V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

Uhura

Kdyby to bylo čisté sci-fi, budiž. Ale "filozofický" závěr je opravdu na zblití, nehledě na to, že pokus o odpověď na otázku-ze-všech-největší má dost velké mezery. ()

Rodin

Přemítám, zda jde o nejhorší z áčkových sci-fi, nebo nejlepší z béčkových. Snad to mělo být pojato jako komedie a bylo by to lepší. Možná. ()

lakiboy

Naozaj rozporuplné. Takýto film sa ťažko hodnotí, napínavosť deja je slušná, po technickej stráke nedokonalé, a po filozofickej, také..... všelijaké. Trojhviezdičkové hodnotenie dávam ako neutrálne, pretože som milovníkom sci-fi. ()

Taffey

Co se mi líbilo: ksicht Connie Nielsen Co se mi nelíbilo: všechno ostatní Scénář mizerný, výběr herců mizerný, až na Garyho Sinnise, Robbins se do těchto filmů absolutně nehodí, hudba Morriconeho byla totálně out, horší počin tohoto tvůrce jsem, myslím, ještě neslyšel, režie naprd, přestože měl film jen 109 minut, nudil jsem se ve velkém. Atmosféra na lodi nulová. Když to srovnám třeba se Sunshine, vypadá Mise na Mars jakoby to někdo točil na koleně doma. 31/7/16 - protože lilo, byla těžká bouřka, všechno jsem měl hotovom koukl jsem, dnes odpoledne, celkem svěží, na tento film znovu. Brian fde Palma nemá vůbec důvd takové sračky točit. Ale nejdůležitější je opětovné zjištění, že Ennio Morricone, kdyby nenapsal hudbu kl Tenkrát na Západě, díky níž je slavný, tak by neznamenal vůbec nic. Ty jejho neustálé smyčce sere úplně všude, lhostejno, zda jde o sci-fi z MArsu nebo o western ze zasněžených pokců Wyomingu.Je to jako přes kopírák, ten chlap není schopen použít nic, než orchestr ve stylu a la Holywwod padesátých let . ZAtímco hudba by měla, u filmu, vždy podporovat atmosféru filmu a být obrazu adekvátní, Morricone sere furt totéž, kamkoli se podíváš. Je to trozhodně nejpřeceňovanější hudební skladaterl vůbec. Než jeho hudbu k filmu, tak radši žádnou. A sere mě, jak mu tu všichni lezou do zadku. ()

Majzlík

Spousta klišé a patosu a navíc mi přišlo, že si Ennio Morricone popletl objednávku a dělal hudbu pro nějaký druhořadý western místo pro áčkové sci-fi. Vše dodělal ubohý ufounek na závěr, který vypadal jako ze ZX Spectra. ()

Knor

Tak nízký hodnocení moc nechápu. Tohle je skvělý sci-fi se sympatickým obsazením. A i když nejde o převratnej snímek, je hodně zábavnej a napínavej. Já s tímhle filmem nemám vůbec problém. ()

PaRi

Vypadá to jako 2001: Vesmírná odysea, ale Odysea to není! Vypadá to jako Blízká setkání třetího druhu, ale Blízká setkání to nejsou! Vypadá to ... ano pouze to vypadá a tváří se to jako... Co to tedy je? Slušné filmové řemeslo s rutinérsky dobře odvedenými hereckými výkony, ale umění to není! Neurazí to, ale ani nenadchne a všechno ostatní už tu bylo řečeno v jiných komentářích. Podruhé to vidět nemusím, kdežto ty jmenované spektákly ano a to i vícekrát. ()

dkas

Zajímavé momenty, nicméně vizuál jako někde z krabičky nezaujal, ale hlavně ten konec. Ten konec byl jak z nějakého animovaného filmu. ()

Comida

Mise na Mars ve mě zanechává rozpačité pocity jak v tom co chtěl film říci, v tom zda se jedná o dobrý počin či nikoliv, nebo jak bych snímek zhodnotil. Do očí bijící strašné efekty, se nedají omluvit ani dobou, takže s tím si hlavu nelámu. Herecké obsazení je příjemné. V čem je tedy problém? Ono nerozhodnutí, jenž mi přímo drásá nervy, spočívá v pointě celého děje, která trochu přesvědčuje o dvou hvězdičkách. Pak si ale vzpomenu, že jsem se vcelku bavil a musím podotknout, že snímek v určitých scénách dokáže vytvořit napětí. Takže se přikláním k lepšímu verdiktu, protože dvě hvězdy tak trochu zavání špatným filmem a Mise na Mars tím rozhodně není. Jedná se o do poslední chvíle, než má být neodhaleno odhaleno, kvalitní zábavu na večer kterou ocení tolerantní fanoušci sci-fi. Být lepšího scénáře a ne tolika zbytečných digitálních efektů, možná by to bylo za čtyři. Avšak takto to je bezvýznamná, na hraně tří a dvou hvězdiček se pohybující zábava. 5/10. ()

Gekon odpad!

Otřesná sci-fi, velké zklamání. Nuda, slabé triky a trapný závěr , to by se dalo odpustit epizodě v americkém TV seriálu ale u celovečerního filmu ne ! ()

Arccos

Podle všech recenzí jsem čekal, že to bude horší. Proto jsem byl celkem příjemně překvapený, protože se mi Mise docela líbila. A líbila by se mi víc, kdyby se scénář držel záhad na Marsu (byť vědecky a historicky vyčpělých). Bohužel, někomu se asi zdál výsledek málo akční a zajímavý (čti "cool") nebo byl možná trochu krátký, a tak když scénáristům došla fantazie, nasadili do děje jednu jinak zbytečnou kosmickou nehodu záchranné výpravy. Škoda. Taky závěr byl poněkud naivní a otřepaný. Logické, technické a vědecké nesmysly jsou přítomny v únosné míře. Celkově za tři *. Ve srovnání s konkurenční Rudou planetou jde však o hardcore sci-fi velkofilm. ()

Pai-Mei

Perfektná myšlienka, dobre spravený film. Ale tá hudba... Strašné. Výber a načasovanie hudby do viacerých scén absolútne nevhodné. Spomeniem napr. scénu, s výstupom do vesmíru na obežnej dráhe Marsu, do ktorej pustili niečo ako kostolný organ. Do tejt scény by sa hodilo nalepšie asolútne ticho. No otras. Niet tej hudobnej stránky, dám 5, pretože je to fakt super myšlienka a koniec filmu vyriešený veľmi zaujímavo. ()

jprmusic

normálně bych dal 4 hvězdy, ale za těch posledních zoufalejch 30 min jde jedna dolů - proč jen musí v akčním filmu pořád někdo filozofovat o vzniku života ? ()

HarveyDent

Příliš, příliš amerického patosu, velkohubě prázdných keců a "srdceryvných" scén. Příliš americký film, ale se skutečně dojemným americkým koncem :-) 50% ()

teltri

Slabý filmík. V pamäti mi zostala scéna, keď sa astronauti dostali do tej bielej kupoly. Sedel som v kine, zavrel oči .. a počúval, WoW tých pár sekúnd bolo úžasných. To ticho sa dalo krájať, cítil som ako by som bol tam :) ()

mirkath1

Nejsem si zcela jistá jestli to byla totální kravina, nebo se mi to líbilo, no každopádně já si myslím, že jsme z vesmíru a byli jsme sem posláni na obydlení. :) Dějiny posledních 2tisíc let byli moc rychlé na to, aby to bylo normální :P ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)