Jorge-Z

Hmm, to že De Niro je můj nejoblíbenější herec vím, ale ýe dokáže zrežírovat i hodně kvalitní film z vůbec z mafiánského prostředí bych nečekal. Jeho cit pro výběr hudby také cením. Lorenzo versus Sonny. Souboj dvou odlišných charakterů, ve kterém má každý co říct. ()

geimz

Pristupoval som k tomuto dielu ako k jednomu z ďalších klišoidných mafiánskych filmov, a aj keď dej nie je bohvieako originálny alebo charaktery postáv nie sú obzvlášť zložité, DeNirova čistá réžia a krásny príbeh ma viacmenej rozložili. Jediné, čo mi kazí takmer dokonalý zážitok, je obsadenie Brancata do role Calogera, ktorý narúša celistvosť filmu svojím "prejavom". Odhliadnuc od toho by som nemenil jedinú vec a tú jazdu som si užil ako sa patrí. ()

Ollie235

Musím říct, že jsem překvapen. Mám tenhle žánr nesmírně rád, ale od tohoto příspěvku jsem toho moc nečekal. Ve stínu tradičních a drsnějších příběhů z podsvětí se na tenhle snímek zapomíná, přitom se jedná o naprostý klenot. De Niro dokázal výborně zužitkovat zkušenosti, získané z předchozích gangsterek a vzešel z toho příjemný, pomalu plynoucí film s dobře napsanými postavami, výborně zachycenou atmosférou a povedeným koncem. Pokud očekáváte drsné přestřelky, odklízení mrtvol či obchodování s kokainem, sáhněte po něčem jiném - ale těm, kteří mafiánské prostředí obdivují tak jako já nebo malý Calogero, mohu toto (v rámci žánru) netradiční pojetí jenom doporučit. ()

chessbeer

Výbornej film to mohl být. Jenže má jednu vadu na kráse a to doslova. Jak je možné, že pohledný, mladý ital a navíc známý místního Capo di Tutti Capi, se na první (!) pohled zamiluje do velmi nepřitažlivé (=hnusné, že jsem málem znovu okusil večeři, tentokrát v opačném směru) opice (zde použito ve významu hnusná černoška - na základě podobnosti (téměř totožnosti) s opicí, tímto se protentokrát distancuju od rasismu) ?? Chápu, že pro dotvoření příběhu o lásce/nenávisti mezi bílými a černými, bylo nutné, aby měla černou pusu, ale přeci jen se mohli tvůrci trochu snažit (i když přiznávám, že to není lehké) a najít černošku, když už né hezkou, tak alespoň vzdáleně připomínající člověka. Ovšem toto je prakticky jediná výtka tomuto filmu a proto dávám lepší 4*, které se sice nijak neliší od normálních, či horších 4*, ale to mi nevadí. ()

mira007

Jedna z nejlepších gangsterek, kde v hlavní roli není gangster a jeho byznys, ale gangster a vztah ke klukovi, kterýmu to gangsterství chce vymluvit. Nemá to strhující tempo, ale popisné je to excelentně. Robert de Niro, jako autobusák poctivej jak Mirek Dušín, ale v tom je jeho síla. ()

Renfield

Komornější gangsterka, žádné zběsilé střílení, žádné nadbytečné vraždění, za to reálný příběh z ulic Bronxu. Příběh snad především o výchově syna a střetu otce a místního mafiána Sonnyho, který je pro Calogera tím větším vzorem. Jde vidět. že Robert De Niro ví o čem točí, scénář je silný, má atmosféru šedesátých let, dobře vybranou hudbu a kvalitní herecké obsazení. Především Chazz Palminteri byl výborný, nemohl jsem jinak, než Sonnymu fandit. Přesto jsem čekal silnější závěr... ono to jednoduché nebylo, mnohé se vlastně vyřešilo a nějaké to zklamání také přišlo, ale mohlo to být celé řekněme vyhrocenější. Příběh z Bronxu je silným debutem a jedinečným filmem, už jen kvůli jeho netradičnímu pojetí. Spojení scény výjezdu do černošské čtvrti a hudby Jimiho Hendrixe mi přišlo až vtipné. 70% ()

Marius_ss

Taká tá pohodovejšia, rodinná gangsterka s minimom brutality, ktorá neohúri, ale ani nesklame. Hlavným ťahákom filmu je skvelý casting, dobre vyrozprávaný príbeh a výborný soundtrack, ktorý umne dotvára atmosféru 60tych rokov v New Yorku. Horšie je to so scenárom, ktorý miestami škrípe, a pripomína presladené a zidealizované "V siedmom nebi". Spomenúť musím aj slabšie výkony Lilla Brancata a Taral Hicksovej (tú musí bolieť krk ešte dnes, z toho neustáleho otáčania sa za ním). Na druhej strane ale treba uznať, že čo do výzoru, lepšieho herca do role De Nirovho syna vybrať nemohli... ten chalan akoby mu z oka vypadol. Aj napriek spomínaním nedostatkom ide o kvalitný film, ktorí si užijú aj tí, čo gangsterky nevyhľadávajú. ()

Strike

Výborný film o střetu dvou morálních autorit. Na jedné straně otec (tradičně skvělý De Niro) a mafiánský boss (neméně dobrý Palminteri). Mezi nima si lze jen těžko vybrat. Oba dva dobře doplňují oba dva herci představující hlavního hrdinu. Vše je zasazeno do autentického prostředí a dobarveno skvěle vybranou hudbou. P.S. Sem rád, že to po Sonnym převezme Joe Pesci :-) ()

Vronsky

Coppolův Kmotr, jehož celosvětová kritika označuje za výkladní skříň mafiánského filmu, je v relaci s režijní prvotinou Roberta De Nira spíše pozvánkou do zákulisí zločinného soukolí. De Niro režisér se totiž na pozadí manuálu začínajícího gangstera více soustředí na obyčejný lidský charakter, jenž přebírá funkci hnacího motoru ve chvíli osamocené zručnosti řemeslníka. Zároveň se snaží přiblížit tamější kolorit, což dokáže hned v úvodu svižnou představovačkou místní společnosti - Itálie (NY) o jedné straně zákona, kterou zosobňuje zejména vynikající Chazz Palminteri. Ve druhém poločase se Bobby Milk snad až příliš často zapomíná za kamerou, ale právě zde je vidět, že spolupráce se Scorsesem pro něj znamenala druhou školu. Dobová hudba pak tlustou čarou podtrhuje závěrečná slova chvály, aby jedním tahem sepsala i slibná očekávání z řežisérské budoucnosti. Vždyť Bronx Tale k nim přes občasnou jednoduchost přímo vybízí. ()

Furmi

Veľmi pekný príbeh z Bronxu. Vidno že po rokoch spolupráce so Scorsesim a hraním v jeho Casinu a Goodfellas (+ tenkrát v Americe, Nedotuknuteľný a Kmotr II) sa De Niro priučil remeslu a sam stvoril nádherný mafiánsky príbeh. Viac sa opisovať nedá, skvelá klasika. Povinná jazda pre každého kto obdivuje klasické gangsterky. 89% ()

hnkflknk

No, 3-4 hvězdy. Nezdálo se mi to zase tak dobrý, abych se na to někdy koukla ještě jednou. Jo, má to pěknej děj, ale ten se v některých sekvencích filmu úmorně vleče. Režijní i herecké výkony dobré, ale dohromady jako celek z toho nejsem tak nadšená, abych tomu dala víc jak 70%. Takže tak. ()

Salmayo

De Niro opět v mafiánském příběhu, tentokrát ale na druhé straně chránící svého syna,který se od dětství "kamarádí" s místním bossem. Výběr Brancata jako "C" byl opravdu geniální, podoba s De Nirem až zarážející. "Někdo zatáhnul za splachovadlo u hajzlu a já se řítil do zasranýho odpadu". ()

JM87

Kua, tohle nebylo vůbec špatný! DeNiro je dobrej herec, ale nečekal sem, že aji režisér. Kdyby to netočil on, tak řeknu, že je to slabší, ale moc dobrá Scorsesesovka :) Mafianský prostředí je moc pěkný, Pesciho tříminutová scéna je jako třešnička na dortu a až snad na tu celkem trapnou lovestory to bylo moc dobrý. Děkuju za tenhle film. ()

ChillThomas

Velice krásný příběh o mafii prezentován bez mafiánský brutality u kterých s De Nirem jsme zvyklí. Tohle je debut De Nira jako režizéra a musím uznat že jako herec je top one ale i dělat režizéra ten chlapec umí .. Zahrál si zde menší roli řidiče autobusu, který má syna který jak kdyby mu z oka vypadl .. no nebudu tu říkat spojlery ale .. syn se už na začátku zajímá o maffi kterou mají přímo na očích protože žijí v italským ghetu .. později křivě svědčí ve svých 8 letech pro mafiána Sonyho a tím ho zachrání od té chvíle je pro Sonyho jako syn .. a on ho vezme do party příběh má sice dvě hodiny ale uteče jako voda ,objeví se zde i romantika, láska a uhořelý těla v autě :D a má to rády je vidět že De Niro koukal za ramenem na práci Coppoly a Scorseseho a v neposlední řadě na práci itala Sergio Leone který natočil film se Robertem Tenkrát v Americe. Film je napsán jak mám rád a Role Sonnyho byla velice dobře zahrána Chazzem Palminteri ()

divisak

Příběh z Bronxu je nejen o pravdě, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Režijní debut Roberta De Nira je silným příběhem o přátelství, vztahu mezi otcem a synem, o sblížení dvou lidí, kteří se i přes nevraživost svého okolí rozhodnou pro společnou lásku. Je pastvou pro oči sledovat, jak zde Robert De Niro krásně zužitkoval své bohaté zkušenosti pro barvité vyprávění o životě gangsterů v Bronxu. ()