Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

Radiq

Nevim, ale přišlo mi to, že Cronenberg tady chtěl vytvořit něco jako ruskýho Kmotra, akorát nečumíme do italskejch tradicí a života, ale do ruskýho... až je to docela trapný. Nemluvim o českým dabingu, což je docela otřesnej zážitek, jak se snažej mluvit ruskou češtinou. Na štěstí jsem to viděl i v originále, kde musím uznat, že smekám před ruštinou, kterou mluví různí neruští herci. Jinak je to samej boršč, matriošky, vodka a jiny rusky klasiky. Na pořádnou akci čekáme až skoro do konce, která ale teda stojí za to. I ten, kdo celou dobu konsternovaně čuměl na Mortensenův ruskej účes, musí uznat, že jeho nahá bitka v lázních je kvalitní. Teda kromě barvy krve, která mě naštvala hned v úvodní scéně v holičství - vypadalo to jak primalex a né krev. Kurňa ale naštvalo mě, že to utnuli tak brzo - vždyť ještě jsme mohli vidět další Nikolajův vzestup. Asi si to šetří na dvojku... která asi nikdy nevznikne. ()

danliofer

Tento film bych nejradši viděla v původním znění s titulky. Český dabing, kdy čeští herci namlouvají ruské repliky čechoruštinou, je prostě vysoce neprofesionální. Možná je to levnější a rychlejší. Možná, že už v originále měl režisér lovit v ruských hereckých vodách. Možná by to bylo i přirozenější slyšet Rusy mluvit lámanou angličtinou, než naopak. I když Viggo Mortensen je ve své roli skvělý a Naomi Watts, Vincent Cassel i Armin Mueller-Stahl mu perfektně sekundují, přesto jsem z nich necítila tu ruskost. Nejblíže se jí asi dostal Viggo. I proto dávám filmu nižší hodnocení, i když sám příběh je silný. ()

URBAN

První polovina je taková lehce průměrná a zajímavá, ale s nástupem druhé poloviny se to přeměnilo v jakousi ruskou mafiánskou telenovelu, která nebyla ničím zajímavá. Jasně sem tam se něco stalo, ale to na tom nic neměnilo. Takže je to podprůměrné, ale nemuselo by být. ( 3.8.14/MAC ) ()

andrii

Cent/rum viny. Rub/l slovanské víry, míry. Rajské líce na vrub ruské, oligarchické hierarchie. A on. V časovaném, temném to žá/n/ru sen, který vás očaruje. Pozvedne kord nad mor/d/em, kalužemi krve. ()

Deyw

strasnej surovej film...brutalni a nekompromisni a Vigo je tu totalni zmrd z kteryho by se posral kazdej z bistra...gore sceny nekompromisni a pribeh je tez surova sracka, ktera nema zadny stastny chvilky, kurevsky dobrej film a kurevsky dobra krimi --> po mouse asi nejlepsi pocin. cenim chvalim,tleskam 👍 ps: naomi je tu fajn 👌 ()

Cedr

Solidní drama/thriller, který ale nenabídne nic co by utkvělo v paměti. Nepříliš tradiční prostředí Londýna a nahlednutí do fungování ruské mafie je sice vcelku originální... jenže poměrně uvěřitelný příběh působí sice realisticky, ale dost fádně a obyčejně. Dobrý nadprůměr. ()

Triple H

Veľmi dobrý film. Netajím sa tým, že mám rád herecké filmy a toto bol IMHO jeden z nich. Mortensen tu zrejme predviedol svoju životnú kreáciu (o Aragornovi nechcem ani počuť :-)) a Cassela už mám zaradeného medzi obľúbencov. Ten chlap je skrátka vážne dobrý. Páči sa mi ako Cronenberg jemne búra určité zažité filmové tabu a robí to absolútne prijateľným spôsobom (tzn. žiadna okatá kontroverzia). V History of Violence to bola prekvapivá dravosť manželského sexu a tu sú to odkryté mužské genitálie. Myslím, že fakt, že táto scéna vám vo filme nepríde nijak zvlášť čudná svedčí niečo o Cronenbergových režijných kvalitách. Som veľmi zvedavý s čím príde nabudúce. ()

vadic

Velmi působivý výlet na odvrácenou stranu Londýna, ve které vládnou tvrdí hoši z restaurace Trans-Siberian v čele s nelítostným bossem Arminem Muellerem-Stahlem. Když opomenu dnes už legendární scénu v sauně, tak my v paměti ještě na nějakou dobu určitě zůstanou hřbitovní poprava a taky postkoitální zpověď slečny Kirilenko. Ale přestože jsem celý film s velkým zájmem poznával jak to běžně mezi ruskou mafií chodí, tak ve finále jsem utrpěl menší zklámání. Prostě bych se rád dozvěděl jak skončil V.Cassel a co se stalo s kulohnátem Viggem. Ale to se bohužel nedozvím a pouze kvůli useknutého konce strhávám. ()

