zekkx

Bojovým sportům, ani násilí obecně neholduju, ale ta emoční stránka, skrytá pod tvrdými ránami je tak neuvěřitelně silná, až budete v ringu Tommyho z celého srdce nenávidět a Brendanovi přát, aby zvítězil. ()

Charlie84

První půlhodinu jsem přemýšlel, že to vypnu. Vážně míněné drámo s předestřenýma postavama mne nezajímalo ale vůbec, vleklo se to, zcela tomu chyběl nadhled (na tom se tedy nic nezmění asi s postupující stopáží), Hardy byl jediný, kdo jakž takž držel mou pozornost. A říkal jsem si, co by asi tak muselo přijít, aby to odůvodnilo zdejší hodnocení, kvalitní fighty na to přece nemůžou stačit...jak naivní jsem byl...perfektně nasnímané a nachoreografované souboje, neuvěřitelně gradující atmosféra a hudba, která žene emoce do výšin. Jde samozřejmě o emoce zcela holywoodské, ale vem to čert. Netřeba bát se spoilerů, kdo se s kým utká ve finálním souboji vyžvaní už plakát...ale zcela výjmečně mi to naprosto nevadí. Pátá hvězda je čistě za Hardyho, začíná sice, jako spousta jeho kolegů zabředávat v jednom a tom samém charakteru, ale komu to vadí? ()

goofy3

Filmy s bojovou tématikou (beze zbraní, muž proti muži) mě baví. Člověk se u toho perfektně odreaguje, může si i třeba představit, že on sám je tím bojovníkem a vylívá si na někom vztek, ale hlavně, člověk u toho nemusí moc přemejšlet. Většinou je to takovej slušnej "výplach". . . . . Ale to, co ve mě vzbudil Warrior, to s ostatními tomu podobnými filmy nemá srovnání. Jasný, člověk po několika prvních minutách pochopil, o co celý film půjde a jak to dopadne. Ale to, jakým způsobem to bylo podáno, to sem opravdu nečekal. Díky perfektně načasovanému a hodně kvalitnímu soundtracku a také zapálenosti Toma Hardyho ze mě tento film dostal tolik emocí, jako nikdy nikdo. Můžu se na to dívat znovu a znovu, a zapůsobí to vždy stejně. Pro mě jeden z TOP filmů, jaké sem kdy viděl! ()

cure

Demonštrácia bratskej lásky, nenávisti a odcudzenia. Najväčšia sila filmu je v nejednoznačnosti toho dobrého a zlého, pretože každý má za sebou svoje vlastné zlyhania a výčitky. Emocionálna sila, ktorá vás núti dopozerať do konca. Polovica tela stojí na strane Tommyho, druhá polovica za Brendanom a chcete aby s tým prestali a podali si ruky. Pri oboch bratoch (spolu s vami) stojí Nick Nolte ako chybujúci, ale stále milujúci otec. Na úvod a záver výborné skladby. Krásne natočený príbeh, ktorý nepotrebuje žiadny epilóg a vo svojom žánri patrí medzi top a s dalšími dvoma filmami tvorí silnú trojku: Wrestler, Fighter, Warrior. ......Brendan: "Mám tě rád Tommy" ()

Al44...

No, na jednu stranu se na to dobře dívalo, ale na druhou stranu nemohu pominout značně předvídatelný (a snad už milionkrát vyděný) děj. Bojové sekvence byly dost dobře zachyceny, škoda jen, že i do nich proniknul patos a situace, při kterých se mi chtělo smát. Ve vedlejší roli mě zaujal stárnoucí Nick Nolte. ()

LukeZapl

Film u kterého vám bude běhat husí kůže po těle, herci perfekt + soundtrack(Mark Isham) , jasné,nějaké chyby tam jsou,ale když přimhouříme oko, necháme se vtáhnout do děje, postav, jeden z nejlepších "sportovních/bojových" filmů vůbec !!! ()

Ondr@932

Podle mého žádný zázrak! Čekal jsem dech beroucí souboje a těch jsem se dočkal až po hodině a půl kdy jsem usnul. Takže podle mého jenom 5/10 ()

canni

Nemohu si odpustit komentář k tomuto výbornému snímku. Nechápu proč takovouhle pecku nepošlou do kin. Myslím, že by to mělo úspěch větší než 90% ostatních a někdy zbytečných filmů, které se dají v kině vidět, alespoň v porovnáním s tímto. Výborný a dojemný příběh dvou bratrů podle skutečné události, každý je úplně jiný a přesto je spojuje stejná nenávist z alkoholových dob jejich otce. Jeden bojuje za svojí rodinu a druhý za loajalitu a slib svému příteli ve zbrani. První hodinu si na postavy zvyknete a dostanou se vám pod kůži, v druhé části je budete milovat a nebudete vědět, na kterou stranu se přiklonit více i přesto, že oba konají dobro pro svůj důvod. Explozím radosti jsem se v druhé části, při každém vyhraném zápase nemohl ubránit a epický a jedinečný konec mi zanechal husinu na těle ještě chvíli po skončení titulků. Jednoznačně 100%. Herci, scénář, výkony, hudba, kamera. Vše jak má být. I přes strašně ohrané téma, které se dá jednoduše zkazit určitě jeden z nejlepších filmů a zároveň překvapení roku. ()

jsemzuzu

Ze začátku skromné, moc nezajímavé, pak se to rozjede a já nestačila dýchat... :) krásné drama... !! Tom Hardy podal neskutečný výkon a už dlouho jsem tolik nefandila u filmu :) museli se prostě porvat jak malí kluci, aby k sobě zase našli cestu a já tleskám ;) ()

joker30

Kvalitná športová dráma s kvalitným Hardym. Jediné čo mi vadilo, že na konci dostal na p... :) Ale bolo to dojemné :) 85% ()

pepa3rd

Skvěle budovaná atmosféra, tajemství minulosti, komplikované vztahy a konečně i ten předpokládaný sport. Tenhle film určitě není to, co by člověk na první pohled očekával. Možná právě proto je to ještě o to lepší. 80 % ()

Jeand´Boa

Sportovní snímek se vším všudy...i s pochopitelným klišé...Kdy naposledy vás dokázala dojmout drsná podívaná o násilí? V tomto případě tomu tak je. Herecké výkony člověka ihned položí na lopatka a on se jim dobrovolně vzdá...a o tom to je...že Hardy, kterého si člověk neustále pamatuje jako epizodku v Bratrstvu neohrožených, je poslední dobou hvězdou, o tom není pochyb, ale i jeho paťáci zde, Edgerton a hlavně Nolte, který předvedl jeden ze svých nejlepších výstupů, budiž vyzdvihnuti...tento film zkrátka funguje...a víc netřeba dodávat... ()

murthags

Není to dokonalé a není to úžasné, ale naprosto...dojemné. Po vyvrcholení pěstních soubojů mezi bratři jsem jenom bolestně díval jak to skončilo. National perfektně vyvalil svůj načasovanou bombu "About today" a v tu chvíli jsem věděl, že tuhle scénu do smrti nezapomenu (kecám, ale na pár let). Vlastně po slabýho výkonu Toma Hardyho v "Tohle je válka" a "Inception" musím podotknout, že tahle role je pro něho stvořená. ()

Kubaazz

Pro mě neskutečně příjemné překvapení. Čekal jsem klasický film o mlácení, ale postavy, emoce a děj, který mě prakticky okamžitě vtáhl, byly vynikající. Přes několik drobných vad a chyb, které se mi nyní honí hlavou, musím říct, že je to výborný film s velkým srdcem. ()

redwik

Nuž, tentokrát sa nemôžem pridať ku svojim kamarátom a dať, rovnako ako oni, plný počet. Jednak je to z toho dôvodu, že vo filme bolo veľa zbytočných odbočiek, ktoré len spomaľovali dej, druhak kvôli tomu, že niektoré konverzácie boli nelogické a ľudia v skutočnom svete by sa tak nesprávali. No najdôležtejším dôvodom je záver. Očakával som asi desať rôznych ukončení, dobrých aj zlých, no toto vôbec nie, a bolo to zle. Pokazilo mi to dojem z celého filmu. Keby toho niet, rozhodoval by som sa medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami. Škoda, pretože to bolo celkom dobré, na MMA sa pozerám rád. ()

