V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

Jajar

Utrpení od začátku do konce. Tuna patetických žvástů se mísí s nechtěně směšnou akcí a mimózní Morriconeho hudbou v nesmyslně poskládané blbosti (poslední půlhodina je tak šíleně nabitá WTF momenty, že mě zůstával rozum stát). Trapný pokus De Palmy natočit svoji vlastní Vesmírnou Odysseu. ()

tranquill

Velkolepá podívaná s klišovitým schéma. Avšak já rád filmy tohoto typu, které řeší věčná pozemská témata. A protože tato sci-fi byla De Palmou řemeslně natočena, dobře jsem si ji užil. ()

Kingjiri

Uloudaný tempo vyprávění, trapně nenápaditá pointa a finále se špatnym vizuálem spolehlivě zabíjej potenciál, kterej Mise na Mars díky slušnýmu hereckýmu obsazení a De Palmově filmařině měla. Polovina stopáže se neodehrává na Marsu, ale na cestě k němu a navíc chybí taky nějaká pořáná akce nebo víc napětí. PS: Ennio Morricone je možná TOP skladatel, ale tentokrát byl se svojí hudbou často těžce mimo. ()

gazogazo

Aha tak už vím odkud přišel martan! Tohle není tak špatný aby to nemohlo mít 70 - protože to klišé je prostě všude a není potřeba do toho rejpat když koukatelnyho sci fi je fakt málo! Je to na 3, ale dám 4, když mám dobrou náladu! ()

Gardenboy

Slušný film ako televíznu zábavu na sobotu večer by som si to kľudne pozrel ešte raz. Najviac mi v pamäti utvkela scéna v ktorej si dal jeden z astronautov dole kryt z helmy, keď bol vo vesmíre....ufff, tak tam som radšej zatváral oči, to bolo fakt hnusné. ()

MilesTeg

Tak já nevím. Stručně řečeno - mixáž Blízkých setkání třetího druhu a Apolla 13, prsknutá o dvacet let dopředu. Začíná to jako typické americké grilování s členy velké rodiny, jen muži jsou většinou astronauté. Oslava probíhá, veselé děti všech barev pobíhají kolem, manželky pomlouvají nepřítomné, klasika. Jen pomalu se vynořují rušivé spodní tóny nějakého neštěstí, kvůli kterému Gary Sinise na Mars nepoletí. Ale žádný strach, většina členů první mise končí jako turisti uprostřed arrakiské pouště a Tim Robbins jako velitel záchranné mise bez nejlepšího pilota Garyho nepoletí. Bere s sebou i manželku (žraločí genetička z Útoku z hlubin) a nezbytného greenhorna, který má za úkol svou nezkušeností kontrastovat s dokonalostí pravých chlapů Tima a Garyho. Zachránci se jakžtakž dohrabou na Mars, kde je čeká Velké Překvapení - bohužel část z něj znáte už zkraje filmu a ten zbytek jste se v jiné podobě učili už na základce. No a ta perla s DNA na konci - fujtajbl. /------------/ Příjemné bylo očekávané putování na Mars, plné nehod, krve a dr.Peppera, poněkud horší to bylo na planetě a při pohledu na rozuzlení mi běhal mráz po zádech - na vás je vybrat si, jestli příjemně či nikoliv. Když přežijete ohromné množství sentimentu, oslazujícího celý film a ani jednou si neodplivnete, gratuluji vám, máte lepší žaludek než já. Přeji vám všem bezproblémový let a hladké přistání do reality. ()

Zet

Za tu hudbu by Ennio zasloužil zlatou malinu a De Palma za režii jakbysmet. Nejhorší je, že oba svou práci dělat umí, ale tady jakoby to snad ani nebyli oni... ()

danny_21

Trochu vykradačka Vesmírné Odyssei, ale nebylo to úplně špatné. Mí oblíbení herci Gary a Tim v tomhle příjemném, pomaloučkém sci-fi kousku s příjemnou pointou, nakoncec proč by to tak nemohlo být ? Mně osobně se to líbilo, 3 hvězdy to v pohodě unese - 70 % ()

Shakaar

Až příliž připomíná Red Planet, nebo Red Planet připomíná Mission to Mars?. Kdyby spojily tyto snímky dohromady, byl by to trhák roku, nicméně takhle stejně jako Red Planet skončili někde v půli cesty na Mars :). Bohužel i přes lepší obsazení oproti Red Planet i zde drhne scénář, až příliž připomíná Vesmírnou Odysseu (tvar lodě, stanice...) a trochu zvláštní závěr ještě více divákům nechal ve tvářích výraz WTF...nicméně pokuď bych měl vybírat který z těchto velmi podobných filmů v stejném roce je lepší, asi beru Mission to Mars...a proto o hvězdu více. ()

Mik_e

No prosím, tohle se klidně mohlo jmenovat Mission: Impossible xxy, chyběl jenom Tom Cruise. Po slibném začátku a vyslání záchranné výpravy přichází skutečně zajímavé momenty. Nevím jak dobře vycvičení američtí astronauté, ale já být rok a půl letu od Země, jenom ve skafandru protože mojí lodi právě něco ustřelilo motory, navíc klesám do atmosféry Marsu, tak jsem TROCHU nervozní. Ta zenová vyrovnanost hrdinů, hlavně Robbinse, mě dost iritovala. Stejně tak, rádoby velkolepé finále, se míjí účinkem. Ale nebylo to v zásadě špatný, trio Robbins - Nielsen - Sinise funguje a zvedá film nahoru. (Sinise se tentokrát i podívá do vesmíru, smolař :)) Komentovat hudbu, kterou složil maestro Morricone, je asi nošením dříví do lesa. Skvělé. Nakonec lehce nadpůměrný film, který měl všechny trumfy v rukou, Bohužel, proměnil jen několik málo z nich. ()

Honzeechec

Vidim depalma a mars a neni co resit. A paj takovadle sracka? Scenar jak z 59. Let, herecky vykony by delaly ostudu pornu i v ty dobe a pointa neexistuje. Fuckoff!!!!!! Ztracebej kus zivota ()

LordMysti

Pustil jsem si tento film opět po 14 letech (ano opravdu ten čas letí) a musím uznat že na svou dobu je opravdu parádně natočený, let na mars včetně havárie perfektně zpracovaný a celé je to hodně slušné. Bohužel to kazí hodně pohádkový konec a nudné pasáže. Je také zajímavé sledovat jeden z top filmů současnosti Gravity, které se očividně hodně ale hodně inspirovalo právě tímto filmem :). ()

LabySo69

Nic moc záživnej film, ale i přesto poměrně dobře strávitelnej, říkal jsem si...pak přijde totálně dementní poslední půlhodinka a člověk by blil i to, co nesežral. Hlavně z dialogů typu: A:"musíme zpátky do lodi, blíží se bouře!" B:"my jsme už ale v lodi a ta už startuje odpočet" A:"no, tak dělej, pojď, musíme letět domů" B:"tam právě letim" A:"cože Jime? Musíme k nám domů!" B:"copak to nechápeš? Proto jsem se narodil" C:"škoda, že tě nemůže vidět Woody.." B:"ale on mě vidí, je tu s námi " To jdi do prdele ty vole. To tam byli všichni sjetý jak ve Woodstocku nebo co, kurva? ()

gemi

Mohl to být skvělý film, kdyby nebyl tak doslovný a patetický. A ta hudba, naprosto nevhodná, příšerná... Zlatý Marťan. ()

Baron Noktur

No tak to bola teda riadna hovadina. Viem, je to 22 rokov starý film, ale ....preboha. :D Nič gýčovejšie, trápnejšie, nezmyselnejšie som v rámci sci-fi ešte asi ani nevidel. Najhoršie na tom je asi to, že sa film berie neskutočne vážne a že hudba Ennio Morriconeho je tak zbytočne pompézna (a sama o sebe je tá hudba fakt zlá), až som mal pocit, ako keby sme sa dívali na záverečný ceremoniál letných Olympijských hier. No hrozný film po každej stránke. ()

AlexDLarge

Celý film je vpodstatě o ničem. Až na konci nás čeká zajímavá asi pětiminutová scéna. Velké zklamání. De Palma by se už měl vzpamatovat. ()

GOGO3000

Stejně jako u Rudé planety je Mise na Mars filmem, jehož žánru jsem fanda. Možná proto hodnotím tak vysoko, ale zpracování myšlenky vzniku života na zemi tímto způsobem je docela zajímavé a osvěžující. Gary Sinise zahrál hlavní roli se svým typickým výrazem ve tváři (až na pár záběrů, ve kterých se snažil o úsměv), bez kterého by to ovšem nebyl on. Film jsem si užil, výtku mám však ke kýčovým scénám s americkou vlajkou - už to ti amíci prostě cpou všude. ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)