Estrellita

Tuhle věc jsem si stáhla kvůli panu Aragornovi, a také jenom kvůli němu jsem ji i vydržela do konce. Mě prostě filmy tohoto ražení nudí, řezání a mlácení lidí mezi sebou mě nezajímá a tohle bylo navíc tak nějak sprsknuté dohromady ještě s jakousi rádobydojemností, která do filmu kmotrovského ražení tak docela nepatří. Chtěla jsem dát tři hvězdičky, ale po důkladném zvážení dám dvě - přece jenom, Kmotr dostal tři a bylo by nespravedlivé dát tomuto taky tři. Obě dvě ale věnuju Viggovi, který mi svým hereckým a osobním projevem těch 100 minut zpříjemnil až na koukatelnou mez. 40% ()

mr.kliky

jednoduchý přímočarý příběh, který dokáže dokonale upoutat pozornost a rychle odsejpá. skvělí herci, atmoška je špičková a díky naprosto odtažité, chladné formě zasáhne diváka jako čepel břitvy. velká škoda zbytečného a laciného zvratu, který působí jako berlička k popohnání ke konci, kde si film nedokáže uchovat svůj dokonalý chlad, kterým by mohl vystavět unikátní happyend.. i tak ale skvělý film o šedivém životě, kde je přehnaně nervní dobro ovládáno klidným zlem, kde holky jezdí do lepších míst, aby se z nich staly štětky a kde se za absolutní mocí chodí přes mrtvoly. ()

Motinski

Úplný opak väčšiny filmov o mafii. Pomalé, chladné a naturalistické, bez očividných prvkov trileru, skôr uchopené ako dráma ktorá má v sebe hĺbku ale aj množstvo surovosti. Všetko sa buduje postupne, nikam sa neponáhľame a je to tak určite lepšie. Film vie byť intenzívny a veľmi istý pri dialógoch. Trio Mortensen/Cassel/Stahl si každú scénu kde sú brali pre seba a naposledy som tak vyvážené a výnimočné herecké výkony (čo sa týka tohto žánru) videl asi iba v Kmotroch. Koniec sa mi ale nepáčil. Nie že by skazil celkový dojem, to určite nie, ale vzhľadom na to ako bol príbh celý čas vystavaný som čakal niečo tvrdšie a dramaticky viac vyhrotene. Film nesadne všetkým, tým som si istý, keď ale chcete niečo čo vo vás zanechá množstvo silných pocitov a pritom sa tu snáď ani raz nevystrelí z pištole, tak toto bude pre vás klenot. ()

andriy

Dán, Francouz a Němec hrající ruské mafiány v Londýně? Zní to strašlivě, ale není se čeho obávat. Jasných 5*. ()

markuc

Tak jestli me v posledni dobe nic nenadchlo, tak tento film ano. Viggo Mortensen je super a jeho rusky prizvuk dokonaly, reziserske praci Davida Cronenberga nelze nic vytknout. U me 90%, nechce se mi dat 5* jen z principu, ale mozna je preci jen dam, az se mi to vice ulezi v hlave. ()

Sfinkter

Další Cronenbergova klasicky krvavá podívaná, nahlédnutí do širé ruské mafiánské duše musí oslovit i antirusa. ()

pytlák

Velice komorní drama ve kterém nepřebývá ani neschází jediná vteřina. Ale přesto všechno nemohu po prvém shlédnutí jít výš než těch 80%. Naomi Watts je skvělá a Viggo Mortensen si zasloužil Oscara, ale právě kvůli té řemeslné preciznosti sem se nemohl dostat filmu pod kůži, i když je to rozhodně jeden z nejzajímavějších filmů loňského roku. ()

Mrkvič

chjo, pro mě celkem zklamání. pomalu plynoucí film o ničem. s takovým námětem bych si uměl představit spíš nějaký hloupější akčnas. právě problém tohohle filmu je v tom, že se snaží být tak skutečný, ale když se nad postavami a zápletkou zamyslíte, tak to tak nějak nejde. typy postav, jejich chování a jejich minulost (která většinou ani není popsána - což mě dost mrzelo) se prostě hodí do jiného druhu filmu. ()

baruss

WoW. Herecké výkony ako z ríše snov. Celé to ťahá diaboľsky dobrý Viggo Mortensen, sympatický, vtipný, parádne ho suplujú Vincent Cassel a Armin Mueller-Stahl.. Radosť pozerať.. Film si udržuje atomsféru, zápletku, postavy sú prirodzené a prirodzene vtipné... Dialógy na úrovni, pôsobia absolútne hovorovím dojmom,, Svojím spôsobom, geniálny film.. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie