Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

beny1234

Mám takový pocit, že tohle natrhlo zadek Marvelu hodně slušně. Tohle byla prostě bomba, která musela z křehkého rozjezdu explodovat. Jediné, co se mi trošku příčilo, bylo obsazení Lois. Věděl bych o lepších :) ()

Epco

Jednoznačne najlepší Superman aspoň čo sa týka hraných filmov. Všetci hrajú ako o život a každá postava je uveriteľná, akcia je veľkolepá. A aj napriek tomu všetkému filmu niečo chýba, jedná sa o akési neurčité čosi čo mi bráni dať mu plný počet. ()

Lares4

Konečně jsem se dočkal výborného zpracování o hrdinovi z Kryptonu.Po vynikající triologii o temném rytíři tak startuje další skvělé zpracování postavy z DC světa. ()

Suchic

Páni, tak tohle jsem opravdu nečekal. Trailer prakticky o ničem a pak takovýhle BOOM. Od začátku až do konce jsem seděl zaraženej v sedačce a užíval si každou sekundu. Úvodní intro a zasvěcení do osudu Kryptonu byl vynikající nápad. Akce hned v prvních minutách filmu a ještě krátké info o tom, jak to vůbec bylo, musí vtáhnout snad každého. Vizuálně zpracované na jedničku. Hudba od Zimmera jak jinak než opět geniální. Konečně přišel s nějakým novým tématem a tak se pořád dokola neopakuje Piáti/Batman téma... Co bych tomu vytkl, byly některé akční scény. Občas se stávalo, že byly moc nepřehledné a tak sem nevěděl kdo je kdo... Někdy jsem si připadal, že koukám na Hulka jak skáče po mrakodrapech a někdy jsem zase pana Andersona se agentem Smithem jak si to rozdávají ve vzduchu... Vše bylo ale perfektně udělané a svým způsobem originální a to tu stereotypnost bojových scén zachránilo (Nolan se v produkci opravdu vyznamenal). Takový filmový zážitek jsem dloooouho neměl :)) ()

EddyT3

Hodne se od toho cekalo. No a musim rict,ze to vubec nedopadlo spatne. Od zacatku jste vtazeni do deje,ktery ma spad a hlavne vas bavi. Herecke vykony jsou perfektni stejne jako efekty. Hlavni padouch je super. Kostymy nemaj chybu. Konecne se Superman zbavil tech teplousskejch slipu. Nejrozporuplnejsi je kamera. V prvni polovine filmu je spis dokumentarni (rozklepnaj obraz ale vubec nepusobi dobre). V druhy pulce jako by si to nekdo uvedomil a snazil se to napravit (nastesti se to povedlo). Takze restart serie se kazdopadne povedl. Bude to tim,ze za tim stoji Nolan? Ma urcite velkej dil na uspechu. ()

Isuzu

Super superman! Nasiel sa herec, ktory bol na tuto rolu zrodeny, Russel Crowe ako Jor-El zaujal tak, ze by tam mohol byt pokojne aj ovela viac a rozhodne chcem viac Kryptonu!! V uvode sa konecne po tych rokoch dostavame priamo na Krypton a ze to stoji za to, preto by som sa urcite nenahnevala ak by niekto vymyslel samostatny pribeh o Kryptone a podujal sa to sfilmovat:). Osobne sa mi osobna linia so spomienkami na detstvo a postupne objavovanie seba sameho pacilo viac ako akcna a najma vybuchujuca druha cast, ale neprekazalo mi to. Zaver (poslednu scenu) som necakala a pobavilo ma to, zavan nostalgie :) som zvedava, kam sa budu tvorcovia uberat dalej ale (re)start Supermana vyborny, snad nastavenu latku udrzia minimalne na rovnakej urovni. ()

Misasek

Dala bych 5 hvězdiček nebýt poslední půlhodiny.. jinak jsem se bavila a film mě určitě nezklamal, jenom to bylo pro mě místy příliš epické :) ()

holyvac

Nic z toho, co Vám předkládá první trailer nečekejte. Namísto hledání temných stránek dospívajícího chlapce, který v sobě (jen tak mimochodem) objevuje nadpřirozené schopnosti již od dětství, nám tu Snyder předkládá nekonečnou monotóní vesmírnou bitku odehrávající se kde jinde, než na Manhattanu. Film postrádá vtip, logiku, dotažené efekty a hlavně dostatečně záporného záporňáka. Po hodinové projekci v kině jsem chtěl odejít ze sálu, naneštěstí jsem si to rozmyslel... ()

TerkaM

Na můj vkus až moc zbytečně akční, příběhu to pak ubralo na síle a podepsalo se to i na vztahu Supermana a Lois, který prostě nefungoval. Efekty nijak zvláštní, respektive všechno jsme už mohli vidět před několika lety. Celkově spíš zklamání. ()

Fatush1

Jelikož je Zack Snyder můj nejoblíbenější režisér a miluji superhrdiny jel jsem na tento film hned další den po premiéře. A byl jsem naprosto nadšen a nevím jak bych tento film měl popsat. To se musí vidět ! ()

spacefall

tak žánru superman moc nehoduju , ale tento film byl opravdu dobrý. Byl napínavý, akční a dobrodružný a s použitím nových technologii i opravdu graficky nádherný, byla jsem napjatá až do konce... ()

james11

Od Man of Steel jsem měl docela velké očekávání, a proto jsem z toho byl poněkud rozpačitý, První polovina filmu, kde se Clark učí žít mezi lidmi, se povedla, ale příchod Zoda film stáhnul trochu níže. Už od začátku, kde jen díky svému "trestu" jeho skupinka jako jediná přežila (WTF? Planeta imploduje a loď pro trestance mají a pro normální lidi ne?) bylo jasné, že se vrátí. A jako jediný, kdo může zachránit lidstvo je pacifista Clark Kent ;) Chápu, že Clark má výhodu v tom, že v tomhle prostředí žil 30? let (to jsem asi nepotřehnul přesně), ale pořád tam bojuje s vojáky, co bojují celý život, ale díky výchově svého otce do té doby mohl zatnout v pěst snad jen když mu trhali zub :) Hodnotil bych to nějak kolem 70-ti %, možná lehce míň. ()

tombik30

Jedine co by som tomu filmu vytkol boli flasbacky v prvej polovici filmu.Tvorcovia to mohli skladat kusok po kusku a nie preskakovat s pritomnosti do minulosti.Tento detail trhal prvu polovicu filmu,potom to zacalo pekne odsypat ako sa patri. Mam rad vizualne nadanie Zacka Snydera,len vzdy mu ten dej nedrzi pokope. To je jediny dovod preco som nedal plny pocet. ()

Shaman::..

Výborný casting, vyjma škaredé Luis Lanové, nevyváženost děje. To asi v kostce. V první půli dobré zpracování psychologizace Supermana s existenciálními otázkami je následně utopeno v přehršel triků v druhé půli filmu. Tolik zbytečných triků jsem už dlouho neviděl. ()

tonowie

Keby som tušil ako moc mimo je tento krát rating na ČSFD tak by som do toho kina teda nechodil. Moc často sa mi nestáva aby som rozmýšľal kedy už bude koniec. To ešte umocnili koncami dvomi a 143 minutami. Lois, ktorá je nedeliteľnou súčasťou každej vojenskej operácie, dosť rozptyľovala (iritovala) a oprava phantom drivu bola ako z nejakej komédie - ďalších blbostí tam je habadej... tri hviezdy s odretými ušami za žáner ()

Oldmanovka

Ani jsem se na tento film do kina původně nechystala, ale opravdu bych o hodně přišla. Úžasná hudba + vizuální ztvárnění (moc se mi líbila nevšední podoba Kryptonu a jejich technologií) + naznačení skrytých počátků celého příběhu (zrození obyvatel Kryptonu, má každá vyspělá civilizace svůj konečný vrchol?) + morální dilemata spojující vzdálené obyvatele rozdílných planet + výkon Russella Crowea (viz níže) = ohromení filmem a doporučuji všem. Sice: Ke konci už na mě té „celoměstohroutící se bitvy“ bylo trochu moc, ale to už dnes v tomto žánru tak prostě je + Hlavní záporák mě příliš nenadchl, takový nic moc nervově labilní, např. Cumberbatch v novém ST se mi zdá mnohem temnější a propracovanější. Taky jsem čekala přehršel vtipných hlášek a ironie (typické např. pro Iron Mana) a ono téměř nic, což se ukázalo jako naštěstí, film tím získává určitou hloubku, ze které není divák vytrhován výbuchy smíchu. Henry Cavill měl dělat hlavně akci a dojem, což splnil a v pokračování by se mohl víc psychologicky „otevřít“. Buď budu neustále rozebírat, co z předchozích jiných filmů kopíruje a hledat všechny "pitomoučké" momenty, nebo si ten film vychutnám, tak jak je a ten strávený čas mě něčím obohatí (když to je aspoň trochu možné). Největším překvapením pro mě byl Russell Crowe, ač mě dosud nikdy extra nezaujal, nyní se skláním před jeho bravurním výkonem, je pro mě tou nejzajímavější a nejlepší postavou filmu. Nemusí všechny zabít, nemusí oplývat zázračnými schopnostmi, nemusí mít kila svalů navíc a předvádět neustále kaskadérské kousky k udržení pozornosti, stačí jen jeho hlas a záběr na jeho horní polovinu těla. Upřednostňuji u herce práci s hlasem a výrazem tváře, což Crowe názorně předvádí, já jen žasnu a chci víc. P. S. Jak už zde bylo několikrát napsáno, také se přimlouvám za prequel o Jor-Elovi a událostech předcházejících zániku Kryptonu, líbilo by se mi i filozofičtější a duchovnější pojetí, částečně třeba reflektující naše současné a očekávatelné problémy (a ne, nemusíte to hned odsoudit jako „patetické“ nebo „ohrané“), ale jedině s Crowem v hlavní roli. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce