Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

wray

pozeram ze som tomu niekedy dal 4*, tak musim to trosku teraz po druhom pozreti skorigovat. Z tohto filmu (po prvom pozreti) som mal taky pocit ze huste scifi, chlapik z matrixu, prvky hororu, efekty paradne - proste super film, akurat som ho az tak celkom asi nepochopil, cosi z toho posolstva mi uslo a tak som uz po par tyzdnoch celkom zabudol ze o com to bolo. Ale - to je chyba mna divaka, inak je to super film cize 4. Po par rokoch som sa teda k tomu vratil, ze uz som snad dozrel a teraz ten super film ocenim viac, ale bohuzial bolo to zas len take iste. Akurat - uz tie efekty neboli take paradne, chybali prekvapenia (aj ked som si nepamatal ako to skonci ale aj tak), ten chlapik z matrixu zas az tak dobry nebol a dnes po par tyzdnoch zase uz presne neviem ako to skoncilo ci o co tam islo... Bud je tento film na mna prilis hlboky, alebo holt to nie je az taka pecka ako som myslel :) Stale je to vsak fajn scifi a oplati sa pozriet, a ani druhkyrat mi to nevadilo. 3* je teda snad zasluzene. ()

Scaevola

Je to už delší dobu, co jsem pohlédl na tento vesmírný horror, a jediné, co mi zbylo v paměti je... opravdový děs (v původním slova smyslu). - A po mnoha letech a dalším zhlédnutí je dojem téměř totožný, ačkoli nyní více oceňuji postupně budované napětí v prvních dvou třetinách filmu. Taktéž vjem děsivosti vzhledem k mému věku i stáří snímku poněkud vyprchal a nepříliš ladící krvavé výstřelky mi přišly spíše k smíchu. Závěrečné vyvražďování postav pak už zcela nudilo a tak zůstanu na původním hodnocení vzdor kvalitám a roztomile archaickým trikům první části (upraveno 28. 2. 2024) ()

GrEEnPajula

V podstatě budu jen opakovat slova ostatních - skvělý začátek, film si vybuduje velmi napínavou atmosféru, ale ke konci se film bohužel zvrtne v pěkný béčko. A ten stupidní konec snad ani komentovat nebudu. Škoda, nakonec jen 3*. ()

Adigiotto

Astronauti analfabeti: cestovanie v časopriestore medzi dvomi bodmi pochopia až vtedy, keď Dr. Weir prepichne plagát modelky. ()

meda2016

Dávám 4 ale je to spíš tužba. 70% a jsem rád. Už název sliboval nevídané a očekávání bylo rozechvělé. Bezva první půle, pak pro fanoušky vesmírných hororů. Bohužel sestříháno cenzurou produkce a tak se jen domýšlím, jestli to stálo za to. Vizuál nebyl přehnaně počítačový a do příběhu se dalo snadno veplout. Pak, jako by někdo vytrhal stránky knihy. ()

Ironhead

Hlubokou logiku Sci-Fi žánru tu raději moc nehledejte. Je tu jistě plno nesmyslných a samoúčelných scén čiste pro efekt nebo leknutí, ale když přistoupíte na to, že jde vlastně o mírně béčkový horor, budete se u toho nejspíš bavit královsky jako já... ;) Atmosféru to má opravdu hutnou, takovou by mělo mít filmové zpracování DOOMa, aneb když jiný film je více DOOM než filmový DOOM. ()

argo.smile

Hodnotím to tak, že je to najlepšia Andersonova tvorba za celú jeho kariéru spolu s R.E.1. Zbytok jeho filmov stojí za úplne ho*no. ()

BrusVejn

Béčko z 90-tych rokov, ktoré baví svojou hlúpučkosťou a naivnosťou. Dokonalý produkt rokov, v ktorých vznikol. Z dnešnej optiky ale ťažký priemer. Oceňujem však príbeh, ktorý je netypický. Zápletka naznačovala, že sa na vesmírnej lodi zjavia príšerky na štýl Aliena a začnú pomaly likvidovať ubohých vedátorov. Naštastie a prekvapivo, nič také sa nestalo. ()

BORKLASER

Příklad toho když má film ze začátku skvěle našlápnuto a opakuju se že Fishburne je strašně underrated...a pak nastane druhá půlka filmu kde se ztratíte a absolutně nechápete o co jde. ()

Kushina

Skvělá hororová atmosféra, která se vryje pod kůži a po celý čas nám nedovolí uvolnit napětí. Troška fyzika byla naprosto dokonalá a nutná, samotná astrofyzika je sama o sobě zajímavá a ohýbání prostotu, což má za následek cestování prostorem byl naprosto skvělý námět. Nikdo neví. co se na druhé straně vesmíru vlastně vyskytuje, třeba to může být i skutečné peklo. 60% ()

Kozlowski8

Rok 2047 - průzkumná loď se vydává na záchrannou misi daleko k hranicím sluneční soustavy, kde před sedmi lety zmizela kosmická loď Horizont události, která nyní - po letech, vyslala zvláštní signál... Až na některé lekačky, vyplývající výhradně z představ, snů a halucinací a nikoliv z reálného běhu příběhu (což nemám moc rád, připadá mi to laciné), jsem si první dvě třetiny filmu náramně užíval. Skvělá - hutná a temná atmosféra, napětí, které se dá krájet, očekávání toho, co přijde. To, co přišlo v poslední třetině, ale celý snímek strašně shodilo. Scénáristicky se dílo úplně překlopilo do polohy chaotické a slaboduché vyvražďovačky s pekelnými prvky. Pro mne ukázkový příklad toho, jak lze výborně rozjetý film zmastit a závěrečnou třetinou mu ubrat 30% dolů. 55%. ()

Karbos

Řadím se k těm co tohle dílo považují dnes už za kultovní. Je spousta lidí kterým se tenhle film z mnoha důvodů nelíbí ale za mě je tenhle scifi horor z roku 97 s vizuálem na rozmezí vetřelce a postapokalyptického matrixu srdcovou záležitostí. Je to přesně ten typ horroru, kde je zlo neuchopitelné, bez tvaru a tváře v té nejčistší a nejtemnější podobě. Velká škoda že byla původní verze kvůli dostupnosti do kin výrazně okrácena a ochuzena o spoustu těch těžko představitelných scén aby se to vůbec dalo zařadit do R-ka a díky tomu utrpěl i děj, který se tak někomu může zdát neúplný a zmatečný, proto musím poprávu jednu hvězdu ubrat ****. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Ignitus.C

Tak tenhle film fakt mile překvapil! Divím se, že jsem ho neviděl dřív. Protože od Andersona jsem viděl hodně filmů, a mám docela rád Sci-fi horory. Bylo to příjemné překvapení i na Andersona. Občas točí úplné odpadní hovadiny. Ale tohle mělo příjemné obsazení, zajímavý nápad, a bylo to docela tajemný. Myslím, že to mělo ještě trochu větší potenciál. Zvlášť kdyby na té lodi "něco" bylo, a ne, že to strašidelné je ta loď. Milé překvapení byla i postava kterou hrála Richardson! Nebyla ani zrůdná, jako spousta dnešních hereček, nebyla tam svlečená, jak je nutnost dnešních ženských postav ve filmu, nebyla tam ani pouze pro to, aby se do ní zamiloval hlavní hrdina, ani k tomu, aby říkala "Já mám strach". Ale dokonce nebyla ani drsná. Zvlášť ne tím prvoplánovým způsobem, že všem nakopala zadek. ()

Emperor1

Slibný začátek, pak se to změnilo v akční film plný výbuchů, ohně, krve a křiku. Někteří to jistě ocení, já byl zklamán. SPOILER!!! Myšlenka, že vás černá díra zavede do pekla, mi přijde dost scestná a hodna tak béčkových filmů. Tady jsem očekával nějaké kvantové brykule, skoky v čase, i mimozemšťany bych skousl, všechno lepší než toto. Dva body za vizuálně zajímavou podívanou. ()

Crejdl odpad!

Hledá se logika....... Docela jsem se zasmál nad stupidností. Všem rádoby kritikům hodonotícím 1 hvězdou a víc odebrat voličské průkazy. ()

ap2001

Pinhead na palubě Nostroma aneb klon Vetřelce a Hellraisera... zkrátka dost neoriginální příběh s podprůměrnými triky, průměrnými herci a malinko nadprůměrnou strašidelností. ()

shock369

Ve svém žánru pro mě nepřekonarelný film.Hutná atmosféra která už od začátku nedovolý odtrhnout oči od obrazovky. ()