Dva a půl chlapa

TV spot 4
USA, (2003–2015), 91 h 41 min (Minutáž: 19–42 min)

Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Conchata Ferrell, Ryan Stiles, Jennifer Taylor, Ashton Kutcher, Jane Lynch (více)

Série(12) / Epizody(261)

Charlie je bohatý starý mládenec s domem na pláži, který s lehkostí dostane každou ženu. Jeho spokojený život v Malibu je ale narušen, když se k němu nastěhuje jeho bratr Alan, který se právě rozvádí. Alan navíc není sám - má osmiletého syna Jakea. A ten dá Charliemu teprve zabrat... (TV Nova)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (80)

Dva a půl chlapa (2003)

Videl som všetky série a každú jednu časť, dokonca už aj tie nové v ktorých vystupuje Ashton, bohužiaľ musím povedať,že to čo mňa osobne držalo pri tomto seriály bol Charlie Sheen, jeho osobitý humor, šarm a celkovo jeho vystupovanie som na toto seriály najviac miloval a kedykoľvek si pozriem niektorú zo starších častí dokážem sa na tom vynikajúco zasmiať a to oceňujem. Ashton nieje zlý, no už to nieje ono, nejde už o natoľko inteligentný a prepracovaný humor starého mládenca na voľnej nohe, skôr o detskú demenciu a skatchový humor a to ja už nemusím ale za Charlieho 95% ()

Rozchod (2003) (S01E01)

Príbeh: Charlieho rozšafný život starého mládenca v Malibu sa končí, keď sa mu do života pripletie jeho brat so synom a jeho manželskými problémami. problém je, že si synovca celkom zamiluje čo asi ani on sám nečakal. Prevedenie: Veľmi dobrý pilot s predstavením v podstate všetkých hlavných postáv (až na Bertu). Gagy v každej vete, pokrová partia a nenávidená matka. Všetky hlavné premisy použité... 95% ()

Velcí létající bastardi (2003) (S01E02)

Príbeh: Alen živý nádej, že sa vráti k Judit ak jej bude robiť paholka. Charliemu je to na smiech ale musí riešiť väčšie problémy. Neposlušného synovca a kŕdeľ čajok v hosťovskej izbe. Prevedenie: Allenova zúfalosť a Charlieho zmäknutie sú dokonalými ťahúňmi druhej epizódy. 90% ()

Jeďte po Sunsetu, dokud nenarazíte na pekelnou bránu (2003) (S01E03)

Príbeh: Víkend s otcom Alanom nedopadne práve najlepšie, lebo Jake je chorý a pýta si mamu. Alan to pokladá za zlyhanie a Charlie ako príležitosť vyjsť si do baru. Opitý Alan ide konfrontovať Judit  a opitý Charlie zas svoju matku. Prevedenie: Charleiho neustále doberanie začína baviť. Odchod od matky na jednotku. 88% ()

Když nemůžu napsat jingle na čokoládu, půjdu spát (2003) (S01E04)

Príbeh: Hospodina Berta opustí, Charlieho po tom ako ju Alan dehonestuje a komentuje jej prácu.  Alan ale jej miesto nevie zastúpiť lebo Charlie sa chová ako malé decko. Musí ju teda presvedčiť aby sa vrátila a použije na to to všetky prostriedky. Charlie sa zbližuje s Jakom. Prevedenie: Ak by tá Rose nebola taká pošahaná tak by išlo o ozaj krásnu a sexi reprezentantku ženského pokolenia. 89% ()

Určitě nechceš skončit s hrbem (2003) (S01E05)

Príbeh: Charlie sa po prehýrenej noci musí obetovať a ísť na Jakov Baseballový zápas. Nakoniec to neľutuje, lebo sa spozná s jednou krásnou mamičkou. Alana predchádza povesť o jeho rozvode a stane sa terčom záujmu hneď dvoch nadržaných matiek. Prevedenie: Charlie neschopný v emočnej rovine ide bomby. Alan a jeho akcia so ženami je tiež na výbornú.  Dávam jednu hviezdu naviac za východ do exteriéru. 91% ()

