Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

svobik

De Palma umí, úvod s kulečníkem extrémně napínavý, závěr pak naprosto strhující. Jak nemám rád Penna, tak v tomhle případě musím uznat, že jeho výkon má vážně něco do sebe. Neúplatní každopádně stále o chlup vedou. ()

ABCD Marta

Carlitova cesta je sice odlišným snímkem než De Palmův o deset let starší počin, přesto se srovnání neubráním, a to nejen z důvodu jména režiséra. Hlavní postavu, Carlita Brigante, ztvárnil opět úžasný Al Pacino, ovšem pro tentokráte je to gangster emočně vyspělejší, moudřejší, klidnější a vcelku vzato více lidský a tím pádem větší sympaťák v divákově oku. Film je naplněn yeyem, až si říkám, že bych si též šňupnul, což, uvědomím-li si, je další bod, jenž mají oba počiny společné, ačkoli narozdíl od Scarface netvoří tento bod hlavní pilíř Carlitova výdělku, protože Carlito není Tony a chce ke svým penězům přijít legální cestou. Soundtrack je další věc, která mě v boku, jako kudla obchodního partnera, píchá, a musím tak srovnat se Scarface, i když pro každý ze dvou zmiňovaných filmů vytvářel hudbu někdo jiný. Všechny písně a melodie, jež během projekce zazní, se nepochybně ke Carlitově cestě hodí, o čemž svědčí i fakt, že sehnání soundtracku bylo po zhlédnutí primární nutností. Jestliže opustím od neustálého srovnávání a přejdu k bodům, které Carlitovu cestu činí oním odlišným, je to především postava Davida Kleinfelda (výborný Sean Penn), jež dostala na vedlejší postavu opravdu hodně prostoru, samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu, a rozhodně není lež, budu-li tvrdit, že právě tato postava svým jednáním vzbuzuje největší strach, a romantická linie Carlita a Gail (nádherná Penelope Ann Miller), která ve Scarface chyběla, respektive nebyla zdaleka vyjádřena způsobem jako zde. Navíc scéna, kdy Carlito navštíví Gail u ní doma, leč ona mu ne a ne otevřít a namísto toho nechá pouze pootevřená vrátka a dráždí jej slovy a odhalováním svého těla v zrcadle, načež Carlito nelení, rozrazí dveře a na Gail se vrhne, neb mu rákoska stojí jak na poli strom, a to vše za Cockerova You are so beautiful, považuji za nejvášnivější scénu, kterou jsem kdy spatřil. V mých očích o píď lepší než Scarface. ()

vyfuk

1. Film se mi líbíl víc než Scarface... mnohem víc. 2. Krásné obsazení. 3. Úžasný, jasný příběh. Jedna z nejlepších maf story. ()

TheRoller

"So here's me in the club playing Humphrey Bogart." ...slová stále neprichádzajú. Čo vyzdvihnúť skôr? Prepracovanú réžiu De Palma? Seana Penna za najlepšiu vedľajšiu postavu, akú som kedy videl? Alebo Al Pacina za to, že kým doteraz bol pre mňa hereckým polobohom, tak teraz je plnohodnotný BOH ? Milujem ten 5* pocit, ktorý mi u výnimočných filmov preletí žalúdkom a sťaží dýchanie. Tu sa dostavil v plnej sile a vo forme "a fucking bullet". A ako by toho bolo málo, oni tam dajú Cockera. Ďakujem Bohu ( ou, prepáč Al Pacino), teda, myslel som Patrickovi Doyle, že sa mi už beztak dokonalá You are so beautiful bude navždy spájať s tak kvalitným filmom. 100% ()

Kurikmoon

Hlavný predstavitelia podali dobré výkony. Ešte pôsobivejší mi prišli zamilovaná dvojka. I rozhodnutie gangstra skončiť s cestou zločinca mi bola veľmi sympatická a celému filmu dala zaujímavý a pútavý smer. Avšak mimo scénok zamilovaného páru by som si repete nedal. Je to mimo moju misu. Milovníci tohto žánru, s čistým svedomím o bodík navyše. ()

Jaro.Krafcik

Toto malo byť hodnotenie s číslom 9.700, žiaľ ale seriálovy Gotham nepustil. Síce bola 4 séria zatiaľ najslabšia ale aj tak. Carlitova cesta počkala. Al Pacina by som tu ani nepoznal. Bol tu pomerne ešte mladý. Skvelý výber skladieb, ale musím uznať že mi tam chýbala nejaká tá akcia. A keď už človek videl zjazvenú tvár tak tento film bol už len slabší odvar. A dosť nadhodnotený. Ale keď ste nevideli žiaden počin režiséra Palmy určite pôjdete vyššie. Mne sa to aj zdalo pridlhé. 3* ()

Nepi

Al Pacino je zpátky. Z tohohle filmu je dost cítit nádech Zjizvené tváře. Film je sice o trochu jiném tématu, ale náznaky tu jsou. Al Pacino je stále ve formě a předvádí další ze svých exceletních výkonů. Skvělé akční sekvence, skvělý scénář. Seděl jsem jak přibitej a zíral. Bravo!!! ()

IMPAIRED

To je tak ŠPATNEJ film! Takhle zkazit docela zajímavý téma! Tak dementní protahování, nuda nuda! Tak předvídatelnej konec! Tak debilní konec! Byl tam jeden dobrej moment, za něj 1 hvězdu. A výkon hlavní aktérky byl naprosto příšernej. O co se tam ksakru snažila? To byla taková hovadina na to koukat, do první stovky tohle zařadit za to se někdo bude smažit v pekle.. ()

Amputace

Díky té úžasné Doylově hudbě (!) - zvláště pak při závěrečné honičce - zvedám hodnocení na 5*. Jinak - Zjizvená tvář je rozhodně lepší. ()

BuryGol

Pomalu nezbyde mafiánská kriminálka, kterou jsem neviděl. Tenhle skvost jsem si schovával, a asi jsem ho měl vidět dřív. Carlito Brigante vyleze z lochu a slíbí si, že už se na ulici nevrátí. Ale ono to tak snadný neni, protože minulost tě dřív nebo pozdějc dožene. A je jenom na tobě, jak s tim naložíš, kór když ti všichni házej klacky pod nohy a mladý cucáci se ženou nahoru. Sean Penn s kudrnatou parukou v roli židovskýho právníka byl dokonalej a stejně tak výkon Ala Pacina, kterýho jsem v blbý roli ještě neviděl. Vůbec bych se nebál, dát tomu název "Kultovní film". ()

ethos

Na začiatku to bolo trošku strnulé, ale koniec stál za to. Na druhej strane musím povedať, že Godfather to nebol ani zdaleka, ale bolo to aj tak velmi dobre. ()

ZkuKol

Zajímavý příběh, skvělé herecké výkony, dobrá hudba i atmosféra. Bohužel je zde již cítit určitý pokles schopností Briana De Palmy (občas se mu opravdu silně rozletí barvy ve scénách na ulici, občas opakuje sám sebe více než viditelně). M:I byla dobrá asi hlavně proto, že si jí tom Cruise z pozice producenta dobře pohlídal. Je to trochu škoda, že již tehdy se rozjížděl vlak, který následně režisérovi zcela ujel. ()

Houda666

Mafiánske filmy nie sú zrovna mojim obľúbeným filmovým žánrom, no Carlitova cesta ma milo prekvapila. Ide o hlbokú osobnú výpoveď bývalého gangstra, ktorý chce zmeniť svoj spôsob života. Koniec (prestrelka na NY Central station) filmu by som však zaradil skôr do kategórie sci-fi a mne osobne trochu pokazila celkový dojem z filmu. Hodnotenie: 80% ()

Mr.Jackass

Ve srovnání se Scarface tento film o kousek prohrává, ale nic mu to neubírá na kvalitě. Al Pacino je opět naprosto brilantní,film má výborný spád i celkový děj, ale nejvíc mě dostal Sean Penn, kterého jsem téměř nepoznal... ()

mohamedsfinger

I přes opravdu skvělé výkony Seana Penna a Al Pacina mě tenhle snímek nějak výrazně nebavil, a to mám gangsterky opravdu rád. Sice se občas dočkáme dobré hlášky, ale opravdu zajímavý moment aby člověk pohledal, a tak jsem se dost čast přistihl při tom, jak myslím na to, že se nudím. Ale i tak se jedná o film který je natočen umně a poměrně příjemně. ()

Maynard.

Hmm, kultovní film, nevím, nevím. Kdybych měl srovnávat Brian De Palmu s Francis Ford Coppolou a jejich "mafiánské" filmy, tak je zcela jasné, že druhý zmiňovaný je bezkonkurenčně lepší. Ano, Palma umí, to se musí nechat, ale oproti Cappolovi jsou jeho filmy nemastné, neslané a mě rozhodně tolik neoslovují... Tento "kulťák" je přesně to samé, scénář poměrně dobrý, celkem rychle se zžíváte s hlavní postavou, kterou Pacino hraje opravdu bravůrně, to sámé Penn. Bohužel mi ale vůbec nesedla příliš dlouhá stopáž... Kmotr je ještě o hodně delší, ale tam se oproti tomuto kousku stane takové množství událostí, že se člověk ani chvilku nenudí. Zde je tempo rozpliznuté a těch dějových zlomů či převratů je to jako hub před deštěm :o). Nějaké kloudnější akce se zde člověk nedočká. Ale zase je hezké sledovat, co s člověkem dělají prachy, prachy, prachy... Docela se netěším na další Palmův film - Scar Face, ale říkám si: musíš Karle, musíš!!! :o). ()

ranp

Asi je fakt těžký zbavit se minulosti, i když člověk hodně chce. Tento film stojí na hereckých výkonech Ala Pacina i Seana Penna a zaslouženě patří do top 200. Oba tito pánové podle mě mají i lepší role než je tato, což jenom dokazuje, jakými hereckými velikány jsou. ()

Sdoom

Další De Palmův mistrovský kousek a další herecký koncert Al Pacina, kterému zdatně sekunduje Sean Penn. Bývalému obchodníkovi s drogami Charliemu Brigantemu nelze v cestě za jeho snem po propuštění z vězení nefandit, ale jeho minulost dává tušit, že ta cesta bude trnitá a plná nástrah. Charlie ví, že nesmí udělat jedinou chybičku, avšak minulost ho dohání takřka na každém kroku a divák je udržován v nejistotě, jak to celé dopadne. Za sebe musím říct, že to opravdu stojí za to, za celých 144 minut jsem se ani na nejmenší chviličku nenudil. Edit 17.10.2015: I na druhé zhlédnutí po 5 letech stále stejně dokonalé. Nádherně napsaná i zrežírovaná je romantická linie. Carlitova cesta je dle mého názoru jedním z vůbec nejlepších (nejen mafiánských) filmů všech dob. (Blu-ray, orig.) ()

netahlo

Nejlepsi Al Pacino! Naprosto strhujici snimek, ktery me pokazde dostane. Pacino a Penn v odzbrojujicim hereckem koncertu, vedeni presnym De Palmou. Konec je vlastne uz videt na zacatku, nicmene stejne me dostal. Jeden z nejlepsich filmu, ktere jsem kdy videl. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016