Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Jenda

Bohužel film nevyužil možnosti parodovaných snímků, tak jak bych si já představoval, a i proto se nevyhl slaboučkým fázím, ve kterých se opět (bohužel) dostává na řadu hromada nechutností, jako třeba opakované zvracení na přihlížející lidi, mrtvá zvířata, narážky na zoofilii a homosexualitu a odevšad odkapávající sliz a humus. Neboť když nevíš coby, tak nech postavy zvracet. Já nevím, nedivil bych se, kdyby tento humor zabíral na slaboduché náctileté diváctvo v USA (a podle dementního pořadu "Show me the funny" i na americké dospělé), ale v Evropě se holt smějeme humorným věcem a ne zvracení. Na můj vkus již vzniká až přespříliš "parodií", které v mnoha ohledech zcela stejné. ()

Necrotongue odpad!

Film? jsem viděl už před lety, ale to není hlavním důvodem toho, proč jsem si už nepamatoval jeho děj. Můj mozek vytěsnil veškeré vzpomínky na něj z čistého pudu sebezáchovy. K tomuto poznání jsem došel už po prvních scénách a s každou další se mé zoufalství prohlubovalo. Pokud jsem pochopil záměr tvůrců správně, chtěli natočit parodii na megafilmy, jak je nazývají naše komerční nanotelevizní stanice, namísto toho se ale podařilo dvojici Friedberg/Seltzer stvořit festival trapnosti, mezi jehož vrcholné zážitky patřilo zvracení a koprofágie. Pro něco takového je odpad ještě příliš vysokým oceněním. / Poučení: Než bych se na tuto záležitost podíval znovu, radši si budu strhávat nehty kombinačkami. U takové činnosti bych si alespoň užil více humoru. ()

Bauer

Ano, je to debilita nehorázná ale já jsem se příjemně bavil. Ze začátku má film vskutku dobře našlápnuto, je vtipný a i jsem se zasmál parkrát. Hodně se mi líbila parodie na Karlíka a továrnu na čokoládu. Potom se to přesune do Gnarnie, kde to bohužel začíná být lehce nudné a ztrací to tempo. Co se mi dále líbilo, tak to byla hip hopová hudba a byl jsem rád když jsem slyšel ( a to hned dvakrát ) písničku Promiscuous Girl od Nelly Furtado. Ale herecké výkony byli hrůzostrašné. Film mi celkem rychle utekl a určitě jsem se při něm bavil více, než u Scary Movie 4!! ()

becki_tu odpad!

Teda já jsem jen nevěřícně koukal, jak neskutečně se dá zprasit pokus o parodii. Usmál jsem se asi tak třikrát, z toho jednou u parodování Hadů v letadle pak u X-Menů (ale to spíš kvůli tomu, jak vypadali) a pak už ani nevím (možná u Harryho Pottera mi trochu cukl koutek). Už mě vážně nebaví koukat se na to, jak ze sebe banda průměrných herců dělá naprosté idioty, každou chvíli někdo někoho kopne nebo praští, popřípadě někdo někoho poblije. Bohužel i parodie na Piráty mě přišla dost ujetá a trapná, humor se zde nevyskytoval prakticky žádný a nebo fekální, takže nevidím jediný důvod, proč bych měl hodnotit vůbec nějakýma hvězdičkama. ()

MáŠa

Ach jo. Já bych byl všema deseti pro takovýhle filmy, ale scénář a režii by si museli vzít na starosti nějací uvědomělejší lidi. Tyhlety shity plný blití a scén, které popírají zbytek děje, už mě fakt neba. Mrtvola, co vstane a nejednou začne tančit?! Ženský se v jedný scéně usekne hlava, a v druhé už jí má zase?! Zbavte mě už někdo těhle nímandů za kamerou, tady furt končí potencionálně zajímavě náměty někde v loji. A to je škoda. Dyť on ten celkovej koncept by nebyl vůbec špatný. Jen to chce dělat parodie a ne retardie. ()

Handle odpad!

Parodie mám fakt rád, ale tohle je snad jeden z nejtrapnějších filmů jaký jsem kdy viděl. Není to VŮBEC vtipné, nezasmál jsem se ani u jediného ''vtípku''. Chtěl jsem to vypnout, ale nakonec jsem se to doukoukal, abych mohl právem říct - Hrůza. Jasný odpad... ;) ()

slatkac

Ano, je to bejkovina a to v tom nejhorším slova smyslu, ale aspoň se u toho narozdíl od podobných kravin jako například Disaster Movie dá vypnout a užívat si ztřeštěnou jízdu s Kalem Pennem, Jackem Swallowem, Willy Wonkou, Mr. Tumnusem a dalšími zmátořenci. V tomto snímku nehledejte nic vážnýho, jde jen o to vypnout. Za prsatou Mystique hvězdička navíc. 60% ()

Silence odpad!

Jak popsat něco, co je zcela nepopsatelné? Abyste pochopili, musíte to vidět, abyste přežili, musíte se tomuhle skvostu za každou cenu vyhnout. Co na tom, že několik nápadů (dva tři) je povedených a blíží se podstatě parodie, když je naprosto všechno zadupáno absolutní stupiditou a totální nelogičností. Několikrát jsem se sice pousmál, ale spíše jen ze zoufalství. Nuda, šeď a hnus. Náhodně poskládané scénky parazitující na slavnějších snímcích nemají, až na těch pár výjimek, s parodií nic společného. Autoři natočili film nejen ubohý, ale i uboze. Už jsem si myslel, že mě nic nepřekvapí, když se ale objevil hadrový panák, či když se v bojové scéně zcela nekrytě střídala tvář Freda Willarda s jeho asijským dublerem, nevěřil jsem svým očím. A vidíte? Vždyť, co já jsem se u toho filmu nasmál. :) Z Velkého blijáku jsem si odnesl dvě věci: 1) Už nikdy nechci vidět ksicht Jaymy Mays. 2) Daleko víc si teď cením těch hloupých letních popkornových velkofilmů. Takže... díky! ()

MoiJe

Vecna skoda ze im nechutnosti pripadaju tak vtipne. Niektore napady na kombinacie ci prekrucovanie filmov su totiz vtipne. Zbytok trapny presne tak, ako vsetci, co to pozriet odmietaju, ocakavaju. ()

Dale odpad!

Scenáristi si vzali na paškál naozaj veľké množstvo filmov, navyše zo širokého žánrového spektra, len škoda, že pozabudli na to, že by to malo byť aj vtipné. Verím tomu, že vymyslieť a pozliepať množstvo narážok na iné filmy nie je jednoduché, no robiť paródiu bez čo i len náznaku humoru sa proste nedá. Kdepak té zlaté časy Zucker Bros. + Abrahams jsou... Tento paškvil je dokonca tak amatérsky, že aj scény s dublérmi sú ľahko rozpoznateľné, alebo to bolo zámerné a aj toto bolo sparodované? Nad tým sa radšej nebudem zamýšľať a čím skôr pustím toto dielko z hlavy. ()

moviesfan

Jasný, neuvěřitelná slátanina, která musí mít takový hodnocení. I přesto jsem se občas dobře bavil, někdy jsem si říkal co to je za stupiditu. Tak napůl. Hodnocení: 20% ()

Marek1991 odpad!

Toto a vtipné? To skôr nechutné. Búchanie do semenníkov, jedenie fekálií, močenie svojho mena, postavy a sudoku, grcanie, vraždy, zoofília, postavy z iných filmov, nepodarené paródie na realitu, akože sexualita, neexistujúci poriadny dej a príbeh. Toto nie je ani Béčkový humor. ()