Zkusil jsi zavolat někomu ze spolku čarodějnic? (2003) (S01E06)

Príbeh: Charlie a Alan sú pozvaní k Evelyn na večeru a zoznámenie s nový priateľom, ktorý je tam aj s dcérou, ktorá evidentne Charlieho šarm už zažila. Evelinin vzťah končí a tá upadá do hlbokej depresie. Presunie sa preto do plážového domu svojho syna. Prevedenie: Doťahovanie sa s matkou patrí medzi čerešničky na torte tohto sitkomu a v tejto časti sme si ho užili neúrekom. V posledných minútach aj nie príliš obvyklý sentiment zo strany Charlieho. 91% ()

Když skáčou na obě strany tak jsou umělý (2003) (S01E07)

Príbeh: Jake nakreslí zadok miestnej surfistky, ktorá sa u Charlieho denne prezlieka. Allan si myslí, že má na Jaka zlý vplyv je to o to horšie lebo začína veľmi dobre vychádzať s jeho bývalou. To sa zas ale nepáči Charliemu, ktorý by ju rád dostal do postele. Prevedenie: Allanove akceptovanie neexistujúcej homosexuaity je výborné. 90% ()

Nepůjdu před ty puberťáky střízlivý (2003) (S01E08)

Príbeh: Charlie je nalákaný do školy pod zámienkou sexi učiteliek, nakoniec je podvedený a skladá znelku pre Judith a Allana. nakoniec to ale všetko vezme do svojich rúk a urobí to po svojom. Prevedenie: Deti presne vedia čo chcú a vždy to dostanú to je nepísané pravidlo. 78% ()

První úkol splněn (2003) (S01E09)

Príbeh: Paranoidný Charlie si myslí že sa jeho rýchlovka chce udomácniť u neho a používa na to Jacka. osamelý Allan začína rozumieť Rose a to Charliemu vadí, lebo v tom vidí tiež podlí plán na votretie sa do domu. Prevedenie: Vynikajúce rozuzlenie s otravnou rodinou a vyvedením z omylu. 94% ()

Šťastné díkůvzdání (2003) (S01E10)

Príbeh: Charlie zosnová oslavu vďakyvzdania aby ohúril svoju bývalku a ukázal jej že sa zmenil. To by ale nemohol mať rozvrátenú rodinu a imbecilných priateľov. Prevedenie: Vynikajúci situačný humor. Interakcie s Juditinými rodičmi na nezaplatenie a Evelyn tiež extra. 98% ()

Alan Harper, chiropraktik (2003) (S01E11)

Príbeh:  Allan stretne svoju bývalú manželku a zistí, že nie je tak úplne na baby. Chce sa tiež posunúť vpred a tak sa rozhodne pre radikálnu zmenu outfitu. Jake trávi popoludnie so svojou babičkou. Prevedenie: Predvádzanie outfitov dalo pomyselnú čerešničku na tortu. 90% ()

Vůně cigaret a feromonů (2004) (S01E12)

Príbeh: Berta privedie do domu svoju vnučku Prudance, ktorá pomotá hlavu nie len dospelým obyvateľom domu. Prevedenie: Vôbec sa Jakovi nečudujem, že tri razy narazil do okna. Megan v najlepších rokoch by pomotala hlavu asi každému. Nočný incident pobavil. 95% ()

Sarah a zakrslý Alan (2004) (S01E13)

Príbeh: Charlie potrebuje vyprázdniť dom pred príchodom jeho nového objektu. Allan ale nečakane ochorie, nanešťastie to dostane aj Charlie, ktorý odmieta dvojité rande zrušiť. Prevedenie: Tá Rose je stále viac cáknutá. Ale neva aspoň je sranda. 90% ()

Na hyeny nemám prachy (2004) (S01E14)

Príbeh: Charlie viac utráca ako zarába a to ho dovedie na kraj chudoby. Nemôže si dovoliť drahý alkohol ani dávať 300% sprepitné. Núdza ho dovedie až na prah matkinho domu ale s tým sa nevie vôbec zmieriť. Prevedenie: Okrem super hlášok sa mi javil najzábavnejší prednes účtovníka, ktorý mal policajnú pásku na dverách kancelárie. Opäť vynikajúci diel. 92% ()

První kolo vyhrála ta sexy kočka (2004) (S01E15)

Príbeh: Stretnutie s extravagantnou Frankie zmení Charliemu a Alanovi život hore nohami. Nie len že ju prichýlia a tolerujú jej vrtochy, nakoniec zistia, že o nej vlastne vôbec nič nevedia. Prevedenie: Boj dvoch kohútov skončí pre teraz remízou. Popravde neviem čo na tej vyžle vidia. Pri prvom náznaku psychopatie (teda vtedy keď mlátila do auta palivou) by som sa na podobný sexuálny zážitok radšej vykašlal. 78% ()

To byly sliny, Alane (2004) (S01E16)

Príbeh: Po zistení, že Frankie je mama malej dcérky sa Charliemu zunuje a Alan sa do nej bláznivo zamiluje. Komplikácie sa riešia sami po tom ako Frankie s dcérou prychýli brat v Kanade. Prevedenie: O veľa zbavnejší diel ako ten predchádzajúci, zreje spôsobené Jakeovou prítomnosťou z ktorej pramenili vynikajúce momentky. 90% ()

Snědli jsme hamburgery, máme čepice (2004) (S01E17)

Príbeh: Alan chce naštvať Judit a tak určí Charlieho, ako Jakeovho poručníka. Veci sa ale skomplikujú po tom ako si Jake zraní hlavu za čo môže práve ľahkovážny strýko Charlie. Prevedenie: Opäť musím uznať, že Jake dáa seriálu hravosť a veľa scén a hlášok vziká práve na jeho popud. Baví ma to oveľa viac ako Charlieho nekonečné sukničkárstvo. 95% ()

Stará kámoška v novým vohozu (2004) (S01E18)

Príbeh: Charlie sa teší na stretnutie so svojou dávnou láskou, ktorá ho odkopla. Všetko sa ale zmení keď namiesto Jill príde do baru Bill. Aby toho nebolo málo, do Billa sa zahľadí Charlieho matka a pre ňu fakt, že Jill a Bill sú jedna a tá istá osoba bude dosť veľkým prekvapením. Prevdenie: Ako mi le chýba tá doba kedy sa z transrodových ľudí dala ešte robiť sranda v televízií. Seriál to navyše podáva celkom korektne a homor sa točí skôr okolo reakcií okolia. Ale dnes by to bolo zrejme tabu. 92% ()

Šatnu si pamatuju, tebe ne (2004) (S01E19)

Príbeh: Charliemu dôjde, že jeho synovec má za nedlho narodeniny a rozhodne sa mu usporiadať oslavu. To ale netuší, že príde aj jeho matka a Alanova ex s jej sesrou, ktorá si nepamätá Charlieho a ich spoločnú noc na Alanovej svadbe. Prevedenie: Najlepšie momenty seriálu sú Jakove hlody a prípady napadnutia Charlieho sexuality alebo jeho pozície miestneho Geroja. 90% ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

30.06.2020

Supergirl obsadila Lexe Luthora

Supergirl obsadila Lexe Luthora

17.11.2018

Supermanův nejslavnější záporák míří do seriálové Supergirl od CW. Ikonického Lexe Luthora v seriálu ztvární Jon Cryer, jehož bude asi většina diváků znát jako Alana ze seriálu Dva a půl chlapa.… (více)