Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Makky odpad!

Veľkofilm (cháp jeden z najdebilnejších a najtrápnejších filmov vôbec) sa ani nedá brať ako film, je to len pozliepaná skupina scénok, kde bola parodovaná naozaj pestrá škála filmov, no nezaujalo nič. Narnia, Superman, Hady v lietadle, Mission Impossible, X-Men, Borat, Star Wars, Harry Potter, Jack Sparrow, Charlie a továreň na čokoládu, Da Vinciho kód, ale aj Paris Hilton, Angelina Jolie, Mel Gibson a ešte kopa ďalších bola parodovaná v tejto chobotine... ()

blackrain

Parodie má šikovně zesměšnit a ne překypovat ubohou trapností a bezhlavou tupostí. Je něco špatně, když jsem se zasmála pouze dvakrát a jinak kroutila nevěřícně hlavou. ()

Bat55

Narnia ala Gnarnia, Piráti Karibiku, X-Men, Superman, Karlík a továrňa na čokoládu a možno ešte nejaký slávny movie, na ktorý som zabudol, sa stal predlohou na tento, inak absolútne prihlúpy, film. Ono to pôvodne mala byť zábava a to veľká, ale nie je. Prvých dvadsať minút sa dalo, potom to kvalitou išlo dole kopcom (vrcholom bola spievajúca posádka lodi). Scary Movie je oproti tomu klenot a to ešte nehovorím o geniálnych Hot Shots. Paródie skrátka už nie sú tým, čím bývali a sú skôr k plaču, než k smiechu. Hrôza, ale zopár nápadov a pár scénok ušlo. /15%/ ()

kaylin odpad!

Zatím to nejpříšernější, co jsem letos viděl. Nic nového pod sluncem, ale tohle není film. To je ubohost. Copak je humor, když se za sebe řadí scény z jiných filmů, které jsou rádoby udělány jinak a vtipně? Je tohle odpověď na moderní definici toho, co je satira? Jestli ano, tak se opravdu ptám, kam ta společnost směřuje? Čemu se na tomhle filmu mám smát? Tomu, že se tam všichni herci ztrapňují a nejsou schopni udělat jediný vtip vtipný? Zaprvé, ono to ani nejde. Zadruhé, proč??? To si ti herci potřebují tolik nahrabat? to už nikdo není schopen si dělat srandu z filmů nějak sofistikovaně? "Bláznivá střela" byla taky trapná, ale byly zde vtipy, kde se člověk zasmál. Doufám, že přijde člověk, který bude umět dělat satiru. A vykašle se na ubohý fekální humor, záběry na prsa, když už neví, co by, a ukáže nám, že se můžeme smát i chytrým věcem. Doufám, že to bude brzy. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/prcicky-bruce-lee-par-trapnosti.html ()

jajinka odpad!

Kdyby se věnoval lespoň zlomek času a peněz nějakému kvalitnímu a přínosnějšímu filmu než jsou tyhle megakraviny, vůbec by to nebylo na škodu.. ()

K.I.N.G. odpad!

Bylo mi hrozně špatně. Nedokázal jsem pochopit, jak to dokázal někdo natočit. Něco tak odporně trapného, nevtipného, nevkusného, ubohého, ... . Skoro jsem se po shlédnutí půlky téhle břečky bál, že na mně někdo pozná, že jsem to viděl. Né vážně, tady už končí veškerá sranda. Hnus sám o sobě. Jeden z těch opravdu nejostudnějších filmů, co jsem bohužel viděl. ()

Dr. Hawkeye odpad!

Zatímco u Date Movie jsem se párkrát zasmál, tady jsem jen nevěřícně zíral, zda je něco takového vůbec možné... Ani ty zkažené záběry nejsou vtipné... ()

Damiel

15 % - Jak se k tomu postavit? Kdo na to jde, ví, jaké to bude. A ono to takové i je. Čekat od toho něco jiného nelze. Vesměs nudné, trapné a zbytečné. Pár vtípků tam bylo (Borat, Hanks), ale nebylo jich tolik, abych mohl jít na vyšší hodnocení :-) Bylo to dobré... NOT! ()

Derek odpad!

by ma zaujimalo ako to niekto moze povazovat za parodiu??? videli ste hot shots alebo naked gun??? to su parodie, ktore maju dej a humor, epic movie je sled tupych scenok ktore niesu vobec vtipne (usmial som sa 3x za cely film), vacsina scen je okopirovana z povodnych filmov a nic nove neprinasa (napriklad taky borat je typicka wtf pasaz). viem ze to ma byt nenarocna komedia ale zaujima ma preco si tvorci nedali aspon trocha namahu pri niektorych "trikoch" napriklad suboj medzi silasom a tym levo-muzom je totalna trapnost! nebyt tej peknej cernosky tak to asi nedopozeram do konca takze odpad ako vysity (ale keby ukazala kozy tak mozno tu jednu hviezdicku dam). ()

sssssycak

Totální kravina, výplach mozku. To je tak stručná charakteristika. Největším mínusem je, že si tvůrci vzali na paškál až příliš mnoho filmů. Parodie některých filmů byly dokonalé (Narnie, Piráti z Karibiku, Harry Potter, Karlík a továrna na čokoládu) , na druhou stranu něktéré se hrubě nepovedly (James Bond, Hadi v letadle, Šifra mistra Leonarda). Příště zvolit menší množství filmu a soustředit se jen na ně. Ono totiž někdy méně je více. ()

Trevor

Minimum vtipných momentov, ako tak som sa zasmial pri úvodnej paródii na Da Vinciho kód a Hadov v lietadle. V čase svojho uvedenia, prípadne pre násťročných ktorí jednotlivé filmy ale najmä Narniu poznajú to mohlo byť vtipné, s odstupom času pre dospelého fanúšika ťažká bieda. ()

Chen

Zasmál jsem se tak dvakrát a to jsem člověk, kterého pobaví skoro všechno. Velkej biják mě opravdu nechytl. Možná pár momentů má něco do sebe (hlavně ty, které si utahují z celebrit), ale i když obvykle jsem hodně tolerantní, tak víc než jednu hvězdičku si ode mě Epic Movie nevyslouží. No, alespoň, že Paris Hilton dostala co proto :D ()

HappySmile odpad!

Další z rodinky "___ Movie". Narozdíl od Scary Movie, což je opravdu zdařilá parodie na horory, tohle je jenom bezduchá slátanina nemající ani hlavu, ani patu a co je ještě důležitější - ani vtip. To, co mohla být zábavná podívaná, je spíše parodie na parodie. Snad jediný, co se tady dá pochválit, jsou plakáty a to je myslím u filmu dost smutný. ()

M.i.k.e odpad!

podobné hodnocení jako u Děsného dojáku...odpad film značně nadhodnocuje.Tohle bych snad nepustil ani svému největšímu nepřiteli...možná snad jedině šéfovi v práci... ()

Hennes odpad!

Nemám rád hodnocení odpad, snímek DĚSNEJ DOJÁK jsem ještě ustál, ale tohle je bezkonkurenční pitomina, která si odpad zaslouží. Třeba jsem ale moc krutej a závěr mohl být vtipný, ale já to nedokoukal a stejně tomu nevěřím. ()

Martin741 odpad!

Scenarista k tejto srajde by si zasluzil vytat hajzlovou kefou po papuli. A este predtym navrhujem namocit tu hajzlovu kefu do mocovky ....... Tolko odo mna k tomuto "filmu" : 0 % ()

Kosik odpad!

Proboha, dejte jim někdo korunu. Takhle už podruhý zprasit můj oblíbený žánr parodie. Párkrát jsem se sice lehce zasmál, ale to je sakra málo. Absolutně nechápu, proč si jako hlavní linii vybrali Narnii, která je sama o sobě špatná. A taky nevim, proč se každá parodie v poslední době musí jmenovat **** Movie. Kouknul jsem se na to jenom pro to, abych si potvrdil, že tvůrci to nemaj v hlavě v pořádku. Btw. dělali postavy ke všem Scary Movie a bohužel budou i v pětce. Mám takový pocit, že právě oni vymysleli to ubohý kopírování scén a herců, což neni žádný umění a v jejich podání to neni vůbec vtipný. No, jdu se podívat opět na Bláznivou střelu a Žhavý výstřely, abych si trochu spravil náladu. A prosím, buďte rozumný a v žádnym případě na to nechoďte do kina! ()