Dont

Netradičně pojatá gangsterka a zároveň prvotina Roberta De Nira jako režiséra se mi zamlouvala víc než Mafiáni, ale kvalit Kmotra nedosahuje. Do popředí staví v úvodu malého kluka, následně dospívajícího mladíka, který je kromě prostředí „italského“ Bronxu formován dvěma výraznými osobnostmi, přičemž ten charizmatičtější (skvělý Chazz Palminteri, nikdy bych neřekl, že tím poraženým bude zrovna Robert De Niro, hehe) má mírně navrch. Calogero je konfrontován s nečistými praktikami podsvětí a poctivou každodenní dřinou a když se objeví láska, přinese s sebou ještě téma rasismu. Více emocí a kulervoucích scén, na které si člověk vzpomene i po letech a dal bych asi plný počet. Líbilo se mi ale, jak z toho nakonec Robert de Niro vybruslil a v závěru ještě vykouzlil z klobouku Joea Pesciho. ()

kinderman

R.De Niro natočil drsnější variantu Obecné školy-v jeho podání se totiž zápas o duši malého vypravěče nevede mezi tatínkem inženýrem a sukničkářským učitelem, nýbrž mezi tatínkem autobusákem a šéfem místní mafie. Dobrý scénář, uměřená režie (logicky pod vlivem Scorseseho), věrohodné herecké výkony a J.Pesci v malé roličce na závěr=nadprůměrný režijní debut jednoho z nejlepších herců posledních tří dekád. ()

Frenegonda

Klasika. DOKONALÁ. Příběh z Bronxu mě táhnul dál jak tsunami. A pamatujte... ZKUSTE CHODIT DO PRÁCE KAŽDEJ DEN... O TOM JE BÝT TVRDEJ CHLAP...NE ZMÁČNOUT SPOUŠŤ ()

kapsomut

Na to, že tento film měl 2 hodiny a já na to koukal v noci, to uteklo neuvěřitelně rychle a já ani nezaklimbal ke spánku, což je u mě co říct. Moc akce tam nebylo, ale za to příběh byl skvělý a výkony ještě lepší. Absolutně mě dostali všichni tři hlavní herci (DeNiro, Palminteri(ten hlavně) a Brancato). Filmy s touto tématikou mě poslední dobou začali bavit, takže pro mě jasných 5* /88%/ ()

GILLWANDER

Veľmi dobrý film vo svete mini gangsterstva natočený samotnou hereckou ikonou. Zahraný tými najlepšími čím Hollywood disponuje, scenár je tip top a dej je dobre vrstvený. Réžia je skromná a obyčajne výstižná a podáva nám rozličné vzťahy polopate tak ako sú. Nič krutého na spôsob Mafiáni či Krstný otec iba komorné dielko s dobrými myšlienkami do budúcnosti. De Niro ako režisér a herec v jednom nesklamal...85% ()

donvitoso

De Niro mě opravdu překvapil a to mile. Svojí prvotinou se zařadil po bok Gibsona a Costnera k těm nejlepším. Ohromně se mu povedl především casting... upřímně jsem si až do závěrečných titulků myslel, že Lillo Brancato je opravdu jeho syn - neuvěřitelná podoba! Chazz Palminteri výborný, hlavně při scéně s gangem v hospodě (jedna z mých nejoblíbenějších napříč celou filmovou historií). De Niro nijak netlačí na pilu a nechává příběh pomalu plynout, aby v nás mohl v klidu zrát a na konci krásně vygradovat. Potěšila minirole Joe Pesci. Když to shrnu, na Copollu a jeho Kmotra to nemá, ale na Scorseseho opěvované Mafiány určitě (alespoň u mě). ()

Martin741

Ako reziser filmom Pribeh z Bronxu debutoval Robert de Niro. A vidno, ze si vie poradi ci uz pred alebo aj za kamerou. Scenaristicky vyborny je pribeh maleho chlapca, ktory tiahne k mafianskemu prostrediu ..... nie je tu aspon vela zbytocnych dalsich linii, De Niro sa sustreduje iba na hlavnu trojicu .... Vyborny mafiansky snimok : 93 % ()

zdenotvor

Nemôžem si pomôcť ale príbeh Príbeh z Bronxu ma niečim chytil za srdce a je to pre mňa viac ako len film. V porovnaí s Goodfelas, Casino,Godfther a podobnými mafiánskymi filmami možno v niektorých smeroch torchu zostáva ale Calogero a Lorenzo Anellovci mi proste prirástli k srdcu a tento film mi je jednoducho bližší ako tie ostatné. Robert De Niro ako vodič autobusu,najsôr som bol sklamaný pretože som naňho zvyknutý ako na veľkého bossa ale postupne som si dal všetko dokopy a lepšia kombinácia sa nedala vymyslieť. Sonny (Chazz Palminteri) ako šéf gangu bol ideálna voľba a doteraz mám pred očami jeho gestá s rukami. A o hudbe už ani nehovorím fantázia,nádhera,dokonalosť. Doteraz si soundtrack púšťam a spomínam na filmový zážitok. ()

kaposlav

Prvých 20-25 minút bolo nezáživných a chcel som to vypnúť, ale dal som tomu šancu. Počas filmu hrala otrasná hudba dobrá akurát na depresie a pre homíkov. Pár vecí tam bolo nezmyselných a hlúpučkých, ale film hodnotím mierne nadpriemerne. Velkou škodou filmu je značná predvídatelnosť. ()

Figu

Kriminálky z prostředí gangsterů můžu, ale musí na to být chuť. Tohle se nedá pouštět vždycky. Co čekat od mafiánské krimi z let 90tých v čele s De Nirem? První co mě napadá jsou dvě slova - ZÁRUKA KVALITY! A taky, že není o čem! Robert trochu jinak, nejen jako néMafián, ale i jako režisér. Velice podobný Mafiánům, či Casinu, ovšem trošku s rozumnější časovou stopou (což je u těhle filmů netradiční) a i s celkem solidní náhradou De Nira v roli bosse Palminterim! Joe Pesci jako třešeň na dortu v závěru story z Bronxu vše jen podtrhl a geniálně završil tuto nadprůměrnou podívanou! 80% ()

Petoss1

Mafiánsky film a De niro ňom nieje mafián ? ... zaujímave a veľmi dobré. Bol som prekvapený ako dobre vystihol De niro mafiánske prostredie so všetkým čo ktomu patrí. 85% ()

MrPierc

Vývoj malého chlapce v jedné čtvrti, kde komunita znamenala všechno. Lhaním se dostane do přízně mafiána, kterého velmi obdivuje. Chce být jako ostatní, ale otec i Boss mu radí, aby šel podstivou cestou. Mladý člověk, který ještě neví co chce ani kam jít se drží té špatné strany. Je to divoká doba, kdy rasismus v USA ještě nikam neustupoval a chodit s černou dívkou bylo něco nevídaného. Výborná hudba, vyprávění, Robert de Niro, Chazz Palminteri i Lillo Brancato na jedničku ()

Langy10

Tak zpočátku jsem se na to moc těšil, ale neměl jsem moc času to slédnout, ale teď jsem to shlíd a opravdu tento film mě nejvíc uchvátil. Už od začátku filmu se mi to moc líbilo, až do konce! Krásně jsem pochopil všechno až na konci, úplně mě to dojalo, tyhle filmy já miluju Robert De Niro je prostě fantastický režisér a herec a pro mě má velký význam! Miluju prakticky všechno tu dobu, to období, kdy vládla mafie, prostě pravá gangsterka, která neměla chybu! Opravdu moc chválim! Jediné, co mě zaráželo bylo, proč je film věnován Robertovi, když ho sám režíroval, ale zjistim si to. ()

Attta

De Niro to má prostě podchycené. Vystihnout ganstarské i otcovské ideály najednou a doplnit je výbornou atmosférou není zcela tak jednoduché, ale v tomto filmu jsem se jich dočkal. Silný příbeh dokreslený dobovou hudbou platí pro celý film. ()

TomikZlesa

Výborná mafiánská záležitost, já věděl, že De Niro a jeho bohaté zkušenosti s tímhle žánrem nezklamou. Dobře stvárněný vztah otce a syna vs. syna a ..no gangstera. Nikdy sem nepochopil, proč tenhle ráz filmů nemá v žánru i komedii, já se u těhle filmů dycky náramně směju, ty hlášky sou šílený, hlavně v začátku to představování jednotlivých postav, i když je pravda že humor to je vesměs drsný :) ()

DruidKarel

819. hodnocený film: Úžasný snímek z ruky "velkého" Roberta De Nira, který si zde střihnul roli řidiče autobusu a otce mladého Calogera ("Sí"). Proti němu stojí Chazz Palminteri, který nad mladým klučinou drží ochrannou ruku a ten jej považuje za svého druhého otce. Nádherný příběh o ředsudcích, rasismu, násilí v Bronxu a silných emocích ve světě gangu. Palminteri je dokonalej herec a jeho slizkej výraz do snímku skvěle zapadl. Navíc výborné herecké výkony od obou představitelů Sího. 5* si zaslouží nejenom film "Příběh z Bronxu", ale také De Niro, který je vážně fenoménem mezi herci. 5* ()

Amroth666

No krásnej film! Nešlo jenom o skvělej mafiánskej film, ale bylo to skvělé drama. Ten příběh byl nabouchaný od začátku do konce. Jestli režii dělal De Niro, tak to ať už ale natáčí další film, protože to bylo přesně moje gusto. Tenhle film je přesně totožný jako film Rváčův deník. Oba filmy jsou prostě bomba, mají hlubší myšlenku než jen vyprávění o jednom klukovi, který popisuje svůj krutý život v ulicích. Proto tyhle dva filmy mám tak moc rád, protože naťuknou i jiná témata. ____ Musíte brát lidi takový jaký jsou! ____ ()

C0r0ner

Jeden z mála mafiánských filmů, který mi nevadí, protože jinak to bývá hodně velký špatný. Příběh z Bronxu je ale dobrý právě kvůli zajímavému příběhu jednoho obyčejného člověka a ne úhlavního bosse, který prochází typickou smyčkou života. I když to ale je jeden z nejlepších filmů tohoto žánru, tak to pořád není žádná sláva. 70% ()

kusper

Robert De Niro se osvědčil i jako režisér. Dokázal tak, že je podbně komplexní "člověk od filmu" jako Clint Eastwood ()