Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se dočkal i celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu tentokrát čelí globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života... Homer totiž do jezera vypustí jímku s exkrementy svého oblíbeného pašíka. Pro springfieldské jezero, které už takhle slouží jako oblíbená skládka občanů a dosahuje maximálního stupně znečištění, je to poslední kapka. A je to i poslední kapka v poháru trpelivosti prezidenta. Ten se proto rozhodne nepohodlné město zcela izolovat pod speciálním skleněným poklopem a oficiálně ho vymazat ze všech map. Jenže s tím se Homer smířit nehodlá… (TV Prima)

corpsy

Pri prechode kultovej žltej rodinky na strieborné plátno kvalita nepoľavila ani o kúsok. Rovnako skvelé, vypointované, drzé. ()

curunir

Výborne a vtipné. Simpsonovci to vytreli všetkým animovaným filmom tohto roka. Váhal som či dám 4 alebo 5*, ale tá scéna s robotom pyrotechnikom ma naozaj dostala. Len by ma veľmi zaujímalo, ako to dopadlo s tým Homerovým prasiatkom? ()

prkalil

První záchvat smíchu - znělka 20th Century Fox - a malej Ralfík Wiggum vyběhnuvší z útrob obří nuly pisklavým hlásečkem přebírá od orchestru závěrečné ta-da-da-dáááááá! ()

Marsik

DVD 20 (CZ) - Červenec roku 2007 patřil filmovým Simpsonům. V kině jsem se královsky bavil a od té doby jsem to shlédnul x-krát. Po sedmi letech opět po delší době opáčko a znovu super švanda. Hlášky typu "ale to holky uvidí mojí nudly" nebo Spider vepř jsou nezapomenutelní. K tomu netřeba cokoliv dodávat, 75 minut se chvíli co chvíli chechtáte. Jasných 5 hvězd. 90% ()

pivo

Celý čas som tomu veril a podarilo sa. Neviem si predstaviť, ako lepšie by sa to dalo previesť na plátno. Je pravda, že tých 87 minút ubehne ako voda, ale je to takých geniálnych 87 minút, že to vôbec nevadí. Zrejme asi najlepšia komédia, akú som kedy videl, zasmial som sa hádam okolo 150 krát a razom sa film dostal medzi moje najobľúbenejšie filmy. A tá animácia – pre mňa krajšia než hociktoré 3-D. Simpsonovým jednoducho celovečerný formát nadmieru sluší. Spider-pig is the best. "Bude dvojka?" ()

spaceboyCZ

Tak to je narez...to je bomba...necekal jsem, ze to bude az takto naslapane... Smejete se prakticky od zacatku do konce...tvurci si vzali na paskal jako vzdy ozehava aktualni temata...ano, mnozi zde vycitaji, ze zazni i jiz pouzite vtipy a gagy, ale opet tak vtipne, ze se musite proste smat. Prvni, co jsem rekl po skonceni filmu a zaverecnych titulku (opravdu se nevyplati z kina odchazet driv :D ) bylo: Kdy ze to bude na DVD? :)))) Navic i ta hodina a pul Vam pripadne jako jen trosku prodlouzeny normalni dvacetiminutovy dil...na konci zustanete jen prekvapeni, ze to uz opravdu skoncilo a ze jste v kine opravdu sedeli 90 minut... Jo, a jeste jeden duvod, proc to videt: Maggie promluvi :) ()

bloom

Na tenhle film jsem se těšil dva roky a tak jsem od něj hodně čekal. Čekal jsem na jadernou bombu vtipů, větší odvahu při satirické krirtice a na nějakou památnou scénu, která se od teď bude všude citovat. Na druhou stranu příběh o zkáze města mě moc nelákal, ale čekal jsem, že když se sejde "tvrdé jádro" seriálu tak že mi to množství gagů vynahradí. Jejich tempo je ovšem menší než v některých televizních epizodách a je škoda, že některé postavy tu nemají žádný prostor (nemůžu si stěžovat, že by se to týkalo mého oblíbeného Vočka, ale třeba Seymour Skinner - z celého filmu si ho pamatuji pouze jako statistu). Satirou má být pouze další rýpnutí do TV stanice Fox a prezident Arnold Schwarzeneger nadávající v českém znění na protitemelínské aktivisty.Památná scéna snad může být pouze Bartova projížďka na skateboardu, ale jinak tu zas až tak nic výrazného není. Přesto jsou Simpsonovi ve filmu nadprůměr v současné americké komediální a už i animované produkci. A co se týče dabingu, Vlastimil Zavřel se po dvou zahřívacích sezonách vžil do Homera už v seriálu, takže si nestěžuji, stejně jako na ostatní, co dokázali svůj um tamtéž. Ale přeci jen, nebyl by Arnold ještě vtipnější, kdyby promlouval "svým" hlasem Pavla Soukupa, když Toma Hankse mluví jeho druhý nejčastější dabér Aleš Procházka? A trochu mi vadilo i obsazení jednoho herce do více rolí. ()

seeker23

Ano, asi mají pravdu ti, co tvrdí, že jde o děj jedné (slabší) epizody roztažené na celovečerák. Ale koho to zajímá? Samotné epizody seriálu bývají tak přehuštěné, že každému muselo být jasné, že film dost těžko může být stejná narativní jízda po celou dobu. Zato počet vtipů na jednotku času je ještě smrtelnější; říkal jsem si, že člověk prostě není uzpůsoben na takovou dávku naráz. Za ty hromady intertextuálních a sebereflexivních hříček, za Homera hrajícího Grand Theft Walrus, za severský bar EskiMoe's a tuny dalších nelze dát méně než plný počet. ()

Kryton

Simpsonovi ve filmu je esence všeho co v simpsnech kdy bylo. Takto by měli vypadat filmy podle seriálu. Spider Pig rulezzz! ()

LINKIN

Více zábavy, více vtipu a více narážek než v seriálu, a přesto horší než seriál. Simpsonovi totiž vylezli ze starého kabátku a zakomponovali do svého představení příběh, což je novinka. A tak ve výsledku to působí, jako rodinný film a né starý dobrý Simpsonovi. Přesto pořád nadstandartní zábava. ()

themic

V podstatě jen jako čtyři ne tak povedené díly v jednom. Lepší bude zůstat u 20minutových dílů, kterých bude stále přibývat. Nápad to byl, ale dobrý. 80% ()

Cimr

Celé se to ve mně pere... Simpsonovi zbožňuju moc, dokonce tak, že jsem se kvůli nim vydal do Prahy do multiplexu, což jsem ještě nikdy neudělal. Byl jsem rozhodnutý dát pět * prostě jen z principu, protože to jsou ONI! A podívejte! Oni jsou obrovští a lépe nakreslení a mávají mi z plátna! No super! Jenže si nemůžu pomoct. Spousta vtípků na velkém plátně vůbec nevynikne. Je tam i celá řada vyloženě trapných vtipů, co v seriálu zaniknou, ale ve filmu zamrzí a prostě... Nejspíš bylo mé očekávání moc vysoké. Na Simpsonovi ve filmu jsem nezanevřel, určitě ne - pořád je to úžasně vtipné, ale... občas to skřípe. Opravdu. Vážně. Fakt. ()

fannah

Na filmu se mi hodně líbilo že se ukázal být originálním, což jsem opravdu nečekal. Myslel jsem že budou hodně čerpat ze seriálů, ale nový scénář byl opravdu nový. A ten nápad s prasetem, to je bomba :-D Bude prosím dvojka? ()

ladko

Veľmi pobavilo, najmä scéna s motorovou pílou, ale celý film bol perfektný. "We have a great life here in Alaska, and we're never going back to America again!" ()

maddy

Pravdupovediac, bál som sa toho ... ale nakoniec to bola neuveriteľná prča! Smial som sa snáď každú druhú minútu na plné hrdlo. Fantasticky vypointované náražky! ()

Adman

Vážení, je to tu. Celosvětově známý a oblíbený americký seriál Simpsnovi, k nám míří v celovečerní metráži. Všude se dozvídáme, že v dnešní době počítačových 3D animací si jeden film odvažuje být hnusný. Co na tom? Jak i táhlá dramata, artové snímky, nabitý akčňák, tak samozřejmě 2D animovaný film může být dokonalý. Ano, o dokonalosti se tu dá beze studu hovořit. Když jsem odcházel z kina, tak jsem měl pocit, jako jen jedinkrát v životě před tím. Bylo to, když jsem vycházel z kina po filmu podobného ražení: Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka. Úsměv od ucha k uchu, příjemný pocit po celém těle, bolavé břicho a vlhké oči. Na Simpsnových ve filmu jsem byl dosud 3x a pokaždé jsem v nich objevil něco nového, skvělého a samozřejmě vtipného. Máme tu zkrátka jeden seriálový díl, ovšem dovedený k dokonalosti po všech stránkách. Co se zpracování postav a samotných animací týče, tak žádná změna - ještě aby. Ovšem příběh, takový se jenom tak nevidí. Film pro celou rodinu, který má šťávu od samého začátku až do konce. Vtipy, gagy a nejúsměvnější situace neznají konec! Bravo! ()

Korbitch

Dobrý, ale taky vám to přišlo takový nějaký neslaný, nemastný.....jako jen delší díl! To na to,že to byl první celovečerák simpsnů, taxem čekal větší odvaz. ()

Paxxx.cz

S populárním serošem je to na filmovém plátně vždy těžké - stejný problém jsem měl třeba i u South park peklo na zemi. V obou případech dávám spíše přednost seriálu než filmu. V celku ale i tak Simpsonovi ve filmu docela obstáli a pobavili...75%. ()

Z0oMb3E

Film na základe humoru, kvality a štýlu z posledných sérií, ktoré človek už pozerá viac menej z povinnosti. Film ktorý každý očakával no nie každého uspokojil. Tento film mal prísť už omnoho skôr, keď boli Simpsonovci v tom najlepšom a nie keď už sú viac menej za zenitom. Ale kvalitu a humor si držia na solídnej úrovni. ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

13.12.2007

Český pirát Simpsonových byl dopaden

Český pirát Simpsonových byl dopaden

22.08.2007

Už je tomu skoro měsíc, co na internet unikla exkluzivní pirátská nahrávka snímku Simpsonovi ve filmu s českým dabingem. Což není ostatně nic neobvyklého, takových kinoripů (ilegální kopie filmu… (více)

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!