Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

Marius_ss

Parádne vygradované finále, ako v Shawshanku, len menej šťastné, no o to viac napínavé. Po zhliadnutí tohto filmu sa John Leguizamo ocitá na zozname nežiadúcich hercov ;) ()

Yoss

Al Pacino v jednej zo svojich najlepších rolí. Či to je portorikánsky, kubánsky alebo taliansky mafián, zahrá presvedčivo všetko. A v spojení s Brianom De Palmom to ani nemohlo dopadnúť lepšie. Last calls for drinks. Sun goes down... ()

wampire23

Excelentný snímok De Palmu, ktorý môže pokojne konkurovať Godfatherovi, Scarfaceovi, a podobným snímkam. Al Pacino opäť predvádza svoje brilantné herecké umenie. Carlito je v jeho podaní naozaj najmierumilovnejším gangsterom akého som kedy videl. A ako je to u De Palmu zvykom happy end sa naozaj nemohol očakávať. 90% ()

WinstonS

Carlito Brigante aneb Robert de Niro jako přímý antipod k Tony Montanovi aneb Alu Pacinovi ze SCARFACE a imho poslední opravdový majstrštyk De Palmy. Výborný, uvěřitelný a neortodoxní příběh o marné touze bývalého gangstera vymanit se ze světa, ve kterém má hluboce zapuštěné kořeny, je povýšen na luxusní úroveň díky De Palmově FAN-TAS-TIC-KÉ (jinak to nazvat nejde, tohle je jeden z jeho tvůrčích vrcholů) režii a zejména ďábelskému Seanu Pennovi. ()

Furmi

Hmm, no čo ja viem. Tento snímok my veľmi dlho z nepochopiteľných príčin unikal a konečne som sa k nemu dostal a pozrel si ho. Zaujalo ma už len to že to natočil Brian De Palma (úžasný Scarface), preto som si nemohol myslieť nič zlého. Ale pravda je že je to dosť nevyvážený snímok, isté okamihy sú pekné, iné zasa veľmi nudné. Chystal som sa dať 3* ale záver bol tak nádherný že sa to ešte udržalo na 4. No čo už, Scarface to nesiaha ani po kotníky. 78% ()

Salmayo

Opět v hlavní roli velký AL, opět nezklamal, který tentokrát bojoval spíš sám se sebou než s ostatní konkurencí. Žádné přehnané nereálné scény a příběhy + drsnej květák Penna .-). "Když si dost starej, víš proč tě lidi chtěj oddělat. Všem věříš, ale víš že někdo z nich lže, nebo možná že lžou všichni. Když už ty fígle neprokoukneš, seš v háji!" ()

RomanHyde

Tenhle film je pro mne mistrovské dílo a patří do stejné kategorie jako Vykoupení z věznice Shawshank. Film, který osloví všechny generace, dobře pobaví klasického diváka a uspokojí i náročnějšího diváka, který mlsá u dokonalých obrazů, vynikající muziky, brilantních hereckých výkonů a vůbec skvěle odvedené filmařiny propracované do všech detailů. Carlitova cesta není jen mafiánský film, ale je to taky příběh o člověku, který se polepšíl a chtěl žít jiný život a splnit si svůj sen , ovšem jeho čest a zásady mu velely nepodrazit kamaráda a to se mu ve finále stálo osudným. Tenhle film je dokonalý a nevím co více napsat. ()

Wabank.

Řekl bych taková trochu jiná gangsterka než ostatní. Al Pacino opět nezklamal, jeho herecký talent spolu s namaskovaným Seanem Pennem (kterýho sem skoro nepoznal) dodával filmu švih a ráz + výborná kamera. 85% ()

cupito

Perfektní kombinace - napětí, akce, romantika i erotika. Film z 99% vděčí za úspěch Al Pacinovi a Seanu Pennovi. ()

Nekgro

Může snad gangster projít očistcem a zbavit se tak tíživého života "dítěte z ulice" ? Ne. Ale Carlito se o to aspoň pokusil a přál sem mu to. Pravý gangster ze staré školy, se svými zásadami a neuvěřitelným charismatem. Al Pacino v naprosto odlišné roli než ve Scarface. Děj by si bez problémů vystačil s menší porcí minut, ale když to zpracování, hudební podbarvení a herci jsou tak dobří. Člověk si ty bez mála 2,5 hodinky užije. ()

Gagner

Mám rád gangsterky, ale u většiny z nich se najde místečko, kdy film trošku nudí či je zdlouhavý. U této to vůbec neplatí a právem ji řadím mezi ty nejlepší co se kdy natočily. Herecké výkony parádní, zápletka přilepující k obrazovce, konec mému stylu nejbližší a hlavně to napětí! To napětí! To dlouhé napětí od druhého obratu ... BRAVO! ()

crozet

Brian De Palma píše rukopisem staré filmové školy a jejích narativních postupů (příliš nepsychologizuje, vykresluje poměrně jednoznačné postavy, garantuje zodpovědné a autentické výkony svých herců, dobrodružný příběh podporuje silnou romantickou linií, má dobře napsané dialogy, využívá klasických a nosných motivů jako romantický hrdina, láska, přátelství, zločin, podvod, smysl pro čest a zákon morální symetrie). Nudit se nikdo po celých 144min NEBUDE, Al Pacinovi v jeho docela typické roli solitérního hrdiny každý fandit BUDE ...A ano, opět se zdá, že mluvim, jako kdybych měl plnou hubu KAMENŮ. ()

kubyno

Pátou přidávám za ten originální dabing - tu sekanou mafiánskou angličtinu, které jsem se nemohl nabažit. A že Kleinfelda hrál Sean Penn, jsem nemohl uvěřit ani po tom, co jsem si to třikrát zkontroloval. První a poslední scéna filmu je jedna z nejlepších filmových scén vůbec. Al Pacinův hlas, Doylova hudba, černobílý obraz - skutečně něco nádherného. ()

petikacka

Je to sice už dávno, co jsem film viděla, ale přesto se mi pořád vybavují silné zážitky z filmu... Sean Penn tu odvedl nadprůměrný výkon a skoro jsem ho nepoznala... A Al Pacino opět ukázal jaký je frajer... No a ten konec...Nechápu, že jsou k němu Oskaři, tak skoupí...Za mě 80% ()

Pawlisman

No, chvílemi slušné, ale žádný zázrak to nebyl, že. POměrně reálné. Na tu dobu asi odpovídající. Do dnešna jako legendární snímek nevstupuje. A ten Al PAcino? Ano, všede stejný a únoavný už. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016