Lachyc

Správný sportovní film, který vás vtáhne do svého lehce předvídatelného děje svými výraznými postavami(které jsou perfektně zahrané), silnými emocemi a tak akorát dávkou klišé. ()

Kremik

Hezky vykreslená psychologie všech postav, především bych vyzdvihl Nolteho. Je to takové psychologické drama a má hodně vrstev, asi jako Shrek. Pokud se někomu podaří odhalit všechny, asi dá plný počet, mně k tomu zatím něco chybí. ()

Kadas97

Po štvrtom zhliadnutí filmu priznávam, že NIKDY, podotýkam NIKDY ma počas jedného filmu toľko krát nezamrazilo. Po každom boji, v ktorom bojoval či už Tommy alebo Brendan sa mi chcelo smiať aj plakať. Takéto emócie vo mne nevyvolal žiadny iný film. 10 z 10 ()

mupimup

Děj filmu se odehrává v prostředí ultimátních zápasů, které dokonce někteří ze zúčastněných nazvali sportem, přičemž základem této zábavy jsou dva steroidní gumodlaci usilující se v ohrazeném prostoru navzájem zatlouct do žíněnky. Každý čtenář Eduarda Štorcha ví, že do pěti uměl napočítat pouze Houžňák. Nahlíženo tímto filtrem jsou tedy aktéři výše zmíněných zápasů jednoznačně důstojnými nástupci Mamutíkovi neandrtálské party, kde nepopiratelnou autoritou arény je samozřejmě rozhodčí pyšnící se hned dvojnásobnou porcí Houžňákových duševních schopností. Tolik k barvitosti prostředí. Do příběhu vstupujeme v okamžiku příprav na turnaj dvanácti nejnadějnějších světových kandidátů na titul Tuposaurus planety. Klíč k výběru těchto borců je nám skryt, avšak kandidatura dvou bratrů, objevivších se jaksi odnikud a třímajících oproti prostým mozkosvalům jednoznačně unfair výhody, napovídá fatální chybu v systému. Zatímco fyzikálně vzdělanějšího z bratrů činí detailní znalost páky takřka neporazitelným, tomu méně duševně vybavenému zase z hlediště dodává sílu kolektivní podpora sboru opolidí. (jejich identita je zřejmá ze sborového pokřiku hua-hua). Překvapením pro mě byl hlavní lidožrout turnaje pocházející tradičně z Ruska a opět nastupující se srpem a kladivem, oněmi nezbytnými stimulanty antipatií amerického publika. Podusit Rusa je přece jenom bezpečnější něž si vylít žáhu na v posledních letech stále logičtějším Azízovi z libovolného islámského státu. Příběh nicméně nepostrádá ani snahu o hlubší, psychologickou linku. Jak křivdou živený konflikt mezi bratry a otcem, tak pokus o dojem gladiátorské profesionality však zůstává i přes některé scény s použitelnou atmosférou poněkud chudokrevný. Ve filmu načrtnutý návod k řešení vážně narušených vztahů je nicméně k zamyšlení. Pokud se někdy k smrti rozkmotřím se svým bratrem, vykloubím mu rameno a hned budeme zase kamarádi. ()

JBMAVERICK

Nechápu jak jsem tenhle film mohl do teď jen tak přecházet. Pojem "strhující příběh" tady nabývá významu a já u něho nedýchal do posledních titulků. Nejlepší sportovní film co jsem zatím viděl a že mam Rockyho fakt rád. ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot