Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Devils_PIMP

No tak nevim. Ano je to kravina, ano dava takovy smysl jako japonske cerealie. Ano je to neskutecny paskvil vseho a niceho. Mix nudneho vykradani. Ale hvezdicku za kostymi a za to, ze je v klidu poznat, jaky film je prave "znasilnovan" si tento film prece jen zaslouzi. ()

Border odpad!

No tak člověk se zasměje jen párkrát a hodnota tohoto výtvoru je opravdu bezcenná.Věřím že se to určitě pár lidem líbit bude proti tomu nic.Ale i parodie se musí umět natočit a tohle rozhodně není ten případ. ()

Traktorista

Bylo to vtipný, asi dvě minuty a pak se to táhle v trapnosti celou stopáž. Jediným kladem týhle nepovedený parodie je to, že existujou, bohužel, i horší. Dva tři dobrý fórky film nezachrání, zbytek je opravdu utrpení... ()

macejo

je to síce pi.ovina trapošina a prepadák to uznám ale ja som sa na tej trapošine skvele zabával a o tom maju byt komedie - o zábave. Inak keby som to mal hodnotit po dejovej stránke dám odpad- dal som 5 lebo som sa zabával na tej trapošine Jasona Fridberga. ()

vojtik.sup odpad!

To prostě nemůžete natočit normální parodii... Superhero Movie bylo na sračku a tohle je ještě větší zvrácenost! ()

petraw105

Tento film jsem shlédla jenom k vůli tomu, že to měla být podobná parodie jako série scary movie. Koukla jsem na trailer, který byl docela povedený. Bohužel to byla asi jediná povedená věc. Začátek celkem ušel i když mi přišel občas trošku rozháraný, ale pořád se na to dalo dívat. Jenže jakmile se herci ocitli v Gnarnii byl to jeden velkej průšvich. Scénář chabý. A přestože se scénáristé snažili dát do filmu co nejvíce vtipných hlášek, tak se jim to moc nepodařilo. Nejhorší z celého filmu bylo, když ve scéně boje mezi lvím člověkem a mnichem místo Freda Willarda (napůl člověk napůl lev) bojoval nějaký asiat. Aspoň tohle si mohli režiséři ohlídat. ()

JohanSchuber odpad!

"Ježiši Kriste, je tady mrtvola!" Ano, mrtvola dobrého vkusu, který tady umírá hned při prvních gagech (jestli se to gagy vůbec nazvat dá, trefnější název by byl slepenec zhovadilosti)! ()

1990Jirik odpad!

Tak tohle je snad top všech nejdebilnějších filmů.... Sice sem viděl až od půlky ale po nějakejch 30 minutách sem to musel vypnout jelikož kombinace supr debilní zrzky a 3 magorů který bezmyšlenkovitě pobíhaj v nějaký zemi z poháadky božeee.. připadal sem si jak kdybych si dal LSD zhulil se a do toho vypil 10 piv prostě neuvěřitelná píčovina.... ()

ouf

Stydět se za někoho ,kdo kdysi moc soudnosti nepobral nemá cenu , to vim jaksepatří dlouho. Neúsměvný. Zvrácený. Vzit základ z osmisetosmi filmů a pokoušet se vyvařit něco na prodej ? jasně , kupodivu tojde. Věřim ,,že spousta týnejdžrů u pivínka a brčínka v osmi v parku prováděj vědecký rozbor toho jak byl onen důvtipný TRIK proveden- kříženej kozel s chlapem hubičkuje bobra ......NO vždycky mě těšilo a dycky hrozně těšit bude hluboce nízko nastavená laťka strávníků , ubohá forma života . mimochodem Ed Shearmur hodně tají -- promě nehraješ , kazíš , stepuješ na polku ()

Jean_Calid

Je to hrozná blbost, hrozná slátanina a tak vůbec. Ale jako odpad to označit nemohu. Někdy to bylo alespoň trochu vtipné a v některých případech byla vtipná ta šílená blbost tohoto filmu. Takže jedna hvězda ()

JARDAHONDA odpad!

Spackaný snímek, který s komedií nemá co do činění.. Slabota ve všech směrech. Otravný děj, protivní herci, trapné dialogy, Závěr = 0 % ()

TadeaSkilla

Za normálních okolností bych nedal pět hvězd, ale tady musím. Kvůli tomu, jak jsou ostatní přísní. Já nevím, ale vy jste od toho čekali, že Vám to dá světlo života, novou perspektivu pohledu na svět? Tak jste holt asi amatéři, s brčkem v puse, kámošema u stolu a nekonečnou zásobou piva je to fakt fórek za fórkem, všechny strašný film, který nesnáším ( Kalík, Narnie, a spol. ú to posílá do kytek. Smál jsem se hodinu a půl a nevidím v tom jediný problém. Šestá hvězda za stiflerovo mámu. ()

fuskoric

Keby sa autori vyvarovali nechutnostiam, neviem na kerú Máriu ich tam furt pchajú, tak by mala táto paródia vyššie hodnotenie. Niektoré scénky sú podarené, naopak niektoré maximálne trápne. Škoda , že toho horšieho je viac. ()

JR54

Příběh na hovno, u kterého se ale prostě občas člověk zasmát musí (nemám rád opakování, ale ten bobr mě dostal --- HELE, MLUVÍCÍ BOBR --- KOP! --- DYŤ UŽ MĚ ZNÁŠ, TY KRÁVO...). ()

panter666 odpad!

Takhle to dopadá, když si někdo myslí, že parodie nemusí mít příběh a stačí namixovat spousta různých filmů dohromady. Největší problém tohohle počinu je ten, že už to ani neni vtipný. Líbili se mi Scary movie (až na trojku, pětku sem ještě neviděl), i když to bylo dost přehnaný, ale žádný šílený taneční výstupy, drželi se určitých filmů a ty pak parodovali tu a tam přidali něco, ale to něco bylo vtipný. Na konci tohohle počinu už musí být všem absolutně jasný, že vlastně o nic nešlo. Najdou ovladač a daj jím všechno dohromady (z jakýho je to filmu, myslím, že tam hraje Ben Stiller) a máme tu velký konec. Tenhle film bych nenazval Velkej biják, ale Děsnej propadák. ()