Horizont události

• Velká Británie Event Horizon (více)

Agonie

Netflix mě už nějakou chvíli šikanoval doporučením tohoto filmu, tak jsem si ho z nudy pustil, aniž bych věděl, o co se jedná. Jaké strašné zděšení, když se na obrazce zobrazilo jméno režiséra. Námět je fajn; zpracování naprosto příšerný. Nedrží to žádnou atmosféru. Otravný a hodně špatný "lekačky." Scénář není až tak špatný, ale přes průměr se nedostane ani jedna scéna. ()

Víteček

Kdyby se jen z toho v druhé části nestal zcela regulérní vyvražďovák mohlo se jednat o extrémně kvalitní horor, z kterého se mohla stát legenda. Takhle je to pouze OK film, na který je fajn se podívat, ale nakonec má člověk pocit, že byl okraden o lepší zážitek. ()

matys12

Asi nejlepší (a co si pamatuji, tak v této kombinaci pravděpodobně pro mě jediný pravý) sci-fi horor, který jsem měl tu čest vidět. Narazil jsem na něj díky článku na internetu, který byl zaměřen na filmy, jež se staly kultovními, ale ve své době byly propadáky. Jsem rád, že jsem si jej přečetl, protože tohle opravdu stálo za to. Docela mě až zaráží (vzhledem k jeho ostatním filmům), že jej natočil právě Anderson a říkám si “Co se vlastně stalo, že točí zrovna to, co točí?”. No ale nyní k filmu. Temný, děsivý a místy velmi brutální sci-fi u kterého si dlouhou dobu říkáte “Co se stalo?” a “Co se děje?”. Herecké obsazení docela i sympatické a pro mě ne moc známé (jsem dítě milénia a s těmito herci (kromě Fishbourne a Neilla) jsem nepřišel moc do kontaktu, moje chyba Sorry). Líbí se mi, že tempo filmu nijak nepolevuje a diváka nutí i přemýšlet a ne se jen soustředit na “lekačky” a brutální výjevy/scény. Celou dobu jsem přemýšlel, jak ten film dopadne no a... nebyl jsem zklamán, ale to se přesvědčte sami. Long story short, pokud hledáte a plánujete zkouknout kultovní filmy, určitě si tento snímek nemůžete nechat ujít. ()

Haggy

Nářez. Nevím, čím to je, ale tyhle devadesátkové cosmic horrory mají prostě něco do sebe. Byl jsem napjatý od začátku až do konce. Spousta lidí zemře a některé smrti jsem opravdu nečekal. Tohle si určitě za pár let pustím znova, protože toto je opravdu moc povedený vesmírný flák. ()

Salus

Nejasný thriller, protože si nejsem jistý, jestli režisér věděl, co chce vlastně natočit. Krvavé záběry v setinách vteřiny mají navodit hrůzu, ale moc to nefunguje. Ovšem Sam Neill jako záporák se zas tak často nevidí ()

TesterX

Gradující horrorovou atmosféru, psychologický vývoj jisté postavy a pekelné obrazy zla drtí akčně bezduchý konec. Škoda, film skončil dříve, než začal. ()

mr.sulas

Oceňuju hlavně tu hutnou atmosféru!Začátek vážně stojí za to!Pak už to sklouzne maličko jinam,ale to se bohužel stává! ()

gu-staff

Není moc filmů u kterých bych se bál (matně si vzpomínám na Alien, a prvního Terminátora), a právě vetřelci se to ze začátku hodně hustě blížilo. Ale pak dostalo "ZLO" konkrétní tvář, a přestalo mi to připadat tak zajímavý, protože se jenom čekalo, kdo přijde na řadu další. Nevím, jestli to bylo tím proklamovaným producentským vystříháním, ale jestli stříhali v první půlce filmu, tak bych se asi při nesestříhaný verzi připosr.l. Ale za první půlku (nebo trochu dýl), kdy se atmosféra dala možná krájet, ale v tomto případě nejmíň motorovou pilou dávám 4*. Bohužel konec to shodil. ()

alica009

Prvú polku filmu som sa fakt bála a počítala minúty kedy to skončí. Nemám rada horory, ale tento mi bol odporúčaný, ako fakt dobrý. Aj tak pôsobil, spočiatku. Síce výrazne pripomínal Solaris a Votrelca, ale aj tak, bolo to strašidelné - psycho-mrazivo-strašidelné. A potom sa to postupne nejako začalo meniť na celkom tuctovú kilovačku. Hektolitre krvi, nelogický , predvídateľný a povrchný dej. Namiesto príšerne strašidelného neznámeho, nedefinovaného zla, mrazivej hrôzy z temných zákutí ľudského podvedomia, zrazu konkrétny - a teda zničiteľný nepriateľ, nápadne sa ponášajúci na Hellreisera. Chvalabohu, aspoň sa mi nebudú snívať nočné mory. Ale škoda dobrého filmu, nepochopím, ako to mohli tak zbabrať, akoby prvú a druhú polku robili rôzni ľudia. Inak, po vizuálnej stránke výborné, aj počas tej scenáristicky zbabranej druhej polky, v rámci sci-fi filmov má tento film čestné miesto pokiaľ ide o interiéry vesmírnej lode aj celkovú prácu kamery. ()