Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Gorehound

Stále jedno z najlepších spojení sf a hororu vôbec. Parádna "deep space" atmoška, podporená tichou symfonickou hudbou, skvelé jednotlivé nápady, gore použité v záujme desivého príbehu. A nostalgia z konca 90s k tomu. Kult. ()

movieband

"Spaste se před peklem." Horizont je dílko, která má výborně vygradovanou atmosféru a i po tolika letech, od doby kdy jsem film viděl prvně, si ji dokáže držet, a svinským krokem ji sunout do morbidního gore finále. Takže velké plus za atmosféru. Nápad s pekelnou lodí Anderson vyždímal v téhle verzi, řekl bych víc, než mohl, a upřímně, ubrat bizáru, vrazil bych tomu plnou. Část, kdy si jádro/srdce lodi, hraje s posádkou a pomalu je deptá je dokonale vystavěná a má zajímavý nápad. Bohužel právě zmiňované gore scény, filmu ubírají, a sráží ho do samoúčelné/zvrhlé řezničiny. Atmosféra s herci dost dobrá, bohužel příběh v druhé polovině upadá do monotónnosti. ()

Damiel

60 % - Logické přehmaty v této sortě filmů nelze moc pitvat, byť samozřejmě působivost snímku jde o level výš, když je po logické stránce vyargumentovaný perfektně. To, že ve stavu vzduchoprázdna není slyšet žádný zvuk, tvůrcům nezabrání, aby to hned při úvodním průletu pořádně zadunělo - přitom působivost naprosto tiše prolétající lodě v 2001: Vesmírná odysea je stokrát vyšší. Proč experti NASA přefiltrovali zvukový záznam až na dřeň, ale latinský vzkaz v něm holým uchem objevil až člen posádky při cestě k Event Horizon? SPOILER: Proč přeživší astronautka vidí v závěrečné scéně pod přilbou záchranáře znetvořeného Weira, když v této podobě ho jediný z posádky viděl její kapitán? Atd. Pokud ale odhlídnu od těchto logických lapsů, je Event Horizon velmi slušným sci-fi hororem, který má své kouzlo (tvůrci ho trošku ukradli ze Solaris) a myslím, že se dá vidět i podruhé. ()

MATADOR

Horizont události není, jak jsem si myslel místo, ale vesmírná loď. Loď na které se událi zatraceně nikomu neznámé věci, ale které budou velmi brzy objasněny. Horizont události má napínavou atmosféru, takovou, jakou má správný thriller mít. Ovšem zhruba v polovině se něco stalo a tvůrci změnili styl a přesedlali na docela drsný horor, ve kterém se to bojem o život jen hemží. Horizont události není ničím překvapujícím, ale jedná o slušnou porci vesmírného nebezpečí. Kdo od něj nic nečeká, bude překvapen, kdo neunese druhou polovinu, bude zatraceně naštván. Porce vesmírného nebezpečí, které číhá v každé minutě. ()

Helo

I přes pár nedostatků ve scénáři jednoznačně jeden ze zásadních sci-fi hororů, kterej navzdory pověsti primárně nestaví na humusárnách (kéž by se byla dochovala původní verze, která obsahovala daleko víc vizí pekla!), ale na hutný atmosféře a geniálním designu titulní lodi (podobně jako Alien z velký části staví na designu titulní potvory) kupodivu zručně využitým Andersonovou režií. Bez diskuzí spolu s Carpenterovou Věcí jedna z nejsilnějších inspirací pro Dead Space. ()

Aiax

Tohle je s přehledem nejlepší film Paula Andersona a vlastně i jediný, který u soudného diváka nevzbuzuje pohrdlivý úsměv či žaludeční nevolnost (podle nátury). Co se to sakra stalo s člověkem, který natočil jeden z nejpůsobivějších sci-fi hororů všech dob? ()

Derek

paul ws anderson po tomto filme sa pravdepodobe podrobil lobotomii lebo si nedokazem vysvetlit ako po inak slusnom mortal kombate a hlavne po event horizon klesol tak hlboko a splodil zoldaka (nedokazal som to dopozerat do konca, lebo to bola neeeeskutocna nuda), resident evil (ktory nie je az tak hrozny ale mne ako fanuskovi povodnej hry sa zda az prilis teenager friendly a taky neskodny) a hlavne avp ktorym si to u mna totalne dosral (nielen vyslednym filmom ale roznymi vyhlaseniami aky je expert an historiu tychto dvoch gigantov filmoveho platna). o to bolo prijemnejsie prekvapenie zhliadnut event horizon! nieze by islo o nejake objavne dielo plne niecoho predtym nikdy nevideneho ale ide o prijemnu temnu zabavu ktora sa nebrani hektolitrom krvi a detailnym zaberom roznych nechutnosti. anderson mal aj stastie pre skladatela hudby tj michaela kamena ktora dopomaha skvelej atmosfere (a do jeho filmov sa hodi viac ako metalove soundtracky v ktorych sa anderson vyziva vo svojich ostatnych filmoch). treba pochvalit aj vyber hercov ktory sa vam (narozdiel napriklad od avp) hned vryju do pamati a su vam sympaticky a na ich osude vam zalezi (mna si ziskal hlavne jason isaacs). suma summarum ide o velmi slusny scifi horor a pravdepodobne najlepsi film paula ws andersona!!! ()

JohnMiller

Medzi 2/3*. Skvelá produkcia, kvalitné interiéry a atmosféra ktorá mi pripomínala kultové sci-fi ako Votrelec, Vesmírna Odysea či The Thing, no samotný príbeh bol tak slabý ako niekoľkokrát použitý sáčok lacného čaju. Čo je neskutočná škoda keďže tvorca mal k dispozícií aj kvalitných hercov. Príbeh o tom ako sa raketa ktorá dokáže cestovať do iných dimenzií a náhodou natrafí na peklo mi prišiel až príliš béčkový. Neustále stroboskopické flashbacky a slasherovitý postup deja ma fakt nebavili. Škoda, mohla to byť kultová snímka. ()

Kangax

V živote človeka sú také okamihy, že si hneď ani neuvedomuje čo sa deje, a čo vlastne dosiahol. A že práve tento úsek života je jeho vrcholom. Presne tento okamih sa prihodil režisérovi P.W.S.Andersonovi v roku 1997 keď nakrútil sci-fi horor Event Horizon. Ako mohol tušiť že nakrútil niečo výnimočne? Kritika tento film strhala, a ani prvotný divácky ohlas nebol bohvieaký. LENŽE... S odstupom času sa ukazuje že nakrútil film, ktorý čím bude starší, tým väčším kultom sa pre horových fanúšikov stane. Keď sledujem osobné rebríčky hororových fans ktorý už niečo videli a majú prehľad, až príliš často tam narážam na tento film. Nikdy tam nie je Aliens vs Predator, a ani podobné zlátaniny, ktoré tento režisér nakrútil,a ktoré možno mali prvotný úspech, ale zase po čase rýchlo zostarnú a upadnú do zabudnutia. P.W.S.Anderson sa nikdy nestane kultovým uznávaným režisérom, to je teraz v roku 2009 už jasné, ale zase je jasné aj to, že v roku 1997 stalo niečo zvláštne (možno ho osvietil duch svätý) a nakrútil toto výnimočné hororové dielo. Samozrejme že film nie je bez chyby. Ako by som počul amerického producenta, ktorý hustí chudákovi Andersonovi do hlavy - Preboha! Taká depresívna atmosféra...! To predsa nemôže trvať do konca filmu! Musíte to odlahčiť! Veď naši obézni americký občania dostanú infarkt! A dajte tam nejakého hláškujúceho černocha nech je to vtipné a aj politicky korektné!... Ale prvá polovica filmu je taká brilantná a atmosférická, že slabšia druhá časť( (trápny vtipný černoch, obyčajné vyvraždovanie) už nemôže zmazať skvelé mrazivé pocity s prvotného prieskumu vesmírnej lode, ktorá mala tú česť navštíviť samotné vesmírne peklo...A my sme sa zase ocitli v hororovom nebi...:) P.S. Dobré komentáre : Marigold ,Tron - plne sa stotožnujem... ()

L_O_U_S

Na film jsem měl díky HBO Go už nějakou dobu spadeno, ale při projekci se ukázalo, že jsem si ho spletl s filmem Koule, který vyšel ve stejné době. Ale nevadí. Horizont událostí nabízí dobrou práci s efekty, ale slabší příběh. Tohle postupné kosení posádky, fyzické souboje a záporák, co si fakt nedá říct, k žánru a době vzniku nejspíš patří. Ovšem moc se mi líbila půvabná Joely Richardson. (1 346.) ()

Laurent

Největší škoda je, že snímek nezůstal na posledních 30 min. v žánru Sci-Fi. Co se dá holt dělat. Celý snímek je asi nejvíce inspirován Kubrickovou Vesmírnou odyseou a to nejen obsahově (loď vs. posádka) ale také vizuálně. Okrajově by se pak dal hledat vliv Solarisu a Hvězdné brány. Přičemž můj soukromý názor je, že vliv rodiny Vetřelců tam NENÍ. Myslím, že kdyby zápletka i vyvrcholení zůstalo obsahově v původním tématu "loď x posádka" a pointa byla ve stylu Carpentrovi Věci, tak bychom se dívali na průměr 90%. ()

Parlay

Paul W.S.Anderson je špatný režisér. Pravda. Film se zvrtne v hororovou „bu bu bu" lekačku. Pravda. Vůbec mi to nevadilo a film se mi líbil. Taky pravda... Ano, Anderson jinak v životě nic pořádného nenatočil a jeho videoherní adaptace jsou do nebe volající slátaniny beze špetky invence, ale tady (alespoň u mě), zabodoval. Hutná atmosféra prokládaná na mou povahu skutečně děsivými hororovými prostřihy u mě slavila jednoznačný úspěch. ()

Petroff

Z doslechu jsem měl vždy dojem, že jde o děsnej kult... když ale vidím to průměrné hodnocení, nějak nevím proč bych si to vlastně měl pouštět... ()

dee-key

Parádní sci-fi záležitost s hutnou atmosférou. Když chcete stavět loď, která cestuje rychleji než světlo, musíte počítat s tím, že možná doletí jinam, než jste třeba chtěli. A když je to peklo nebo podobná destinace ... Jistá podobnost s Vetřelcem bude a nejen vizuální, asi zjevná. Zpodobnění lodi samé je super, ale to s čím pracuje film především, je právě ta atmosféra a v první polovině filmu pomalé tempo. Rozhodně zážitek, byť trochu perverzní. ()

jhr

Velice podařené sci-fi, které si jistě zaslouží pozornost všech fanoušků tohoto žánru. Film má silnou atmosféru která vás dokáže strhnout, ale postupně se to celé mění v obyčejný akční nářez. Což by nemuselo být naškodu ve chvíli kdyby nebylo vidět, že z toho mohlo být opravdu něco víc než jen další ostrá, sice pěkně natočená ale pořád jen "další" vyhlazovací akce a to nám to v té první půlce tak pěkně začalo! ()