Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Darill

Nemůžu si pomoci, ale tímhle filmem se prostě nejde prokousat. Intro filmu trvá přes hodinu. Pořád se skáče po scénkách z různě vzdálené minulosti, čehož důsledkem je tak maximálně chaos. Od komixové akce bych čekal trochu přímočařejší podívanou, ne několikanásobnou retrospektivu a filosofování o zániku světa. Film tak dává velký prostor pro přemýšlení o všech nesmyslech, které se na plátně odehrávají. A že jich je požehnaně. Muž z oceli je totiž další z řady filmů, který se snaží vysvětlovat všechny schopnosti rádoby vědeckým blábolení. Takže je nám například řečeno, že supersíla pochází z energie ze slunce, ze zemské atmosféry a z toho, že je na zemi nižší gravitace. Proč je tedy pak Clark chodící reklama na steroidy? Jaktože Zodovi stačí trochu si pohrát se složením vzduchu a Clark přijde o všechnu sílu, přitom ve vesmírů nemá žádný problém? Tudy cesta pro komixovou adaptaci prostě nevede... ()

klima777

Nejásám... I ty pseudo-religiosní odkazy mi přišly otravné. Film pro mladé americké vlastence neznalé mytologie, kteří jsou zdatní v pití politického čaje a velkohubých řečech (imho). A nebo ne? ()

KASUGI

Plusy: Jde jinou cestou než předchozí filmy, některé souboje... Mínusy: Jde jinou cestou než předchozí filmy, některé souboje... Prostě je to takové nedomrdlé. Na jednu stranu to chce být temné a zralé ve stylu Temného rytíře, na stranu druhou tam nacpou létající zvířátka a lá StarWars. A ty souboje? Ono je sice cool, když dostane Superman ránu a tělem sejme kus nádraží a vagóny, ale když člověk po chvíli zjistí, že veškeré bitky jsou na jedno brdo ve stylu: digitální panák dá pěstí digitálnímu panákovi a ten probourá půlku digitálního města, pak je to opruz. Nemůžu nepřirovnat k 30 let staršímu Supermanovi II. Ten, ač omezen trikovými možnostmi té doby, dokázal vytvořit daleko nápaditější souboje Kal-Ela a Zodovy grupy. Cavill je ale konečně první důstojný nástupce za Reeva. ()

Pedross800

Super zábavná, super akční, super výpravná, super dějově odvyprávěná, super pecka! Prostě Superman jak se patří! Ani nevím, proč jsem tenhle film minul velkým obloukem. Tohle mělo skoro kvalitu "Nolenovské" Batmaňácké trilogie..... kterou jsem vlastně minul ještě větším obloukem. No mám to ale resty, teď už ovšem zas o jeden méně. ()

Dagoussek

Nejsem fanynka Supermana a viděla jsem hodně verzí, takže jsem tady neočekávala nic závratného a ejhle, fakt se stal zázrak! Film mě nadchnul a bavil. Herec narozdíl od ostatních supermanů byl konečně namakanej sympaťák. Jen ten závěrečný boj byl zbytečně zdlouhavý a nekonečný. ()

KarKulA

Začátek se mi líbil moc, postupně ale ztrácelo dech (akce sice jela, ale scénáristicky to začalo být o ničem), a konec filmu mě vysloveně nudil. Nicméně tvůrcům velké dík za odstranění těch červených spoďárů - konečně se na ten outfit dalo koukat. ()

Autogram

Má to chudák Superman ťažké, keď toho musí toľko stihnúť za jeden film. Narodiť sa, vyrásť, všetkých zachrániť, a popri tom sa zamýšľať nad sebou v retrospektívach, pochopiť ľudské aj mimozemské chápanie sveta a samého seba, a samozrejme zaľúbiť sa. Bolo to veľa aj na mňa ako diváka, ale chvíľami som mal pocit, že pozerám len krátky zostrih seriálu. Nedával som filmu spočiatku veľkú šancu, ale musím uznať, že podívaná je to na úrovni, má to celkom dôstojnú myšlienku a medzi komiksovými blockbustermi poslednej doby nemá konkurenciu. –––– Niečo sa stalo. Takto sa to správať nemá. Má to vojsť dovnútra celé. ()

LizianShaw

Někdy si fakt přeju, aby nové Dc filmy byly stejně tak nádherné, jako Muž z Oceli. Jedná se o perfektně natočenou podívanou, s krásnými barvami, skvělým obsazením nejen Kal-Ela, Kryptoňanů, ale i obyčejných lidí (Christopher Meloni). Paleta barev je tu opravdu úžasná, ať už šedooranžový Krypton se svou vlastní politikou a faunou (jehož historie určitě nebyla lehká vymyslet), či nádherně vyzařující arktik, kde Kal poprvé vzlétne. To vše samozřejmě doprovází Zimmerovo hudba, přičemž je tu hodně nápadných suitů, můj nejoblíbenější je Zodův Arcade. Co ještě vyzdvihnout? Všechno mi připadá dokonalé, co určitě vyrazí dech, je akce. Té tu není málo, ovšem když v polovině filmu přijde Faora a Nam-Ek, změní se to v akční porno. Bitva o Smallvile, je i po 7 letech, stále nejlepší superhuman bitva, jaká kdy byla natočena. A Faora (Antje Traue) patří mezi nejlepší Dc padouchy. ''A good death is its own reward.'' ()

faraon

ultra-mega epické, ultra rozstrasené, prehnane vážne a niekde zbytočne romantické... Musíme si zvyknúť, že Superman rieši hlavne seba a na obyvateľov Metropolisu až tak ohľad nebere ... ()

1oko

Čekal jsem něco jinčího, než skorokatastrofickej film. Sice parádně udělanej, ale divnej. Ale sountrack si určo seženu :-) ()

blechy

myslim ze se nemusel hlavni zaporak asi 40x z mrtvych vstat.... bylo to takove jedno velke klise. I kdyz moc me prekvapilo ze na konci nikdo netleskal :-) popravde... z filmu me boleli oci ve 2D natoz ho videt ve 3D... no nevik co si o tom mam myslet i kdyz Lois mi prisla zahrana skvele... :-) Jeste me trochu kazilo pozitek to ze jsem si nejak zvyknul na serial :-) ()

VAC0

Muž z oceli není v podstatě nic jiného než směsice Star Wars, Avatara, Stargate a TDKR. Herecké obsazení bylo překvapivě vhodně zvoleno až na Lois (v podání Amy Adams), která mě za srdce bohužel nechytla. Tragicky málo Russella i Kevina, a přespříliš zničených mrakodrapů a jiných krás měst, filmu rozhodně na atraktivitě nepřidalo. První polovina filmu byla hodně povedená, především pak vykreslení světa Kryptonu. Nicméně druhá půlka byla jen a pouze o předigitalizovaných hrátkách s čertem, což se dá sice v moderní filmografii pochopit, ale každopádně odsud posud. 9. řada Smallvillu, která se mimo jiné točí hlavně kolem Zoda, by se s lehkou nadsázkou dala postavit do roviny s tímto filmem, ba dokonce i nad tuto rovinu. Zamyslíme-li se nad tím, pak je to opravdu smutné, není-liž pravda?!?! ()

Ludivitto

Zklamání. Epický, špinavý, drsný, digitální a bohužel i místy nudný a hloupý. Kdyby mi bylo 14, možná si ze vší té destrukce chrochtám blahem. Singerův "Superman Returns" je kompaktnější a inteligentnější a pro mě stále nepřekonatelný. ()

Thunair

Superman prošel už mnoha ztvárněními, kterým pořád kraloval Christopher Reeves. Poslední film (Superman se Vrací) deklasoval Supermana na průměrného atleta, který umí lítat. Zack Snyder umí natočit i ne uplně skvělý film ( Soví strážci). Ale já sem mu věřil. Věřil sem, že se dokáže odtrhnout od naprosto necomicsového Batmana od Nolana. že nebude kopírovat zábavné Avengers a Iron-Many a přijde s něčím novým. Dokázal to. Předvedl všem jak má vypadat Pořádný Origin ( zrod) film, který napral emocemi, příběhem a úžasnou akcí. Jediné co stahuje Man of Steel ze 110% na 100% je poněkud kostrbatý a nevýrazný Kevin Kostner, ale přesto sem finále sledoval se zatajeným dechem, až mi modral nejen obličej! ()

ZinedineCR7

New York celý rozbitý. Tam neostal stáť asi ani jeden mrakodrap a ešte asi dajaké bonusovo vytvorili, aby aj tie mohli roztrepať. Hlavného záporaka mohli rovno dať zabiť kosťou z ryby v krku na večeru a na konci trošku pohladkať ego amíkom neni na škodu nikdy(Vyrastal som v Kansase a SOM AMERIČAN ako to len ide!). Efekty nakrátko nedržali a pri lietaní Supermanovi stačí mať vystretú len jednu ruku, nie dve. So Zimmerovej hudby zase zimomriavky. Uvidíme čo vymyslia v druhom diele. Dúfam, že sa nebudú orucovať jupiterom, saturnom, slnkom, mesiacom, proximou centauri a podobne... ()

zuza99

Čeho je moc, toho je příliš. Kdyby byl konec při prvním polibku, tak fajn. Když se objevil zas a znova Zod, tak už jsem byla smířená s tím, že to nikdy neskončí. Úplně zbytečná a směšná scéna s vyprošťováním Jenny. Ale tak co, Superman byl kus, mohl teda zabít Zoda o něco dřív. Myslela jsem si, že budu odcházet s otevřenou pusou, ale odcházela jsem s tím, že se těším domů. ()

voleman

Malinko zklamání. Po všeobecném nadšení a mém většinou schovívavém hodnocení musím dát novému Supermanovi slabší 4*. Bohužel jsem se občas docela nudil a poměrně velká část filmu mi přišla taková dost rozvláčná. Když potom přišla na řadu akce tak v ní nebylo nic co bych u nějakého jiného filmu už neviděl a zdála se mi i trochu nepřehledná. Občas z ní sice epická atmosféra cítit byla, ale neřekl bych že to bylo až tak silné jak někteří zminují. Hlavně při první polovině jsem se občas nudil a myslím si, že by klidně mohl být snímek tak o půl hodiny kratší. Flashbacky byli vydařené, ale možná se to celé až moc soustředilo na jednotlivé postavy a právě supermanovi schopnosti se odsunuli až na druhou kolej. Zack Snyder prostě není tak brilantní režisér aby zvládl všechny faktory jako Nolan, i když ten Nolanův nádech Muž z oceli občas měl. Rozhodně to ale nemá na jakýkoliv díl z trilogie o Temném rytíři. Skoro se mi zdálo, že někdy tvůrci chtěli až moc aby se film tvářil temně a dospěle což se jim na konec až tak moc nepodařilo. Nicméně sympatickým doplnkem byl určitě Russel Crowe i malá role pro Kevina Costnera. Henry Cavill je pro mě zatím asi nejlepší představitel Supermana a působil také poměrně sympaticky. Zimmerova hudba je sice příjemným doplnkem, ale občas se mi zdálo že něco podobného jsem od něj už slyšel, nicméně poslouchat se to určitě dalo. 75% ()

JančiBači

Superman je najobľúbenejšia postavička americkej komiksovej ale aj filmovej kultúry. Je to vlastne taký komiksový Ježiš Kristus, spasiteľ ktorý zachráni ľudstvo. Pochádza z planéty Krypton, vychovávaný ako najdúch..Všetkým je tento príbeh známy a aj naďalej vznikajú nové a nové verzie, veď na Supermana vždy budú teenageri chodiť do kina a vždy sa pokladnica naplní. Mňa Superman nikdy nijako extra nebral ale musím uznať že toto spracovanie je jedno z najlepších. Podobne ako Nolanov Batman tak aj Snyderov Superman dostáva v novom kabáte nový reštart. A v tomto prípade vykročil Snyder správnou nohou. Kamera je veľmi svižná a akčne scény su naozaj na úrovni. Snímanie lietajuceho Supermana z rôznych uhlov je výborné. Henry Cavill hlavnú úlohu zvláda výborne a hlavne nepôsobí ako Ken (ten gay čo sa kamaráti s Barbie). Na rozdiel od Cavilla, postava Lois Lane obsadená Amy Adams nebola najlepšia voľba. Adams je dobrá herečka ale na túto postavu sa jednoducho nehodí a ani ku Cavillovi nepasuje. Za to Michaelovi Shannonovi úloha Zoda sedí. Man of Steel je každopádne príjemným prekvapením. ()

zolo23

Konečne letný blockbuster, ktorý má hlavu a pätu, ktorý má dej a dušu, ktorý sa vyhýba zbytočným klišé. Film pri ktorom som hltal každú scénu, či už akčnú alebo pokojnú. Cením si množstvo nápadov, ktoré Snyder vtesnal do Supermana, bol som nadšený z toho, že som konečne videl Krypton taký aký asi mal byť. V predchádzajúcich supermanoch sa na tento faktor akosi zabúdalo resp. niekto nemal gule aby toto ukázal. Herci boli obsadený s citom a napr. Crowe - Costner dávali tomuto filmu ešte o niečo viac. Jedinú výtku mám voči obsadeniu Amy Adams, ktorú mám odjakživa docela v prdeli a každý záber na ňu mi kazil filmový zážitok. Je to škoda, pretože Snyder si mohol vybrať ktorúkoľvek hviezdu. Záporáci geniálny.. ()

NDroo

Zacku, Zacku, ty bys měl zkusit natočit něco jiného, než akčňák (nebo aspoň superhrdinský akčňák)! Vše krom takřka zbytečné nepřehledné, přehnaně pompézní závěrečné bitky, bylo skvělé! Vše, kde nebyla ani kapka akce, bylo vynikající! A taky, nechtělo se mi věřit, ale Crowe (a i Costner, vlastně) byl parádní. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce