Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

Ex_Machina

Herecký koncert Al Pacina, ktorý platí za svoju kriminálnu minulosť. Ostalo v ňom ešte príliš veľa ľudskosti, ktorá sa netoleruje v prostredí kam sa po rokoch vracia. Hlavný hrdina musí voliť medzi láskou svojho života a službe priateľovi, ktorý mu zachránil život, no sťahuje ho späť ďaleko za hranu zákona. Jeho česť mu ale zväzuje ruky na to, aby ho mohol odmietnuť. Aj preto sa slučka okolo neho nebezpečne sťahuje a jemu ostáva iba obmedzený čas prekĺznuť a žiť šťastne ďaleko od tohto nemilosrdného sveta. Počas príbehu sa podvedome a celkom prirodzene vžijete do postavy a konania hlavného hrdinu a budete prežívať s napätím jeho cestu plnú prekážok za vytúženým šťastím. ()

Marat

Snímek byl skvěle zahraný a hudba byla taktéž jedinečná. Trošku jsem ale často měl v očích film Scarface, kde skvělý Al Pacino si taktéž střihl hlavní roli a Brian De Palma to taktéž režíroval. Zklamala mě i dlouhá slabá chvilka někdy v půlce filmu. Ale i tak hodnotím snímek velmi pozitivně. ()

Cortesz

Sobota hodně pozdě večer.Výjimečně jsem zůstal doma a nikam nešel, po otřesné nudě v podobě Král škorpion jsem náhodou přepnul na jinej program kde začínal nějakej film a v titulcích se zjevilo jméno Al Pacino. Vůbec jsem nevěděl oč jde, ale zkusil jsem to. Byl jsem unešen. Al Pacino hrál obdivuhodně, ale to co předvedl Sean Pean to bylo vhodné oscara. Že jde o film režiséra De Palma jsem poznal při závěrečné scéně na nádraží, kterou použil už i v Neúplatní. Scéna kdy s úsměvem běží k tomu vlaku a poté umírá je dokonalá. Celkem i dobrá hudba . ()

Plastík

Už ani ti gangsteři nejsou to co bejvali. Moc pěkný film, kvalitně vyprávěný příběh plný napětí, kdy fandíte a fandíte hlavnímu hrdinovi. jen mi nejde do hlavy závěrečná honička. Proč nevystoupil z vagonu, když se ocitl na plošïnce mezi vagony a vlak se teprve rozjížděl? To mě mrzí, že si tohle režisér De Palma neohlídal. A opět pro mě skvělý Mortensen, o Pacinovi a Pennnovi nemá cenu mluvit. 20 hvězdiček pro tyto tři zmiňované. ()

MarkHoppus

Výborný Al Pacino v jedné ze svých nejlepších rolí, Seana jsem málem ani nepoznal, ale i on předvedl skvělý výkon. Film je téměř dokonalý po dějové stránce i ten pochmurný konec filmu skvěle sednul. ()

JardaBauer

De Palmova vypiplaná gangsterka patřící mezi špičku žánru. Se střihačskými nůžkami se to moc nepřehání, některým scénám do dokonalosti chybí máloco a poslední půlhodinka a obzvláště vygradovaná honička na vlakovém nádraží, je prostě téměř perfektní. Al Pacino, Sean Penn k nepoznání + kouzelná Penelope Ann Miller * De Palma v největší formě = společně s prvním Kmotrem pro mě jeden z nejlepších zástupců žánru. ()

Sutiman

Bezchybný film. Plnohodnotná gangsterka, na ktorej ma najviac berie lojalita hlavnej postavy, Carlita Briganteho, ktorá sa tiahne celým filmom. Spôsob, akým ju presadzuje. Spôsob, akým ju prezentuje. Nevzdáva sa svojich zásad, hoci vie, že na ne doplatí. A to je dôvod, prečo mám "Carlito´s way" o maličký, ale fakt vážne maličký kúsok radšej ako "Scarface". ()

Queendom

Kdyby mi někdo řek, že Sean Penn někdy bude podobnej Woody Harrelsonovi, tak bych ho hnala. Výbornej film, má spád a možná lehce předvídatelnej scénář, ale zato lidi reagujou reálně a nepřekvapí vás žádná nelogičnost. A konec je skvělej. ()

Dawe_Holi

Carlitova cesta, je pro mě rozhodně nejlepší film s Al Pacinem a že konkurence skvělých filmů s ním je opravdu veliká (Kmotr, Zjizvená tvář....) ()

dundy666

Konec tohohle filmového zážitku byl hodně dobrý a minutu od minuty jsem byl napjatější a napjatější prostě vše, co člověk od gangsterky očekává. ()

Ferenzo

Moc hezké drama s Al PAcinem, které je plné napětí. Do poslední chvíle jsem nevěděl,kdo je krysa a že jich tam je požehnaně. Sice první záběry trochu napovídají,ale jinak moc dobré drama.75%. ()

Belbas

Na tenhle film jsem se podíval hlavně kvůli Al Pacinovi. A musím říct, že jsem dobře udělal. Celý film provází nečekané zvraty, i když sami všichni víme, jak to asi dopadne. Užasné je ale to, že i přes známý konec, film neztrácí nic ze svého napětí a stále graduje. Jinak ve filmu je mistrně zvolená kombinace herců, kteří se svých rolí zastali výborně. Potěšil mě i Patrick Doyle se svou hudbou k filmu. ()

Asdas

Krásna gangsterka vo svojej najlepšej podobe zo začiatku 90-desiatych rokov . Hold Tony Montana zostarol a dostal rozum :) ()

ratpile

Scarface byl víc sexy. Tony Montana byl zábavnější, výbušnější, divácky atraktivnější. Miami bylo koukatelnější než New York. A celkově měl De Palmův starší počin ostřejší lokty. Carlitova cesta je upracovanější, pomalejší - má ale o to větší srdce. Kde byl Tony Montana cool zvíře, tam je Carlito Brigante emotivnější, sympatičtější a opravdovější. Samotný závěr pak za sebou nechal všechno, co jsem od De Palmy viděl. Dokonalá filmařina - atmosféra, rytmus, jednozáběrové scény při honičce, napětí, emoce; a úžasný smířlivý odchod Pacina ze scény. Posledních 20 minut bych nechal obrázek po obrázku zarámovat. Výkon Al Pacina pak nesnese měřítka. ()

Nightmare89

Táto brilantná gangsterka skrátka nemá chybu a právom jej patrí zaslúžené miesto na žánrovom piedestáli hneď popri klasikách ako: Godfather, Goodfellas, Scarface. Dodám len, že záver na mňa doľahol asi tak ako na Carlita jeho životný štýl a ja mu týmto spôsobom posielam tam hore plný zásobník. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016