Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

p.i.t.b.u.l

Tak tento film se rozhodně povedl. Pokud je to dobře natočené, tak mafiáni, drogy, kluby, špinavé peníze, korupce je prostě téma, které neomrzí. Vzpomeňme si na Kmotra, Neúplatné, Veřejné nepřátele, amerického gangstera, Scarface a jiné. Jediná výtka k celému filmu je jeho délka. Možná kdyby to o trochu zkrátili bylo by to ještě lepší. Ale upřímně nevím kde, nebo co by se dalo zkrátit. Bavilo mně to více než Kmotr, Al Pacino zde hraje výborně, stejně tak i Sean Penn, kterého jsem poznal díky "skvělému zamaskování" až někdy v půlce filmu. :-D Navíc vzhledem k tomu, kdy byl tento film natočený, musím říct, že smekám před tvůrci s jakou brilantností film vytvořili. A snad poprvé mně mrzelo, že kladný "záporák" umře. Tento film by prostě neměl chybět ve vaši sbírce a já nemůžu jinak než vřele doporučit. ()

gotham

Dnes již kultovní gangsterské drama od Briana De Palmy, který se znovu sešel s Alem Pacinem a po Zjizvené tváři vytvořili další nesmrtelný film. Pacino zde hraje narozdíl od Tonyho Montany civilnějšího, přátelštějšího a lidštějšího drogového překupníka a zločince, který se po propuštění z vězení rozhodl, že končí s tímto životem za hranicí zákona a začne žít jako běžný člověk. Zbavit se však všech starých známých je obtížné, a jak nám ukazuje Carlitova cesta, přímo nemožné. Přes všechnu snahu se Carlito pořád pohybuje na hraně zákona, což má za následek zdrcující vyvrcholení. 90% ()

Honzus

Viděl jsem Carlitovu cestu pár dní po shlédnutí Zjizvené tváře a zdá se mi až neuvěřitelné, jak jeden a ten samý herec dokáže ztvárnit odporného, megalomanského parchanta stejně přesvědčivě jako tohohle nikoliv nevinného, ale rovného a životem poučeného exmafiána, který netouží po ničem jiném, než aby mu všichni dali pokoj. Stejně tak je obdivuhodné, jak přirozeně a nenásilně se v tomhle filmu prolíná drsná gangsterka s něžnou romantikou a společně ústí v emotivní a dojemný závěr. Bezchybný film. ()

Phex

Na to jakou to má stopáž je to hrozivě jednoduché. Obliba gangsterských filmů je dle mě vyšší než odpovídá jejich kvalitě. ()

rogger

Neviem prečo, ale mal som pocit, že podobne príbehy už som videl viackrát. Prišlo mi to tak klasicky mafiánsky prerozprávané o tom ako sa (ne)dostať do starých koľají, ako si to (ne)posrať so starými známymi a ako býva cesta za slušným životom tŕnistá a veľakrát zarúbaná vplyvom minulosti. Al Pacino i Sean Penn podali však herecký nadpriemer takže pridávam jednu hviezdičku navyše! Určite to oni dvaja ocenia =) ()

cromagnon

Carlito se moc snaží, aby se to všechno neposralo, jenže oni mu nedají pokoj a nedají. Ani toho moc nechce, jenom menší obnos, aby mohl vypadnout se svou vyvolenou baletkou na Bahamy. Ale to se chlapec přepočítal, minulost nám nikdo neodpáře, není na suchý zip, a tak všichni čekají, že se konečně projeví tak, jak si ho všichni pamatujou. No nebyl to žádný svatoušek, takže když jde do tuhýho, vůbec se s tím nemaže, klidně ti narve tágo do prdele, nebo ti ustřelí ksicht, je to pěkně tvrdej hajzl. Jenomže se do toho furt plete ten právnickej přizdizráč Penn, co si furt chce hrát na ostrýho hocha, takže ano, stejně se to všecko posere. Trošku jiná gangsterka, taková pomalejší. Pacino je moc příjemný, ehm, rozvážný, abych tak řekl, žádný šílený škleby jako Tony Montana. Ty dlouuhatááánský průjezdy s kamerou bez střihu třeba přes celou dýzu až do Carlitovi kanceláře jsou vážně k posrání, jak tohle někdo dokáže zorganizovat, to mi hlava nebere. Postavičky všech těch latino gangsteříků jsou krásně barevný. Krásný vizuál, lehce provařený příběh. Ale časem se k tomu určitě dokopu ještě jednou. Pro fandy gangsterek sázka na jistotu. ()

Jack.Pott

Carlitovu cestu považuji za obdobu prvního dílu trilogie Kmotr. Al Pacino rozhodně neplánuje působit v podsvětí (navzdory své minulosti, respektive rodinné tradici), ale sociální prostředí jej k roli gangstera dotlačí. Z mého pohledu je Carlitova cesta lepší než Kmotr I. ()

Darth Kedr

Výborná gangsterka, která potvrzuje, že když už se někdo jednou dostane na scestí, není cesty zpět. Ač se Al Pacino snažil vrátit do normálního života sebevíc, bohužel, marná snaha. Závěr filmu je naprosto geniální, ten mě utvrdil v plném hodnocení. ()

anticapa

Kterak hodný gangster o život přišel. Tradičně precizní Pacino, zde mu více než zdatně sekunduje Sean Penn. Kdo neviděl, o mnoho přišel. ()

elanista1

Vynimocny film robia vynimocne charaktery, v tomto filme taky bohuzial ziadny nie je. Sice nechyba nic co v ramci zanru musi byt, ale pre mna Karlitova cesta proste nie je putavym dobrodruzstvom ako by sa dalo ocakavat, aj ked scenar a zapletka su naozaj brilantne. Nemam rad ked film spoileruje zaver uz v uvodnej scene, je to uplne zbytocne a na konci sa neda prezivat osud postavy s dostatocnou vaznostou. Boli skvele momenty, pri ktorych som nedychal, ale dali sa zratat na jednej ruke, za zaverecnych 20 minut davam cistych pat hviezdiciek, ale celkovy dojem nepresiahol tri. ()

Panther49

Geniální film, který má všechno pro to, aby se stal opravdu VELKÝM - úžasný Al Pacino aka sympaťák Carlito Brigante, skvělý Sean Penn ve vedlejší roli, jehož proměna v záporáka je skvostná, no a Gail...každý hledáme takovou Gail...Obrovský spád, skvělé dialogy plné Carlitovo gangsta "mouder", výborná hudba, není co dodat!! ()

zdeci

Sympaťák, ten Pacino. Rozhodně stravitelnější jak Serpico resp. Scareface. Tu smažku s věčně napudrovaným fifákem, tedy Seana Penna, tak toho jsem fakt nepoznal - zahráno luxusně :-) ()

nikkittka

Zdaleka ne tak výjimečné,jak se povídá,ovšem pořád poctivá žánrová práce,jak je ostatně v naprosté většině případů De Palmovým zvykem.Pacino s Pennem výteční,osobně postrádám hlavně něco,co by Carlitovu cestu posunulo od obyčejné sázky na prověřenou gangsterskou jistotu ke skutečně inovativní žánrové klasice.Což mi za těch poměrně rychle ubíhajících 144 minut nebylo dáno. ()

silak_xup

Hey, remember me? Ano, je to fakt dlouhá a místy táhnoucí se gangsterka, ale tady všechno tak zapadá, že je ta stopáž akorát. Opravdu dobrej film! ()

