rozmer, čo len kvitujem. De Niro si v snímku aj zahral - otca mladého hrdinu. Hodnotenie: 90% ()

Bennyseq

S De Nirem asi špatná mafiánka nikdy nebude, ale docela nezvyk, když hraje hodného a zodpovědného občana a tatínka, přesto byl výbornej.Mladý gangsteři v ulicích mi trošku připomínali ty smrady z Města bohů a i trošku podobně dopadli..Takže tvrdí italové,černý ghetta, správňák De Niro a mafián Sonny = good gangsterka. ()

ratpile

Příběh z Bronxu není rozmáchlá freska ale Scorsese, de Palma či Coppola; je to prostě jen "malý příběh z Bronxu". Jenže s tak hmatatelnou atmosférou 60s, až běda. De Niro vnukl své taliánské čtvrti tolik nostalgie, že si ji snad člověk musí zamilovat. Všechno je to navíc ukrutně stylové (auta, hlášky, bary, hudba, vztahy..) a výtečně zahrané; zejména Chazz Palminteri zaválel a Joe Pesci v menší roli hrozně potěšil. Tenhle film prostě nejde nemít rád. ()

4k7

Režie Rober De Niro, jedna z hlavních postav Rober De Niro... no a dopadlo to výborně. Teda ne jenom díky němu, Chazz Palminteri - co by šéf podsvětí Sonny, rozhodně taky zabodoval. Postava De Nira tu hrála až druhou metu. Příběh z Bronxu je z mafiánského prostředí odehrávající se v době, kdy Amerikou začala lomcovat rasová nenávist. Prostředí, ve kterém vyrůstá Lorenzův syn, má svá vlastní pravidla, která spadají pod Sonnyho. Otec Calogera se živí poctivou prácí a s mafiány se za žádnou cenu nechce zaplést. K tomu vede od mala i svého syna. Calogero se ale stejně nevlastní vinou mezi mafiány dostane a ani se tomu nebrání. Sonny se k němu začně chovat jako k vlastnímu synovi a snaží se mu zajistit lepší život. Jediný, kdo s tím má problém, je jeho pravý otec. Nastává tak protiklad, kdy oba chtějí pro Calogera to nejlepší, ale jejich představy o životě se rozcházejí kde můžou. Je už na Calogerovi, aby se sám rozhodl, co je pro něho nejdůležitější. Konec filmu tak ukáže, že kolikrát se dá najít kompromis i mezi černou a bílou ()

Marcus.das

Strasne silny a emotivni pribeh. Spousta rad, ktera v nem padla, by se dala pouzit i v pritomnosti-jso ujaksi univerzalni a tim nesmrtelne. Ze zacatku mi to cele prislo o nicem ale s postupem casu se to rozjelo a brnkalo na ty spravne struny. prijemne pokoukanicko ** ** ()

juditik

Robert De Niro vytvoril tak trochu iný mafiánsky film...áno, strieľa a vraždí sa tam, gambluje sa tam, ale všetko toto dianie je na vedľajšej koľaji. Príbeh sa sústreďuje na detstvo malého chlapca z Bronxu, ktorý má v podstate dvoch otcov. Na jednej strane je jeho vlastný otec, ktorý, napriek prostrediu, v akom rodina žije (hneď vedľa mafiánskeho baru), sa snaží svojho syna viesť k slušnému životu, k slušnej práci. Na druhej strane, mafiánsky boss, ktorého malé chlapča zachránilo pred istým väzením, si vezme jeho výchovu do vlastných rúk - trochu inak. Veľmi milo ma prekvapilo, že byť pod ochrannými krídlami bossa nemusí vždy znamenať, že sa človek stane jeho pravou rukou. Chazz Palminteri zvládol rolu mafiánskeho šéfa Sonnyho viac než dobre, nedalo sa mu nefandiť. No a De Niro stúpol u mňa o ďalší schodík vyššie - to sa ešte dá?!... ()

Phantasma

Robert De Niro 2x lepší než obvykle, tentokrát herec i režisér zároveň. Příběh, který na mě zapůsobil vynikající atmosférou, prostředím i Robertem De Nirem jako táty, který chce za každou cenu udržet rodinu z dosahu praktik místního mafiána. Film, který se v mnoha směrech podobá Goodfellas, příběh malého kluka, který touží poznat temnou tvář mafie je klasika žánru. Nemůžu hodnotit jinak než 5*. ()

Nightmare89

De Niro natočil film, ktorý vám vďaka výkonom hercov, skvelej atmosfére a PREDOVŠETKÝM SILNÉMU POSOLSTVU pripraví taký zážitok, ktorý vám bude v hlave ešte veľmi dlho rezonovať. ()

dzberry

Hezké povídání kluka z Bronxu o jeho dětství a dospívání v šedesátých letech. Parádní hudba, úžasné dobové prostředí. Dobře se na to kouká, i když způsob vyprávění byl na můj vkus lehce naivní... Taková ta „hutná“ mafiánština, kterou známe (nejen) z Kmotra, to určitě není – Sonny je spíš jen takové kápíčko, co ovládá jednu ulici a možná i pár přilehlých (víc se toho totiž o něm ve filmu divák nedozví), denně klábosí u nějakého kandelábru anebo je zalezlý v hospodě. Hm... De Niro jednotvárný, moc mě nebavil. I přes to přese všechno za čtyři. ()