junxi91

Calogero, to je ale pěkné jméno. A upřímně si myslím, že nenapráskal Sonnyho jen kvůli tomu, že se prostě bál. A skutečně mě překvapuje, že DeNiro umí hrát také naprosté opaky postav, na které jsme byli zvyklí z filmů Mafiáni nebo Casino. ()

fojtas

perfektni podivana u niz je od pocatku jasne, ze svet neni cernobily.uveritelne prostredi plne velkych myslenek - stal za to jako proitel?ne?tak jsi se za 10dolaru zbavil spatneho pritele... ()

majesty

Film ktory ma osloviil hlavne tym, ze v roku 1993 sa dodnes dejep resne to iste, vizia majetku a zabudanie na tych ktori nam ozaj pomahaju. Silne dielo s pokojnym tempom a prepracovanym rozvojom charakterov postav. Ja som snad mladeho Colagera uplne chapal.. o5 musim povedat ze film sa ocitol ako priloha nemenovaneho casopisu..krutim hlavou. ()

DENIROSIS

DVD Příběh z Bronxu,jsem koupil se slevou a rozhodně neprohloupil.Robert De Niro je můj oblíbenec a i na potřetí co jsem film viděl,se mi rozhodně líbil.Skvěle zvládnutá režie. ()

Miksa

Nejde zde čistě o další gangsterku, i když jí režíroval (jako debut) DeNiro a hlavní postavou, hned po vypravěči C´, je mafianský boss Sony. Je to takový výchovný film (v dobrém slova smyslu) o klukovi z Bronxu, který se musím vypořádat s prostředím a předsudky, ve kterých žije. K tomu mu slouží 2 učitelé: Otec,poctivý pracující a hrdý chlap (R.DeNiro) a právě mafianský boss (Chazz Palminetri). ()

Lilien

De Nirovi sa podarilo natočiť nádherný film.plný životných právd..nezabudnutelných postáv , rozličných vzťahov film s ktorého si do života človek niečo odnesie... ()

john.h

Naprosto skvělá stylová podívaná, která nepostrádá špičkovou retro atmosféru a baví od začátku do konce. K tomu všemu skvělá muzika, parádní hlášky a dobrý příběh. Týpek s přezdívkou Smůla je jen třešničkou na dortu. ()

Pakr

De Nirova režie se opravdu vyvedla. Příběh o teenagerovi, který má za vzor gangsterského bosse, kterému se zavděčí svým mlčením a je přijat pod jeho ochranná křídla i přes nelibost svého otce si pochvalu určitě zaslouží. ()

Rodin

Překvapivě dobré, překvapivě silné, překvapivě dobře zahrané, překvapivě dobře zrežírované. Přesto za klasikami žánru tento film lehce zaostává. Scorsesemu (ale i Leonemu) však De Niro velmi zdatně sekunduje a doporučuji tedy tento film každému, komu připadal Kmotr a jeho přívažky jako nejlepší mafiánský film. Za Kmotrem totiž Příběh z Bronxu nezaostává prakticky v ničem. 85% ()

Zombiepod

De Nirovi sa podarilo niečo čo sa podarí len málokomu - zobraziť v jednom filme hneď niekoľko problematík života a dokonca to všetko zasadiť do najvhodnejšieho času a prostredia drsného Bronxu. ()

celticek

Čas od času se na to mrknu znova, mafiánské prostředí mi sedí. De Niro hrál dobře, hudba výborná. Jediné, co mi pokaždé při sledování vadí je role Lorenzova syna. Vypadá jak buzna, obléká se jak buzna, ale hlavně - BĚHÁ TAK!!! Kdyby se vypustily všechny scény, ve kterých se "C" pokouší o běh, byl by tento film opravdu lepší:) Já vím - jsem magor. Ať ale zakončím pozitivně. Minirole Pesciho byla super a prostředí Bronxu se Robertovi podařilo navodit dokonale.. ()

