V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

darthvader77

Zajímavá vizualizace, která se mi velmi líbila a nepůsobila levně. Dobré herecké obsazení, kde jsem mohl vidět ve středu dění herce, které nevídám tak často hlavně Don Cheadle - Iron Man 2-3. Gary Sinise - Kriminálka New York a Tim Robbins Vykoupení z věznice Shawhshank. Především oceňuji příběh, který pro mě osobně nebyl předvídatelný(neviděl jsem vesmírnou Odysseu ani Rudou planetu atd) a závěrečné flasbacky splnily svůj příběh dojaly a umocnily výsledný dojem. No a hudba prostě božská. ()

subic

Film má 3 fáze, slušná první ze Země k Marsu i vč. záchranné mise, ta trvá asi 75 minut, druhá fáze je až příliš o nudném filozofování a moralizování a dokáže unudit, pak je třetí hodně zajímavá fáze před koncem, která ukazuje obraz, jak to kdysi mohlo být, jak mohl vzniknout život na Zemi. A ono to ve skutečnosti nebylo úplně takhle, ale bylo to hodně podobně. Líbí se mi herecké obsazení i herecké výkony, i výprava a triky jsou udělané celkem nadčasově, takže vizuálně je to dost slušné i dnes. Nelíbí se mi nebo spíš mám výhrady k hudbě, Ennio Morricone už udělal celou řadu geniálních zvukových počinů, ale zde mi to přijde jak hudba z westernu nebo nějaké kriminálky, moc se to sem nehodí. Nejsou to úplně čisté 4 hvězdy, ale mě se to jako celek líbí. 70% ()

Stejšn

Ze začátku slibný film je s každou další minutou horší a horší. A za ten extrémně strašný konec musím srazit hodnocení až na dvě. ()

mrclTV

Romanca medzi manželmi, súkromná tragédia z tréningu a tajomné nebezpečnestvo na Marse spojené s extrémnou záchrannou misiou. A nezabudnite na dve kilá pátosu, veď čo je dôležitejšie, ako zachraňovanie astronauta? Predsa vztýčenie americkej vlajky. Tento film sa snažil hrať na viacero kariet, ale nešlo mu to poriadne ani s jednou. Dokonca podotýkam, že tá pôvodne najatraktívnejšia časť - tajomstvo Marsu, bola najslabšia z ponúknutého množstva dejových odbočiek. V ponuke sú lepšie vesmírne "cestopisy". PS: Ennio Moricone sa s hudbou snažil, ale z podpriemerného filmu zázračne veľdielo nespravil. ()

axik

Pěkně udělané sci-fi se solidním zakončením, dobře udělaná zápletka, slušné herecké výkony, určitě nadprůměrný film s tématikou dobývání rudé planety (na rozdíl od Red Planet). ()

moviepill

Má to svoje muchy, ale ja by som tento film zas tak nezatracoval. Aj vďaka megasympaťákovi menom Gary Sinise, vďaka megasympaťáčke menom Mars :-) a aj kvôli hudbe dávam Misii na Mars 4*. Proste sa mi to páčilo, a to do tej miery, že odpúšťam aj nejaký ten nedostatok, ktorý nebudem menovať konkrétne, pretože každý si tam nájde ten svoj... ()

loki_Pn

Skutočne slabé, až impotentné. Nuda, žiadne posolstvo, film vo mne nevyvolal žiadne trvalejšie emócie a, i keď priznávam, že nie som odborník na osídľovanie Marsu, zdalo sa mi že tam vidím dosť nelogickosti. ()

yazik

Pěkně vypadající sci-fi, jen kdyby se ubralo tak 80% slaďáren a telenovel, bylo by to mnohem lepší. Ono sledovat a poslouchat polovinu filmu kdo koho miluje a nevím co ještě, je typicky americké, ale naprosto zbytečné a v tomhle případně až trapné. ()

harycek

Tento film zraje jako víno čím víckrát si ho pouštím tak tím víc mi chutná!!! Pro mne je to výborná sci-fi!!! ()

papuchalk

Příšerné spojení rodinného filmu a vesmírného letu na Mars. Manželé v týmu, to snad odporuje všem bezpečnostním pravidlům NASA :D Technicky však vynikající. (na rok 2000). EDIT o 6 let později: Ani v době svého vzniku to nebyl bůhvíjak převratný film, zejména ten koncept hledání humanoidního mimozemšťana na Marsu je jak z osmdesátých let.. to je jako by někdo z Prahy jel do Říčan, aby hledal v přírodě volně žijícího slona indického. O nějaké realističnosti provedení vesmírné mise se také nedá moc bavit (Apollo 13 - 1995). Ale po příchodu filmů jako byla Gravitace 2013, Marťan 2015, a zejména Interstellar 2014, působí dnes tenhle film naprosto trapně po všech stránkách. Dost jsem se nasmál. ()

cubiczech

podle me tak trosku nedoceneny film.... pekna hudba, dobry namet, herci.. celkova velkolepost... ale kdyz to tak nejak spojili dohromady, nesedi to... skoda.... ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)