vodkasesemte

No tricks, this is magic time - After you see this shot, you are gonna give up your religious beliefs - Kam tu pistol házíš, dyt ji budeš potřebovat ještě - Fuckin kids. Make a few bucks while Im in the joint, I gotta respect them - She was this dancer artistic ballet-type - I swore, I would never break her heart, but, you know, things happen - Tvl, on si na ni počká venku. Zajímavej zpusob, jak zbalit holku - Tak ten je zoufalej, chybí jen dalekohled - Buzz off - You still pissed at me? - You dumped me hard. Now you want to tell me it was fo my own good - You run out of steam - You cant sprint all the way - I would better go - Can I call you sometime? Why dont you let me call you? - You know where to find me - Todle není na polibek - Ženský jsou zátěž, ser na ně - Jdi vystřílet nějakej klub, pozvi si na pokoj štětku - You said you would never breal my heart - Neomlouvej se jí pořád, krávě. Ženská má taky jiný orgány než srdce - Its not about your body. You lost your soul too - Relax. You are not dealing, so he cant have anything on you - Hes on fishing expedition - Počkej, on řikal, že ji viděl na Broadway, ale nevypadal na to, že by chodil na muzikály! - Tvl, to jsem si dal špatně dohromady - You were really terrific - Tak ted jsem myslel, že dojde trapas, a ona vymetá pánský kluby - Sexy. That is the desired effect - Hey Miss, that was wonderful, really, really wonderful (připomínají mi týpky v komentářích, když si nějaká píča vyfotí prdel) - Thank you very much (a typická odpověd) - Fans - I mean you told me you was in a musical od some sort (hele, tak jsem nebyl sám) - You play pussy, you gonna get fucked! - Faster than a speeding bullet - You aint me, motherfucker. You are punk - I ve been with made people, connected ppl. - Dumb move. But its like them old reflexes coming back - The street is watchin. She is watching all the time (já byl v minulym životě gangster) - Dont want to burn nobody even when I know I should - You think Im some law school schmuck who never saw a bad guy before? - Need of visual aids - Tolik koksu jsem na pudřence ještě neviděl - A ted si dělejte poznámky, protože jávám to znovu, dokola, vysvětlovat nebudu. Nezapamatujete si to, a jdete z kola ven vy. Doba se mění a s ní musíme i my. Pokud toho debila odprásknu, jako že za to nestojí, tak mi poliši zavřou klub. A to jistě nechcete. Mužete si naposledy užít zábavu jako za starých času, ale tím jste skončili - They are a fucking emberrassment. Your fucking chicks giving you a hand-job in front of everybody! I got guests here, for Christs sake. Ppl are eating. Got any manners? - You wanna fuck her, fuck like a normal human being! Také her to the bedroom! - Židi jsou odporní, ale tendle se mi líbí! - Impossible. Its too rough. Hes going to die - Bust the chain. Chase me around the apartment. Get me naked. Take me on the floor (to je dobrá scena) - Im too old for that - I can handle that for you. shes fuckin hot right there - Thats too bad - Wheres my cheesecake! - Everybody ends up where they are - The Diamond Room isnt exactly the end of my rainbow - Seems like every day Im finding something new I like about Gail - Ona je zatraceně sexy. Zvlášt v tědle šatech a s těmidle pohyby - Bad drinker face - You are gonna let this fucking goombah paw your woman like that? - Dont you appreciate that, the movement, the rhythm? - What I dont appreciate, hes got his fucking hands all over her ass - No fuckin way (tak to je na mě moc) - Ty kráso, tak todle chci v HD. Nevíte někdo číslo na tu štětku? Vypadá jako anděl, ale kroutí se jako děvka - I believe those are her hips - Look at this shit head. These wise guys think they are so hard-assed - You, spaghetti-dick - Správně, takovýmu zmrdovi se musí ukázat, že když sáhne na ženskou místního kápa, tak dostane přes prsty. Žena stoupne na ceně a zároven bude vědět, že mu na ní záleží - You give me this whole song and dance about how you are out of that shit, but you are not. Why would you drag me into this? Why would sou make me believe all the crap about Bahamas and paradise? You havent changed! You havent changed a bit! - Tvl, stojí ti todle (doslova) za to to poslouchat? A jo, byl jsem zvyklej na horší - Musíš tý prcince vysvětlit, že všechno má svojí cenu - You dont own him shit (je sprostá). You think you do. Thats the problem. thats why nobody like you gets out - No v tomhle případě, podle toho, jak vyvádí, bych byl asi první, protože jestli todle není intuice, že přijde náhle konec, tak už nevím - Im not in the paradise. It ends with me carring you into emergency room at 3AM in the morning. And standing there crying like an idiot while your shoes fill with blood and you die (má smysl pro drama) - Uplně si mě omotala kolem prstu! - Hes my friend. I owe him. Thats wha I am. (exactly, to lehký holky nikdy nepochopí. Proto jsou lepší jen na píchání) - Thats what I am, Right or wrong. I cant change that - Ted ho vyhodí nebo naposledy obejme - No ještě že mu nevyčítá, že jí rozbil zrcadlo. Že příště by to mohla bejt ona! - Thats the last time I wipe up your blood (je skvělá! Rád bych se s ní i hádal) - To je Alkatraz,ne? - Proč ho minul? - You tell me how it feels (dobře, borec) - Takže takhle se to zvrtlo - Theres a line you cross you dont never come back from (tipping point). Point of no return - Its gonna look like the kid tried to sprint the old man - They will read this one with their eyes closed - When you cant see the angles no more, you are in trouble, baby - Přímo v kanceláři na chotbě! - I just wanted you to know you were right about Kleinfeld (no to jdeš pozdě, ted má plný právo ti vypucovat žrádlo) - Bože, prsa řecký bohyně - Whats going on, you are sick? No, Im late. Well, we ll take a cab - Not for long. Im not gonna have a kid whos not gonna have a father ( - The shyster tried to set you up. Bury you, Jack - Ona je nádherná - If we gues s you were on that boat, how long before the italians do too? - I got way outta this - Mám o jejich vztah vážně starost. Jestli todle nedopadne dobře, tak to nezvládnu - We are runnig out of the time. The dream dont come no closer by itself - Just make sure you are there - Never give up your friends, no matter what - Fuck you and your self-righteous code af the godddamned street - Acquitted - Adios, counselor - Shit! Pete Amadesso walks into my club just like that. Bullshit. Theres an angle here. Petes a made guy - They think, but the dont know. Bcs if they know, I yould already be dead - Jak chceš, blbečku. Měl jsi je postřílet venku, když to ještě šlo beze svědku - Todle je trapný, jak se je snaží setřást. Měl jim vpálit kulku do zad! - No way - No hard feelings. But I got to think about my future, too - Escape to paradise - To byl Sean Penn? - Penelope Ann Miller (vážně kus) - Je, ty hovada vyzradili na začátek. Ještě, že se na filmy dívám zprostředka! - Fuckin emergency rooms dont save nobody - Son of bitches always pop you at midnight, when all they got is a chinese intern with a dull spoon - Look at these suckers scrambling around. What for? - My Puerto Rican ass aint supposed to have made this far - This is classic fruit of the poisoned tree situation - I know you heard this rap before - Favor gonna kill you faster than a bullet () (méně) (více)

Bilky

Kmotor, Casino, Millerova krizovatka, Mafiani, Carlitova cesta - toto je moja topka a ostatné mafiánske filmy si môžu robiť poznámky ;) Pacino & DeNiro tých mafošov nehrajú - oni mafiáni sú! ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016