Stanix

De Niro se zřejmě rozhodl zkusit se obejít bez kamaráda Scorseseho a vyzkoušet si i režii. Co na to říkám? Velká škoda že to nezkusil vícekrát. Dokázal vytvořit poutavý příběh o "klukovi rostoucího pro šibenici" ála Mafiáni. Zahrál si na straně dobra, a to přesně v takové míře, aby nezastínil své kolegy, ale přitom nebyl v pozadí. A navíc si dovolil ukončit celý příběh velice neobvyklým ponaučením: I dobro se před zlem může mýlit. ()

Shredder

Je vidno, ze De Niro sa pri svojej reziserskej premiere nechal inspirovat svojimi predchadzajucimi skusenostami, ktore nazbieral pri spolupraci so Scorsesem a Leonem, co vsak vobec nie je na skodu. Herecky taktiez podal tradicne dobry vykon, ale Palminteri sa nenechal zahanbit a mafiansku rolu zahral naozaj presvedcivo. Ironiou je, ze Lillo Brancato, ktory hra hlavnu postavu Calogera, bol v realnom zivote neskor zapletene do prestrelky pri ktorej umrel policajt a momentalne sedi vo vazeni. Svoju herecku prvotinu vsak zvladol vyborne a celkom vhod padlo, ze vyzera akoby bol naozaj De Nirov syn. Skoda, ze Joe Pesci sa objavil len na malu chvilu, lebo aj za ten kratky cas mi stihol nahnat zimomriavky. Celkovo je film jednoduchsi a predvidatelnejsi, ako ine slavne mafianske opusy a tiez zamerany viac na dramaticku stranku nez mafiansky zivot ako taky - rasova nenavist medzi italoamericanmi a rozrastajucou sa ciernou komunitou, podmanivy svet mafie vs. zivot beznych ludi a chlapca, ktory ma vzory na obidvoch stranach barikad a napriek tomu, ze ho v postate obidvaja smeruju na spravnu cestu, ho to taha skor opacnym smerom. ()

speedy7929

Dej nás zavedie do mafiánskeho prostredia, kde sa na ulici dejú rôzne veci. Hlavnou postavou je mladý Sí, ktorý zachráni kožu gangsterskej hlave rodiny a pomaly a isto sa rokmi pričlení k tejto rodine. Robert De Niro zahral dobre vedľajšiu postavu otca z ktorej bolo cítiť strach o svojho syna. Rozhodoval som sa medzi 5 a 4 hviezdičkami.. U mňa je to 4,5 *.. ()

Maniik88

Rozhodne musím povedať, že som čakal niečo iné, že De Niro bude opäť mafián a bude kántriť ľudí. Miesto toho sme dostali krásny, kľudný film, kde si De Niro vyskúšal réžiu a musím povedať, že mu to celkom šlo. Veľmi dobre vybratý filmový syn De Nira, ktorý vyzeral ako jeho vlastný. Príbeh sa pekne zamotával, stupňoval a som spokojný ako skončil. Prostredie Talianskej mafie všetkým seklo, rozprávanie príbehu bolo prenechané na mladého syna, ktorý ako malý ničomu nerozumel, no postupne sa mu všetko v hlave usporiadalo. Silné 4* ()

papadoce

Nato akými legendami je Bronx Tale opradený, som čakal viac. Ale nenudil som sa, len som videl už lepšie gangsterské filmy. ()

Brooks

Nie tak monumentálne ako Coppola, ani tak živelné ako Scorsese prípadne De Palma, ani cynické ako Tarantino. Myšlienkovo má Príbeh z Bronxu najbližšie asi k Road to Perdition, len jeho formálne podanie je jednoduchšie a scenár osekaný o vedlajšie línie. Ako gangsterka to moc nefunguje, ako dráma o dospievaní a formovaní osobnosti áno. De Niro prekvapil sebaistou réžiou i výberom úlohy, keď stvárnil, na prvý pohľad, menej zaujímavú postavu tvrdého a zásadového otca a úlohu gangstra, ktorá definovala jednu etapu jeho kariéry, prenechal menej známemu Chazzovi Palminterimu, ktorý tu podal svoj životný výkon. Poctiva a dobrá práca. ()