Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

misterz odpad!

Filmárska hlúposť evidentne nemá žiadne hranice. Táto neskutočná volovina ich opäť posunula o kus ďalej. 8/100 ()

2-Xtreme

Poďme parodovať. Hlavným znakov je, že sa snaží zo serioznich a vážne vyzerajúcich scén urobiť niečo vtipné, ale keď chce niekto urobiť niečo vtipné už z niečoho vtipného zle to dopadne. A k tomu tie klasické scény navyše, alebo lepšie napísané humor nasilu. Keď jedna z postáv močí na sneh a napíše svoje meno tak mi to aspoň trochu príde vtipné, ale keď už začne namiesto mena hrať sudoku či kresliť postavy tak to je už vyslovene trápne. Tvorcovia sa nepoučili a tak ako v predošlom počine Date Movie sa síce nie vždy, ale v niektorých scénach snažili urobiť vtip z vtipu... uff. Celá recenzia: TU ()

DJ Obelix

Upřímně řečeno, nebyla to zase taková nehorázná sr*čka, jak jsem čekal a oproti "Date Movie" to je skutečně EPIC MOVIE. Navíc mě fascinuje, že tvůrci dokázali vyhrabat herečku (Jayma Mays - mimochodem manželka zdejšího "hereckého" kolegy Adama Campbella), která dokáže udělat stejně rozkošně infantilní výraz, jako Anna Faris. ()

Sobis87 odpad!

Začínám vnímat sérii "blabla Movie" jako určitý druh terorismu. Režiséry Jasona Friedberga a Aarona Seltzera, kteří jsou za tento filmový exkrement zodpovědní, si nejspíš najala Al-Kajdá, aby zevnitř zničili americký filmový průmysl. ()

Frajer42

Návod, jak udělat vtipnou komedii bez vtipů. Tvůrci naládovali kupu trapnosti do každé scénky, kam se naládovat dala. A pokud je té trapnosti v některém okamžiku opravdu hodně, tak se lze zasmát. Není to ten smích, že by vám to přišlo vtipné. Je to spíše smích, který vás nutí zamyslet se nad tím, zda je někdo opravdu tak blbý, že dovede vymyslet takovou kokotinu. 1* ()

Sašenka165

Dvěma hvězdičkami oceňuji pár pěkných a vtipných nápadů, jako třeba, že Silase hraje na bílo natřený černoch atd. Jinak je to absolutní odpad s nezajímavou hudbou, blbým příběhem a neskutečně strašnými hereckými výkony. Docela laciná snaha udělat parodii na moderní velkofilmy. Ale jak říkám, párkrát jsem se zasmála. ()

Campbell

Film který si vzal na paškál neuvěřitelné množství filmů ale ani jeden gag nedrží pohromadě a tak z toho zbyde jen křeč. ()

predators

Nemůžu říct, že bych se ani jednou nezasmál, to ne. Ale není to takové to zasmání se od srdce. Spíš se jedná o tiky v koutcích rtů. Nevím jestli se někdy ještě podaří natočit dobrou parodii nebo jim dávno odzvonilo, ale Velkej biják tomu moc nepomohl. A pokud jste náhodou neviděli Letopisy Narnie, tak potom od tohoto ruce pryč:-)Jediné, co bych pochválil je zvuk v DTS, ale proč proboha u tohoto filmu???:-D20% ()

iamek odpad!

Pár scének se zde povedlo, ale to nemění mé hodnocení. Nejhorší a nejnechutnější scénka byla v továrně na čokoládu. ()

korbitch22

Tak jo,když vám je šestnáct a hulíte jako prase,dvě hvězdy vykouzlíte,ale když už ste celkem v pořádku...uvědomíte si,že tahle nechutná a trapná kravina,splácaná z desítek parodiíí na všelijaké kokotiny,šmrncnutá neustálými rapovými beaty...je odpadu hodná...2 dobré hlášky a jedna vtipná scénka film bohužel neudělaj ;-) ()

LaciLC odpad!

[Tento komentár slúži predovšetkým ako varovanie...] Nehorázna sra*ka, ktorá si neuveriteľne nevkusne a trápne uťahuje z kinohitov od DA VINCIHO KÓDU cez CHARLIEHO A TOVÁRNE NA ČOKOLÁDU až po NARNIU, ale nebojte sa, dôjde trebárs aj na De Palmov SCARFACE, či Paris Hilton. Možno som ale spravil chybu ja - po skúsenostiach s Date Movie som do toho pravdepodobne nemal ísť, tentokrát som si však pre istotu počítal koľkokrát sa pri filme zasmejem a kupodivu to bolo dvakrát. V tomto smere som tak trochu aj prekvapený, pretože pri spomínanom filme som bol maximálne znechutený už po niekoľkých minútach a do smiechu mi absolútne nebolo. Ak vám teda postačí fakt, že Epic Movie je o chĺpočok vydarenejšie než (príšerné) Date Movie, tak som nič nepovedal. BTW, ak to takto pôjde ďalej, tak Friedberg so Seltzerom natočia paródiu porovnateľnú s klasikami žánru trebárs od tria ZAZ o cca. štvrť storočia.:( ()

jojinecko odpad!

Neuveriteľný sajrajt, snáď najväčší čo som v tomto roku videl:) Zúfalo nevtipné a hyperdementné, pozerať tento film s triezvou hlavou je čisté utrpenie...Toto nie je ani recesia, toto je sračka obludných rozmerov, ktorú sa vlastne ani neoplatí komentovať:))) ()

Stanislaus odpad!

Je až smutné, kam dokážou někteří režiséři zajít, aby natočili parodii. Zlaté Scary Movie! A Žhavé výstřely či Bláznivá střela - těm tento hodně špatně míněný vtip nedýchá ani na kotníky. Je to nudné, nechutné a absurdní - zkrátka všechno možné, jen ne pořádná parodie. Nejvíce mě znechutila scéna s Carmen "Mystique" Electrou a hlavním hrdinou. Fujtajbl! ()

honajz

To bolelo. :-( Naprosto nevtipné parodie, někdy prostě obyčejná šmíra, nic jiného. Trapný, dokonce ani ne studentský či pubertální humor. Koukat se dalo jen na Jaymu Mays, ale kam to chudák vlezla? ()

SOLOM.

Mou „výhodou“ u této sračky bylo to, že jsem většinu toho co zde bylo (no prý se tomu říká parodování) minul zcela bez povšimnutí, takže přestože jsem byl zhnusen samotným dějem, nebyl jsem pohoršen, že si tu dělají prdel z dalších kýčů (pro mnohé obdivovaných filmů, sérii) jako jsou Harry Potter, Narnia, Karlík a jeho továrna na čokoládu…na nic z toho jsem se nikdy nedodíval až do konce. Ubohost v tomto podání však byla zcela zřejmá, nicméně jsem se tu alespoň párkrát zasmál. Spíš však tvůrčí tuposti viz Piráti z Karibiku, Mel Gibson, Paris Hilton, nebo X-Men, než aby šlo o kvalitní porci zábavy. Jedno se jim však musí nechat, narazil jsem tu na pár pěkných kočiček, které alespoň na malou chviličku dokázaly upoutat mou pozornost. No a pak samozřejmě nešlo přehlédnout Stiflerovu mámu. Tohle bohužel zřejmě nepobaví ani dvanáctileté, protože ti budou uraženi, jak oba režiséři zprznili jejich filmové modly, které zdobí jejich pokojíčky na plakátech… ()

Ilicka odpad!

Naprosto neuvěřitelný šit, důsledně vykrádající všechny větší hity posledních let, neinvenční, nechutný, odporně odehraný... Zajímalo by mě, odkud vytáhli představitele veškerých rolí... Celou dobu jsem se zmítala na pokraji nevěřícného (WTF???) úsměvu a zvracení a zkracovala stopáž pomocí rychloposuvu... Ale ani ten nebyl dost rychlý. Bohužel. ()

eraserhead666 odpad!

Tohle není ani komedie, natož parodie, to je TRAPGEDIE coby zřejmě nejlepší filmové ztělesnění pojmů TRAPNOST a TRAGIČNOST. Ubožejší film jsem snad ještě neviděl. To i závada Blair Witch mi ve srovnání s tímhle přišla alespoň trošičku zajímavá. Chcete-li si Velkej biják alespoň trochu užít a nebýt nasranej jako já, tak vám radím jedno - přeskočte celej film a pusťte si jen a pouze závěrečný titulky, jen ty jediné u mě dokázaly vyvolat alespoň úsměv! ()