poster

Východní přísliby

 • Velká Británie

  Eastern Promises

 • Slovensko

  Prísľuby z Východu

Drama / Thriller / Krimi

Velká Británie / Kanada / USA, 2007, 100 min

 • Arx
  ****

  K dokonalosti tomu sice něco chybí, ale i tak dokázal David Cronenberg natočit opravdu zajímavé drama z londýnského podsvětí.(7.1.2008)

 • choze
  ***

  Na mě až moc jednoduchá a neobjevná komorní storka o ruských mafiánech v Londýně s pár příjemně brutálními momenty. Armin Mueller-Stahl vystřihl velmi charizmatického bosse a frajer Cassel je fajn i v roli slabocha.(15.10.2011)

 • Superpero
  ****

  O mnoho reálnější, než Dějiny násilí. Tzn. nedočkáme se žádné hromadné likvidace padouchů v akčním hávu. Film ubíhá v hodně pomalém tempu, ale vůbec nenudí. Viggo Mortensen je tu hroznej drsňák. Ani to nějak nedává moc najevo, ono stačí když kouká a vy tušíte, že když se do toho pustí, tak je o co stát. Jednu výtku k ději na konci bych sice měl, ale na tom nesejde. Ještě jednou podotýkám Mortensen je tu opravdu přesvědčivý.(8.1.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Hlavní ženskou roli mohly hrát i Kate Beckinsale nebo Rachel McAdams, se kterými se počítalo. (don corleone)

 • - Nikolajovo tetování kolem kotníků rusky říká: „Kam jdeš?“ na jedné a „Co se ty staráš?“ na druhé. Viggo Mortensen to komentoval tak, že jedna noha nerespektuje druhou. (SydneyB)

 • - Viggo Mortensen se, v rámci přípravy na roli, vydal sám do Ruska. Konkrétně navštvil bez překladatele Moskvu, Petrohrad a vesnice na Uralu. Cestoval bez překladatele ve vypůjčeném autě a snažil se pozorovat vše okolo sebe. Kromě studie Rusů se věnoval i odposlouchávání přízvuku a naučil se také trochu rusky. Mimo jiné si dovezl i růženec, který byl odlitý z roztavených zapalovačů z vězení a následně ho měl u sebe i ve filmu (při scéně tetování a na konci filmu). (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace